6. Mulgi Maraton 2006

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

6. Mulgi Maraton 2006

Postitus Postitas erikr » 03. 04. 2006. 12:02

Teade korraldajatelt

Kood: Vali kõik

Mulgi Rattamaratoni registreerimine on alanud
Traditsiooniliselt algab Eesti maastikuratta maratonide hooaeg Mulgi Rattamaratoniga, mis tänavu saab stardi 7. mail.
Maratoni korraldava Viljandi Rattaklubi presidendi Loit Kivistiku kinnitusel on tänavu 55 kilomeetri pikkune maratonitrass suures osas sama, mis mullu. Kavas on vaid üksikud muudatused Loodi metsas ning huvitavamaks üritatakse teha ka maratoni lõpuosa, mis on korraldajate hinnangul kulgenud seni liialt palju mööda kruusateed. Mullusest huvitavamat rada tahavad korraldajad pakkuda ka neile, kes kavatsevad läbida 27 kilomeetri pikkuse matkasõidu.
Täpsemalt saavad mõlemad trassid selgeks siis kui suurem lumi on sulanud ning raja ettevalmistamise tööd saavad täies mahus alata.
Suurema muutusena kasutatakse tänavu ajavõtmisel spetsiaalseid kiipe, mis muudab fini?ikorralduse senisest palju kiiremaks. "Varasematel aastatel on meie jaoks muret tekitanud lõpetajate vastuvõtmine ning fini?is on tekkinud ummikuid," selgitas Mulgi Rattamaratoni korraldava Viljandi Rattaklubi president Loit Kivistik. "Kiipide kasutamine aitab meil seda probleemi vältida."
Suurt tähelepanu pööravad korraldajad ka võistlejate turvalisusele ning õigel rajal püsimisele. "Kaasame võistluspäeval raja äärde võistlejaid turvama rohkem inimesi kui mullu," kinnitas Kivistik. "Teeme seda, et tagada võistluse õnnestumine."
Mulgi Rattamaratonil registreerumine on juba alanud ning seda saab teha Espordi portaalis aadressil www.esport.ee/estoniancup. Start maratonile antakse 7. mai kell 12.00. 27 kilomeetri pikkusele matkasõidule starditakse kell 13.20. Lastesõidud algavad kell 12.10.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tarzic
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 07. 03. 2005. 20:21

Postitus Postitas tarzic » 03. 04. 2006. 13:03

Päris varajaseks on stardikuupäev toodud. Eelmine aasta toimus üritus 15. Mail. Loodame, et seitsmendaks Maiks on lumi Mulgimaa metsadest lõplikult sulanud :wink:
Tervitades,
Tarzic

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 03. 04. 2006. 13:29

tarzic kirjutas:Loodame, et seitsmendaks Maiks on lumi Mulgimaa metsadest lõplikult sulanud :wink:
A miks kindlasti sulanud? Kas polekski vaheluse mõttes huvitav ka veidi keerulisemates ilma- ja rajaoludes sõita. Mulgi rada on ju niikuinii üsna kruusakas, olekski veidi vürtsi :twisted: Aga korraldajate soov rada huvitavamaks teha on väga tervitatav. Ma kui sünnipärane viljandlane tean, et eks neid võimalusi seal ikka on (kuigi mitte palju) aga omandisuhted ja miljooväärtuslikkus seavad omad piirid. Näiteks saaks ju lossimägedes mingid tiirud teha aga selleks peaks rivi alguses kuskil veidi pikemaks tirima, sest peale starti kohe lossikatesse lennates jääb seal vist väga kitsaks. Ka Holstre-Polli suusaradadel võiks veidi enam peatuda. Näiteks võiks sealse "keskmise tõusu" (kes teab siis Kasemäe tõus, kes ei tea, siis teine tõus, kokku oli seal metsas mullu 3 tõusu) võtta päris alt stardimaja juurest kuni tippu välja (eelmine aasta oli see poole pealt ehk suusasillast alates). Siis oleks üleval hea selliseid :shock: :shock: mehi pealtvaatajatel näha.
If everything's under control, you're going too slow!

Multik
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 03. 04. 2003. 14:43

Postitus Postitas Multik » 19. 04. 2006. 20:48

Viljandi Rattaklubi kutsub kõiki soovijaid nädal enne maratoni ehk 30. aprillil kell 10 startivale avatud raja sõidule.
Koos rajameistriga on huvilistel võimalik vaadata üle kogu Mulgi Rattamaratoni rada. Avatud raja sõit läbitakse matkatempos ning osalejad peaksid arvestama vähemalt kolme tunnise sõiduga.
Rajameistri kinnitusel saab kogu distants 29. aprilli õhtuks lintidega tähistatud. Seega on võimalik rajaga tutvust teha ka neil, kellele avatud raja sõidu stardiaeg või sõidutempo ei sobi.
Trassil on tänavu tehtud väiksemaid muutusi, kuid üldiselt on tegemist sama rajaga, mis eelnevatelgi aastatel. Sõidu huvitavamaks muutmiseks on mitmed senised kruusatee lõigud asendatud metsa- või pinnasteedega.

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 28. 04. 2006. 17:45

Kas minek toimub Viljandi järve äärest, seal kus start on?

Multik
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 03. 04. 2003. 14:43

Postitus Postitas Multik » 28. 04. 2006. 20:54

Start ikka tavalisest stardipaigast staadioni kõrval asuvalt parkimisplatsilt.

Kasutaja avatar
InCu
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 21. 04. 2005. 21:46

Postitus Postitas InCu » 28. 04. 2006. 21:48

Sai Tlnast täna Viljandi juba end veetud ja mõtlesin et teen mõne tiiru ümber järve, ja deem.. mitu kohta on väga väga ohtliku.. Viiratsi otsas on sulaveedega täiesti pinnas kadunud siuke auk oli keset rada et õnneks sain pidama.. ja oli kohti veelgi kus on suht ohtlik :!: ..ja se Viiratsi otsas se soine ala..(Järve otsas) se on kapitaalselt nii pehme ja vesine veel,et pidin korra sadualst maha ronima kuna rattad olid niii sisse vajunud et enam vändata polnud võimalik 8) Mudu enam vähem vinks -vonks nii palju kui ma seda läbisin täna :lol:
:)

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 28. 04. 2006. 21:49

Multik kirjutas:Start ikka tavalisest stardipaigast staadioni kõrval asuvalt parkimisplatsilt.
Multik,Viljandi mees,ütle siis teistele ka kas staadion Viljandis on järve ääres?
Suurem enamus siin tunnevad ikka järve,mitte parklat või staadionit

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 29. 04. 2006. 08:17

jah nii see on

Kasutaja avatar
Vihmamees
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 09. 2005. 13:56

Postitus Postitas Vihmamees » 29. 04. 2006. 15:45

Punt haanjamehi läks täna rajaga tutvuma, sai ennast siis ka kampa sokutatud et vaadata muudatusi rajal. Kohalikuna on rada üldjoontes nagu teada. Aga Sinialliku järve juures tuli vastu pinutäis koolilapsi, aktiivsematel neist juba paarkümmend meetrit kollast rajamärgistuslinti kokku keritud! :evil: Seetõttu jäigi raja täpne kulgemine Sinialliku metsa vahel segaseks... :(
Tuleb end vist siis pühap. hommikul avatud raja sõidule vedada, sest ega vandalismi vastu ei saa, on see siis sihilik või laste lollus...
NB! Uinudes sule silmad!

john
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 06. 10. 2005. 13:40

Postitus Postitas john » 29. 04. 2006. 21:39

loodan et te neile "aktivistidele" seal Siniallikul ikka ütlesite, mis te neist ja nende teguviisist arvate.
Aga üldjuhul on sellel rajal mõned kohad, Sinialliku kaasaarvatud, mida on suhteliselt mõtetu tähistada ennem, kui võistluspäeva hommikul. Ja siis säilib kah 30 % võimalus, et keegi suudab seal vahepeal midagi "korraldada" .

Kasutaja avatar
mees lõunast
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:16

Postitus Postitas mees lõunast » 29. 04. 2006. 22:58

yeps sai iks öeldud noorsandidele nii seda kui teist :twisted:
aga jah kogu lõpu osa oli ilma lippudeta,ca3 kiltsa ja homsetele
kulgejatele:rajal on väga palju klaasikilde :!:

Kasutaja avatar
InCu
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 21. 04. 2005. 21:46

Postitus Postitas InCu » 30. 04. 2006. 07:14

:shock: klaasikillud küll head asjad ei ole :evil: Ex näis mis saab 8)
:)

Kasutaja avatar
InCu
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 21. 04. 2005. 21:46

Postitus Postitas InCu » 30. 04. 2006. 13:53

Sõidetud rada läbi.. Ja rada väga väga hea.. :!: Mõned ohtlikud laskumised on..aa Ei ole probleem kui mõistusega laskuda :lol: aa Sõit tuli nagu ta tuli.. algul sai kerges tempos sõidetud.. Holstre-Polli mägedes oli suurem vajumine ära suurest pundist ja 10 kangemat alles jäi ja nii me lõpuni kihutasime :lol: natuke raskelt tuli endale.. ja 3998 Kcal sai kaotatud sõidu jooksul :shock: Kõige muuga väga rahul välja arvatud tuul mis vahepeal segas. :D
:)

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 30. 04. 2006. 17:16

Õnneks pole enam kruusa lõpus(teistpool Viljandi järve).(Y)

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Postitus Postitas seiko » 03. 05. 2006. 23:17

Natuke informatsiooni eeloleva nädalavahetuse rattasündmuste kohta.

Pühapäeval toimuvale Mulgi Rattamaratonile registreerunute hulk on hetkel 1120 pikale ja 310 lühikesele rajale. Kindlasti on mõned nimed veel kuskil "salajastes" nimekirjades ja tervelt 24 tundi veel aega ju regada ka.

Aga rattasõiduga alustatakse Viljandis juba laupäeval. Traditsiooniline Viljandi Tänavasõit, täpsemalt on juttu siin http://www.ejl.ee/public/files/k2006.05.06_vilj_ts.doc

Kaks külajuttu Maratoni kohta ka:
* Pika distantsi ca 28-l kilomeetril seatakse üles vaheajapunkt (kui hästi läheb)
* Tombak lubas ka vaatama tulla, kuidas kohalike meeste vorm on ;-)

Kohtumiseni Viljandis!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 04. 05. 2006. 21:53

Rada läbitud ja nägu :D Rajameistrilt paar mõnusat üllatust võrreldes eelmise aastaga. Esimene präänik ootas Siniallikul, kus esmalt oli üks mõnus laskumine üle 30-40 cm puuokste, mis vaid ootasid, et kellelegi kodarasse lennata. Siis Sinialliku mäed, seal olid mõnusad kohad sisse tehtud (sh. ka üks 5+ laskumine). Siis oli rada nagu ikka - Holstre-Polli mõrvarlikud tõusud, vahelduseks palju kruusa, veetakistus (mis see aasta tundus olevat eriti lai ja sügav ja vee seest paistsid päris jurakad kivid), Nõmme männijuurikad ja jälle kruus. Aga vot siis läks põnevaks - Sammulist edasi oli mullu kruus, sel aastal aga kõike muud kui kruus: juurikad, kivid, pori, muda, sügisene künd, heinamaa ... Rada on valdavalt väga kuiv ja kiire, võrreldes eelmise aastaga kraad huvitavam.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 05. 05. 2006. 08:31

sqber kirjutas: veetakistus (mis see aasta tundus olevat eriti lai ja sügav ja vee seest paistsid päris jurakad kivid)
Kummalt poolt sõites see krdi oja madalam oli? Paremalt?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 05. 2006. 08:33

AndreK kirjutas:
sqber kirjutas: veetakistus (mis see aasta tundus olevat eriti lai ja sügav ja vee seest paistsid päris jurakad kivid)
Kummalt poolt sõites see krdi oja madalam oli? Paremalt?
vasakult
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 05. 05. 2006. 10:03

Käisime ka eile paari HRK-lasega rada proovimas. Kahjuks lõppes proovisõit minu jaoks üsna varakult, oskasin järve otsas monumendi taga kurvis ederatta alt ära libistada ja üle lenksu käia (valusale kruusale). Lenks käis ka toru alla, lõhkudes tagapiduri trossi ja kõri, seetõttu tuksusin vaikselt ilma tagapidurita matkaraja läbi.
Siit siis hoiatus - kruus on väga lahtine ja seega väga libe. Eriti ohtlikuks kujuneb see alguse laksamine kitsal kruuseteel, kus igaüks püüab vägisi oma positsiooni parandada.

tegelane7
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 16. 03. 2006. 21:29

Postitus Postitas tegelane7 » 05. 05. 2006. 13:00

Tolle sama koha peal oleks isegi ükskõrd väikse lennu teinud :shock: .
Pane Täiega!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 05. 05. 2006. 14:37

InCu kirjutas:.. mitu kohta on väga väga ohtliku.. Viiratsi otsas on sulaveedega täiesti pinnas kadunud siuke auk oli keset rada et õnneks sain pidama..
Täna lõunaks oli see auk kruusaga täidetud ja sai sadulast maha tulemata sealt kenasti läbi.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 05. 05. 2006. 22:07

holden kirjutas:Siit siis hoiatus - kruus on väga lahtine ja seega väga libe. Eriti ohtlikuks kujuneb see alguse laksamine kitsal kruuseteel, kus igaüks püüab vägisi oma positsiooni parandada.
kle ära hirmuta :? aga kui pikalt sellist asja seal on? umbes?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 05. 05. 2006. 22:24

kristjan07 kirjutas:
holden kirjutas:Siit siis hoiatus - kruus on väga lahtine ja seega väga libe. Eriti ohtlikuks kujuneb see alguse laksamine kitsal kruuseteel, kus igaüks püüab vägisi oma positsiooni parandada.
kle ära hirmuta :? aga kui pikalt sellist asja seal on? umbes?
No pm alates starditõusu järgsest laskumisest nii umbes paar kilti.

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 05. 05. 2006. 22:36

Seda alguse laskumise pikkust ei oska öelda, 100-150m umbes suhteliselt järsk ja koos kurvidega.. Ise hoidsin raja läbisõitmisel eelmine pühapäev kümne küünega kinni lenksust ja proovisin võimalikult vähe pidureid haarata ja samas omaette halada, et kes see jobu ilma kiivrita sõitma tuli.. Lihtsalt see üks maja sein paistis järjest lähenevat (õnneks läks mööda), muidugi minu libedusele andis ka kaalu kulunud kalossidega hübriid.. Aga isiklikult soovitan, seda esimest laskumist rahulikumalt võtta ja pärast paar vändapööret rohkem teha.. Ja ilmselt on MTB'ga see olukord seal tunduvamalt roosilisem.
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 06. 05. 2006. 01:02

Pole see esimene laskumine hullu midagi. Aga kui seal korraga 1000inimest siis jah võiks rahulikult sealt alla sõita, sest jube ebatasane on see tee. Allon järsk pööre paremale ka

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 06. 05. 2006. 13:47

fax kirjutas:Seda alguse laskumise pikkust ei oska öelda, 100-150m umbes suhteliselt järsk ja koos kurvidega..
Konflict kirjutas:Pole see esimene laskumine hullu midagi. Aga kui seal korraga 1000inimest siis jah võiks rahulikult sealt alla sõita, sest jube ebatasane on see tee. Allon järsk pööre paremale ka
Ma rääkisin aiast, teie aga aiaaugust. Minu hoiatav jutt oli sellest kitsast kruusateest-rajast, mis algab peale teiepoolt kirjeldatud laskumist asfaldilt vasakule ära pöörates (alguses on rada siiski veidi heinane ja mättane) ning viib lõpuks Orika sillani välja :idea:

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 07. 05. 2006. 13:08

Tegin mõned pildid ka esimese laskumise peal, seega kellel huvi võib vaadata http://www.nohik.ee/mulgimaraton/.
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 07. 05. 2006. 15:28

(y) Sõit sõidetud ja tunded on väga ülevad. Korraldajatest sõltumatutel asjaoludel oli rada väga tolmune aga see oli ka ainus miinus. Rada hästi märgistatud, piisavalt huvitav ja raske. No ja enda tulemusega ka väga rahul, positsioon rajal paranes pidevalt keskmiselt 40 kohta iga TP vahel. Tervitused Holdenile (ja seltskonnale), kellega sai kruusakatel mõnusalt karusellitatud. Kahjuks jäidki minu jõuvarud sinna karuselli ja viimasteks katsumusteks kustusin veidi ära. Finishis oli üllatus suur, kui avastasin, et Kuldar otse minu ees lõpetas (hiljem sain teada, et ta olla täitsa kuivale jäänud ja haamer oli kärme tulema). Ja kui talle peale finsihit teisest joogist keelduti, siis said korraldajad teada, mida üks joogipuuduses vaevelnud mees korraldajatest arvab :twisted:

Imestama paneb see, et inimesed ei taha/oska/jõua/viitsi tõuse sõita. Võtame näiteks esimene Sinialliku tõus, olin sel ajal umbes kohal 400 ja ma olin selles pundis vist ainus, kes tõusu alt üles ära sõitis. Ja ega sõitjat ju mööda ka ei lasta ... Ja siis seal Nõmme krossirajal too teine tõus. Esimene oli liiga pehme ja liivane, et sõita, aga teine oli täiesti sõidetav ja ikka rahvas massiliselt kõndis (tolleks hetkeks olin kohal ~315). Täpselt sama kehtib ka tõusu kohta karjamaal peale Sammulit. Sellist pilti nähes teevad minu silmad igatahes :shock:
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 05. 2006. 17:17

sqber kirjutas:...Imestama paneb see, et inimesed ei taha/oska/jõua/viitsi tõuse sõita....Sellist pilti nähes teevad minu silmad igatahes :shock:
Vana teema. Aga sa said ju sõidetud, seega milles probleem :roll: .

Mina nt olin täna nii süsi, et kõndisin kohe mõnuga (polegi nii palju vist võistlusel jalutanud). Katse-eksituse meetodil sai kogetud mida tähendab vähe pikem vinduv haigus + sportlasele mitteomane toitumine (süsivesikute vaene, väga vaene :)). Algus oli ilus, kuni pisike päkapikuhaamer tuli kuskil 15 km paiku ja vaikselt see vemmeldama jäigi (suurt õnneks ei tuldki :P ). Kokkuvõttes olen sellegagi rahul, mis tuli, sest kartsin hullemat. Rada oli ok, ilm oli super, suppi ei söönd, juua sain ühe pudeli (saadeti morsile) ja diplom on kodus.

EDIT: Kuda rahvale üldse see finishis pakutud karinitiinipomm maitses? Tunnistan, et mul jäi vähemalt mingi veerand järgi (kuigi oli haige janu). Ei taha nagu eriti peale sõitu sellist gemüüset. TAVALINE VESI on vist ikka kõikse parem variant pakkuda?
Viimati muutis Mati, 07. 05. 2006. 18:33, kokku muudetud 2 korda .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

esimest korda katkestada

Postitus Postitas Tõnuke » 07. 05. 2006. 17:38

Minul tuli siis täna esimest korda sõit pooleli jätta :( kui taga käikar mulle pisut arusaamatutel asjaoludel ratta küljest ära murdus. Aga jah - ei näinud ju mis päris täpselt temaga seal seljataga juhtus. Nii et siis umbes 10km rattasõitu esimese singlini ja siis tõukerattaga Viljandisse tagasi. Tänud heale katkestajale, kes minu tagasijõudmist seljatagant käega toetas! :)
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 07. 05. 2006. 18:35

Tuli raskel see esimene maraton :? stardi numbriks oli 221 ja lootsin kõvasti ette poole lahmida...juhtus aga midagi absoluutselt vastupidist...peale starti hakkasin kohe tõmbama ja kohta parandama üritasin klubi kaaslasele järgi tõmmata ja ilmselt see sai ka määravaks...ma ei oska öelda mis km aga ma hain haamri ja siis muutus sõit õudasaks olin juba 200 jõudnud kuid siis vajusin järjest tahapoole ja vaatasin kuidas mööda tõmmatakse :cry: lõpus viimasel männikoore lõigul tõmmas kirsa ka veel minust mööda ja kohaks tuli siis 286 ja aeg 2:35:09---Rajaga olen rahul sest ma ei kukkunud kordagi :D ja raskus aste oli ka parajalt kõrgel aga ise oleks pidanud jaksama sõita...ning supp oli hea ja leivad olid ka head ja jogurt ka !!! pesemis võimalust ma ei näinud seal :? järve vesi oli ju külm :? muu kõik 5+

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 07. 05. 2006. 18:40

võiks lausa arvat, et rada oli tunduvalt (rõhutaks seda sõna veelokrd-TUNDUVALT) raskem kui mullu?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 05. 2006. 18:43

veloman32 kirjutas:võiks lausa arvat, et rada oli tunduvalt (rõhutaks seda sõna veelokrd-TUNDUVALT) raskem kui mullu?
kusjuures ei ütleks, kuiv oli (va paar aastaringset mülgast) ja kiire. lõpupoole (viimane 5) oli küll aeglasem oluliselt.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 05. 2006. 18:50

lõhksin 30. kilomeetril kummi. Vahetades langesin u. 360. kohalt 200 kohta tahapoole. Asusin päästma mis päästa annab, aga peagi märkasin, et uus kumm susises ka pisitasa tühjemaks ja kuna kontroll ratta üle oli seetõttu 4--, siis veeresin lõpuni. Koht suurepärane 590 vms.

Robert
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 29. 10. 2005. 13:36

Postitus Postitas Robert » 07. 05. 2006. 19:37

Tegelikult oli võistlus väga kihvt. Mina jäina väga rahule
Kui oled ise heas vormis on kõike head sõita.

Kahjuks peab aga tõdema et eestlaslik kadedus lööb välja ka rattarajal. Täna oli näiteks nii et sõitsime koos mõnusa pundiga umbes kuuekesi, siis lõpetas üks mees vedamise ära ja kõik jäid nagu peata kanad vahtima ringi et mida edasi teha. Kui ma ütlesin et teeks ilusti tööd, veaks vahetustega vaadati mind kui idiooti ning öeldi et mine ja vea siis. Kui ma ette vedama läksingi siis ei tulnud keegi mulle järgi. Hullult fun oli üksinda sõita tuule käes püüda kinni 20 mehelist punti, mis mul ka õnnestus. Igastahes võiks ju teha ikka korralikult tööd et mitte väga taha kohtades langeda.

GaB
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 04. 03. 2006. 17:13

Postitus Postitas GaB » 07. 05. 2006. 19:49

ma s6itsin matkas6itu, m16
mul tuli 20 km rattasõitu ja siis ulejäänud matka sest taga käikar tuli küljest ära.:D

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

raske rada

Postitus Postitas marx 77 » 07. 05. 2006. 20:03

kristjan07 kirjutas:Tuli raskel see esimene maraton :? stardi numbriks oli 221 ja lootsin kõvasti ette poole lahmida...juhtus aga midagi absoluutselt vastupidist...peale starti hakkasin kohe tõmbama ja kohta parandama üritasin klubi kaaslasele järgi tõmmata ja ilmselt see sai ka määravaks...ma ei oska öelda mis km aga ma hain haamri ja siis muutus sõit õudasaks olin juba 200 jõudnud kuid siis vajusin järjest tahapoole ja vaatasin kuidas mööda tõmmatakse :cry: lõpus viimasel männikoore lõigul tõmmas kirsa ka veel minust mööda ja kohaks tuli siis 286 ja aeg 2:35:09---Rajaga olen rahul sest ma ei kukkunud kordagi :D ja raskus aste oli ka parajalt kõrgel aga ise oleks pidanud jaksama sõita...ning supp oli hea ja leivad olid ka head ja jogurt ka !!! pesemis võimalust ma ei näinud seal :? järve vesi oli ju külm :? muu kõik 5+
olen nõus, et rada oli raskem aasta tagasi lõpetasin maratoni ajaga 2:34:06 ja koht alles 379
Seeasta pole jõudnud eriti trennii teha ja koht alle 485 aeg 2:49 pulss muidugi laes avg 173 Aga muidu oli tore
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 05. 2006. 20:34


Heimo
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 15. 03. 2006. 22:24

Postitus Postitas Heimo » 07. 05. 2006. 20:56

Läbisin ka 6. mulgi rattamaratoni ja olen väga rahul. Rada oli väga huvitav ja parajalt raske, kuna seal on langused, põllud jne.
Läbisin matkadistantsi ja sain oma vanuseklassis 5. koha. kahju, et mul esiamorti ei olnud.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 07. 05. 2006. 21:14

Andrus K kirjutas:lõhksin 30. kilomeetril kummi.
Tead miks sul kogu aeg kummid lähevad? Sellepärast, et sul on alati pooleldi täispumbatud tagavarkumm ja pump kaasas. Tuleta meelde mis ma sulle enne starti rääkisin :lol: Minu viimane kummipurunemine võistlusrajal oli vist 2001 aastal. Seda ka alles maratoni viimasel 100 m. Peale seda olen kohati pumpa ja lohvi kaasas vedanud aga suht mõtetu. Praegu sõidan neljandat aastat tubelessiga. Ostsin kohe vahu ka igaks juhuks. Kaks aastat vedasin seda kaasas siis viskasin minema. Niikuinii juba vanaks läinud :)

Aga asja juurde tulles, rada oli veidi huvitavam kui mullu. Raja keskel oli üks tõus lisaks keerutatud. Lõpp oli ka asjalik. Osalejate tase tõuseb iga aastaga märgatavalt. Lisaks on tõusnud ka sõiduoskus. Väga sümpaatne, et meil on nüüd jälle uus võitja. Korraldus kena ja sujuv ning ilm ideaalne.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 07. 05. 2006. 21:37

Rada mõnus ja korraldus väga head, kuid tilk tõrva korraldajate meepotti- juba teist aastat järjest sellel vanal raudteetammil betoonpaneelidega ojaületuskohal väga raske kukkumine. Kas pole võimalik sinna kahe paneeli vahele suruda üht lauajuppi ja pealt mullaga täita. Matkajad pole ju ka kõik väga head rattavalitsejad ja grupis pole seda pragu nähagi. Aga õnneks enamus said sealt edukalt üle.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 08. 05. 2006. 06:57

Nagu aasta algused ikka, oli ka Mulgi raske. Poolel maal olin küpse ja kaotasin oma 60 kohta e. siis kokkuvõttes lõpuks 448.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 08. 05. 2006. 07:30

Start oli tulemuslik seekord, parandades kohta mingi 100 meest ja ajades fotograafi alla, edasi oli nati raske aga sai sõidu käima. Kohti loeti pidevalt 350 ligi ja siis kuskil 40 km-l metsas hakkas esiratas veidrusi tegema, põhjuseks loomulikult tühi kumm (teist mulki järjest) ja kaotasingi mingi 120 kohta ja tuju läks kah ära. Kokku 423 koht.

Imelik asi, kordagi varem ple juhtund, aga "neerud" põrutas kiirelt valusaks või miskit, täna kah veel kuskil seljanaha all annab tunda.

Seda ma ütlen, et sõitjate tase on märgatavalt tõusnud. Omaarust on hetkel mul hea vorm, aga eelmise aastaga võrreldes, kus ka kummi parandamine käsil oli, koht 40 taga pool.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Postitus Postitas Raulpoiss » 08. 05. 2006. 08:59

Mulgi huumorit ka nats. Kolmas TP, hüüdis üks joogijagaja rõõmsalt, kui mind ja Priitu nägi, topse meie poole ulatades kõva häälega: "Siin on porter, siin on porter." Tegin siis talle seda rõõmu, et võtsin topsi, loomulikult sain petta, tegelikult oli topsis vesi :) . Lõpukolmandikul kuskil metsavahel mingit tõusu võttes, küsis Priit rahvalt raja ääres - mis koht see on?? Mispeale üks maas külitav mees vastas tõsiselt: "Tõus" :D
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Postitus Postitas Flash » 08. 05. 2006. 09:38

Ei vea mul nende Mulgi maratonidega. Kuigi rada ja korralduse kohapealt igatahes olen rahul. Ainuke, mis veidi segas oli Sammuli TP-s antud topsiga jääkülm vesi, mis siiani kurgus tunda annab.

Sõidust enesest niipalju, et esimesel linnatõusul suutis üks hübriidiga rasket rauda katsetanud mind lihtsalt üllatada puhtalt ettekeeramisega - kaotas teine tänu raskele käigule tasakaalu :shock: - teeäärde kinni sõita. Algus arvasin, et seks korraks on siis 500m ja läbi. Kiiresti ülevaadatuna selgus, et lisaks enda matsudele sai kannatada vaid esiratas - õrn kaheksa. Läks õnneks :o . Seda õnne jagus vaid 7 km-ks siis loobus esimene õhukumm korralikult toimimast (arvatavasti kokkupõrkest tingituna). Mõtlesin, et vahetan, kuid kuna õhk oli sees leidsin, et täidan ballooniga - selle peale peab tõdema, et kalkun kah mõtles :wink: . 3 km pärast oli kumm uusti töss ja vahetusvajadus käes. Aga mida enam ei olnud, olid balloonid - pumpa samuti. Sõitsin 2-3 km tühja esirattaga kuni õnneks rattur stardinr-ga 1106 andis mulle oma pumba - tänud :D.

Kokku need kaks peatust ja vahetused jne röövisid niipalju aega, et rajale tagsi sain viimasena ehk 5 m enne laibakumikäru. Ja sealt siis hakkasin vaikselt üles ronima. Loodi TP-s oli üllatus suur kui see sama hübriidi-mees :shock: mulle TPst sõna otseses mõttes taas ette keeras. Õnneks oli põld lai ja sain seekord mööda.

Tõusud olid sel aastal kuidagi söödavad ja jalutamist tuli ainult krossiraja juures ja siis Sammuli järel. Kui Sqber kirjutas, et ei antud rada kui üles sõitsid, siis ise tundsin vastupidist. Pikal rajal, eriti Holstre-Nõmme suusaradadel sain häält tehes ikka oma 100 kohta tõustud. Ainuke, kus teed ei antud ja tehti lollusi (laskumisi kõnniti) oli see lõpu osa kuni Viljandi järve otsani välja. Lihtsalt need matkasõidu omad paljud ei julgenud laskuda ning tõusude sõitjaid neist kah ei olnud. Soovitaks järgmine aasta matkasõidu lõpp viia sinna kruusateele, kust eelmisel aastal sõit kulges. Kahju oli vaadata näost kaameid matkajaid.

Ehk järgmisel aastal õnnestub paremini.

vilts
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 09. 03. 2004. 15:52

Postitus Postitas vilts » 08. 05. 2006. 11:18

Kusagil 15ndal kilomeetril panin ühes kurvis külje maha, ja ma ei saanud püstigi tulla kui pidin vaatama kuidas üks päss sõitis lihtsalt mul rattast üle ja ise kobises ka midagi :twisted: krt küll nagu ma meelega oleks kukkunud, aga sellega vedas et rattaga ei juhtunud midagi jooksud jäid sirgeks, ainult spido enam ei näidanud peale kella midagi :) . Ise sõitsin peale 25km praktiliselt üksi ja endale üllatuseks, et isegi jõudsin päris hea tempoga sõita. Lõpp kohaks 223 mis polegi halb, ise lootsin vaikselt 200 sisse sõita aga noh tase on ikka päris kõva ka.
Rada oli täitsa ok ja tundub et korraldajad olid eelmisest aastast õppust võtnud ja kiibid kasutusele võtnud, aga sellepärast ka vist see väike hinnatõus regamisel.
vilts

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Postitus Postitas Priit » 08. 05. 2006. 14:11

Ei olnud minust seda sõitja, mis ma ootasin. Aga pole hullu terve pikk hooaeg on veel ees. Muidu olud olid päris karmid, ma mõtlen just seda sooja ilma, lahtine kruus ja palju tolmu rajal, eriti alguses. A muidu oli igati ok üritus :)
kui huvi on, miks mitte
www.westlineteam.com

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Postitus Postitas brg » 08. 05. 2006. 14:59

Elu esimene EEC sõidetud ja rahul. Start viimasest grupist ja mulle sobiva tempoga rahva hulka sai kusagil peale Siniallikut, enne seda oli üksjagu passimist, aga ei midagi hullu. Alguse kruusatolm oli jõhker. Sinialliku tõusust polnud lootust proovidagi üles sõita, kõik tulid enne tõusu maha. Üllatuslikult tuldi ka sellele järgnenud natuke järsemal laskumisel maha ja kõnniti alla. Ise tulin ratta seljas alla, kuid kuna all oli mingi kuhi moodustatud, siis olin siiski sunnitud kõndima.
Tänud tüübile, kes pealtvaatajana ühe teeületuse juures (teele pealesõit sile, teisel pool väike kraav ja paarimeetrine tõusuke põllule) kusagil peale Loodit kõigile karjus: "Ärrrge pidurdage, vahetage käik alla ja sõitke!" :) Vaatasin, et rahvas oli enne seda juba valmis rattalt maha tulema, kuid ilmselt saadi innustust ja järjekordne tropp jäi olemata.
Kardetud Holstre suusaraja tõusud tulid oodatust kergemalt, rada sile ja kõva põhjaga ning sai rahulikult üles keritud. Veetakistus tõi värskendust :) Kõige nürim oli see krossiraja liivane tõus, eks sealkandis andis väsimus ka tunda. Lõpu 5km kohta ei nuriseks, kuid rada oli tõusudel jalutajatest umbes ja endal enam nii palju jõudu polnud, et kõrvalt mööda joosta/sõita. Viimastel põllujuppidel sai siiski veel ~20-30-st mööda (enamuses ilmselt matkajad).
Eesmärk 700 sisse saada alistus, eesmärgist alla 3h sõita jäi natuke puudu.

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Postitus Postitas seiko » 08. 05. 2006. 15:34

Selline küsimus, et kas keegi pikal rajal startinutest pani stardikoridoris tähele tüüpi, kes väidetavalt kuskilt 600+ stardigrupist ettepoole trügis ja lõpuks kuskil 50..100 või 100..150 grupis maandus? Olge head andke teada kas siis siin või viljandi@rattaklubi.ee. Hea oleks kui suudaksite ka numbrit meenutada...

Vasta

Mine “Eesti võistlused”