VI Kõrve Rattasõit [TEC] 01.06.2003 [MTB]

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2003. 10:41

Ermo kirjutas:Tõsiselt - kui vaatad lõpetajate aegasid, siis enamik on suurtes gruppides ja eelmise aastaga võrreldes oluliselt kiiremad :idea:
rada oli seekord väga heas korras tänu vihmale. mullu oli kruusakas päris pehme ja liivakõrb samuti. see tõmbas kiirust alla.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 02. 06. 2003. 10:47

Kuhu see kõrb siis sel aastal jäi. Eelmine aasta sai kirutud, sel aastal igatsetud - et oleks raskem :D
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 02. 06. 2003. 11:58

Ruve kirjutas:vaidleks vastu :o tegemist oli suuresti uimerdamise võistlusega.Algus oli väga kiire,jäin kuskil viiendal km maha.Siis koos Juha-Pekka Simpaneni ja veel ühega sai hakatud gruppi jälitama,läks ligi 10 km kui esimene grupp oli taas käes.Grupp veeres ca 30 km/h ainult...veidi aja pärast tulid tagant veel Tohvrel,Karlson,jpt,ca 10 meheline grupp ette juurde...ja siis selle ligi 50-se grupiga sai sõidetud kuni 15 km ennem finishit hakati kiiremat tempot tegema...sõit ei olnud väga kiire,lihtsalt vajalikul hetkel jäi jõudu puudu :?
Ma üritasin 20km seda (kui see oli ikka see sama) 50-ne mehelist gruppi kätte saada. Me olime umbes 20-se grupiga pool kilomeetrit maas. Üksi järgi ei jõudnud, kuid grupp ei tahtnud tööd teha (alguses ei tahtnud mina ka, sest kõht kiskus krampi - kuradi šokolaad). Juba kolmas võistlus satun ühte gruppi paari üle 40-se mehega, kes kogu aeg hädaldavad, et tehke tööd, kuid ise ei tee midagi.

5 km ennem mudamülgast saime siiski 50-se grupi kätte, kuid saatuslik viga oli gruppi lõppu puhkama jääda. Mülkas pidi väga kaua ootama, arvan, et kaotasin lõppu jäämisega üle kahe minuti. Aasale jõudes olin koos paari väsinud mehega st. edasi tuli ainult üksi tööd teha. 5km pärast püüdis üks grupp mu siiski kinni.
Viimati muutis Oliver, 02. 06. 2003. 12:58, muudetud 1 kord.

almar
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 08. 04. 2003. 15:49

Postitus Postitas almar » 02. 06. 2003. 12:35

muda mülgas lahutas paljud grupid. isegi sõitsin ühes suuremas (sattusin kuskil keskel olema), mis peale seda koheselt lagunes, kui võsa vahelt välja lõpuks sai võis esimesi näha juba künka tippu tõusmas :cry:

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 02. 06. 2003. 13:35

ise olen rajaga rahul, eriti meeldisid lõpus olnud mäed. Esimest korda sai nii eest starditud (300+) ja algne tempo võttis mõtlema kohe. Õnneks see ei tapnud (a peaaegu) ja sabast päris ära ei kadunud aint nii kui kruusateele sattusin (20km vist), nii mu tagumine kumm otsad andis (enda viga, kasutasin viga saand õhukummi). Panin siis varukummi alla ja sel ajal jälgisin liiklust, märgatav vahe oli ikka eesmiste ja tagant tulnud gruppide kiirustes, tagumised lausa matkasid. Kui jälle rajale sain (u.5 min läx), siis kuni lõpuni ca.30 km tegin üksi tööd. Algul tirisin end kohe möödunud grupile sappa, vedasin selle järgmisele järele ja panin siis eest ajama, põld ühtki, kes sabas oleks püsind, lausa mage oli neid vaadata, niiviisi liikusingi grupist gruppi lõpuni välja, korra üks sinine hoidis 1.5 km tuules, a mitte rohkem ja korra leidsin u. 2 km-ks endale korraliku veohobuse, a siis, kui arvasin, et oleks aeg ka ise jälle tööd teha, kadus mees kohe sabast ära. Viimased 5 km oli tunne, et sirgetel hakkas mõni nägu isegi lähemale tulema tagant, a mäed olid minu, iga tõus oli nagu sinine unistus, mida mõnuga murtud sai. Seega ei läinud mul 30 km jooksul mitte üx klemm mööda, aint selg ees. Ise ennast tegijaks ei pea, a teiste vormi kohta paneb mõtlema küll. Mudaaugus sai jalga loputatud :( ja teetõkkevallist sai mõnuga üle sõidetud :) ja sellel mudasel auklikul laskumisel enne lõppu ei käindki üle kaela, kuigi vähe jäi puudu. Aeg spigokaga 1.58, ametlik 2.03 ja ise sigarahul ja mõnus tunne sees.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 02. 06. 2003. 13:45

oddo kirjutas: Endalegi üllatuseks jõudsin kõik tõusud sõita ja ka paljudest tõusudel mööduda. Kuigi ma pean oma mäkkesõidu võimeid väga nigelaks.
Asi vast selles, et seal polnudki õigeid tõuse ega ka õigeid laskumisi. Need sildid "Ohtlik laskumine" koos kolme noolega ajasid naerma ja tigedaks ühe korraga. Eks nad eelmise Auhtor cupi kukkumise pärast olid pandud.

Seda paljukiidetud liiva kah ei olnud.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 02. 06. 2003. 14:28

Kirsa kirjutas:Eks nad eelmise Auhtor cupi kukkumise pärast olid pandud.
Midagi eriti hullu juhtus siis?

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 02. 06. 2003. 14:52

Kirsa kirjutas:
oddo kirjutas: Endalegi üllatuseks jõudsin kõik tõusud sõita ja ka paljudest tõusudel mööduda. Kuigi ma pean oma mäkkesõidu võimeid väga nigelaks.
Asi vast selles, et seal polnudki õigeid tõuse ega ka õigeid laskumisi. Need sildid "Ohtlik laskumine" koos kolme noolega ajasid naerma ja tigedaks ühe korraga. Eks nad eelmise Auhtor cupi kukkumise pärast olid pandud.

Seda paljukiidetud liiva kah ei olnud.
samad sõnad...nendel nö.ohtlikel kohtadel sai küll asjatult kiirust vähendatud :? aga ega väga ei häirinud ka(kohti sellega just ei kaotanud)kuigi ei sõitnud rada ennem läbi ja kui Authoriga sama lõpu osa välja arvata,siis ei teadnud mis ees ootab.

Kasutaja avatar
jaan
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 24. 04. 2003. 20:36

Postitus Postitas jaan » 02. 06. 2003. 15:38

Kirsa kirjutas: Asi vast selles, et seal polnudki õigeid tõuse ega ka õigeid laskumisi. Need sildid "Ohtlik laskumine" koos kolme noolega ajasid naerma ja tigedaks ühe korraga. Eks nad eelmise Auhtor cupi kukkumise pärast olid pandud.
Noh, kuidas võtta, mõnes kohas oli küll üle pingutatud nende siltidega, kuid see muru laskumine oleks ilma klippide ja amordita päris ohtlik ja eelviimane ohtlik laskumine võttis mul mõlemad rattad õhku ja seda vaatamata sellele, et pidurdasin niikui taipasin, et hüppeks läheb. Hüppamata jätsin kainest mõistusest, pärast 45km võib reaktsioon olla halvem kui tundub. Ahjaa mina väntasin laskumistel hoogu juurde, muidu äkki ei oleks rattad tõusunud. Samas, rajal sõidab igasugu inimesi, samuti matkarajal sõitjatele võisid need vägagi ohtlikud olla.

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Postitus Postitas Priit » 02. 06. 2003. 15:52

Oli minugi joks nii kiire start üllatuseks :shock: see mis seal stardis ja esimestel kilomeetritel toimus meenutas mulle Rattarallit, mitte mingit MTB sõitu. Aga pole midagi elasin üle :D Seda ma ütlen, et selle kruusalõigu asemel oleks võinud hoopis rohkem mülkaid ja mägesid. Viimaste puhul tunned, mis ratta sa oled enda istumise alla ostnud. Lõpukilomeetreid võtsin mõnuga, sklap skalbi haaval iga mäega, mis tipnes finishi koridori tagumise kurviga, kus mulle tulid selg ees 5 eessõitvat, kellest ma mööda karjamaa kamaraid mööda tuhisin. Aeg ei olnud teab, mis super, aga esialgne esimese korra orjentiir 2 h sai alistatud :D

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 02. 06. 2003. 15:54

Priit kirjutas:Oli minugi joks nii kiire start üllatuseks :shock: see mis seal stardis ja esimestel kilomeetritel toimus meenutas mulle Rattarallit, mitte mingit MTB sõitu. :D
tõmbajad ees oli ju samad kes rattarallil :(

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 02. 06. 2003. 17:42

Gunnar kirjutas:korra üks sinine hoidis 1.5 km tuules, a mitte rohkem
Hmm... ega ometi mina. Mul keegi vahepeal hüüdis, et lähme, aga väga pikalt ei jõudnud järgi hoida. Ja pluus oli mul pikk sinine hallika vestiga.
Oddo

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 02. 06. 2003. 18:31

Kas esimesed 100 läbisid mudaravila :-) sadulas või siis toitsid jalgadega kaane?

Ma tulin lõpupoole. Ja tänu mudaravile sai ka kohta parandatud - osad ratturid võtsid silla juures jalanõusid ära, osad arutasid, et kas nüüd jääme abi ootama; ühesõnaga, tundus, nagu paljud oleks ülikonna või õhtukleidiga rajale tulnud. :-)

Lauri, ravis ja jahutas jalgu nii 30 meetrit.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2003. 18:49

oddo kirjutas:Kummivahetajaid hakkas küll väga tihedalt silma. Kas see on mtb sõitudel tavaline pilt? (Ärge lööma hakake rumala küsimuse peale, endal alles teine sõit :wink: )
mulle hakkas neid kummivahetajaid seekord tavapärasest vähem silma.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 02. 06. 2003. 18:55

LauriA kirjutas:Kas esimesed 100 läbisid mudaravila :-) sadulas või siis toitsid jalgadega kaane? Ma tulin lõpupoole. Ja tänu mudaravile sai ka kohta parandatud - osad ratturid võtsid silla juures jalanõusid ära, osad arutasid, et kas nüüd jääme abi ootama; ühesõnaga, tundus, nagu paljud oleks ülikonna või õhtukleidiga rajale tulnud. :-)
Lauri, ravis ja jahutas jalgu nii 30 meetrit.
Jutu järgi tundub päris lahe see mudavärk, mõni pilt kah sellest on?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2003. 18:59

taavid kirjutas:
Kirsa kirjutas:Eks nad eelmise Auhtor cupi kukkumise pärast olid pandud.
Midagi eriti hullu juhtus siis?
viewtopic.php?p=11886#11886
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 02. 06. 2003. 18:59

LauriA kirjutas:Kas esimesed 100 läbisid mudaravila :-) sadulas või siis toitsid jalgadega kaane?
Läbisin joostes. Tänu siinsele eelinfole, mille pärast ka espordi lehelt avastasin lausa ootasin seda kohta. Aga otse mu ees otsustas vend sadulast maha tulla ja hoog sai tänu talle otsa. Niiet tuli jalavann :) Aga pärast kuulsin jah, et lühikesel maal oli ka "sokid ära - pärast jalad puhtaks" stiili harrastatud. Aga ega kõik pole ka sekundeid taga ajama tulnud.
Oddo

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 02. 06. 2003. 19:57

LauriA kirjutas:Kas esimesed 100 läbisid mudaravila :-) sadulas või siis toitsid jalgadega kaane?

Ma tulin lõpupoole. Ja tänu mudaravile sai ka kohta parandatud - osad ratturid võtsid silla juures jalanõusid ära, osad arutasid, et kas nüüd jääme abi ootama; ühesõnaga, tundus, nagu paljud oleks ülikonna või õhtukleidiga rajale tulnud. :-)

Lauri, ravis ja jahutas jalgu nii 30 meetrit.
korra panin seal ikka jala maha,üks pisut ootamatult pidurdas ees...aga muidu rattal,enamus võtsid asja rahulikult ja said rattal sõites mudast läbi :)

Tanel
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 02. 04. 2003. 08:29

Postitus Postitas Tanel » 02. 06. 2003. 20:45

LauriA kirjutas:Kas esimesed 100 läbisid mudaravila :-) sadulas või siis toitsid jalgadega kaane?
Teise saja omad läbisid selle ka rattal, kui enam vähem normaalses grupis olid, et ei hakatud väga rabistama ja rahulikult mindi sealt läbi.
Ride Bikes!

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 02. 06. 2003. 20:47

Muda?! Öäk :(

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2003. 20:49

priidik kirjutas:Muda?! Öäk :(
njah, ega roadie valged sokid tuleb peale sellist lõiku igal juhul maha kanda, ei aita keetmine ega valgendamine 8)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 02. 06. 2003. 21:01

kõrvest siis....meenutas teien jah tartu RRit. Rada oli ikka oluliselt lihtsam, kui mulgis, võta nüüd kinnni oli see siis hea või halb...maitse asi. Mudast oleks küll siinkõnelejate põhjal rohkemat oodanud. Raja juures kurdaks seda pikka kruusalõiku, mis kuskil keskel oli...vastutuul ja gruppi ka polnud :? , aga ega ei peagi lihtne olema. Kummaline on aga see, kuidas inimesed mäest üles sõita ei jõua. Sirgepeal on küll tempo nii kõrge et vaevalt sabas püsin, kohe kui aga hakkab tõus paistma vahetatakse alla ja hakatakse kerima...sai ikka alati vähemalt 10st sepast igal tõusul möödutud ja ometi ei ole mingi eriline mägironija. Rajamärgistus oli jah rohkem selline koduperenaistele kohandatud. Enne igat lihtsat laskumist oli "ohtlik koht" 8) Supisabas küll kaua ootama ei pidanud aint kuum oli see supp kurivaim. Jama oli hoopis see, et soe vesi otsa sai sealt saunast :? Muidu aga tuleb küll rahule jääda, lõpunumber oli stardinumbrist parem seega eesmärk täidetud :idea: järgmise korrani...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 03. 06. 2003. 09:10

velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 03. 06. 2003. 09:20

Ja ropult aeglane on see esport....

Kasutaja avatar
Priit
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 22. 04. 2003. 09:02

Postitus Postitas Priit » 03. 06. 2003. 09:22

Kui mudast rääkida, siis teadetes oli kirjas, et seal on mingi laudtee, aga kui mina sealt peale silda läbi sõitsin, polnud mingit laudteed seal ollagi :? Mul polnud selle vastu midagi, sest sai ju sealt mõnuga läbi sõidetud, isegi jalad jäid kuivaks (nii et sokid sain ka eile valgena tagasi) :)

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 03. 06. 2003. 09:51

laudtee oli täiesti olemas. ainult et vee ja muda all 8)

Kasutaja avatar
T!!T
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 26. 05. 2003. 08:53

Postitus Postitas T!!T » 03. 06. 2003. 14:11

LauriA kirjutas:Kas esimesed 100 läbisid mudaravila :-) sadulas või siis toitsid jalgadega kaane?
...
Ega peale 300 ka jalga maha ei pandud. Hüüdsin eessõitjale, kes hakkas kokutama seal mudaauku nähes, et põhi kannab - pane hooga läbi; nii tegimegi. Pärst imestas, et kuidas ma teadsin... :wink:
Kui tagasi mõelda, siis selle sõidu jooksul tegelt jalga üldse maha ei saanud :)

Multik
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 03. 04. 2003. 14:43

Postitus Postitas Multik » 04. 06. 2003. 11:00

Ehk keegi teab, kas TEC üldkokkuvõte (kahe etapi järel) ka kuhugi välja pannakse või tuleb see pärast Haanjat.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 04. 06. 2003. 14:25

Multik kirjutas:Ehk keegi teab, kas TEC üldkokkuvõte (kahe etapi järel) ka kuhugi välja pannakse või tuleb see pärast Haanjat.
Tänase õhtuni ooten veel proteste nimede, vanuste ja soo osas :) homme panen kahe etapi seisu ja teamide seisu välja.

Vahur
HK Nelson

Vasta

Mine “Eesti võistlused”