Veri paks ?

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Veri paks ?

Postitus Postitas fax » 29. 09. 2005. 22:13

Ei oskand otsingusõnadeks midagi panna seega algatan teema..
Viimasel ajal olen kogenud seda, et hommikul ärgates on käed (koos õlgadega) surnud ja taastumine võtab pea pool päeva aega vahel.
Probleem on ka jalgadega sõidu ajal, et tuntav hapniku puudus, täna oli jalgades selline tunnne ratta seljast astudes esilagu, et mobla teeb vibra alarmi, 10 sekundi pärast oli tunne juba tunne nagu seda teeksid 10 mobiili korraga..
Siiani kätte ja jalgade suremised olen pannud oma õnnetuste arvele ( kaks korda üle pea rattaga, ribi vigastused ja teisel korral kriimud).
Lapsevanemaga konsuldeerides nende "suremiste" teemadel, andis ta mulle verevedeldamisi tablette (nime ei tea hetkel), nädala jagu sõin ja olukord oli tõesti parem..
Seega küsin soovitusi eluviiside ja toitumise osas, et selliseid asju vältida, ennem kui ma lähen järjekordset haigekassa raha kulutama..
Taustinfona nii palju, et on diagnoositud esimese astme hypertoonia.
Edit1: Koormuslindil käimise taastumise aeg on 2 min...
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 09. 2005. 07:20

soovitan alustada haigekassa raha kulutamisest.

see, et keegi vastab, et mul oli nii või naa ja siis see või teine asi aitas ei pruugi sinu puhul anda soovitud tulemust.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Re: Veri paks ?

Postitus Postitas Märt » 30. 09. 2005. 07:28

fax kirjutas:Taustinfona nii palju, et on diagnoositud esimese astme hypertoonia.
See ei pruugi üldsegi kõrge vererõhuga seotud olla. Kindlasti võtad sa vererõhulangetamiseks ka rohtusid. See võib vabalt olla kõrvalmõju. Rohud ei sobi või on liiga tugevad vms. Kindlasti on targem haigekassa raha kulutada. Seda enam, et osa sellest on õigusega sinu. Kui see kulutamine sind nii väga häirib, siis ma ütleks, et mind näiteks häirib rohkem selle raha eest mingite jotade ja narkomaanide turgutamine, et nad jälle tänavatele ja jooma/süstima saaksid.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 30. 09. 2005. 08:33

erikr kirjutas: see, et keegi vastab, et mul oli nii või naa ja siis see või teine asi aitas ei pruugi sinu puhul anda soovitud tulemust.
see ei aita tõesti,
siit võib teha vaid mõningaid oletusi.

minul tulevad sellised asjad peale rasket pidevat füüsilist tööd.
siis hakkavad käed-jalad öösel "ära surema".
ning eelmisel sügis-talvel, kui lihvisin päevi relakaga seinu ei saanud
2 kuud korralikult olla s.t. öösel tõused üles ja käsi liigutada ei saa
ning hommikust-poole päevani on õlad -käed täitsa tundetud.hommikul
ei saa pliiatsiga kirjutada.
aga see läks õnneks üle.

AntiK
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 15. 09. 2004. 10:16

Postitus Postitas AntiK » 30. 09. 2005. 14:17

1. söö õigel aja ja vähem! 2. joo vett ja maga rohkem

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 30. 09. 2005. 14:35

Kui mul kunagi "veri paks" oli, nii vähemalt arst ütles, kui doonoriks käisin ja hemoglobiin 178, siis soovitati mul rohkem mineraalvett juua ja treeningute ajal rohkem vedelikku tarbida. Midagi mul ära küll ei surnud. :roll:

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 30. 09. 2005. 14:58

opa kirjutas:Kui mul kunagi "veri paks" oli, nii vähemalt arst ütles, kui doonoriks käisin ja hemoglobiin 178, siis soovitati mul rohkem mineraalvett juua ja treeningute ajal rohkem vedelikku tarbida. Midagi mul ära küll ei surnud. :roll:
hemoglobiini näit ei saa sõltuda nn. veehulgast veres. ja kui teemaalgatajal on kergem kõrgvererõhutõbi, siis võiks kaane proovida, hea klassikaline meetod :)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 30. 09. 2005. 16:06

maxspeed kirjutas:võiks kaane proovida
Ehk siis soovitad Harku metsa? Eriti toda kraaviäärset rada, pole õrna aimugi mis tolle nimi on, oli viimases Paldiski maratonis ka sees.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”