Tõbisena TRM-i starti

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
betoonking
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 07. 06. 2004. 19:59

Tõbisena TRM-i starti

Postitus Postitas betoonking » 16. 09. 2005. 12:47

TRM start on ülehomme. Nädal aega olen olnud nö. tõbine, ei liha ega kala. Peamiselt väljendub tõbi aegajalt pealetulevates külmavärina sümptomites, higistamises (kui kuum jook sees), kuumalainetes ja uimases olekus. Samas palavikku justkui ei tähelda ja klassikalises mõttes haigeks ei taha ennast tunnistada. Sel perioodil trenni ei ole teinud (välja arvatud 1x 50 km ratast rahulikus tempos, 1 x leilisaun ja 1 x tund aega pukki), lootuses organismi säästa ja seeläbi pühapäevaseks sõiduks paremat enesetunnet nõuelda. Sooviksin, et jagaksite oma kogemusi - mida olete sellises olukorras teinud, kas olete stardi ära jätnud (millal olete teinud lõpliku otsuse startimiseks/mittestartimiseks) või siiski startinud aga lihtsalt läbisõitmise eesmärgil? Ise olen igal aastal ikka tulemuse peale läinud (st. eelmise aasta aega parandada püüdnud) ja lihtsalt uimerdamisel justkui ei näe mõtet.

Otsus on loomulikult minu enda teha aga temaatilisest infojagamisest olen siiski huvitatud.

Kõigile sõidunaudingut soovides.
elu veereb nagu ratas

Kasutaja avatar
abuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:23

Postitus Postitas abuser » 16. 09. 2005. 13:05

1. Käi saunas veel täna õhtul, näiteks 2x 1 tund.
2. Toas käi soojade riietega.
3. Joo palju kummeliteed.
4. Raha põõsasse visata pole ka eriti kasulik.
5. Otsusta võistluspäeval kuidas ennesetunne on.
6. Sõida enesetunde järgi.
7. Laupäeval võta eriti vabalt, maga kaua. Võid näiteks proovida pipraplaastit ööseks.

ise olen samuti haige, seekord piinab köha millega kahjuks ei anna sõita
eelmine aasta olin samuti haige, aga suutsin kudagi TRM-iks ennast korda saada
Viimati muutis abuser, 16. 09. 2005. 13:09, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 09. 2005. 13:06

möödunud aastal läksin starti kui olin olnud sarnane ei-liha-ega-kala terve eelneva nädala. stardis oodates oli juba raamil rippuva märja pesu tunne. allamäge läks veel kuigiviisi, tuules kestsin kehvemini kui tavaliselt, juba kerge kalle ülesmäge oli täielik venimine. see sõit oli naudingust ja funist ikka väga kaugel. sel aastal õnnestus suvelõpu nätakas varem läbi põdeda.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Arno
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 26. 05. 2004. 17:07

Postitus Postitas Arno » 16. 09. 2005. 13:18

Sõidueelne stress äkki ;)

Mul ka oli paar aastat tagasi väga poolpidune tunne ja hirm, et mis ma nüüd küll oma tervisega teen. Ei olnud hullu midagi. Kui ikka palavikku pole, tasub paranoia alla suruda ja täiega panna, arvan mina. Usun väga ka igasugusesse psühholoogiasse: arvad, et oled terve-> saadki terveks. Lihtsam jälle öelda kui teha. Ühesõnaga stardis näeme!

betoonking
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 07. 06. 2004. 19:59

Postitus Postitas betoonking » 16. 09. 2005. 13:32

Arno kirjutas:Sõidueelne stress äkki ;)

Mul ka oli paar aastat tagasi väga poolpidune tunne ja hirm, et mis ma nüüd küll oma tervisega teen. Ei olnud hullu midagi. Kui ikka palavikku pole, tasub paranoia alla suruda ja täiega panna, arvan mina. Usun väga ka igasugusesse psühholoogiasse: arvad, et oled terve-> saadki terveks. Lihtsam jälle öelda kui teha. Ühesõnaga stardis näeme!

no ei oska stressi kohta midagi öelda. sõidueelse ärevuse jaoks on ka vähe vara. püüan saadud vastustest midagi enda jaoks leida. lootus on ka sõidueelsel (laupäevasel) massaazhil. ilmselt tuleb tavapärane venitusharjutsi sisaldav taimassaazh vahetada tavalise üldmassaazhi vastu.

paljud teist ja kui tihti ennast üldse mudida lasevad?
mina üritan tõsisem treeningperioodi ajal nädalas korra käia + taimassaazh enne võistlust ning tavaline (eriti jalad aga ka ülakeha, kui on kõvasti pinget ja raputamist saanud) peale võistlust järgmisel päeval.
elu veereb nagu ratas

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 16. 09. 2005. 13:38

Olin täpselt nädal aega tagasi seisus, kus tundus, et TRM tuleb vahele jätta või siis äärmiselt rahulikult läbi kulgeda. Peale kolmapäevast trenni sain külma ja järgmisel päeval olid väga tugevad külmavärinad, lihasvalu ja muud külmetumise tunnused. Otsustasin tõsiselt haigusele vastu hakata: tegin tööl olles 3x40 grammi pipraviina (mitte seda poes müüdavat, vaid ise segasin kokku puhast-külma viina ja purustatud musta pipart). Iga 40 grammi peale võtsin ka kuuma tee. Õhtul kodus veel 1 selline laks. teki all olles higi lausa voolas ojadena. Reede hommikuks oli veel kerge meenutus eilsest haigusest (võttis trepist üles minnes kiiremini higistama) aga pühapäeal tegin juba 65 km trenni ja polnud enam häda midagi. Ühesõnaga - kui vanust on piisavalt :shock: siis võibolla aitab sindki selline ravi. Mina sain igatahes väga kiirelt probleemidest lahti. Siin soovitati ka sauna võtta aga selle juures on väga oluline, et sa peale sauna külma ei saaks :!:
PS. Tavaliselt ma viina üldse ei joo aga haiguse puhul tegin erandi.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Kris
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 13. 10. 2003. 12:31

Postitus Postitas Kris » 16. 09. 2005. 14:40

Eelmine aasta olin haige enne (ka palavik oli) TRM, ravisin end tugevalt. Terveks ei saanud, kuid läksin ikkagi starti. Peale sõitu oli tunne päris hea - nohu kadunud ja kurk ka ei olnud nii valus enam. Nädala pärast, ennem H100 oli sama lugu.... :?

Mida aga soovitaks, on mingid valged kapslid - ternespiim vist oli nimi - mis mõjuvad ja aitavad jalul püsida. Ise proovinud :idea:

Kasutaja avatar
abuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 24. 08. 2005. 19:23

Postitus Postitas abuser » 16. 09. 2005. 14:44

kõigil kellel on soovi proovida seda ternespiima paluks kontakteerida minuga ehk siis läbi privaatsõnumi !
asi tõesti aitab peaaegu kõige vastu :)

kõik tipp suusatajad võtavad neid mae, veerpalu, olle ning paljud teised

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 16. 09. 2005. 17:53

Las nüüd Ray pajatab. Eelmine aasta oli haige, hommikul miskid gripiteed sisse ja starti, ning kus alles põrutas. Isegi pärast imestas, kuis nii.

Mul oli eelmine aasta mitmeid tõbiseid starte. Pulss oli kõrgem ja tempo madalam, kuid mis seal ikka...
Kõik mis ei tapa, teeb tugevaks siinkohal siiski paika ei pea.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 09. 2005. 19:52

Ükski võistlus pole väärt sinu tervist :!: Eriti veel TRM.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 17. 09. 2005. 11:27

Üle eelmine TRM läksin ka tõbisena starti. Esimesed 2km'i oli päris Ok. Aga edasi.... Kui Erikr mööda kihutas ja ma ei jaksanud tal isegi tuules püsida loobusin igasugusest pingutamisest ja kerisin rahulikult lõpuni. Finishi jõudes kobisin kähku autosse ja vaakusin seal kuul peas. Vastikult halb oli olla. Õnneks oli autojuht olemas ja ei pidanud ise koju sõitma.
Tagantjärgi tarkusena oleks pidanud pealtvaatajaks jääma.

Raul309
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 09. 2005. 13:20

Postitus Postitas Raul309 » 18. 09. 2005. 21:08

see ajab täiega närvi. on kuskil midagi toimumas tahaks minna osa võtma aga ei saa sest tõbine :twisted:
Downhill rulez

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Postitus Postitas Ritsikas » 19. 09. 2005. 09:37

Piiblis räägiti "kaela tasemest"vms. - et kui mure pealpool kaela - tee trenni ja ravitse kergelt, kui mure allpool ravitse ja istu kodus.
:oops:
Viimati muutis Ritsikas, 19. 09. 2005. 10:01, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 19. 09. 2005. 09:54

Ritsikas kirjutas:Piiblis räägiti "kaela tasemest"vms. - et kui mure allpool kaela - tee trenni ja ravitse kergelt, kui mure allpool ravitse ja istu kodus.
loe palun oma lause uuesti läbi...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 19. 09. 2005. 10:14

Mõni tõbine siis äkki kommenteeriks ka, et kas läks starti või ravitses ja passis kodus. Ja kui läks starti, kuidas minek / enesetunne oli?
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Kris
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 13. 10. 2003. 12:31

Postitus Postitas Kris » 19. 09. 2005. 11:17

Läksin starti, kuigi laupäeval oli tõsine nohu, kurguvalu ja väike palavik. Panin tõsise annuse tablette laupäeval keresse, jõin sooja ja kella 9-st tekkide vahele.
Hommikul oli pisut uimane tunne, kuid sõidus parandasin oma aega võrreldes eelmise aastaga 10 min ja kohta ligi 300.
Tänaseks on vaid nohu jäänud veel...

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 19. 09. 2005. 11:35

Ise läksin starti täiesti kinnise nina, valusa kurgu ja vist ka väikse palavikuga (igaks juhuks ei kraadinud, et minemata ei peaks jätma :D). Esimesed 15km oli enesetunne enam vähem OK, kuigi mingist minekust muidugi rääkida ei saanud, isegi Harimäele tõus läks okeilt, peale seda aga tulid rängad külmavärinad, täielik nõrkus, ränk valu kopsudes. Juua eriti ei saanud kuna kurk oli selleks hetkeks tulivalusaks muutunud -- neelata väga ei tahtnud. See avaldus aga kohe mõnusas neeruvalus. Ja kuna tundus, et külmun kohe surnuks (riides olin kusjuures pigem paksult) kui sadulast maha tulen siis katkestamisemõtteid lubada ei saanud, väntasin visalt fini?isse. Siis kiirelt autosse ja koju, selleks ajaks oli palavik juba 38,5C ja köhisin sisuliselt juba verd. Rohkem selliseid eksperimente tervisega ette võtta ei kavatse.

Vahva on muidugi see, et rohkem kui pooltele osavõtjatele õnnestus sellises seisus ja kõige tagumisest reast startides ikkagi ära vajutada 8)

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 19. 09. 2005. 11:44

jajah, see meenutab lähenemist: minu eelmise aasta trm i tulemusest parema koha te saavutate ainult üle minu laiba...

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2467
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 19. 09. 2005. 11:48

Mina läksin ka suht halvas konditsioonis starti - nina, kõrvad ja põsed olid paistes. Kogu keha oli roosas lööbes. Nägemisega oli ka probleeme. Lisaks käis pea ringi ja aeg ajalt tekkisid eufooria puhangud + tõmbasin "nokka" ja lendasin selili.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 19. 09. 2005. 12:02

Andre tervis oli tõesti liitrise Negrita tagajärjel sedavõrd halvenenud, et vaene mees pidi trassil silma kaudu jooma. Hirmus karm võistlus oli. Päris sitt tunne võib olla seale kaotada :shock:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 19. 09. 2005. 14:06

tõbised tervisesportlased :wink:
ei taha küll kedagi solvata, tean ise eelmisest aastast mis tunne on peale palavikku joonel olla, aga...
vahet pole kas suusa või ratta massiüritus, stardikoridoris on eranditult KÕIK haiged, nõrgad, kuuaega treenimatta ja "lähen täna matkama" jutuga
peale pauku aga lükatakse silmad kuklale ja "haigusest" kurnatud pilku tekib miski imelik kuma :?
lõpusupil, pole samuti vahet kas küsid esisaja või tagaotsa tuttavatelt- 99% on just haiged olnud ja hommikul palavikuga...
tundub, et need neliküritused ja estolopetid on osa miskist järelravist haigetele.
terved aga möllavad baarides-ööklubides :roll:

ralfindus
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 18. 10. 2004. 11:40

Postitus Postitas ralfindus » 19. 09. 2005. 20:31

Päris sitt tunne võib olla seale kaotada :shock:
Oli jah.
Järgmine aasta peab vist ise seax hakkama.

tüüp
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 14. 11. 2003. 10:45

Postitus Postitas tüüp » 20. 09. 2005. 00:23

Rivo kirjutas:Ükski võistlus pole väärt sinu tervist :!: Eriti veel TRM.
Väga hea tähelepanek. Suusamaratonil surin täiega tänu mingile kahtlasele palavikule... . Seekord siis loobusin TRM-st (jälle mingi needuslik palavik, nii ca 37,3 ümber). Olen kindel, et sai õige otsus tehtud, sest "mootori" lihase põletik võib lõppkokkuvõtteks väääga kalliks maksma minna.
vähem möla, pikem samm

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”