Põlveprobleem

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Leesmentt
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 15. 09. 2018. 18:43

Põlveprobleem

Postitus Postitas Leesmentt » 15. 09. 2018. 18:57

Tere. Resideerun hetkel Nantes, Prantsusmaal.
Ostsin ratta et koolis käia. Rattal sadulatoru liiga lühike, seega sõitmisel ei lähe jalg väga sirgeks. Tunnen tõusul et hakkab põlvedele, kedrest allpool nõrk surin. Siin on suht soe ilm, kuid tunnen, et vahel on põlvedel külm.Tuleb põlved soojas hoida, tavalise sidemega aitab?
Igatahes, kas mu oletused peavad paika, et palju ikkagi oleneb sadulakõrgusest.? Eestis sadul nii kõrge, et sõbrad hüüavad appi. Või on asi selles, et treenin uut lihasgruppi?
Ostan lähipäevil üldse uue ratta, praeguse keskjooks ütleb kohe üles. Raymond Poulidor margiks.
Linnapildis muidu vanad papid ülikondades lasevad vanadel maantekatel ringi nii mis mühiseb.
Aitäh

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: Põlveprobleem

Postitus Postitas fotek » 15. 09. 2018. 20:17

Sadul on õigel kõrgusel kui kandadega vändates läheb põlveliiges täiesti sirgeks.
Samas ei tohi selg küljelt-küljele painduda.

Madalamad asendid hakkavadki põlvedele ja seljale.

Pilt

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Põlveprobleem

Postitus Postitas mart2 » 16. 09. 2018. 19:07

fotek kirjutas:Sadul on õigel kõrgusel kui kandadega vändates läheb põlveliiges täiesti sirgeks.
Samas ei tohi selg küljelt-küljele painduda.
Madalamad asendid hakkavadki põlvedele ja seljale...
Minu kogemus on, et pigem võiks olla jalg korralikult pedaalil ning hästi kerge nõks põlves sees, sest kui hakatakse "testimiseks" sirgeks ajama, siis tahes tahtmata liigub puus vaagnast veidi kaldesse. See, kas tavaliselt on päkka võllist suhtes eespool või tagapool, on isikliku eelistuse asi. Sõidetakse mõlemis asendis. Minul on näiteks maanteeratta kinga klots natuke rohkem tagapool kui MTB oma. Lihtsalt arvamus... 8)
Leesmentt kirjutas: ... Siin on suht soe ilm, kuid tunnen, et vahel on põlvedel külm. Tuleb põlved soojas hoida, tavalise sidemega aitab?
Igatahes, kas mu oletused peavad paika, et palju ikkagi oleneb sadulakõrgusest.? Eestis sadul nii kõrge, et sõbrad hüüavad appi. Või on asi selles, et treenin uut lihasgruppi? ...
Kui põlvel külm, siis ei oska midagi kosta "uue lihasegrupi" kohta. Soovitan osta põlvesoendajad - kas rattapoest koos rattaga (ja lasta seal sadul õigeks panna) või kui ratas tuleb otse käest, siis lähimast Decathlonist. https://www.decathlon.ee/900-cycling-kn ... 14739.html
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Blue
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 11. 10. 2020. 10:13

Re: Põlveprobleem

Postitus Postitas Blue » 15. 10. 2020. 20:05

Mul endal oli sama jama, et põlve lõi valu. Sättisin enda sadulat (mul oli liialg madal sadul).
Ma ei oska nüüd öelda, kas see probleem oli selles aga peale seda enam valu polnud.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”