Valu põlve siseküljel

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas Jats36 » 22. 04. 2018. 17:50

Sai täna väike maanteratta trenn tehtud harjumuspärasel rajal Tallinn- Laulasmaa- Tallinn. Laulasmaale jõudes astusin poodi sisse et jäätis osta...kõik oli kõige paremas korras kuni kassajärjekorras seistes lõi põlve äkki valu ja hiljem uuesti rattaselga istudes tundus väntamine nii valus et mõtlesin et võib olla peaks kellegi autoga järgi kutsuma...siiski vaikselt kodupoole vändates andis valu tasapisi järgi... Käega katsudes on põlve sisekülje alumine pool praegugi veidi hell. Et milles asi et põlv sõidu vahepeal "lambist" valusaks lõi? Kui tean, ehk oskan järgmisel korral ehk mingeid vigu vätida...

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas Jats36 » 22. 04. 2018. 18:53

...Internetist põlve anatoomilist pilti vaadates tundub et mingi teema põlve sisemise(paremal jalal vasakpoolne) sidemega...aga mis sellega juhtus, jääb ikka arusaamatuks...

gliff
Rattur
Postitusi: 154
Liitunud: 13. 05. 2013. 16:50

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas gliff » 22. 04. 2018. 20:45

Poodi minnes võisid rattakingadega käies täitsa märkamatult jalga väänata. Hüppeliigese väänamine annab ka tihtipeale just põlves tunda.
Kui põlve alumine osa seest poolt, siis võib olla lõhkusid mingil määral meniskit.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas erikr » 23. 04. 2018. 08:47

Sellest siin varemgi juttu olnud. Ka ise olen selle käes kannatanud.
Ristatisidemed nühivad mööda liigest.
Nühivad seepärast, et lihased on lühenenud ja tirivad sidemed pingule.
Lihased lühenenud seepärast, et trenni teed, aga ei venita.
Asja võivad ka mõjutada sõiduasend, klotsi asend ja see, kas kerid või kangutad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas Jats36 » 24. 04. 2018. 09:15

Ega ei venita küll jah... Eelmisel hooajal korra proovisin trennijärgseid venitusharjutusi sisse tuua, paraku kahel juhul kolmest ei tulnud plaanitud ettevõtmine õigel ajal meelde

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas Jats36 » 24. 04. 2018. 09:24

Klotsi asend...mul on millegipärast harjumus platvormpedaalidega jalalabad kergelt väljapoole suunatult vändata. Tundub nagu mugav ja loomulik asend. Maanteepedaalidega on jalalabad fikseeritud suunaga ette. -Siin võib ka täiesti põhjus olla.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas mart2 » 24. 04. 2018. 09:29

Üldiselt on kaks kiiremat ümberkorraldust -
a) alustada regulaarsete venitustega (nagu Erik soovitas), ja
b) vaadata endale mõningase "ujuvusega" (float) klotsid-pedaalid.

Ma sain nii abi. :D
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

camouflage
Rattur
Postitusi: 142
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas camouflage » 24. 04. 2018. 09:31

nende float pedaalidega on selline lugu, et mina enda jaoks sobivat polegi leidnud (jutt MTB pedaalidest), erinevaid Time omasid proovitud, kogu Shimano tootevalik läbi käidud, millest xtr konkurentsitult parim, aga ka päris mitte see, mida jalg tahaks.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas UrmasL » 24. 04. 2018. 10:00

Pedaal (tootja ja mudel) on ainult üks komponent. Veel tähtsam on cleati asend. Kui jalaehitus on selline, et jalalabad väljapoole, siis tuleb cleatid sättida vastavalt. Peab muidugi vaatama, et kand vastu vänta ei käiks. Selle vastu on olemas õhukesed seibid, mis pedaali vända suhtes väljapoole jätab. Veel üks asi on sisetallad. kui väntav jalalaba pole maapinnaga ristisuunas paralleelne, siis aitab spetsiaalne sisetald. Lased teha kuskil ortobeedilisi vahendeid tootvas ettevõttes. Kui ise katsetades välja ei tule, siis osta kusagilt rattapoest Bikefit teenus. Lisaks õige passatakale saad ka väntamise analüüsi koos seadistusega ja vajalike näpunäidetega.

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas JannoR » 25. 04. 2018. 14:47

UrmasL kirjutas:Kui jalaehitus on selline, et jalalabad väljapoole, siis tuleb cleatid sättida vastavalt.
Sellist jalga tahaks küll näha millel ongi liigesed vale nurga all kokku kasvanud.:lol:

Iroonia kõrvale jättes, ilmselgelt on teemaalgataja probleemid tingitud lihastasakaalu häiretest ja lihasjäikusest (üks on teise eeldus). Pardikõnni puhul varbad väljapoole on kurjajuur tõenäoliselt kuskil puusade piirkonnas (füsioterapeut oskab täpsemalt hinnata) ning arvatavasti on sul probleeme ka alaseljaga. Ainuke lahendus jäikadele lihastele on siiski hakata jäikasid lihasgruppe venitama ja rullima, ning nõrgemaid lihasgruppe järgi aitama (ÜKE). Pedaaliasendiga mängimine on vaid ajutine lahendus, kui praegu saab korda, siis varem või hiljem lööb vigastus kuskil mujal veel hullemini välja.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Valu põlve siseküljel

Postitus Postitas arnea » 26. 04. 2018. 15:40

Oot - kas sa väidad, et kui ma kõnnin jalalabad väljapoole keeratult, siis mingi nipiga saab seda korrigeerida ja jalalabad on kõndides või pedaalides täiesti otse?

Minu lahendus on seni olnud klotside nurga alla panek (kinga pikkitelje suhtes). Kui ma õige nurga kätte saan, siis võtab see valu täielikult ära ja võin kümneid tunde järjest sõita. Minu jaoks ei ole see ajutine lahendus olnud. Püsiv on. Ja pigem olen tundlike põlvedega.

Kui nurk on natuke vale, siis hakkab väga ruttu väga valutama.

Time pedaalid oma suure loksuga on kõige andestavamad, Looki Quartz ja S-track kõige hullemad.

Ja jalalaba vääne pikkitelje ümber on ka oluline. Mingi 95% vms inimesi on sellised, et päka siseserv on kõrgemal kui välisserv. Specialized kingadel on see kohe tallale "sisse arvutatud". Lisaks müüvad nad timmimiseks "seibe". Northwave talvesaapale üle minnes hakkasid põlved valutama. Aitas kui klotside alla seibid panin.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”