Probleem

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Probleem

Postitus Postitas baddog » 21. 02. 2005. 18:49

Nimelt minu probleem seisneb selles, et oleks vaja targemate ja kogenenumate inimeste tarkust.
Nimelt caseseisneb selles, et olen veetnud 4 nädalat kodus igasuguste viirustega mis kuskilt korjata võis. Laupäeval viskasin suusad alla ja läksin proovisin Trummis 2,5km ringi. Pärast esimest ringi oli selline tunne, et süda annab otsad. Ega siis end tapma ei hakand. Pärast seda kogemust oli mul pilt selge, et must pyhapäeval ei ole mingit asja teiga sõtima tulla :( . Asi selles et järgmine teisipäev vaja endast parim. 4km pidada vastu parima vormiga. Ära ma ei sure, aga mu kysimus teile seisneb selles et kudias oleks parim viis end saada selleks ajaks parimasse vormi.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 21. 02. 2005. 20:29

Neli nädalat viirustega maas ja nädalaga vormi - raske juhus. Egas sa suurt midagi selle ajaga parandada saa. Tee rahulikult aeroobses tsoonis ja võimaluse korral ära üldse võistle, või kui võistelda väga vaja siis "poole jõuga". Milleks nn. "räsitud" organismi veel võistlemisega kurnata. Pärast ei saa jälle kuu aega midagi teha.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 02. 2005. 20:40

Mingit immuunsüstemi tugevdajat oleks kasulik võtta nii selle nädalase ternni käigus kui ka vähemalt nädal peale võistlust, et uut laksu organism ei saaks. Üks suht tõhus asi (minu puhul) on greipfruudi seemne ekstrakt, mida müüakse apteekides ilma retseptita. See on küll suht rõveda maitsega, kuid kui seda iga päev 10-15 tilka mahla sisse tilgutada ja ära juua peaks aitama tublisti kaasa organismi vastupanuvõimele.
PS: Hinda on tal küll suht palju, kuid kuna ainult 10-15 tilga kaupa võtad, siis peaks ühele inimesele jätkuma suht pikaks ajaks.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 21. 02. 2005. 21:05

alar kirjutas:Mingit immuunsüstemi tugevdajat oleks kasulik võtta nii selle nädalase ternni käigus kui ka vähemalt nädal peale võistlust, et uut laksu organism ei saaks. Üks suht tõhus asi (minu puhul) on greipfruudi seemne ekstrakt, mida müüakse apteekides ilma retseptita. See on küll suht rõveda maitsega, kuid kui seda iga päev 10-15 tilka mahla sisse tilgutada ja ära juua peaks aitama tublisti kaasa organismi vastupanuvõimele.
PS: Hinda on tal küll suht palju, kuid kuna ainult 10-15 tilga kaupa võtad, siis peaks ühele inimesele jätkuma suht pikaks ajaks.
soovitaksin küüslauku süüa, vana hea äraproovitud asi - toimib täiega. või ka nt. eleuterokokk(vist sai õigesti?), ekstraktina (odav).

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 21. 02. 2005. 21:48

Äkki mingeid vitamiine ka võtta? Mulle andsid küll paraja puraka sisse suht kiiresti (muidugi mitte nädalaga, aga ikka võrreldes niisama olemisega). Ja muidu arvan, et kui 4 nädalat viirusega audis olnd, siis paar nädalat võtaks väga vaikselt, kui üldse teeks. Pärast muidu uuesti haige ja pärast ravi uuesti, kuigi kui oleks rahulikult võtnud, oleks selle aja peale terve juba...
velo.clubbers.ee

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

to baddog

Postitus Postitas mart2 » 22. 02. 2005. 09:22

Umbes sama siin. Peale Tartu Maratoni avastati mul röntgenis väljaravimata viiruslik kopsupõletik :cry: .
Praegu olen end hoolsalt ravinud ja alles nüüd hakkab nõrkuse tunne üle minema. Selleks aastatks planeeritud 'suured sõidud' jäävad ilmselt ära, sest enne sügist korraliku tulemust taga ajada ei riski.
Palju rohkem kui tavalisi toidulisandeid, vajad sa selliseid asju, mis seedimise uuesti korda teevad. Igasugune viiruste ravimine toimub antibiootikumidega ja seega on seedetraktis normaalne tasakaal 'p...-s'. Lisanditest ning tugevamast toidust ei ole kasu, kui maos ja soolestikus ained ei omastu. Seega minu soovitus - pane nädalane bio-jogurti kuur (peale rohtude tarvitamise lõppu) ja siis sinna kõrvale tasapisi vitamiine. Ning trenni 'kikivarvul' :wink: .
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

mnorman
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 11. 2003. 12:12

Re: to baddog

Postitus Postitas mnorman » 22. 02. 2005. 11:09

mart2 kirjutas:Igasugune viiruste ravimine toimub antibiootikumidega ja seega on seedetraktis normaalne tasakaal 'p...-s'.
oot-oot, ma pole küll suuremasi arst, aga minuteada antibiootikumid viiruste peale küll ei hakka vaid rohkem bakteriaalsete haiguste vastu. Kui viirushaiguse puhul antibiootikume tarbida, siis nõrgendad organismi veelgi. Ehk keegi targem kommenteerib edasi.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 22. 02. 2005. 11:44

Lauri kirjutas:Äkki mingeid vitamiine ka võtta? Mulle andsid küll paraja puraka sisse suht kiiresti (muidugi mitte nädalaga, aga ikka võrreldes niisama olemisega).
Aga kas see puraks tuli sul vitamiinidest või tegid äkki samal ajal trenni ka? St. äkki purakas hoopis normaalse treenimise tagajärjel.

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Re: Probleem

Postitus Postitas ain » 22. 02. 2005. 17:01

baddog kirjutas:Nimelt minu probleem seisneb selles, et oleks vaja targemate ja kogenenumate inimeste tarkust.
Nimelt caseseisneb selles, et olen veetnud 4 nädalat kodus igasuguste viirustega mis kuskilt korjata võis. Laupäeval viskasin suusad alla ja läksin proovisin Trummis 2,5km ringi. Pärast esimest ringi oli selline tunne, et süda annab otsad. Ega siis end tapma ei hakand. Pärast seda kogemust oli mul pilt selge, et must pyhapäeval ei ole mingit asja teiga sõtima tulla :( . Asi selles et järgmine teisipäev vaja endast parim. 4km pidada vastu parima vormiga. Ära ma ei sure, aga mu kysimus teile seisneb selles et kudias oleks parim viis end saada selleks ajaks parimasse vormi.
Ilmvõimatu on nädalaga mingisugusessegi arvestavasse konditsiooni jõuda, kui vähegi tahad suvel hoos olla, siis unusta see neli kilomeetrit ära.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Probleem

Postitus Postitas erikr » 22. 02. 2005. 18:38

ain kirjutas:Ilmvõimatu on nädalaga mingisugusessegi arvestavasse konditsiooni jõuda, kui vähegi tahad suvel hoos olla, siis unusta see neli kilomeetrit ära.
(y)
arvestada tasub selle soovitusega igatahes sest see pole mingi niisama ratturi vaid arsti poolt antud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 22. 02. 2005. 22:56

Äitäh eks ma üritan mitte ülehinnata enda olkorda

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 25. 02. 2005. 08:40

baddog kirjutas:Äitäh eks ma üritan mitte ülehinnata enda olkorda
Pea vastu kiusatusele seda 4 km sõitma minna - enda kogemusest tean et seda on palju lihtsam öelda, kui teha. Kasuks tuleb ka enesehinnangu revideerimine - kui mõni, keda varem selg ees võitnud oled, trennis mööda läheb, siis pole tingimata tarvis rabelema hakata - tibusid loetakse sügisel ja praegu on alles talv 8) .
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 03. 03. 2005. 23:53

Nii, nimelt oli võistlus eile, ma mõtleisn, et nuh teervis tagasi tulnd, et lähen varumeheks võistlustele.(sain mõtetutest tundidest minema) Enne kui aru sain tuli välja, 1 tüüp ei ilmunudki kohale ja ma pidin sõitma. Muretsesin vastupidavse pärast ja seega sõitsin rahulilukult, et mitte mingil juhul kokku sõita. Lõpetasin sõidu edukalt -> jõudisn finisisse ja olin veel elus. Aeg ei olnd muidugi parim, aga samas treeningtunde ka vähe seljataga see talv. tulemuseks oli täpselt keksmine aeg.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 04. 03. 2005. 20:50

Mis asja sa üldse tegid? suusatasid? jooksid? ratas?
velo.clubbers.ee

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 06. 03. 2005. 06:33

sipa suuska

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”