Mida süüa/juua võistlustel

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Aimarr
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 09. 04. 2014. 18:42

Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas Aimarr » 16. 04. 2014. 13:52

Hei,

Otsisin geele maratoniks ja leidisn ühe sellise lehekülje, kus on sinu eest juba kõik ära tehtud.
http://freesport.ee/926/?productTypeId= ... ductId=252

Mulle selline pakett meeldib (y)

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas Jaagu » 16. 04. 2014. 13:57

Müüd geele? Siis nii kirjutagi, mitte et "otsisin, leidsin ja meeldib. mis arvate?" (n)

Aimarr
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 09. 04. 2014. 18:42

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas Aimarr » 16. 04. 2014. 14:21

Ei müü geele :D Täitsa ükskõik kust keegi ostab omale geele.
Oii issand, muidugi, tegin ju kellegi teisele reklaami. Suren ära häbi kätte.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas serxx » 16. 04. 2014. 15:13

Sellise "paketi" saab igast asjalikust rattapoest, kus omanikud/müüjad on aktiivsed ratturid.
Mine ütle mida sa sõidad, kui kaua umbes sõidad ja sulle öeldakse, mida ja kui palju sul vaja läheb. Millal seda võtma peaks, kui palju korraga jne.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas piffik » 16. 04. 2014. 16:36

Et mõnele esmakülastajale vale muljet ei jääks - "teoorias" on võimalik ratast sõita ka nii, et igaks võistluseks ei pea 14€ keemiapaketti ostma. Enamikel Eesti võistlustel on korraldajad teatud vahemaa tagant selleks otstarbeks TP'd üles seadnud, kust saab süüa ja juua võtta.

Lisaks õige trenn ja toitumine aitavad seda geelivajadust võistlustel vähendada.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas indrek56 » 16. 04. 2014. 18:29

Isegi minusugune pesnionieeliku eas alles liigutama hakanud mees suudab meie massmaratonidel söömata vastu pidada. Ei see pole piin, vaid lõdvalt. Joomine (ainult Värska) muidugi käib korralik sõidu ajal. Eelmine hooaeg pmst nii saigi kõik sõidud sõidetud.
Muidugi, kuskil H100-l pikka pidu ei oleks....
UPDATE: mul pole muidugi arvestatavaid tulemusi ka ette näidata. Samas kas geelid, nitrosnäkid või helendavad joogid mind edasi aitaks? ilmselt mitte. Isegi see valedetektori all käinud doktorihärra ei saa mind aidata ma usun.
Viimati muutis indrek56, 17. 04. 2014. 06:59, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas rai66 » 16. 04. 2014. 18:53

indrek56 kirjutas: Muidugi, kuskil H100-l pikka pidu ei oleks....
Mul elu esimene H100 ainult pidu oligi. 25 minutit läks kokku söömise-joomise peale :lol:

Aimarr
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 09. 04. 2014. 18:42

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas Aimarr » 17. 04. 2014. 15:33

väga hea, et kõik palja vee peal sõidavad :) ometi nägin eelmine aasta, et võeti kott tagaistmelt ja siis krabati sealt taskud täis enne sõitu :D Ise vast pean ühe kofeiiniga geeli ära luristama, muidu lähevad jalad täitsa süldiks ära, ma muidugi loodust ka nautima sinna ei lähe.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas riho » 17. 04. 2014. 16:36

Olin vist see ainus tarbija, keda Sa nägid. Tarbin spordijooke, geele ja krampide vastaseid tooteid piisavalt, et ennast sõidu ajal ning ka peale lõpetamist hästi tunda.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas Indreq » 17. 04. 2015. 14:05

kollase ajakirjanduse jälgijad on kindlasti juba märganud Delfi artiklit .
Mina oma nappide kogemuste põhjalt oleks 90% nõus, v.a. joomise osa. Esiteks - seal on kirjas et jooma peaks spordijooki mida kuuma ilmaga "veidi" lahjendada. Minu kogemus ütleb et ainult spordijook mulle ei sobi, teen kas hästi lahja või siis joon vaheldumisi vett ja spordikat. Teiseks - soovitatud kogus (100ml iga 15 minuti tagant) on ehk sobiv treenitud maanteeratturile kes suure osa ajast madala pulsiga tuules tiksub. Samas artikkel peaks ju algajatele olem? Ülekaaluline metsas müttaja nagu mina, kulutab ikka kõvasti rohkem (eriti võistlusel kui adrekas üleval - ja võistlusest ju ka see artikkel). Minul läheb pudel tunnis rahulikul, suurema kuumaga isegi rohkem. 4x100ml tunnis jään ma kiirelt janusse.

rivos
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 02. 04. 2010. 00:42

Re: Mida süüa/juua võistlustel

Postitus Postitas rivos » 17. 04. 2015. 15:57

Põhimõtteliselt nõus - süüa-juua tasub.

Mõned asjad siiski vaidlustaks:

Süsivesikute laadimine enne võistlust - minu kogemusel tarbetu tegevus, sest tavapärasest erinev menüü tekitab kehale stressi, mille tulemuseks on enne võistlust kehv uni, sassis kõht ja vaim. Pigem igapäevaselt süsivesikutele mõistlikult rõhku panna.

Sporditoitu-joogilembus - keskmisel liigutajal pole vaja seda kraami tarbida. Piisab tavatoidust-joogist. Ka võistlusel. Spordijoogi saab asendada mahla või näiteks kookosveega (mis mineraalide poolest paljudele spordijookidelegi silmad ette teeb, lisaks esinevad need seal loomulikul kujul). Batoonidele-geelidele aga pakuvad asendust kuivatatud puuviljad - datlid, viigimarjad jne.

Kuidas see menüü võimalik on ja kuidas end 8 tundi pikal rattasõidul ära toita, sellest üks nägemus siit blogipostitusest.

Mulle jääb artiklist mulje, et toit on oluline vaid tulemuse saavutamisel. Et geeliga pigistan veel viimase jõuvaru välja. Samas võtab keha selle pigistamise, stimuleerimise millegi arvelt.

Sporditoidu asemel kasutan aastaid toidukraami, mis on loomulikul kujul - vaba keemiast ning looduslik. See on lihtsamini ja kergemini seeditav (ehk üks stressor vähem) ning vajalikud ained kergemini omastatavad. Sellejuures on tore avastus, et energiat jagub ka koormuse järgsel õhtul, mitte ei pea laibana diivanisse vajuma.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”