Klamüüdia

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Klamüüdia

Postitus Postitas Konflict » 22. 08. 2004. 12:24

Mida see haigus endast kujutab?
Kas kellegil on seda olnud teist ja kuidas lahti saand?

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 22. 08. 2004. 12:57

Mingi kopsuhaigus on. Saada võib vist igatmoodi peaaegu. Trennis meil ei lubatud teiste pudelitest juua, kuna võis kopsuklamüüdia saada. Põhimõtteliselt, kui selle haiguse saad, sis on hooaeg perses kah. Mitte midagi teha ei tohi ja pead ootama, kui lahti saad sellest.
velo.clubbers.ee

bambino
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 27. 05. 2004. 19:31

Postitus Postitas bambino » 22. 08. 2004. 13:01

pane neti.ee otsingusse kopsuklamüüdia (juhul kui sul on probleeme ikka hingamisega, mitte klamüdioosiga noxi piirkonnas)
Igasugused tervisefoorumid pakuvad piisavalt infot ravi ja sümptomite kohta.

MikkVaaks
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 24. 04. 2004. 12:11

Postitus Postitas MikkVaaks » 22. 08. 2004. 16:15

ma tean, et audenteses suusatajad olid paljud sellega out-dis

Kasutaja avatar
harles
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 24. 05. 2003. 08:21

Postitus Postitas harles » 23. 08. 2004. 00:10

Küsisin perearstilt - kas võiks teha testi. Tulemus on, et see maksab ca 500EEK ja kui probleeme pole, ei ole mõtet testi teha. Mis võivad olla probleemid (näited elust enesest tuttavate baasil): ntx. pidev köha, mis ära ei lähe või siis palavik, mis samuti taanduda ei taha. Klamüüdiabakter on igas inimeses sees ja klamüüdia on haiguseks juhul kui baktereid liiga palju on. Väidetavasti olevat statistika järgi ca 90% inimestest selle haiguse oma elu jooksul läbi põdenud. Enamustel juhtudel arsti juurde ei jõutagi, sest organism saab ise hakkama. Selline lugu oli - tundus, et mul oli esimest korda elus suvine külmetus või viirus (kahtlustan viimast).
Mis ei tapa, teeb tugevamaks!

näpitz
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 25. 07. 2004. 12:11

Postitus Postitas näpitz » 23. 08. 2004. 08:44

Mul oli see, vist on siianigi mingi väike. See ei ole ainult palaviku ja köhaga seotud. See võib olla ka siis, kui näiteks oled mõtetult väsinud mitte millegi tegemisest. :o

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 23. 08. 2004. 09:10

Mul jamab see südamega siis kui niisama olen siis jätab süda lööke vahele. Aga kui trenni teen siis kõik korras. Kui 2 päeva niisama oen siis hakkab süda lööke vahele jätma:S

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 23. 08. 2004. 09:15

Konflict kirjutas:Mul jamab see südamega siis kui niisama olen siis jätab süda lööke vahele. Aga kui trenni teen siis kõik korras. Kui 2 päeva niisama oen siis hakkab süda lööke vahele jätma:S
marss arsti juurde, noormees. pump tuleb korda teha. ühel mehel oli siin vastupidine probleem kus pump pani ülemääraseid matse ja kirurgilise sekkumisega remonditi asi ära.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 23. 08. 2004. 09:38

Konflict kirjutas:Mul jamab see südamega siis kui niisama olen siis jätab süda lööke vahele. Aga kui trenni teen siis kõik korras. Kui 2 päeva niisama oen siis hakkab süda lööke vahele jätma:S
Konflict, sul on ilmselt südame ekstrasüstolid ehk olukord, kus südame kodade töö pole päris ühtlane ja tasub (spordi)arsti külastada küll. Kirurgi vaja ei ole, aga ilmselt viitab see probleem kaaliumi puudusele, võib ka mõni teine südameleihaseid nõrgestav põhjus. Kindlasti ei ravi seda probleemi ainult tabletikesega, vaid üle tuleb vaadata toidusedel ja treeningkoormused.

Klamüüdia on aga üks fantoomhaigus, mida kardetakse rohkem kui põhjust on, teadmata, millega tegelikult tegu on. Ettevaatlik peab aga loomulikult olema ja kontroll kord aastas ei tee ju paha...

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

haigus

Postitus Postitas mart2 » 23. 08. 2004. 09:40

Klamüüdia on kogumik pisikesi selle, kes asuvad üle keha laiali ja kõige ebasobivamal ajal otsustavad endast märku anda (suured kehalised koormused soodustavad!). Kopsuklamüüdi on üks enamlevinud vormidest. Mõjutab südametööd, põletikud lihastes, kurk-neel jne. Vastik värk :evil:. Ravitakse antibiootikumidega.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 23. 08. 2004. 13:32

Mul hea tuttav (30a) põdes mingit glamüüdia vormi (veregalmüüdia vms.).
Kutt rääkis, et mingil hetkel hakkas väsimus võimust võtma.Hommikul
oli ärkamisega suuri probleeme ja õhtul ei jõudnud üle kl 21 üleval olla.
suuri pingutusi teha ei jõudnud, sest silme eest läks lihtsalt mustaks.
Sõi igast vitamiine ja käis kõikvõimalike südame arstide juures, viga ei
leitud ja olukord läks järjest hullemaks.Lõpuks avastati haigus vereproovi kaudu.Pandi antibiootikumide kuur ning pärast ravi võrdles ta enesetunnet
energiapommiga - hommikul ilma probleemita 6st üles ja võis pika päeva rabeleda ning õhtul veel pidu panna.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”