Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Läänlane » 26. 05. 2013. 20:42

Tõsiselt häiriv probleem surevate sõrmedega. Kui trennis sõrmed surema hakkavad saab kohe kätt raputatud-lõdvestatud ja läheb üle, siis võistlustel ei ole selleks alati võimalust kuni ühel hetkel avastan, et sõrmed nii surnud, et ei suuda enam ei käiku vahetada ega joogipudelit võtta. Enne eilset Marimetsa etappi vahetasin gripid pehmete vastu ja panin rattale sarved. Grippide poole pealt nagu natuke oli asi parem ja sarved aitasid sõrmi lõdvestada ilma, et peaks käe lenksust lahti laskma, aga lahendus see probleemile ikkagi ei ole.

Kas kellegi on esinenud sarnast probleemi ja oskab soovitada lahendust või kohta kuhu probleemiga pöörduda.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas urmo » 26. 05. 2013. 20:45

Millised sõrmed surevad? Ja kas ühel või mõlemal käel?
Zero the Hero

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Läänlane » 26. 05. 2013. 20:52

Mõlemal käel ja kui ma ei eksi, siis kõik. Käe tõmbab nii tuimaks, et raske sel hetkel sõrmedel üldse vahet teha ja sellises olekus käiku vahetada üritades on päris korralik valu ka.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas urmo » 26. 05. 2013. 20:58

Väga tõenäoliselt on siis probleem õlavöötmes. Esialgu ilmselt füsioteraapia teema, mina alustaksin mõne adekvaatse füsioterapeudi külastamisest ja kuulaks, mis ta arvab.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas erikr » 26. 05. 2013. 21:00

Sõiduasendil on midagi viga. St käed ei ole nii, nagu peab.
Kas käel kusagil muus piirkonnas ka mingit tuimust, valulikkust või tundlikkust ilmneb?
St ükskõik kus sõrmede ja õla vahel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Läänlane » 26. 05. 2013. 21:10

Ei, kõik peale sõrmede toimib väga hästi. Vana rattaga, millel oli suurem raam, muutusid käed küünarnukkide juurest valulikuks. Praegu klapib kõik muu ideaalselt ainult sõrmed surevad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas erikr » 26. 05. 2013. 21:17

Olen kogenud juhtumit, kus ühel rattal jäid kõigi proovijate käed väga ruttu tuimaks.
Vahetasime selle omanikuga viieks minutiks rattad. Tema käed rahunesid minu rattaga sõites kohe maha ja minul jäid tema rattal tuimaks.
Midagi sel lenksul viga oli.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Läänlane » 26. 05. 2013. 21:38

Ratas on Specialized Stumpjumper Comp 29 19" raamiga, endal pikkust 185cm nii et peaks täpselt sobima.

Tuleb vist teha katsetusi lenksu kõrguse/kauguse muutmisega.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Henno » 26. 05. 2013. 22:07

mul surid sõrmed ära uute tihedalt istuvate rattakinnastega paar korda enne kui kindad käe järgi venisid
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas MK777 » 27. 05. 2013. 00:07

Proovi alguseks teisi käepidemeid. :idea:

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Läänlane » 27. 05. 2013. 06:44

MK777 kirjutas:Proovi alguseks teisi käepidemeid. :idea:
Proovisin, enne eilset võistlust panin sellised gripid: http://www.cyclesolutions.co.uk/p51879/ ... grips.aspx

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Road 2 » 27. 05. 2013. 07:02

No pane prooviks lenksupael. kasvõi kahekordselt. Läheb asi nats jämedamaks ja pehmemaks. Ja ei pea uut ostma. Katseks kõlbab ka mahakeritud.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas arnea » 27. 05. 2013. 07:43

Minul surid käed, kui raskus oli sõites liiga käte peal. Õigemini päris ära ei surnud, aga vastik surin oli näppudes. Proovi sadulat tahapoole nihutada.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas indrek56 » 27. 05. 2013. 08:15

arnea kirjutas:Minul surid käed, kui raskus oli sõites liiga käte peal. Õigemini päris ära ei surnud, aga vastik surin oli näppudes. Proovi sadulat tahapoole nihutada.
Mul kippusid keskmised sõrmed surisema, nihutasin sadulat hoopis ettepoole ja sai parem, niiet kuidas kellegil :)

marko323
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 06. 03. 2012. 13:16

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas marko323 » 27. 05. 2013. 08:30

Endal surid käed randme juurest liiga pingul olevate kinnaste pärast.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas arnea » 27. 05. 2013. 08:35

Nojah, kui sadulat tahapoole liigutades sõidaasend liiga väljavenitatud saab, siis võib olla lühemat stemmi vaja või on lausa raam liiga pikk.

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas wagner » 27. 05. 2013. 10:08

Sama probleem, ja põhjuseks (nagu siin juba ka mainitud on) osutusid väikesed kindad. Peale nendest loobumist pole rohkem probleemi olnud.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Indreq » 31. 05. 2013. 00:08

mul on sama häda, eriti maanteerattaga. suremine algab vasaku käe väikesest sõrmest ja sealt hiilib vaikselt teistesse sõrmedesse edasi. parem käsi veidi hiljem sama - ise arvan et parema käe hilisem suremine tuleb sellest et see saab käike vahetades rohkem tööd ja veri liigub paremini. füsioterapeut/massöör rääkis midagi karpaalkanali pitsumisest randme painde, koormuse ja vibratsiooni koosmõjul...
olen abi leidnud kinesioteibi kasutamisest aga päriselt ta probleemi ära ei lahenda.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Läänlane » 31. 05. 2013. 08:45

Minul hakkab suremini pöidla poolt ja liigub edasi väikse sõrme poole.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Villem T » 31. 05. 2013. 09:29

Kas ema ostab riideid või tõmbasid pesus kokku või käed kasvasid või kuidas saavad kindad NII väikesed olla, et käed surevad ära?

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas rai66 » 31. 05. 2013. 09:44

Villem T kirjutas:Kas ema ostab riideid või tõmbasid pesus kokku või käed kasvasid või kuidas saavad kindad NII väikesed olla, et käed surevad ära?
Vahest on siin süüdi ka müügimehed, kes sobiva suuruse puudumisel teevad algajale selgeks, et mingil põhjusel on just number väiksemad paremad. A`la käed ei libise või siis number suuremad, et head avarad.
Palju-palju aastaid tagasi käisin mina oma esimestel ostudel ühes suures rattapoes. Nime ei mainiks. Eks kunagi olid ka ajad, kui numbrit ei vaadatud.Olin ja olen mina L. Aga välja tulin rattapükstega M, pidid hästi kõhu kokku suruma ja särgiga XL. Pidi olema hea avar. Kuna sobivaid suurusi polnud, siis nii ta läks. Püksid müüsin aastaid hiljem maha, aga särki saab
kasutada.

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas wagner » 31. 05. 2013. 10:10

Villem T kirjutas:Kas ema ostab riideid või tõmbasid pesus kokku või käed kasvasid või kuidas saavad kindad NII väikesed olla, et käed surevad ära?
Ei ühte teist ega kolmandat. Poes valisin müügimehe survestamiseta, sõites ei tundunud ebamugavad ja ei osanud neid kuidagi sõrmede "suremisega" seostada. Probleem lahenes koheselt, kui prooviks kinnastest loobusin.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas DeeJott » 31. 05. 2013. 10:21

Mul kusjuures oli vastupidi. Tegin paar ringi ilma kinnasteta Harku metsa ja Tarassovi singlit, niimoodi tõmbas tuimaks ära. Venitasin pikad skeletonid kätte ära ja teine tera kohe.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas veloson » 31. 05. 2013. 13:03

Siin on pildid maanteelenksuga, aga põhimõte on radmeliigese asetamisel sama - toetub sirgelt või nurga all (probleemid): http://www.hughston.com/hha/a_15_3_2.htm

Võrdle seda, peaks saama selgeks, kui head endal asend ja lenks on:
Pilt

EDIT lisaks http://www.bikerumor.com/2010/12/28/tec ... ize-shape/ artiklist tööd mõõdulindile:
Pilt

Lacoste
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 29. 03. 2010. 15:52

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Lacoste » 31. 05. 2013. 19:00

Pean tõdema, et selle hooaja alguses oli endal sama häda, just siis kui kastasin talvel tellitud kindaid, koguaeg surid näpud ära, omaette kunst oli piduradada..
Igatahes sai kindaid vahetatud ja sellega koos kadusid ka mured.

Vähemalt mind aitas, aga ega ei ole kindlalt öeldud, et kõigil on kinnastega sama teema.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Läänlane » 31. 05. 2013. 20:40

Minul ei ole asi kinnastes, surevad ka ilma kinnasteta.

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas reimakas » 31. 05. 2013. 21:05

Rattasõidus on nagu laskespordiski, laskmisel laseb relvalaad, rattasõidus sõidab õige asend. Mis sobib ühele, ei sobi teisele. Õigete asendite saavutamiseks läheb aega ja samas on vaja ka asjatundjate nõu. Vahel peitub probleem millimeetrites. Uskumatu aga tõsi.

Grim Reaper
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 02. 12. 2012. 21:11

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Grim Reaper » 31. 05. 2013. 21:41

Mul hakkasid käed peale sadula tõstmist valutama. Lasin 1cm allapoole ja valu ning väsimus vähenes peaaegu 2x. Kahtlustan endapuhul valet sõiduasendit. Kust sellist meest leida kes õige sõiduasendi leiutaks ?? :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas erikr » 31. 05. 2013. 21:49

Grim Reaper kirjutas:Mul hakkasid käed peale sadula tõstmist valutama. Lasin 1cm allapoole ja valu ning väsimus vähenes peaaegu 2x. Kahtlustan endapuhul valet sõiduasendit. Kust sellist meest leida kes õige sõiduasendi leiutaks ?? :D
Mõni korralikum rattapoe juures tegelev tegevsõitja saab tihtipeale asja lahendatud.
Teine äärmus on suht tipptase Indrek Rannama. Tema juurde löögile pääsemine võtab küll aasta-aastalt üha rohkem aega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas vidrikjupiter » 31. 05. 2013. 22:00

Grim Reaper kirjutas:Mul hakkasid käed peale sadula tõstmist valutama. Lasin 1cm allapoole ja valu ning väsimus vähenes peaaegu 2x. Kahtlustan endapuhul valet sõiduasendit. Kust sellist meest leida kes õige sõiduasendi leiutaks ?? :D
1cm on päris suur muutus. Nagu siin eelnevalt mainitud - piisab millimeetritest ja kuskilt hakkab valutama. Õige sõiduasendi "leiutamisega" tegeleb muidu Indrek Rannama, aga ma ei tea, kui lihtne tema juurde pääseda on ja mis see lõbu maksab. Natuke tausta ühe kuulsa mehe kuulsast blogist - link.

Ailar
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 24. 10. 2010. 09:28

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas Ailar » 02. 06. 2013. 17:54

Hirmus lugeda kohe, mis nippidega siin sõiduasendit paika pannakse. Reklaam pole vist lubatud, aga kuna Rannamaa jutule on väga keeruline saada, siis Specialized Eesti tegeleb sõiduasendi seadistamisega. Lähemalt saab lugeda: http://www.specialized.com/us/en/hub/bgfit
Team Vänt

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas SL » 02. 06. 2013. 19:43

Läänlane kirjutas:Tõsiselt häiriv probleem surevate sõrmedega. Kui trennis sõrmed surema hakkavad saab kohe kätt raputatud-lõdvestatud ja läheb üle, siis võistlustel ei ole selleks alati võimalust kuni ühel hetkel avastan, et sõrmed nii surnud, et ei suuda enam ei käiku vahetada ega joogipudelit võtta. Enne eilset Marimetsa etappi vahetasin gripid pehmete vastu ja panin rattale sarved. Grippide poole pealt nagu natuke oli asi parem ja sarved aitasid sõrmi lõdvestada ilma, et peaks käe lenksust lahti laskma, aga lahendus see probleemile ikkagi ei ole.

Kas kellegi on esinenud sarnast probleemi ja oskab soovitada lahendust või kohta kuhu probleemiga pöörduda.
Kas oled proovinud erinevaid kindaid? Ma ise sain endal sellest lahti kasutades vähese nö paddinguga kindaid. Reaalselt aitas, kuna närvid nö vabanesid. Tundub liiga lihtne lahendus, kuid reaalselt toimiv.

Kuna meilt ostetud ratas, siis tahaksime aidata, et kindlalt lahenduse saaksid oma probleemile - tule läbi anname proovida Sulle erinevaid kindaid. Paddingute tasemeid on erinevaid ja kõik on loogiline ehk saaksid aste-aste nö edasi liikudes asjast aru. Lähed sõidad ühe pikema trenni ning kohe on vastus teada, kas on abiks.

PS - mulle vähemalt visuaalselt tunduvad Sinu gripid liiga pehmed, mis kokkuvõttes sõites osutuvad kõvadeks (vajuvad läbi).

PPS - sadula ette-taha liigutamisega ei muudeta kunagi raami suurust "parajamaks", nagu siin soovitustest lugeda oli. Sadula asend peab olema paigas ja seda sõltuvalt jalgade kontide pikkusest etc. Pikkust sätitakse ikka stemiga.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas arnea » 02. 06. 2013. 21:18

SL kirjutas:PPS - sadula ette-taha liigutamisega ei muudeta kunagi raami suurust "parajamaks", nagu siin soovitustest lugeda oli. Sadula asend peab olema paigas ja seda sõltuvalt jalgade kontide pikkusest etc. Pikkust sätitakse ikka stemiga.
Kas sa kirjutasid seda minu soovituste peale? Kui jah, ma ei mõelnud ega öelnud seda. Vastupidi. Ma ütlesin, et sadulale õige asendi leidmise käigus võib selguda, et sul on vale pikkusega stem või raam.

Sadulale õige asendi leidmise osas toetusin ma Sheldon Brownile, kes omakorda Keith Bontrageri juttu ümber kirjutas.

Lühiversioon:

http://sheldonbrown.com/frame-sizing.html#frontback

ja pikem jutt

http://sheldonbrown.com/kops.html

Kiire kokkuvõte: "cruise mode"-s, kus sa veedad enamuse sadulas oldud ajast ühtlaselt efektiivselt edasi liikudes, peaks sadula asend pedaalide suhtes olema selline, et jalad kannavad kogu sinu keha raskuse ning kätele raskust ei lange. Õige asend sõltub lisaks sinu keha staatilistele parameetritele (kus on raskuskese) ka sinu tugevusest - kui suure jõuga sa pedaalida suudad.

Ja väike praktiline kogemus tänasest suurepärasest päevast. Proovisin uut sadulat. Plaanis oli 100km ring, millest olude sunnil sai 75km ring. Esimese 5km järel surisesid randmed. Liigutasin sadula 5mm tagasi, midagi muud muutmata. Ülejäänud 70km oli null probleemi kätega.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Trennis ja võistlustel surevad sõrmed

Postitus Postitas SL » 02. 06. 2013. 22:05

arnea kirjutas:Ma ütlesin, et sadulale õige asendi leidmise käigus võib selguda, et sul on vale pikkusega stem või raam.
Niipidi küll, jah, kuigi sellist case'i tuleb ette haruharva. Aga passatka panemine on vähe põhjalikum värk ning üldiselt vajab õpetatud inimese poolt sättimist, niimoodi foorumis arutades seda paika ei saa või võib omadega hoopis rappa minna.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”