Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Kasutaja avatar
aksel
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 14. 08. 2008. 18:25

Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas aksel » 06. 05. 2013. 12:28

Pole kunagi sellist valmis segu ostnud ja nüüd mõtlesin ära proovida.
Ehk oskate soovitada millist neist tootjatest eelistada ja milline maitse kellelgi paremini kurgust alla läheb? :D

Valikus oleks:
Dextro Energy
PowerBar
Multipower
Xenofit
Nutrixxion

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Äärenurk » 06. 05. 2013. 13:29

Janu kustutamiseks? Kas tavaline vesi ei sobi?

Kasutaja avatar
aksel
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 14. 08. 2008. 18:25

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas aksel » 06. 05. 2013. 14:36

Sobib, kraanist, kodus.
Aga sõidul?

Kalevv
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 21. 08. 2011. 15:39

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Kalevv » 06. 05. 2013. 14:46

Mina kasutan ainult Isostar joogipulbri varianti, panen ainult vähem pulbrit kui on ette nähtud. Minule sobib ja ei näe põhjust muid vaadata.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas erikr » 06. 05. 2013. 15:03

Mis ühele parim, võib lüüa teisel kõigist otstest korraga välja.
Või mingi leebem mittesobivuse sümptom.

Pead ise ära proovima.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Rivo » 06. 05. 2013. 15:07

Mul pikemad kogemused SiS, Isostar ja Dexal toodetega. Aga nagu juba erikr mainis - tuleb ise proovida, mis maitseb ja sobib kõige paremini. Valikut meil õnneks kaubanduses jätkub (y)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas marion » 06. 05. 2013. 15:16

jälgida tasub ka kunstlike magusainete sisaldust, mõnes on kunstlikke magustajaid (atsesulfaam-K, aspartaam jne), teised on puhtad

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Villem T » 06. 05. 2013. 15:29

Või ise teha - maitse järgi (õuna)mahla, vett ja/või (rohelist) teed + noaotsaga soola näiteks.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas arnea » 06. 05. 2013. 20:23

Talvel suusarajal on hästi toiminud sidrunitee mee ja soolaga. Suvel Värska millest gaas välja loksutatud on. Pikkadel võistlustel, kui energiat ka vaja on, olen joonud Sponseri maitsetut Competition jooki. Päris maitsetu see ei ole, aga enamvähem. Kui vahepeal lonksu Värskat saab võib seda päris pikalt lürpida.

Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas M785 » 06. 05. 2013. 21:55

arnea kirjutas:Talvel suusarajal on hästi toiminud sidrunitee mee ja soolaga. Suvel Värska millest gaas välja loksutatud on. Pikkadel võistlustel, kui energiat ka vaja on, olen joonud Sponseri maitsetut Competition jooki. Päris maitsetu see ei ole, aga enamvähem. Kui vahepeal lonksu Värskat saab võib seda päris pikalt lürpida.
Värska veits vastikult ilma gaasita maitse?

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas arnea » 06. 05. 2013. 22:15

Nii maitsev ei ole kui gaasiga Värska. Aga minu jaoks on suht. ok. Maitseasi.

Kasutaja avatar
aksel
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 14. 08. 2008. 18:25

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas aksel » 07. 05. 2013. 08:56

Ma ei tea, mulle meeldib gaasita värska palju rohkem kui gaasiga :roll: Alati gaasi välja raputanud.
Igasugu teed ja moosivett kokku seganud aga kunagi pole proovinud neid valmis pulbreid.
Tellisin nüüd Powerbari mingi sidruni maitselise energia joogi. Vaatame kui keemia maitse on, kas kõlbab üldse juua. Vahelduseks just.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas siim_s » 07. 05. 2013. 09:09

aksel kirjutas:Ma ei tea, mulle meeldib gaasita värska palju rohkem kui gaasiga :roll: Alati gaasi välja raputanud.
Igasugu teed ja moosivett kokku seganud aga kunagi pole proovinud neid valmis pulbreid.
Tellisin nüüd Powerbari mingi sidruni maitselise energia joogi. Vaatame kui keemia maitse on, kas kõlbab üldse juua. Vahelduseks just.
Miks te seda gaasi välja loksutate kui on olemas karboniseerimata värska:
Pilt

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas kalev » 07. 05. 2013. 10:49

siim_s kirjutas: Miks te seda gaasi välja loksutate kui on olemas karboniseerimata värska:
Kusjuures maitse on erinev. Ise eelistan ka nn tava Värskast mulli välja ajada ja seda sõitudel juua. Muul ajal sobib mulliga ka.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas arnea » 07. 05. 2013. 13:57

kalev kirjutas:
siim_s kirjutas: Miks te seda gaasi välja loksutate kui on olemas karboniseerimata värska:
Kusjuures maitse on erinev. Ise eelistan ka nn tava Värskast mulli välja ajada ja seda sõitudel juua. Muul ajal sobib mulliga ka.
Samas siin. See naturaalselt mullita Värska ei maitse. Väikese jääkmulliga originaal-Värska on parem. Kohutavalt peps rahvas siin teemas ühesõnaga :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Mati » 07. 05. 2013. 14:12

Üldiselt soovitatakse vältida igasugu gaseeritud jooke (mitte ainult magusaid) kuna süsihappegaas lõhub hambaid. Gaasita naturaalsed mineraalveed on täiesti ok, vaja harjuda.

Ise olen läinud üle "alternatiivvärskale"
Pilt
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas AndreK » 07. 05. 2013. 14:42

Mina joon kasemahla.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Henno » 07. 05. 2013. 14:43

Mati kirjutas:Üldiselt soovitatakse vältida igasugu gaseeritud jooke (mitte ainult magusaid) kuna süsihappegaas lõhub hambaid. Gaasita naturaalsed mineraalveed on täiesti ok, vaja harjuda.

Ise olen läinud üle "alternatiivvärskale"
Pilt
hambad hammasteks, aga miks peaks sportlane üldse süsihappegaasi sisse ahmima kui see on organismi tegevuse jääkprodukt, mida veri rakkudest kopsudesse viib, kust see välja hingates eraldub, mida rohkem süsihappegaasi veres, seda suurem hingamissagedus selle väljutamiseks

ma ei ole peensusteni kursis selle mehhanismiga, aga kas süsihappegaasi tase veres mitte hapniku hulka ei vähenda?
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas erikr » 07. 05. 2013. 14:47

Henno kirjutas: hambad hammasteks, aga miks peaks sportlane üldse süsihappegaasi sisse ahmima kui see on organismi tegevuse jääkprodukt, mida veri rakkudest kopsudesse viib, kust see välja hingates eraldub, mida rohkem süsihappegaasi veres, seda suurem hingamissagedus selle väljutamiseks

ma ei ole peensusteni kursis selle mehhanismiga, aga kas süsihappegaasi tase veres mitte hapniku hulka ei vähenda?
CO2 mitte, sest teda sisaldub ka ümbritsevas keskkonnas ja on alati mingis koguses meie organismis. Probleemiks on CO ehk vingugaas, mis on organismi poolt oluliselt kergemini omastatav kui hapnik. Punased verelibled seovad CO ära ja O2 jääb omadega kõrvale.

Hammaste puhul on teemaks see, et CO2 vees lahustudes reageerib veega ja tekib süsihape H2CO3, mis on juba hammastele kahjulik.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carbonic_acid
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas tarmo » 08. 05. 2013. 09:26

Villem T kirjutas:Või ise teha - maitse järgi (õuna)mahla, vett ja/või (rohelist) teed + noaotsaga soola näiteks.
Väga hea variant. Kasutan ise treeningul pidevalt Põltsamaa värskelt pressitud õunamahla ja vee segu. Väga maitsev. Ei näe põhjust treeningute puhuks ühtegi pulbrijooki segada. Kodune õunamahl veega segatuna on veel parem kui leidub käepärast.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Rivo » 08. 05. 2013. 10:03

Kasutan ka trennis neid samu spordijooke, mida võistlustelgi. Põhjus tegelikult väga lihtne - organism harjub sellega ! Üks põhjus, miks võistlustel mõnel "põhja lahti lööb" ja väljuma hakkab igas võimalikust august ongi see, et organism pole selle kraamiga harjunud. Segu teen nii või teisiti suht lahja.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Mati » 08. 05. 2013. 11:28

Rivo kirjutas:Kasutan ka trennis neid samu spordijooke, mida võistlustelgi. Põhjus tegelikult väga lihtne - organism harjub sellega ! Üks põhjus, miks võistlustel mõnel "põhja lahti lööb" ja väljuma hakkab igas võimalikust august ongi see, et organism pole selle kraamiga harjunud. Segu teen nii või teisiti suht lahja.
Ma kahtlen tugevalt selle loogika füsioloogilises paika pidavuses. Küsimus võib olla pigem juba sõltuvuses kui harjumises. :) Kui organismil on mingi aine osas vastureaktsioon, siis harjutamine pole lahendus. Või oleks nt pidanud Vader ka gluteeniga ikka veel "harjutama" ja mitte loobuma ... Pidev tarbimine võib mõne komponendi mõju ka vähendada - nt kofeiin.

Ehk põhi läheb alt või kaas pealt tavaliselt ikka liigtarbimisest või täiesti võõra aine manustamisest (st esimest korda tarbides).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Villem T » 08. 05. 2013. 13:27

AndreK kirjutas:Mina joon kasemahla.
Pilt

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas rainerhq » 08. 05. 2013. 15:07

Ülal mainitud õunamahla joomise juttu ei maksa väga tõsiselt võtta. Ilmselt mõeldi kodus pannkoogi kõrvale rüüpamist.
Vahur Ööpik kirjutas:Erineva osmolaalsusega
jookidest vee omastamise kiirus:
Isotoonilise joogi joomisel imendub
vesi soolestikust verre ligikaudu
kaks korda kiiremini kui puhta vee
manustamise korral, hüpotoonilisest
glükoosi ja elektrolüütide lahusest
aga veelgi kiiremini. Kõrge
osmolaalsusega õunamahla joomine
stimuleerib aga esmalt vee liikumist
vastassuunas – verest soolde
– vastavalt osmootse rõhu erinevusele
vere ja soolesisaldise vahel
.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Marek000
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 10. 12. 2012. 21:42

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Marek000 » 08. 05. 2013. 19:20

Mati kirjutas:
Rivo kirjutas:Kasutan ka trennis neid samu spordijooke, mida võistlustelgi. Põhjus tegelikult väga lihtne - organism harjub sellega ! Üks põhjus, miks võistlustel mõnel "põhja lahti lööb" ja väljuma hakkab igas võimalikust august ongi see, et organism pole selle kraamiga harjunud. Segu teen nii või teisiti suht lahja.
Ma kahtlen tugevalt selle loogika füsioloogilises paika pidavuses. Küsimus võib olla pigem juba sõltuvuses kui harjumises. :) Kui organismil on mingi aine osas vastureaktsioon, siis harjutamine pole lahendus. Või oleks nt pidanud Vader ka gluteeniga ikka veel "harjutama" ja mitte loobuma ... Pidev tarbimine võib mõne komponendi mõju ka vähendada - nt kofeiin.

Ehk põhi läheb alt või kaas pealt tavaliselt ikka liigtarbimisest või täiesti võõra aine manustamisest (st esimest korda tarbides).
Loomkatsed iseenda peal läbi tehtud ja Rivo versiooniga nõus. Sõitsin ise ka alguses aastaid nii moodi "ökonoomitades", et trenni tegin veega ja võistlustel kasutasin spordijooki ja kõik toimis, kuni mõned aastad tagasi hakkasid kõhujamad võistlustel pihta. Võistlusel 2 metsapeatust teha oli tavaline tax, katsetasin erinevaid spordijooke, aga tulemus ikka sama. Nüüd juba 2 aastat sõidan trennis ka spordijoogiga ja enam ei ole olnud ainsatki kõhujama. Organism lihtsalt peab selle magusa joogiga pingutuse ajal harjuma.
marion kirjutas:jälgida tasub ka kunstlike magusainete sisaldust, mõnes on kunstlikke magustajaid (atsesulfaam-K, aspartaam jne), teised on puhtad
Oskad, ehk mõnda "puhast" jooki soovitada, ise olen arusaanud, et kõik tööstuslikult toodetud joogid/pulbrid sisaldavad keemiat. Aspartaam nendest muidugi kõige ohtlikum, atsesulfaam-K kohta ei ole midagi negatiivset kuulnud - põhjus võib olla ka selles, et ei ole veel jõutud piisavalt uurida. :)

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas marion » 09. 05. 2013. 09:16

Marek000 kirjutas:
marion kirjutas:jälgida tasub ka kunstlike magusainete sisaldust, mõnes on kunstlikke magustajaid (atsesulfaam-K, aspartaam jne), teised on puhtad
Oskad, ehk mõnda "puhast" jooki soovitada, ise olen arusaanud, et kõik tööstuslikult toodetud joogid/pulbrid sisaldavad keemiat. Aspartaam nendest muidugi kõige ohtlikum, atsesulfaam-K kohta ei ole midagi negatiivset kuulnud - põhjus võib olla ka selles, et ei ole veel jõutud piisavalt uurida. :)
Ma ise kasutan näiteks Borni ja vähemalt neid kahte magustajat seal sees ei ole. Tavaliselt on pakenditel ikka märgitud, mis seal sees on. Kui netist tellida, siis ettevaatlikult suhtuks neisse jookidesse, kus tootja kodulehel ei ole pulbri sisaldust välja toodud.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas Infidel » 13. 05. 2013. 12:45

Ise joon trennis vett, kuhu sisse viskan pool teelusikat Rose soola. Ehk siis nii palju, et poleks tunne, et päris merevett joon. Kuna mul olid pidevalt krambid ülipikkadel distantsidel, siis hakkasin igaltpoolt mineraale juurde tarbima. Lisaks söön tablettide kujul veel Mg juurde ja enam krambihädasid pole.

tilydon
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:11

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas tilydon » 21. 05. 2013. 22:09

Igapäevaselt joon vett trennis, kuid kui treening- jooks, ratas uisk või midagi muud läheb üle 2 tunni siis olen seganud sellist pulbrit liitri veega http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/rav ... kaup=63480 vahel olen pannud Borni pulbrit juurde, et maitset leevendada ja energiat lisada. See on mõeldud kõhulahtisuse jaoks kui on suur vedeliku, soolade ja mineraalide kaotus, kuid väga hea ka pikema füüsilise pingutuse palava ilmaga. Pakk pulbrit on alati sadula all olevas kotis kaasas- kunagi ei tea kui on hea tunne, piisavalt aega ja sõit võib minna pikemaks :)
Samas parim taastusjook PEALE sõitu on ikkagi üks hele pudeliõlu!

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Joogisegud janu kustutamiseks - milline valida?

Postitus Postitas arnea » 31. 07. 2013. 20:15

Huvitav kogemus siia teemasse lisada.

Kuu algul tabas mind mingi kole kõhuviirus. Taastumise ajal sõin ka mingit probiotikumi, mis kõhus normaalsed bakterid jälle kasvama pani. Pärast seda olen kaks võistlust teinud mille käigus ka spordijooki jõin. Sellist, mis on aastaid hästi sobinud. Mõlemal korral oli asjade käik täpselt sama - viis minutit peale esimese lonksu võtmist algas kole kõhuvalu. Esimene võistlus oli pikk, 6-7 tunni jooksul andis valu järele ja sai joogipunktidest muud jooki kah võetud mis aidata võis. Teisel võistlusel kallasin pudeli tühjaks ja läksin vee peale üle - tunni aja jooksul andis valu järele.

Tundub, et need bakterid, mis mul nüüd kõhus valitsevad tootsid mõnest suhkrust ohtralt gaasi. Peaks vist proovima mingeid muid probiotikume. Äkki satub mingi parema bakteri peale.

Spordijoogitootjatele muidugi hea äriidee - müü lisaks jookidele ka sobivat bakterikokteili, mis just nende joogiga hästi toimib. Tõeline püsikliendiprogramm :)

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”