Ööelu ja treenimine-taastumine

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Ööelu ja treenimine-taastumine

Postitus Postitas Green_Day » 10. 07. 2004. 12:49

Kuidas mõjutab öine eluviis ja päevane magamine treenimise kvaliteeti ja taastumist?

Asi selles, et pakuti tööd...kuid tööaeg õhtu 8'st hommikul 7-ni. See tähendaks seda, et trenni saaks teha natuke enne tööle minekut ning päevad kuluvad suures osas magamisele. Ning pühapäevased võistlused läheksid magamatusega.

Mis siis saab? On's sel asjal mõtet? Või loobuda pakkumisest ja elada normaalset elu?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 10. 07. 2004. 13:14

Ega seal suurt vahet ei ole, kui sätid oma reziimi sedasi et võistlused jätad oma "ärkveloleku sisse".
See tähendab et tõused ntx õhtul kell 19 enne tööd ja pärast tööd "hommikul" oled üleval ja teed trenni ning magama lähed kell 12 päeval.

Eh, ega ta tegelikult hea ei ole. Oleks öösel 7-e asemel kella 4-ni, siis poleks hullu, sest paljud elavad niimoodi, ka. mina vahetevahel :).
Peaasi et piisavalt magad.

Õhtu 8-st hommikul 7-ni on kuidagi pikk tööaeg? Ülepäeviti?

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 10. 07. 2004. 13:25

Kirsa kirjutas:
Õhtu 8-st hommikul 7-ni on kuidagi pikk tööaeg? Ülepäeviti?
ei, koguni 6 päeva nädalas.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 10. 07. 2004. 17:42

Green_Day kirjutas: ei, koguni 6 päeva nädalas.
kus on tööinspektsiooni silmad :roll: :?:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 10. 07. 2004. 23:01

erikr kirjutas:
Green_Day kirjutas: ei, koguni 6 päeva nädalas.
kus on tööinspektsiooni silmad :roll: :?:
Ma mõtlesin just (s.t siis u. 17.30 paiku :) ) sama kirjutada.... Aga siis tuli mulle meelde, et teatud tingimustes on vist selline tundide kogus per nädal lubatud :?:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 11. 07. 2004. 17:28

LauriA kirjutas:
erikr kirjutas:
Green_Day kirjutas: ei, koguni 6 päeva nädalas.
kus on tööinspektsiooni silmad :roll: :?:
Ma mõtlesin just (s.t siis u. 17.30 paiku :) ) sama kirjutada.... Aga siis tuli mulle meelde, et teatud tingimustes on vist selline tundide kogus per nädal lubatud :?:
Siis 11h ja 6 päeva nädalas teeb kokku 66 tundi. Esmapilgul (ilma muid tööajatingimusi teadmata) ütleks et see nüüd küll TLS alusel sõlmitud töölepingu korral ametlikult lubatud ei ole. Töö- ja puhkeaega reguleerib sellisel puhul töö- ja puhkeaja seadus. Normtunnid nädalas on ikka 40. Summeeritud tööajaarvestuse korral käib arvestus veidi teistmoodi. Ent 66 tundi (või 63, kui einestamiseks antav aegsisse arvestada) nädalas pakuks kindlasti erikr-i poolt viidatud ametkonna huvi. Mina sealt ei ole.
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 11. 07. 2004. 18:24

maakas kirjutas:
LauriA kirjutas:
erikr kirjutas: kus on tööinspektsiooni silmad :roll: :?:
Ma mõtlesin just (s.t siis u. 17.30 paiku :) ) sama kirjutada.... Aga siis tuli mulle meelde, et teatud tingimustes on vist selline tundide kogus per nädal lubatud :?:
Siis 11h ja 6 päeva nädalas teeb kokku 66 tundi. Esmapilgul (ilma muid tööajatingimusi teadmata) ütleks et see nüüd küll TLS alusel sõlmitud töölepingu korral ametlikult lubatud ei ole. Töö- ja puhkeaega reguleerib sellisel puhul töö- ja puhkeaja seadus. Normtunnid nädalas on ikka 40. Summeeritud tööajaarvestuse korral käib arvestus veidi teistmoodi. Ent 66 tundi (või 63, kui einestamiseks antav aegsisse arvestada) nädalas pakuks kindlasti erikr-i poolt viidatud ametkonna huvi. Mina sealt ei ole.
OK, kui nad minuga homme töölepingut ei sõlmi, jääb asi ära. Aga kui kõik ametlik on, siis....raha on ju vaja. Kaua ma selle saaniga loksun neil maratonidel.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 17. 07. 2004. 07:41

Võtsin tolle töö vastu. Selle ööeluga harjub veel ära, kuid rohkem häirib see, et tuleb oma 9 tundi püstijalal olla ning jalad on tööpäeva lõpuks päris pasteedid. Rattaga kah igasugune jõud kadunud....eks too tollest olegi. Ei tea, mis ülejäänud hooajast niimoodi saab.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 19. 07. 2004. 01:24

Ma nägin ka su töökoha ära täna. Sa praegu peaks ka veel postil olema.. Päris igav võib öösel seal olla, paar autot sõidavad mööda, muud ei midagi...

A nuh, töö ei anna häbeneda, JÕUDU :)
velo.clubbers.ee

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”