Millal Extrani kisselli manustada?

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 21. 06. 2004. 11:56

kaaren kirjutas:Kaks tundi enne võistlust manustasin ühe extrani kisseli
... kisell ikka manustamiseks 10 km enne lõppu ... laadimiseks teised extranid ...

kaaren
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 18. 03. 2004. 16:15

Postitus Postitas kaaren » 21. 06. 2004. 12:13

SL kirjutas:
kaaren kirjutas:Kaks tundi enne võistlust manustasin ühe extrani kisseli
... kisell ikka manustamiseks 10 km enne lõppu ... laadimiseks teised extranid ...
siiamaani tegin isegi nii, aga nüüd lugesin paki pealt et 2 tundi enne võitlust manustada.......

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 21. 06. 2004. 12:41

kaaren kirjutas:
SL kirjutas:
kaaren kirjutas:Kaks tundi enne võistlust manustasin ühe extrani kisseli
... kisell ikka manustamiseks 10 km enne lõppu ... laadimiseks teised extranid ...
siiamaani tegin isegi nii, aga nüüd lugesin paki pealt et 2 tundi enne võitlust manustada.......
ok, võibolla on tegemist mingi uue tootega ...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 21. 06. 2004. 13:49

SL kirjutas:
kaaren kirjutas:Kaks tundi enne võistlust manustasin ühe extrani kisseli
... kisell ikka manustamiseks 10 km enne lõppu ... laadimiseks teised extranid ...
Huvitav, tean, et kergelt seeditavate toitainete (jutuks olev extran kaasaarvatud) seedimine ja vereringesse jõudmine normaalse inimese ja tervise juures võtab minimaalselt 15min. aega!!! Selle ajaga oled viimased 10km. juba läbinud ja mis point sellel kissellil siis enam on :roll:

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 21. 06. 2004. 13:59

ise keevitasin TRR'il see aasta selle geeli endale sisse pärast elvat (miskine 20 km enne lõppu siis) ja oli igati abks.Kas ta nüüd energiat juurde andis aga ära ma küll ei surnud ja kangi ei saanud kui viimastel kilometritel kiirused ~50km/h küündisid.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 21. 06. 2004. 14:03

Rivo kirjutas:Huvitav, tean, et kergelt seeditavate toitainete (jutuks olev extran kaasaarvatud) seedimine ja vereringesse jõudmine normaalse inimese ja tervise juures võtab minimaalselt 15min. aega!!! Selle ajaga oled viimased 10km. juba läbinud ja mis point sellel kissellil siis enam on :roll:
PS. Siit hakkab juba uus teema hargnema...
Kiirelt läbid neid viimseid kilomeetreid siis! Et kohe 40 km/h! No toome teema tagasi Kõrve juurde. Sõit ise 52 km, oletagem, et rada ei läinud lõpus aeglasemalt (mida ta tegelt läks), minupuhul aeg näiteks 1 h 47 min, seega 15 minutit enne lõppu oli mul lõpuni veel 7,2 km, 10 km enne lõppu aga kestis minu sõit veel 20 min - tegelt veel rohkem, kuna rada oli lõpus raskem kui sõidus keskmiselt ... Seega sinu teooria kohaselt oleks "pauku" jätkunud viimaseks ca 3 km-ks, mis ju extrani puhul olekski eesmärk.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 21. 06. 2004. 14:24

2 tundi enne starti on tõesti natuke mõttetu.
Minule ta mõjub üpris kiiresti. Siiamaani olen tavaliselt kohe enne starti manustanud. Esimesed 10-15km on sedasi päris kiire ja suure pulsiga minek, aga peale seda saabub mõneti auk.

Eile Kõrves ei saanud kah varem pakile näppe taha kui 10km enne lõppu ja abiks oli. Täpselt kui jõuvarud lõppema hakkasid sain lisaabi. Kui palju nüüd sest abi oli, aga pulss kui ka kiirus jäid täpselt samale joonele kuni finishini välja. Kaasvõistlejatel paistis hoog raugevat.

Samas ma olin peale finishit kah hakkamist täis - umbes 20km enne lõppu oleks paras olnud.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 21. 06. 2004. 14:31

Kirsa kirjutas:Minule ta mõjub üpris kiiresti. Siiamaani olen tavaliselt kohe enne starti manustanud. Esimesed 10-15km on sedasi päris kiire ja suure pulsiga minek, aga peale seda saabub mõneti auk.
Teadjad keemiamehed rääkisid, et vahetult enne koormust sisse laksates pidi kissell vere suhkru vms asja paigast lööma. Et kas juba 2h enne starti või siis juba sõidu ajal või vobshee peale sõitu taastamiseks.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 21. 06. 2004. 14:34

Kirsa kirjutas: Samas ma olin peale finishit kah hakkamist täis - umbes 20km enne lõppu oleks paras olnud.
Vot, vot, just siia ma oma esimese postitusega sihtisingi, et selle kisselli peaks ikka veidi varem sisse tõmbama. Ei tahks nüüd eriti uskuda, et selle toime on tootjate poolt kõigest 5-8 minutiks plaanitud.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 21. 06. 2004. 14:34

Alvaro kirjutas: Teadjad keemiamehed rääkisid, et vahetult enne koormust sisse laksates pidi kissell vere suhkru vms asja paigast lööma. Et kas juba 2h enne starti või siis juba sõidu ajal või vobshee peale sõitu taastamiseks.
Täitsa võimalik. See enne starti manustamine pole ennast õigustanud jah - sellepärast jätsingi seekord lõppu.

Aga seda veresuhkru juttu on räägitud rohkem Maximi geeli kohta, mis on kangem asi. Toda tohtivat ainult sõidu ajal panna. Kissell minu arust nii kange ei ole.

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 21. 06. 2004. 15:00

Keskkooli biloogia kursuse kohaselt on see 2h ennem stari tarbimine igati õigustatud, kuna see energia, mida saadakse geeliks ei tarbita koheselt. See talletub rakus ATPna ning seda on vaja stardis, kui tempo kõrge ja pulss laes. :roll:

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 21. 06. 2004. 15:14

Meenub aastate tagant et sahariide sisaldavad joogid/segud on soovitatavad, kas siis vahetult enne starti (umbes 5 minutit) või siis paar tundi enne starti. Vahepealse ajaga on nii et kui organism avastab et laetud on sahariide mida kohe vaja ei lähe, siis hakkab ta selle ladestamisega tegelema ja selle protsessi tagurpidi keeramine pidi võtma aega ja energiat.

Kirsa kirjutas:
Alvaro kirjutas: Teadjad keemiamehed rääkisid, et vahetult enne koormust sisse laksates pidi kissell vere suhkru vms asja paigast lööma. Et kas juba 2h enne starti või siis juba sõidu ajal või vobshee peale sõitu taastamiseks.
Täitsa võimalik. See enne starti manustamine pole ennast õigustanud jah - sellepärast jätsingi seekord lõppu.

Aga seda veresuhkru juttu on räägitud rohkem Maximi geeli kohta, mis on kangem asi. Toda tohtivat ainult sõidu ajal panna. Kissell minu arust nii kange ei ole.
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 21. 06. 2004. 15:53

Mind huvitaks kogu selle kissellinduse juures hoopis platseeboefekt ja selle mõju. Kui rattur ikka usub kogu hingest, et kissell talle sobiva laksu annab ja tal on ka mingid oma seisukohad sellele, kui kiiresti ja kuidas selle mõju avaldub, siis kuidas need ühtivad nende teadmistega, mis tänapäeva meditsiinil on?
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 21. 06. 2004. 15:57

Halvimal juhul on ta lihtsalt 200ml spordijooki.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 21. 06. 2004. 16:38

No mina varem kui 2h enne starti kindlasti enne starti extrani kisseli ei jooks, sest 2h on umbes see aeg, mis mul kulub selleks, et enam ei ole tunnet nagu kohe kohe hakkaks ropsima... :roll:
kas ülejäänutel läheb see kissel ja laadija (mis minus enamvähem samat efekti esile kutsuvad) tõesti nii kergelt alla?
Maximi geeliga pole mingeid probleeme see eest, ehk siis jään geelile truuks :wink:

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 21. 06. 2004. 16:42

Aga, lubage sekkuda, miks te sõidu ajal neid geele-moose-kisselle tarvitate? Mind ajavad need lihtsalt läkastama, olen proovinud nii ja naa, joonud alla ja peale puhast vett, noeimidagi, ikka võtavad kurgu kähedaks ja kõõksuma.
Sõidan siis ainult maximi electrolyte energy dringi peal, ühes pudelis normatiivne-soovitatav lahus, teises lahjem segu.

Tõsi, enne TRR ja Kõrvet lödistasin endale sisse Dexal energy geeli, mille pakikese peal on öeldud: pingutuse ajal ja vahetult enne starti 200ml veega. Mina olengi see pätt, kes stardikoridori aia kõrvale neid 0,33-seid plastpudeleid poetab!

anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

Postitus Postitas anthrax » 21. 06. 2004. 17:53

Kuldar kirjutas:...pingutuse ajal ja vahetult enne...
Rebid täiega mäkke ja samal ajal jood kisselli :lol:

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 21. 06. 2004. 18:11

Maximi geel on küll selline asi, mida ma korra olen proovinud ja niipea ei kipu uuesti. Ikka megalääge kogemus oli see.

Samas Extrani kissell on tõesti nagu kissell - mingit refleksi ei teki.

Eks see ole igaühe enda organismist sõltuv, millise kontsentratsiooniga kraami keegi kannatab.

Viide lugemiseks vedelike ja joomise kohta üldse aga samas on seal juttu ka süsivesikute sisaldusest: http://www.cptips.com/fluids.htm
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 21. 06. 2004. 20:06

Kisellist ei tea ma mitte muhvigi kahjuks, küll aga on kogemus Isostari joogiga, mis arusaamatul põhjusel kõhtu loksuma jäi terveks TRM-ks. Põhjus oli vist selles, et seal oli aktiivaineks mingi suhkruollus, mille tarbeks mul maos oli õigete ensüümide defitsiit. TRR-l kasutasin pärast Elvat ära Maximi glükoosigeeli, mille tehnilistel põhjustel korraga sisse imesin ja lääge maitse veega alla loksutasin. Mõjus hästi - tõstis veresuhkru ilma kõrvalmõjudeta tagasi üles ja oli lõpuni täitsa abiks. Stardist alates kasutasin suhkrulahusega vett aga suhkru seedimisprotsess tekitas maos kõvasti gaase ja pani terve tee ruigama. Järgmine kord peab vist puhta vee peale üle minema ja kasutama tahkeid süsivesikuid saia ja leiva näol, mille seedimisega sõidu ajal pole mul samuti seni probleeme esinenud. Kisell on ilmselt siiski minu puhul välistatud, kuna seal on kah vist glükoosi asemel mingi sahhariid. Minu arvamus on, et sõiduajal lisaenergia manustamine on väga individuaalne toiming ja abiks tuleb erinvate variantide järgiproovimine võistlusoludes, kuna treeningul ei pruugi igat jama madalamate koormuste tõttu tähele panna.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 22. 06. 2004. 22:01

anthrax kirjutas:
Kuldar kirjutas:...pingutuse ajal ja vahetult enne...
Rebid täiega mäkke ja samal ajal jood kisselli :lol:
Ja isegi eriti pikkadel tõusudel. Ja naudinguga:
...syö jatkuvan rasituksen aikana 1 pussi 20 minuutin välein...
...suositellaan nautittavaksi myös juuri ennen rasitusta....

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”