Põlve sisesed süstid.

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
vesielukas
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 28. 11. 2011. 18:14

Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas vesielukas » 27. 12. 2012. 00:15

Põlved on liigsest koormusest põletikulised ja valusad. Siis pigem reie nelipea lihase distaalne ots. + põlve kõhre kulumine. Soovitati sellist rohtu põlve süstida nagu Renehavis. On keelelgi kogemusi????

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas maksipoiss » 27. 12. 2012. 07:32

Artrosport kliinikust dt. Meiterni käest kindlasti tuleks uurida enne kui midagi süstima hakata.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas metslane » 28. 12. 2012. 12:54

Botoxit süsti põlve :D head pehmed tulevad,isegi kukkuda pole valus :D

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas Nominative » 16. 03. 2013. 10:33

On kogemust küll süstiga, kuid pole aimugi, kas see on Renehavis. Sain süsti Mihkel Mardna käest sportmed.ee. Enne mingi asja süstimist ilmselt arst soovitab sul kõik muud võimalikud asjad läbi proovida. Aga näiteks maratonijooksjad või pideva pika koormusega sportlased lasevad seda iga aasta omale põlve süstida, et põlvi säästa.

Minu probleem oli põlve valulikkus, valutamine, raksumine. Sporti tehes läks valusamaks jne.
Süst võttis ära valu koormuse korral ja muidu aitas põlvel paremini liikuda. Ehk see 'lubrikant' peaks aitama siis samal ajal su põlvel loomulikult taastuda.

Kestab ca 1 aasta. Mul kestis veidi vähem. Mu põlv ei ravinud selle aja jooksul ise ennast terveks :) Aga toode toimib ja teeb täitsa arvestatava augu rahakotti.

Edu!
Viljar
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

urmom
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 21. 04. 2013. 07:59

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas urmom » 08. 08. 2013. 09:10

Mul oli operatsioon ja peale seda tegin taastusravi. Põlv läks paremaks, aga koormustega ikka oli/on valulik (joosta üldse ei saa, ratast ja suuska saab teha). Mardna tegi ca pool aastat peale oppi durolane süsti (lihtne kiire ja valutu protseduur). Süst oli 240 euri ja seda haigekassa ei hüvita. Paar kuud oli nagu parem ja oli tunda, et midagi on teisiti, aga suurt efekti sellest ei olnud. Uut süsti ei ole ka kavas minna tegema. Mõju pidi olema aasta (individuaalne muidugi), mul ehk ca 4 kuud. Täna (peaaegu 2a opist) jätkan taastusravi. On töötanud hästi tasakaalupadi (füsio soovitas) midagi sellist http://www.popsport.ee/mod_shop_5b8add2 ... rainer_est ise ostsin Prismast. Seisan kuni väikeste ajavahedega kord ühe jala peal ja teise jala peal ja mõlema jalaga koos. Aitab ka istumise alla panna ja trapetsit on hea sellega treenida. Peale harjutusi annab põlv natuke tunda (viimasel ajal mõnikord ei anna üldse tunda, olen kasutanud ca 1,5 kuud) ja peale seda panen jääkoti peale (füsio soovitas, et kui ikka tunda annab siis jääkott kohe peale, pidi aktiviseerima ka verevahetust piirkonnas).
Töötab ka hästi peale treeningut mingi toru või kõva pulgaga nelipealihase hõõrumine.
Kokkuvõtteks, süsti võib proovida ja sellel on lühiajaline mõju olemas, aga minu hinnangul on see ajutine ja kallis lahendus ning ei lahenda tuumprobleemi. (ma ei mõtle siin sportlasi, kes vajavadki pidevat õlitamist suurte koormustega).
Soovitan enne süsteemselt taastusravi teha vähemalt mitu kuud (füsioterapeut kindlasti aitab plaani teha).

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas rattahunt » 25. 03. 2014. 15:18

Põlv valutab, põlvekapsel, ülemine osa. Seestpoolt tundub OK olema. Pikemat aega juba vahelduva eduga läheb hullemaks ja paremaks. Veri põletikku ei näita, röntgenpilt ka korras. Ükskord proovisin soojendada, läks veel hullemaks. Kompressi olen ka teinud, nii et põlved "suitsevad", aga suurt abi ei ole. Põlved pole kunagi külmast valutanud ja ülekoormust ka hästi ei usu. Kirurgi järjekord 3nädalat...Füsioterapeut? Kust võiks leida? Kellegil on midagi sarnast olnud või head soovitust a la heinapebrevann, nõgestega vihelda...
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas Henno » 25. 03. 2014. 17:09

urmom kirjutas:Töötab ka hästi peale treeningut mingi toru või kõva pulgaga nelipealihase hõõrumine
Soovitan külastada 1. aprillil Indrek Rannam loengut Rattaharrastusega kaasnevad terviseprobleemid ja vigastused

http://www.tlu.ee/et/uudised/2179/vaata ... ek-rannama

eelmisel aastal samal loengil päris põhjalikult käsitleti erinevaid põlveprobleeme ja seletati millises põlve osas mis probleem valu põhjustab

mina sain ka vahurulliga (foam rull) lihaste rullimisest abi, sest minu põlvevalu asukoht viitas lihaspingetest tekkiva valu kiirgamisele põlves
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas Jaagu » 25. 03. 2014. 20:46

rattahunt kirjutas:Põlv valutab, põlvekapsel, ülemine osa. Seestpoolt tundub OK olema. Pikemat aega juba vahelduva eduga läheb hullemaks ja paremaks. Veri põletikku ei näita, röntgenpilt ka korras. Ükskord proovisin soojendada, läks veel hullemaks. Kompressi olen ka teinud, nii et põlved "suitsevad", aga suurt abi ei ole. Põlved pole kunagi külmast valutanud ja ülekoormust ka hästi ei usu. Kirurgi järjekord 3nädalat...Füsioterapeut? Kust võiks leida? Kellegil on midagi sarnast olnud või head soovitust a la heinapebrevann, nõgestega vihelda...
Tundub, et oled ühest küljest jutkui asjatundja, räägid, et röntgenpilt on korras ja vereproovid samuti tehtud ja ei näita midagi. Aga teisalt küsid tõsisele terviseprobleemile abi foorumist !!!???
Mine arsti juurde. Alusta perearstist. Küll tema siis juba suunab, kuhu vaja. Kui juhtub menisk katki olema, siis ei aita ükski vann ega massaaž. Aga veelkord: kui asi nii hull on nagu kirjeldad, mine arsti juurde ja ära isegi mitte mõtle ennast omaenese tarkusega või sõprade abiga ravima hakata. Tõsiselt.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas erikr » 25. 03. 2014. 22:23

Juunis sain perearstilt ortopeedile saatekirja, visiidiaeg augusti keskel, uuringud, operatsioon oktoobris või novembris. 3 nädalat oodata on köömes. Puhas lotovõit. Foorumist niikuinii kiiretoimelisemaid soovitusi ei saa. Aga nagu me teame - diagnoosi paneb arst.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas JannoR » 26. 03. 2014. 12:37

Nõus eelkõnelejatega, et kui probleem tõsine, siis ikka kõigepealt perearsti ja ortopeedi juurde. Kuna klassikaline arstisüsteem tegeleb aga pigem tagajärgedega stiilis söö tabletti, määri kreemi, teeme süsti jms, siis igati abiks võiks olla ka füsioterapeudi külastusest, kes näeb suuremat pilti. Endal väga positiivne kogemus Fysioviisiga (http://www.fysioviis.com), kus 30eur eest saab teha lihasskeletisüsteemi hindamise, ehk siis hinnatakse pealaest jalatallani ära, et mis kuidas toimib, millised lihased nõrgad või kinni või kustkohast raam kõver. Põlve ja seljavalude puhul enamasti koer sinna maetud ongi. Mina sain väga lihtsad ja loogilised selgitused oma ragisevale põlvele ja tuikavale õlale + konkreetsed soovitused edaspidiseks, et kuidas treenida ja mida silmas pidada. Näiteks Spordmedis ortopeedi juures käies astusin kabinetist sama targa näoga välja kui sinna sisse olin läinud, ainuke lisandväärtus oli retsept mida sisse süüa ja mida peale määrida.

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas kkim » 27. 03. 2014. 12:21

Omadest kogemustest julgen soovitada Gunnar Männiku külastamist. Sain omal ajal temalt rohtu põlveprobleemide vastu, milleks minu puhul olid alaselja siselihaste tugevdamisharjutused. Olen oma tutvusringkonnast tema juurde veelgi inimesi saatnud ning kes on käinud, on sealt ka abi saanud. Seda muidugi juhul, kui nad on viitsinud Gunnari antud harjutusi ka regulaarselt teha.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas rattahunt » 12. 11. 2014. 08:47

rattahunt kirjutas:Põlv valutab, põlvekapsel, ülemine osa. Seestpoolt tundub OK olema. Pikemat aega juba vahelduva eduga läheb hullemaks ja paremaks. Veri põletikku ei näita, röntgenpilt ka korras. Ükskord proovisin soojendada, läks veel hullemaks. Kompressi olen ka teinud, nii et põlved "suitsevad", aga suurt abi ei ole. Põlved pole kunagi külmast valutanud ja ülekoormust ka hästi ei usu. Kirurgi järjekord 3nädalat...Füsioterapeut? Kust võiks leida? Kellegil on midagi sarnast olnud või head soovitust a la heinapebrevann, nõgestega vihelda...
Korralik pilt oli pölvest olemas(heli-uuring pölvest vmt.?)läksin Tartu dr.Ripsi juurde. Vaatas pilti ja ütles, et sadula asend on vale. Läksin kodu ja vaatan, et ongi sadul paigast ära, liiga taga, pölv ei lähe eriti üle keskjooksu.
Hüppasin aga trenniratta selga ja väntasin ilma mötlemata, tagajärjeks 1-2 kuuga pölved tuksi keeratud. Vahepeal ei saanud üle tunni söita, hakkasid pölved valutama. Önneks sain suht kähku pölved korda. Muidu täitsa häbilugu.
Et kui mönel surevad käed ära vöi selg jääb valusaks, et siis esimene asi ikka söiduasend üle vaadata.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas veloson » 12. 11. 2014. 10:40

Rattahundi näites on samuti tegemist ikkagi ülekoormusega, aga lokaalse ülekoormusega - vale asend teeb piiratud liigese pinnale liiga ja selleks polegi vaja mahtusid tõsta või mingit erilist intensiivsust rakendada. Väga õpetlik lugu sõiduasendi ja rattavaeguste kohta, tasub jagada!

Läks hästi, et pedaale tundva arsti juurde minek oli. Oleks mõni ala nüansse mittetundev tohter olnud, kellele patsient kui rauda raiunud oleks, et "sõidan ilusti ratast, häda on põlvedes", poleks kuudepikkune kabinetiuste paugutamine sugugi kauge variant olnud. Ja ega midagi imestada ole, isegi sarnast juhtumit kõrvalt näinud - ähvardati juba mandleid kääridega, soovitati mõned targemad hambad suust eemaldada, artroskoopia või mõned süstitorked poleks samuti väga kaugel olnud - aga patsient (jooksuharrastaja) oleks õigel ajal pidanud hoopis oma täiesti lääpa vajunud spordijalatsid ära vahetama. Arstile ei osanud öelda, et jooksmise ajal midagi valesti teeks - ütles, et on hoopis tavalisest kergema koormusega harjutanud ja et jooksuga kaebusi kuidagi ei selgita. No katsu siis ise diagnoosiandja rollis olla.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas rattahunt » 12. 11. 2014. 11:15

veloson kirjutas: Läks hästi, et pedaale tundva arsti juurde minek oli.
Ma ei hakka üldse rääkima, mida kohalikud arstid rääkisid, sealt tuli puhast huumorit, alustades - no vanus ka seal maal jne.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Põlve sisesed süstid.

Postitus Postitas kapuuts » 01. 12. 2016. 21:54

JannoR kirjutas:Nõus eelkõnelejatega, et kui probleem tõsine, siis ikka kõigepealt perearsti ja ortopeedi juurde. Kuna klassikaline arstisüsteem tegeleb aga pigem tagajärgedega stiilis söö tabletti, määri kreemi, teeme süsti jms, siis igati abiks võiks olla ka füsioterapeudi külastusest, kes näeb suuremat pilti. Endal väga positiivne kogemus Fysioviisiga (http://www.fysioviis.com), kus 30eur eest saab teha lihasskeletisüsteemi hindamise, ehk siis hinnatakse pealaest jalatallani ära, et mis kuidas toimib, millised lihased nõrgad või kinni või kustkohast raam kõver. Põlve ja seljavalude puhul enamasti koer sinna maetud ongi. Mina sain väga lihtsad ja loogilised selgitused oma ragisevale põlvele ja tuikavale õlale + konkreetsed soovitused edaspidiseks, et kuidas treenida ja mida silmas pidada. Näiteks Spordmedis ortopeedi juures käies astusin kabinetist sama targa näoga välja kui sinna sisse olin läinud, ainuke lisandväärtus oli retsept mida sisse süüa ja mida peale määrida.
mõni hea füsioterapeut, kes tartumaal ka samasugust teenust pakub?

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”