Kaalulangetamis keemia

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas aivar1988 » 04. 09. 2012. 15:26

Poes igast fat burnereid ja L karnitiini kapsleid aga kas neist ka miskit kasu on? Käin aktiivselt rattaga sõitmas ja nüüd hakkasin ka jooksmas käima aga jooksmisega pole harjunud ja pulss enamusajast "rasvapõletus" tsoonist kõrgemal siis mõtlesin keemiaga kaasa aidata. Mingit kepikõndi küll harrastama ei hakka. Oskab keegi ehk miskit keemiat soovitada, millega oleks kõige effektiivsem treeningul rasvapõletust kaasa aidata? Toitumist üritan ka jälgida.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Infidel » 04. 09. 2012. 15:38

Mina ei saa aru, miks kepikõnni pärast säärast valehäbi tuntakse?

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas aivar1988 » 04. 09. 2012. 15:42

Infidel kirjutas:Mina ei saa aru, miks kepikõnni pärast säärast valehäbi tuntakse?
Pole lihtsalt minu teema. Muud midagi.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Kirsa » 04. 09. 2012. 16:37

Jookse üks 10x ära, siis tuleb pulss ka allapoole.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Mati » 04. 09. 2012. 17:22

Rasv põleb teatud pulsitsoonis :!: Igasugu keemia jätaks mina heaga ära. Kõrvale muidugi toetav toitumine (süsivesikurikkad välja).
Kaalulangetamine on väga "piinarikas" tegevus, nõuab järjekindlust ja distsipliini.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas UrmasL » 04. 09. 2012. 17:46

Eelkõige langetatakse kehakaalu söögilauas. Söö regulaarselt (3-4h vahedega) mitmekesist toitu. Portsud olgu intensiivse kaalulangetuse ajal pigem keskmisest väiksemad. Hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök. Võimalik, et ka "õhtuoode" mahub vahele. Harvad ja ebaregulaarsed toidukorrad annavad organismile signaali, et tuleks "varuda" kuna ei tea millal ja mida jälle saab. Samuti kiireneb peale sööki ainevahetus. Võimalusel väldi suhkrut ja valgest jahust tooteid. Kaalu langetamise kohapealt mõjub hästi, kui viimane söök oleks 6-7 paiku õhtul. Kui siia lisada ka kehaline aktiivsus, siis terve inimene võtab alla üsna lihtsalt. Olenevalt algkaalust 1-3kg nädalas.

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas aivar1988 » 04. 09. 2012. 18:00

Kirsa kirjutas:Jookse üks 10x ära, siis tuleb pulss ka allapoole.
Ei läinud ta ka sõjaväes alla ja seal sai tublisti üle 10x joosta :lol: Lõpurännak oli aga selle eest kökimöki. Ei tea milles asi.
Mati kirjutas:Rasv põleb teatud pulsitsoonis :!: Igasugu keemia jätaks mina heaga ära. Kõrvale muidugi toetav toitumine (süsivesikurikkad välja).
Kaalulangetamine on väga "piinarikas" tegevus, nõuab järjekindlust ja distsipliini.
Ma praegu ka jooksmisel vahepeal jalutan, et pulss võimalikult selles tsooni ligidal hoida aga kipun ikka kiirustama.
L karnitiin näiteks on looduslik ning ka inimkeha toodab seda ise. Selle kohta aga uurides, tundub mõju väga väike olevat.
Tänapäeval ju igast energia pulbreid, geele jne jne olemas. Ma lootsin, et kellegil on ka kogemusi kaalulangetamis keemiaga.

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas n. ulnaris » 04. 09. 2012. 18:11

Kaalu langetatakse ikkagi tarbitava päevase kaloraaži vähendamisega allapoole päeva jooksul kuluvat energia hulka.

On tõepoolest olemas rida anoreksigeenseid ehk isu vähendavaid ravimeid (sh. mitmeid stimulante, nt. amfetamiin), ent ehk proovid esialgu lihtsalt tasakaalustatult toituda - natuke väiksemates kogustes? Üksnes treeningmahte suurendades on kaalukaotus küll üsna ebatõenäoline.



PS: soovitan soojalt TÜ biokeemikute Urmas Kokassaare ja Mihkel Zilmeri raamatut "Normaalne söömine"
Viimati muutis n. ulnaris, 04. 09. 2012. 18:40, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas erikr » 04. 09. 2012. 18:28

Võtsin sel aastal märtsist juulini ilma igasuguse keemiata 8 kg alla.
Puhas söögilaua teema. Trenn aitab ka kaasa.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Tihver
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 25. 06. 2012. 20:14

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Tihver » 04. 09. 2012. 19:46

Motiveeriviseks võin rääkida, et mina alustasin kaalu langetamist ja rattasõitu 1. juuni, kehakaal oli ca 123-124kg.

Tänaseks olen läbinud rattaga 2800km, just hetk tagasi kaalusin ja sain tulemuseks 101kg.

Toitumist olen muutnud nii palju, et rämpstoidust ja limonaadist olen täielikult loobunud ja toiduportsjonid on väiksemad. Söön siis kui kõht on tühi, tavaliselt hommikul enne tööd, lõuna ajal, peale tööd ja õhtul peale trenni. Õhtusöögi üritan võimalikult kerge teha. Saku Originaali asemel joon nüüd Saku 2,8`t.

Viimased kolm nädalat olen 1-2 korda nädalas jooksmas ka käinud 3,5-5,5km korraga, aga seda pigem vahelduse mõttes ja pulss on ka minul jookstes ikka palju kõrgemal rasvapõletustsoonist.

Jõudu.

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas aivar1988 » 04. 09. 2012. 19:54

Tihver, müts maha su ees (y) Ja ilma mingisuguse keemiata? No trenni tehes energiajooki vms ikka?

Tihver
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 25. 06. 2012. 20:14

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Tihver » 04. 09. 2012. 20:02

Ei mingit keemiat ega energiajooke.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Mati » 04. 09. 2012. 20:13

aivar1988 kirjutas:Tihver, müts maha su ees (y) Ja ilma mingisuguse keemiata? No trenni tehes energiajooki vms ikka?
Selles saavutuses ei ole midagi müstilist, vaid see on just sellise töö tulemus mida sulle on üritatud selgeks teha :!: Ja veelkord, keemiat selleks pole vaja :!: Kehakeemia on see, mis töö ära teeb.
UrmasL kirjutas:Eelkõige langetatakse kehakaalu söögilauas. ... Kui siia lisada ka kehaline aktiivsus, siis terve inimene võtab alla üsna lihtsalt. Olenevalt algkaalust 1-3kg nädalas.
01.06-04.09 on 13,7 nädalat. Seega on langetus olnud ca 1,7 kg nädalas. Klapib.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas KaupoR » 04. 09. 2012. 20:32

Kui treenid rasvapõletustsoonis, siis pole kindlasti mingit spordijooki vaja. Rasv seob palju vett (seepärast ka kaal tõuseb), kui põletad rasva, siis vedelik vabaneb. Ja selles tsoonis suudab keha (peaaegu) kogu energia toota just sellest samas rasvkoest, seega pole täiendavat energiat vaja juurde tankida. Tavaline vesi on väga hea. Ja kui tahad maitset, siis pane tilk õunamahla sisse. Tulin just 2:10 pikast trennist, enamasti sõitsin vahemikus 120-130 l/min, kaasas oli 0,5l vett ja sellest jäi pool alles.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas LauriA » 05. 09. 2012. 08:47

Ise kaotasin/langetasin Pelgulinna sünnitusmajas 3 päevaga 3kg, 98kg pealt 95-ni. Enamus ajast magasin või hoolitsesin, et lapsega oleks kõik korras. Tavatoidule (ei olnud IMHO eriti lahja, kogused olid samuti piisavad) lisaks sõin u. 1kg apelsine, mõned müslibatoonid ja jõin 1,5l Coca Colat.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas hybro » 05. 09. 2012. 13:11

Kas ma olen millesti valesti aru saanud, kui väidan Matile vastu, et Rasv põleb ainult teatud rasvapõletustsoonis (st seal kusagil 55%-60% maks südamelöögisagedusest).

Minu teada, kui ainult selles tsoonis trenni teha siis kasutab keha rasva max 65% koguenergiast, kui pulss tõuseb, siis rasvast energia genereerimise proportsioon kahaneb, kuid absoluutenergia, mida keha rasvast ajaühikus suudab välja võtta väga ei erine (kõrgema pulsiga kasutame lihtsalt kiiremaid energiavarusid lisaks). Kui sõita madalamal pulsisagedusel, siis keha kulutab tunnis kokkuvõtvalt vähem kaloreid ja seega tuleb sama efekti saavutamiseks rohkem tunde ratta seljas olla.

Või on pekipõletamispulsil sõitmisel mingi eelis kaalulangetuse seisukohast natuke kõrgema pulsiga sõiduga võrreldes?

Teemaalgataja algsele küsimusele vastates. Ilmselt otseselt vaja ei ole. Aga poes müüakse sellist asja http://www.hobisport.ee/Joogid-Toidulis ... -25ml.html ja seda olen konsumeerinud enne trenni küll. Mis ta teeb? Lühidalt, annab subjektiivselt tajutud jõudu juurde. Mingeid teaduslikke tõendeid mul ei ole, kui see ampullike lipsu taha lasta, siis on Tabasalu mäest hoopis reipam ülesminek kui ilma :) Olen proovinud ka igasugu kapsleid, millel puudub igasugune tajutav mõju ja seda tarhunnirohelises pudelis fat burnerit, mis teeb mu enesetunde kehvemaks ilma igasuguste positiivsete kõrvalmõjudeta.

Kaal läheb alla siis kui sööd sisse vähem kui tarbid ja keha peab rasvast puudujäägi juurde ammutama. Ühes keha kilos rasvas on 7700 kcal energiat ;) Ühe 2,5 tunnise rattatrenniga väidab mu polar, et põletan ~2300 kcal ja ühe kontoriroti ööpäevane energiavajadus pidi seal 2000 ja 2500 kcal vahel olema. Minu isiklik rekord oli 2 suve tagasi saada ohtra trenniga kaal 104kg pealt 92 peale ~2.5 kuuga, aga see oli raske... ja kui sügis peale tuli oli kaal 4 kuuga 100 peal tagasi, kus ta on tänaseni :P
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas aivar1988 » 05. 09. 2012. 13:23

Hybro, rasvapõletus 60-70% juures kõige parem. Olenevalt vanusest umbes 120-130 lööki/min. Kõrgema pulsi korral läheb organism juba süsivesikute kallale ning rasvade põletamine väheneb.
Su lingil olev toode baseerub ,ka nagu fat burnergi, samuti L karnitiinil. Pigem teeb see koffeiin sind särtsakaks :) Fat burneris on aga lisaks rohelise tee ekstrakte, mis peaks ka soodustama rasva põletamist, B ja C vitamiine. Aga ikkagi nii palju kui ma selle kohta netis tuhland olen siis tundub, et see tarhunn ei toimi.
Viimati muutis aivar1988, 05. 09. 2012. 13:32, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Mati » 05. 09. 2012. 13:26

Ei jõua kohe arvutama hakata, aga kui eesmärk on langetada kaalu, siis see peaks ka olema ainus eesmärk. Miks on vaja teha kõrgema pulsiga? See tähendab samuti pikemat trenni, et proportsionaalselt sama rasv kätte saada, aga samas pannes potentsiaalselt põnts treeningmetoodiliselt - rasva said vähemaks, aga sooritusvõime kontekstis oled üle pannud või havimal juhul mõne terviserikke saavutanud?
Lisaks, kõrgema pulsiga põletad juba ka olulises koguses süsivesikuid (glükogeeni) - kasvab energiavajadus ehk söögiisu. Ehk lõpuks heal juhul nullefekt, või veel hullem hoopis kaalutõus.
Viimati muutis Mati, 05. 09. 2012. 13:44, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas indrek56 » 05. 09. 2012. 13:30

aivar1988 kirjutas:Hybro, rasvapõletus 60-70% juures kõige parem. Olenevalt vanusest umbes 120-130 lööki/min. Kõrgema pulsi korral läheb organism juba süsivesikute kallale ning rasvade põletamine väheneb.
See ei pruugi olla vale aga samas ei pruugi olla ka kogu tõde: http://www.kaalustalla.ee/blogi/tag/aeroobne-treening/

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas hybro » 05. 09. 2012. 14:03

väga hea link. Seega Tabasalu mäest tuleb ikka täiega ülesse panna :)

aivar, see võib olla kohvi kuid võib olla ka midagi muud (puhtam karnitiin, karnitiini toimet võimendavad muud ained vms), kuid minul peal ta toimib. Samas tean, et osadele inimestele karnitiin üldse ei mõju.
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas aivar1988 » 05. 09. 2012. 14:06

"Alabama Ülikooli teadlased võrdlesid hommikuse sessiooni mõju järgneva 24 tunnisele perioodile ning hindasid kulutatud kaloraaži sel perioodil. Üks grupp sõitis trenažööril 60 minutit mõõduka intensiivsusega. Teine grupp tegi sessiooni HIIT metoodikat kasutades, 2 minutit vändati mõõdukal intensiivsusel, 2 minutit kõrgel intensiivsusel. HIIT meetodil treeninud grupp põletas 24 tunnisel perioodil 160 kcal võrra rohkem kui mõõdukal intensiivsusel treeninud. Kui aasta jooksul 5 päeva nädalas teha aeroobne HIIT meetodil, saame 260 treeningpäeva aastas. 260 x 160 kcal = 41600 kcal aastas, 41600 kcal/9 kcal = 4622 g ~ 4.6 kg rasva “järelpõlemise” arvelt."

Esiteks on HIIT algajatele kahjulik. See on muidugi alguses kohe ilusasti ära märgitud.
Teiseks see jutt läheb jube teooriaks. Numbrid paberil on küll ilusad aga päriselus ei tuleks sellest küll vast midagi välja. Vilunud sportlasel vb veel. Pigem see 160kcal nimel teeks lisa 15 minutit sörki ja ei kurnaks ennast nii palju.

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas n. ulnaris » 05. 09. 2012. 17:42

hybro kirjutas:Aga poes müüakse sellist asja http://www.hobisport.ee/Joogid-Toidulis ... -25ml.html ja seda olen konsumeerinud enne trenni küll. Mis ta teeb? Lühidalt, annab subjektiivselt tajutud jõudu juurde. Mingeid teaduslikke tõendeid mul ei ole, kui see ampullike lipsu taha lasta, siis on Tabasalu mäest hoopis reipam ülesminek kui ilma :)
aivar1988 kirjutas: Pigem teeb see koffeiin sind särtsakaks :).
Kofeiin parandab subjektiivselt olulisel määral ja objektiivselt mõõdukal või vähesel määral nii vaimset kui füüsilist sooritusvõimet - mäest võid tõesti reipamalt üles minna, sest teadvus on erksam, lihaskoordinatsioon parem, pulss ja vererõhk kõrgemad jne.

Samas ei tasuks trenni tehes kofeiiniga liiale minna, sest kui te just krooniline kohvijooja pole, omab ta ikkagi märkimisväärset diureetilist toimet ja viib kehast vett välja. Samuti lõõgastab kofeiin päraku sisemist sulgurlihast - kellel rohkem, kellel vähem


Aga trenni tehes on subjektiivselt tõesti efekt olemas. Ratta seljas pole proovinud, enne tennist paar korda küll. No tulevad kohe ilusad löögid :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas erikr » 05. 09. 2012. 19:25

aivar1988 kirjutas:"Alabama Ülikooli teadlased võrdlesid hommikuse sessiooni mõju järgneva 24 tunnisele perioodile ning hindasid kulutatud kaloraaži sel perioodil. Üks grupp sõitis trenažööril 60 minutit mõõduka intensiivsusega. Teine grupp tegi sessiooni HIIT metoodikat kasutades....
Teeks nii, et seda HIITi siin teemas edasi ei lahka.
Selleks on täiesti oma teema. viewtopic.php?f=9&t=37565&hilit=hiit
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Ludvig
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 10. 05. 2012. 08:06

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Ludvig » 05. 09. 2012. 19:52

Rohelisest teest.
Hiljuti oli telekas saade (kahjuks täpsemalt ei mäleta, mis saade, kuna nägin ainult silmanurgast), kus tõestati, et sisuliselt ei ole sellet kaalu langetamisel abi. Selleks, et kaotada 12 nädalaga 0,3% kehakaalust (ehk siis 90 kg mehe jaoks 0,27 kg) peaks päevas ära jooma vähemalt 8 kuni 10 tassi rohelist teed, mis ei ole omakorda soovitatav. Samas tõdeti, et roheline tee on tervisele väga kasulik.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas v2lek » 10. 09. 2012. 09:30

Veidi teemast välja ratta kohapealt.

Aga on mulje jäänud, et tegelikult pole parim mitte aeroobne vaid pigem jõutrenn.
Suurem energiakulu ka _peale_ trenni. Aeroobse teed ära, mõned tunnid veel toimub järelpõlemine aga siis on ka kõik.

Korralik terve keha jõutrenn põhjustab oluliselt pikema järelpõlemise. Lisaboonusena suurem lihasmass vajab rohkem energiat ka puhkeolekus. Pekk seda lisaenergiat puhkeolekus ei vaja. Ehket mõistlik oleks aeroobsesse trenni lülitada sisse ka veidi jõusaali. Pikem pekipõlemisaeg takkajärgi.
Ainult aeroobse/vähese söömisega kaalu kaotanud inimeste kohta kehtib tihti mõiste 'skinny fat', et pekki justkui ei oleks, aga kõik ikka võbeleb..

Kui soov rattaspordis ilma teha, siis päris lihamäeks pole muidugi mõtet end pumbata :))

Ei pretendeeri ülimale tõele, läbi aja teemat jälgides on aga selline arusaam tekkinud.

Kevadel oskan äkki öelda kas ülalolev arusaam ka paika peab - uueks hooajaks tahaks ikka oluliselt kergem olla.. :)

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas wylde » 20. 09. 2012. 10:45

Kuna küsiti kaalulangetamise keemia kohta, siis ka vastan otse, lisamata igasuguseid treeningsoovitusi.
Ehk et valik suur ja lai:
http://www.ifit.ee/Toidulisandid/Rasvapoletajad-dieet

ise soovitaks sealt nimekirjast granaati:
http://www.ifit.ee/Toidulisandid/Rasvap ... urner-nr-1

mõistlikud ja looduslikud ainevahetust kiirenadavad komponendid. Paljud vastupidavussportlased kasutavad eraldi erinevaid komponente, peamiselt kofeiini. ise proovinud granaati viimastel võistlustel, eesmärgiga parandada keha enda energiavarude kasutamist igast geelide ja muu asemel. Raske öelda, kas või kuidas toimis, aga nälga ei jäänud 2,5 tunnistel võsitlustel. Samas ei geelitanud oma söögitoru ka ennem granaadi katsetusi.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Mati » 20. 09. 2012. 11:13

wylde kirjutas:... Raske öelda, kas või kuidas toimis, aga nälga ei jäänud 2,5 tunnistel võsitlustel ...
Ääremärkusena, siis inimese glükogeenivaru piirnebki ca 2,5 tunniga kestvuspingutuse kaloraazi puhul. Adekvaatse energiabalansi pildi saab IMHO alates 3-tunnisest hullamisest.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Tihver
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 25. 06. 2012. 20:14

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Tihver » 20. 09. 2012. 11:18

Soovitaks tutvuda ka võimalike kõrvalmõjudega: http://www.livestrong.com/article/49035 ... at-burner/

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Kirsa » 20. 09. 2012. 12:08

Tunduvad nagu normaalsed kofeiini kõrvalmõjud.
----
Kofeiin 225 mg
-----

Ma võtsin voore 3000 võistluse ajal 5 kofeiiniga geeli, kokku 250mg kofeiini ja sain sellest sellise laksu et nädal aega värisesin ja oli halb olla. Lisaks võistluse lõpufaasis tuli peavalu. Ma kohvi/energiajooke ei joo ja tavaliselt olen kasutanud nii pikal võistlusel 5-t ilma kofeiinita geeli, et sellisest kogusest kofeiinist sain mina väga ebameeldiva laksu.
Peaaegu kõik need sümptomid olid, mis seal lehel kirjeldatud.

Aga kaalulangetamiskeemia kohta ütleks, et kui seline toimiv asi oleks leiutatud, siis me kõik kasutaks seda. :) Aga pole nagu kuulda. Vaeva tuleb siiski näha söögilaua taga ja trennis.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas wylde » 20. 09. 2012. 13:32

Väga hea on lugeda nt Kirsa kommentaare kuidas koffeiin talle mõjus. Kuid ma usun, et mitmeid päevi kestev ärevus ja peavalud olid füüsilise ülepanemise sümptomid. Kofeiin seejuures, aitas niipalju kaasa, et lubas tal end üldse ületada sel määral (a la ületreening), ega see Vooremäe tripp pole selline üritus, mille järgselt oled triksis-traksis ja teed järgmisel hommikul juba 3-4h maantee treeningut nagu Samsungi järgselt ;) Need kes tarvitavad tavapäraselt kohvi, soovitatakse üldse nädal ennem võistlust loobuda kohvist, et kohveiini ampullist nö täis laks saada.
Aga seda granaati ma isiklikult maha ei trambiks - enda kogemuste põhjal. Need tõenäosused minestada ja närviliseks muutuda on seoses mingi range dieediga, mis nagu läheb teoorias kokku kaalulangetamisega. Seega tava toitumisgraafikut järgides ei tohiks nimetatud sümptomeid karta. Me ju kõik teame, et suured staarid kohvitavad suurima naudinguga ennem ja peale sõite ja isegi vahepeal. Seega väikesest kapslist saada doos kätte on üsnagi mugav lahendus. Granaadis leiduv kooslus aitab efekttivsemalt mobiliseerida keha enda energiavarusid, kuid aru tuleb saada sellest, et see nn rasvade põletamine pole ei midagi muud kui ikkagi treening iseenesest Rasvapõletajad on abivahendid selleks. Kui ta annab eeldused efektiivsemaks treeninguks, siis ta ju oma toimet täidabki. Isegi fatburneri asemele ma nimetaks neid energia boost toodeteks ja tarbijal seejuures vajalik see lisaenergia oskuslikult ära kasutada.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas wylde » 20. 09. 2012. 14:34

Kalle Kriidi artiklist näite, et mis "keemiat" tarvitab.."10) L-karnitiin (aitab põletada rasvu, kui pärast puhkust on lisakilosid tulnud)"

http://sport.postimees.ee/434844/sustid ... emiatehas/
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas j6ukur » 20. 09. 2012. 14:53

Energiakeemia on juba teemaväline jutt, aga Kirsaga ses osas nõus, et kofeiini ja tauriini sisaldavaid produkte ei soovita neile, kes sama kraami igapäevaselt ei tarbi. Sain sarnased värinad (küll kergemal kujul) eelmine aasta x-dreami TP-s pakutud keemiajoogist (lx power?).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Mati » 20. 09. 2012. 15:38

wylde kirjutas:Kalle Kriidi artiklist näite, et mis "keemiat" tarvitab.."10) L-karnitiin (aitab põletada rasvu, kui pärast puhkust on lisakilosid tulnud)"
http://sport.postimees.ee/434844/sustid ... emiatehas/
Hei, ma jätaks tippsportlaste kombed siit teemast välja, kuivõrd ei ole siin tippsportlasi küsimas ja arutlemas näinud. Selle reziimi järgi talitades on asi pekkis ruttu. Kõik ikka vastavalt reaalsele koormusele (iga asi madalal koormusel ei mõjugi) ja vajadusele.
Kui sellest ei piisa, siis alljärgnev tsiteering (koos väikse kommiga) peaks olema piisav:

"Raskete treeningute ajal neelab ta päevas aga tihtipeale 15 tabletti. Selle juurde kuuluvad nii mitme grupi vitamiinid kui ka aminohapped, kalamaksaõli, antioksüdandid, raud, guaraana, ženšenn, kreatiin ja L-karnitiin. Et mitte korraga peotäit tablette alla neelata, püüab Kriit koguse päeva peale ära hajutada.
Raskematel perioodidel 25–30 tundi nädalas treeniv sportlane ei peaks ilma toidulisanditeta vastu, sest kõiki vajalikke aineid pelgalt toidust enam kätte ei saa.
«Rasketel treeningperioodidel ei saaks ilma nendeta ilmselt midagi teha. Aga vigastusperioodil
[loe: tavaharrastaja jaoks tavatreeningmaht] üritan kõik vajalikud ained toidust kätte saada,» nentis Kriit"

Ehk, ei ole reaalselt vaja tarbida lisandeid kui treeningmaht on alla 10 tunni nädalas, tõsisem vajadus tekib ka pigem alates 15 tunnist (räägime siis rattaspordist eelkõige). Seda on mulle teinud selgeks kõik spordiarstid ja toitumisspetsid kelle käest olen nõu küsinud. Piisav puhkus ja tasakaalus menüü on A&O.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Omiar » 20. 09. 2012. 18:23

Targad doktorandid on teinud kokkuvõtte erinevatest uuringutest, järeldus on:
Senised uuringud on valdavalt jõudnud tulemuseni, et L-karnitiini suukaudne manustamine ei suurenda inimestel rasvade oksüdatsiooni treeningul, ei paranda sooritusvõimet ega alanda kehakaalu.
http://treeningplaan.ee/index.php/blogi ... vahetusele

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas wylde » 21. 09. 2012. 10:31

Hei, ma jätaks tippsportlaste kombed siit teemast välja, kuivõrd ei ole siin tippsportlasi küsimas ja arutlemas näinud. Selle reziimi järgi talitades on asi pekkis ruttu. Kõik ikka vastavalt reaalsele koormusele (iga asi madalal koormusel ei mõjugi) ja vajadusele.
Kui sellest ei piisa, siis alljärgnev tsiteering (koos väikse kommiga) peaks olema piisav:
Mu võrdluse mõte oli, et kui Kriit juba oma 70kg kehakaalu juures suudab üldse veel midagi alla võtta, siis see on uskumatu. plus ta tunnistas selle kui rasvapõletaja toimet! Ma ei tahagi väita, et 100kg mees sarnase tulemuse saavutab, vaid just seda, et millist kasu selline töötlemata pekk sealt veel lõigata saaks.
Vastupidine võrdlus oleks igast massilisajad ja anaboolsed hormoonid jms, et kui juba oled punnis musklimees siis sealt palju juurde ei tule lubatud ainetega aga algaja saavutab ka nendega väga palju.
pealegi on l-karnitiin igas Prisma riiulis, et vaevalt, need seal Kirsipuule ja teiste staaride vajadustele mõeldes on supermarketitesse laiali veetud.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas Villem T » 21. 09. 2012. 12:16

Kui muud abi ei ole, siis L-karnitiin on ka Alzheimeri tõve ravim. Ca 3 g päevas, ehk pudel kõige kangemat FatBurnerit. Vähemalt tunned edaspidigi kohti ja inimesi.

MiaLia
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 10. 2012. 14:59

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas MiaLia » 04. 10. 2012. 20:38

Olen ka nooruses igasuguseid rumalusi proovinud...aga kõige olulisemad punktid olen aastate jooksul enda jaoks paikka pannud.
Nr 1 - söök - hommik hakkab tavalise müsli või pudruga (ei mingeid röstitud jurasid), kiudaeinerikas - hoiab seedimise korras
Nr 2 - söök - korralik lõuna aga mitte suur kogus - kindlasti koos salati vms rohelisega - hoiab seedimise korras
Nr 3 - söök - õhtusöök - midagi lihtsat
Nr 4 - söök - vahepalad - soovitatavalt juur ja puuviljad - seedimine korras
Nr 5 - jook - vesi! Mahlad, limonaadid ja muus säärane magus vedelik minu ostukorvi ei jõua.
Nr 6 - liikumine - igasugune, alates trennist kuni jalgsi poodi, lapsele järgi niisama jalutama
Nr 1 a - väljaskäik - kõht peab igapäev läbikäima ja selleks peab toituma õigesti, mitte tarvitama apteegist saadavaid duphalace ja jumal teab mida (vt nr 1, 2, 3). Kiivid ja mustad ploomid aitavad eriti hästi, kui esineb mingeid tõrkeid torustikus. Muidugi ei maksa 1 kiivi söömisest imet oodata...peaks ikka mitu tükki ja kasvõi mitu järjestikust päeva neid tarbima - julgemad söövad koos koorega, pidi hästi puhastama - ei oska öelda pole ise tihanud proovida.

Trennis põletad rasva nagu juba varasematest postitustest paistis madala pulsisagedusega. Tasa ja targu tuleb liikuda eesmärgi poole ja muuta oma alguses dieedina tunduv elu edaspidi elustiiliks.
Kui kepikõndi ei taha teha, võib ka alguses kiiresti kõndida, ei ole ju vaja kohe jooksma hakata.
Kaks mängutuba Mustamäel

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas metslane » 04. 10. 2012. 20:53

Burgeen või siis halvimal juhul roiskund toit. :D

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas fronius » 02. 09. 2013. 09:17

Kaalusin ka 2 aastat tagasi 148 kg ja nüüd 112kg, algul suutsin 200 m sõita rattaga a nüüd juba poolmaratonidest olen läbinud 4 ja Filter sarjas 1 ja kaal läheb langeb ikka väga aeglaselt nüüd

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas aivar1988 » 02. 09. 2013. 10:18

fronius kirjutas:Kaalusin ka 2 aastat tagasi 148 kg ja nüüd 112kg, algul suutsin 200 m sõita rattaga a nüüd juba poolmaratonidest olen läbinud 4 ja Filter sarjas 1 ja kaal läheb langeb ikka väga aeglaselt nüüd
(y) Kiitus!
Kui kaal paika jääb siis arvesta kindlasti ka lihasmassi suurenemisega. Olenevalt asjaoludest võtab sellega isegi kaalust juurde aga rasva% ikkagi väheneb. Kui aga rasva% ei taha langeda siis leidsin sellise huvitava "dieedi":
http://www.youtube.com/watch?v=3BVhKKLe1eA
Kui muu tõesti ei aita! Huvipärast proovisin paar päeva kas saaks üldse hakkama. Brokkolit söön niisama ka ja väga hea. Sellega probleeme ei ole aga 7,5 liitrit vett päevas tundus võimatu isegi kõige kuumema suvepäevaga.
Selline suurpuhastus on aga tõesti viimane lahendus kui muu ei aita!

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas fronius » 02. 09. 2013. 11:49

Ju jah teen ju jõutrenni ka, a enne oli kõht ikka nii suur,et ikka oli a rattasõidust on saanud haigus kohe :)

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas H.S » 02. 09. 2013. 13:15

Ise kaalun 100- 103 vahel. Kuidagi ei saa seda kaalu alla, kuigi hooajal sõidan ca 5000 km (enamus mnt- ga).
Pidevalt proovin oma toitumist kontrollida ja piirata, kuid seni on tulemused minimaalsed :(
Suurim kaalupauk oli siis kui jätsin suitsetamise maha, kõik mida sõin jäigi sisse :oops:
Perekõrval on ka raske omale personaalset menüüd koostada. Peab ju kooskõlastama laste ja naisega :)

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Kaalulangetamis keemia

Postitus Postitas fronius » 02. 09. 2013. 13:44

Nii see on mul ka kaal seisab 112 peal a peaasi, et jõudu on:) Alustasin poolmaratoni viimasest kohast nüüd juba 100 sees niiet pole hullu :)

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”