vesi

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

vesi

Postitus Postitas seen » 27. 07. 2012. 17:24

Kavas osaleda ca nädalasel jalgsimatkal 35+ kraadises kuumas - mida puistata joogivette, et püsti püsida?
seen

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: vesi

Postitus Postitas ToomasL » 27. 07. 2012. 17:57

Mina ei puistaks midagi. Kui toitu on piisavalt, saad sa oma energia ja mineraalained sealt. Hea oleks juua mineraalvett, aga mina isiklikult sooja gaseerimata mineraalvett juua ei suuda- oksele ajab. :oops:
Teadmata täpsemalt matka iseloomu, raskusastet jne, siis ei oska ka midagi rohkem pakkuda. Endal kogemus paaripäevaste matkadega ja nädalaste retkedega, kuid hoopis teistes klimaatilistes tingimustes.

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: vesi

Postitus Postitas seen » 27. 07. 2012. 18:09

ToomasL kirjutas:Mina ei puistaks midagi. Kui toitu on piisavalt, saad sa oma energia ja mineraalained sealt. Hea oleks juua mineraalvett, aga mina isiklikult sooja gaseerimata mineraalvett juua ei suuda- oksele ajab. :oops:
Teadmata täpsemalt matka iseloomu, raskusastet jne, siis ei oska ka midagi rohkem pakkuda. Endal kogemus paaripäevaste matkadega ja nädalaste retkedega, kuid hoopis teistes klimaatilistes tingimustes.
Mineraalvesi oleks kindlasti hea, aga nädala ports palavas kaalub 20-30 kg
seen

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: vesi

Postitus Postitas pruleone » 27. 07. 2012. 23:20

Võta soola kaasa ja puista soola sisse.

Kuna sa ei soovi täpsustada, mis laadi katsumusega täpsemalt pistmist, siis basic on - vedeliku kaotus, millega koos kaotad ka soolasid.
Veest saad vedeliku tagasi, natukene soola sinna sisse ja saad ka soolade tasakaalu paremaks.

Kas söögi kavatsete kaasa tassida? Soola võib ka söögile lisada, st süüa soolasemaid sööke sel perioodil. Soolane, leige vesi pole just kõikse parema maitsega.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”