Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Raix » 20. 12. 2011. 23:14

Nagu ma aru saanud olen, siis jõusaalis rassimise ajal ning järel on mõistlik tarvitada mingil määral ka valku nii taastumiseks kui ka lihasmassi kasvatamiseks. Kuna mul lihaseid just ülearu pole, siis olen võtnud nõuks regulaarselt jõusaalis käia, et algul jõudu ning hiljem jõuvastupidavust suurendada. Kui (eba)mõistlik on seejuures tarvitada jogurtit? Hetkel olen seda ollust tarvitanud nii jõusaali- kui ka ujumistreeningute ajal ja järel. Liigset kaalu ka (veel) ei oma, seega joon harilikku, kirjade järgi ~2% rasvasisaldusega joogijogurtit. Kes vähegi asja jagab, kiitke palun heaks või laitke maha.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Villem T » 20. 12. 2011. 23:29

Loe paki pealt palju sa sealt valku saad ja võrdle soovitatavate kogustega. Olenevalt jogurtist võib sealt suhkurt ka korralikult tulla.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas KaupoR » 21. 12. 2011. 07:25

Peast meenutades, siis süsivesikuid on joogijogurtis üle 15% (sellest enamus on magustamiseks lisatud suhkur), valke vist 3 korda vähem. Kui eesmärk on tarbida valke, siis pigem peaks sööma kodujuustu (kui rääkida piimatoodetest). Isegi pett, mis tundub, et pole nagu eriti süsivesikurikas, sisaldab natuke enam süsivesikuid kui valke (sama käib piima kohta).
If everything's under control, you're going too slow!

indrekk
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 31. 03. 2003. 10:53

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas indrekk » 21. 12. 2011. 08:55

Piimatoodetest jah pigem kas rasvane kodujuust või kohupiim kui eesmärgiks valgud.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas rainerhq » 22. 12. 2011. 09:36

"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas dr Holden » 22. 12. 2011. 15:43

rainerhq kirjutas:Võta parem kerge kanasnäkk...
http://www.tallegg.ee/tooted/tootegrupi ... hick-snack
See toode on iseenesest kaalujälgija parim nö õlleamps....aga jah, valke on seal palju.
Muidugi kodujuust või kohupiim tuleb odavamalt kätte.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2469
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas AndreK » 22. 12. 2011. 21:31

Räägin nüüd oma tagasihoidlikust kogemusest.
Kui tahad, et sellest saalis rassimisest kasu ka oleks, siis sa piima ja kohupiima ja kanarinnaga kaugele ei purjeta.
Õiges vahekorras valgud/süsivesikud (valku ~40% ja süsivesikuid ~50%) sheikerisse ja asi toimib.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Raix » 22. 12. 2011. 21:42

AndreK kirjutas: Õiges vahekorras valgud/süsivesikud (valku ~40% ja süsivesikuid ~50%) sheikerisse ja asi toimib.
Pead siis silmas spetsiaalseid (valgu)pulbreid? Jogurtit tegelikult seepärast tarvitama hakkasingi, et päris kraami ei raatsinud. Samas on tõesti ilmselt mõttekam investeerida natuke rohkem kraami, mis toimib, kui jätkata jogurtiga, kui sellest eriti abi pole.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2469
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas AndreK » 22. 12. 2011. 22:14

Asja iva on selles, et see valk peaks võimalikult kiiresti jõudma sinna, kus seda peale lihaste trennis lõhkumist nende taas ülesehitamiseks vaja on. Selleks etteänhtud segudes on proteiin reeglina hüdrolüüsitud ja selle tõttu ka ülikiiresti imenduv.
Kui sa jood jogurtit (piim ja selle produktid imenduvad väga aeglaselt) või sööd kanakintsu, siis on kõik ok, aga vajalikud ained on enne vaja seedeprotsessis olulislelt pikaajalisemalt ümbertöödelda. Ja kui kanalihast on ükskord saanud selline produkt, mis võiks sobida, on söömise hetkes väga kaua aega mööda läinud.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas dr Holden » 22. 12. 2011. 22:45

Inimene üritab sisimas mitte tarbida keemiat ja seda mitte ainult hinna, vaid ka näiteks vbla põhimõtte pärast. Ta küsib, et mis võiks asendada keemiat?
Jahutakse, jahutakse, lõpuks paneb müüja asja paika - keemiat asendab keemia, aga just see, mida mina müün! m.o.t.t.

Raix! Pääle trenni on vaja juua ja veidi aja pärast süüa, sest kohe peale trenni on janu ja veidi aega peale trenni läheb kõht tühjaks!!!
Kõik muu on müüjate pläma või siis kehtib nö Elioni esikolmekümne kohta!!! Palusalu tuli puhta maatöö- ja toidu pealt Berliinis kahekordseks olümpiavõitjaks!!! 8)

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Raix » 22. 12. 2011. 23:01

Aitäh, Ivar, kuid ma esimese hooga ei laskuks teemasse "(sünteetiline) keemia vs mittekeemia." ;) Vaatasin ühest Eesti internetipoest veidi valgupulbreid ning vadakuvalk väga kahtlane ei tundugi ise, teine teema muidugi, mis lisandid seal veel on. Lisaks ei pannud väga tähele, et Andre just enda poolt müüdavat kraami oleks soovitanud, minu meelest pigem üsna tasakaalustatud ja argumenteeritud jutt. Muidugi on ka jogurtis kraami, mille toimet inimorganismile ma ei ta. Samas jääb ikkagi minu jaoks veidi õhku küsimus, kui valgupulbrite juures soovitatakse koguseid 30-35 grammi päevas, siis kas jogurtist saadav 28g valku (kogus, mille ma saan ühest liitrist), ~20g rasva ning ~140g süsivesikuid on väga halvas suhtes omavahel? Seda enam, et nagu ma mainisin, liigse kaalu pärast ma (veel) ei muretse.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas dr Holden » 22. 12. 2011. 23:24

Vbla ma lihtsalt veidi skiso igasuguse geelinduse-šeikerite-tablettide suhtes, aga kui ikka liiter jogurtit (maitsev) annab samapalju sulle tarvilikku valku, kui kordi kallim preparaat (veel maitsvam), siis ei maksa, eriti sinu kehakuju :D juures, liigsele süsivesikuhulgale tähelepanu pöörata.

Paljudel inimestel on säilinud nö äratundmisefekt, et just seda asja ma vajan. Teame ju legende beebidest, kes vanal hallil ajal kaltsiumipuuduses vannitoas kraanikausi alt mahakooruvat krohvi sõid. Kõige tähtsam ongi sisemine arusaam, et see mida ma söön ja mis mulle pealegi meeldib, lisaks veel on GDA õige, siis see ongi hea!

Aga sellest muust teemast, siis Müüja peabki Müüma nii, et Müük ei näi ostjale Müügina.....

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Villem T » 22. 12. 2011. 23:55

Munavalgest saab kuuldavasti kõige paremini omal jõul valgud kätte.

Ja tõenäoliselt saad "tavatoiduga" enam mittevajalikku kui "keemiat" tarbides. Esimest tehakse asju pigem lisades, teist pigem eemaldades.

Tervisliku toidu teemas oli ka juttu, et toitumine on enamasti väga süsivesikute poole kaldu. Pole lihtsam, aga tasuks kogu dieet läbi mõelda. Siis pole see jogurt trennis enam määrav.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2469
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas AndreK » 23. 12. 2011. 11:49

Minu soov ei olnud midagi kellelegi pähe määrida, vaid rääkisin lihtsalt oma 14-aastase jõusaali kogemuse põhjal.
Ehk saab ka tavatoiduga kuidagi väga täpselt nipitades soovitud eesmärgi lähedase tulemuse.
Häid Jõule!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Mati » 23. 12. 2011. 12:56

Ma olen igast asja üritanud. Kunagi noorena prauhti keemia peale - lihas peab ju kasvama ja kiirelt rsk 8) . Siis tuli öko ja E teema peale. Mingi hetke ajasin piinlikusega etikettidel taga aspartaami ja muid olluseid, üritasin isegi E koodide sisu meelde jätta ...

Lõpuks jõudsin arusaamale, et milleks ma siin tõmblen. Nii kui nii ei jõua kõike jälgida ja piinlikkuseni igasugu dieete järgida. Seega lahenduseks - KAINE MÕISTUS. Kui vaja nö igapäevaselt toituda, siis seda on lihtne teha ilma lolliks minemata. Kui on vaja sihipäraselt ja kontsetreenunult treenida siis tarbin ka vastavat "keemiat", sest a la ei viitsi sama laksu saamiseks viis korda suuremat kodujuustukogust sisse laksata. Kuskilt maalt peab ka suutma usaldada nö riiklikku kontrolli, et müüdav kaup päris mürk ka ei ole.

Ma isiklikult arvan, et me elame niigi piisavalt saastatud keskonnas ja teeme andale ise teadlikult muud moodi "liiga" (nt alkoholiga, üle töötamisega jne), et kogu see keemiast hoidumine tundub teatud mõttes silmakirjalikuna ja võltsina. Lõpuks kärvame ikka kas südame-veresoonkonna teemadesse või mõne muu TOP5 põhjuse tõttu.

Seega Raix, võta asja kaine mõistusega. Tarbi mida vajalikuks pead, intelligentne inimene eelduslikult lollusi ei tarbi enivei. Samas konsulteeri ka ses osas, kas sinu keha omab üldse potentsiaali paisuda, või oled pigem nö peenekondi vend. Peenekondivennad kipuvad muidu rattaspordis ka edukamad olema.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas JannoR » 23. 12. 2011. 13:05

Selle osaga kommentaariumist täitsa nõus, et asjale tuleb läheneda enesetundest lähtuvalt ja mõistusega, aga mitte ei saa vaiki olla apostlite väidete osas nagu valgupulber oleks hirmus keemia, samas poejogurt jms kraam puhas ja tervislik toidupoolis. Poejogurt on jogurt täpselt samapalju kui poemahl on mahl, ehk siis üks on mingi zelatiinilaadse kräpiga paksuks tehtud piim, teine aga puuviljamaitseline suhkruvesi (sisuliselt limonaad). Loeme sinna paki pealt juurde veel nimekirja igasugustest helenduma panevatest koostisosadest ja ei tundu see jogurt sugugi enam nii tervislik. Minul näiteks on poejogurti suhtes mingi allergia tekkinud- maapiima ja -jogurtit joon liitrite kaupa, tops poejogurtit aga ajab sügelema.

Teine asi veel- mitmed teadmamehed oma uuringutes leidnud, et inimorganism ei omastagi piimast mitmeid olulisi aineid (ntx kaltsiumi) kui selle rasvasisaldus on liiga madal- kes teab kui palju sa sealt seda valkugi üldse kätte saad... Jah, Palusalu tegi tõesti puhta maatoidu pealt vägitegusid, aga tol ajal inimesed toitusid ka mõnevõrra erinevalt ja organismi energeetika oli teisiti välja arenenud kui praeguses mugavusühiskonnas.

Kuna diskussiooni alustaja eesmärk oli taastumise parandamine ning jõudluse suurendamine, siis valgupulber sobib selleks suurepäraselt. Väidetavalt on taastumisel üks olulisemaid perioode 30min vahetult peale trenni, kui organism võtab kõike kiiremini omaks. Ise küll ei suudaks nii ruttu peale kangitrenni omale jogurtit sisse valada või riietusruumis kogupiima kühveldada.

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Oliver » 23. 12. 2011. 14:24

Mati kirjutas:Ma isiklikult arvan, et me elame niigi piisavalt saastatud keskonnas ja teeme andale ise teadlikult muud moodi "liiga" (nt alkoholiga, üle töötamisega jne), et kogu see keemiast hoidumine tundub teatud mõttes silmakirjalikuna ja võltsina. Lõpuks kärvame ikka kas südame-veresoonkonna teemadesse või mõne muu TOP5 põhjuse tõttu.
Samad sõnad. Eriti kummaliselt kõlab sõna "keemia" nende inimeste suust, kes tarbivad igapäevaselt cocat, krõpse, suhkruasendajaid, maitsetugevdajaid, erguteid, jne. 8)
Viimati muutis Oliver, 23. 12. 2011. 21:36, muudetud 1 kord.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas metslane » 23. 12. 2011. 16:15

Viin õhtul ja jogurt hommikul! Ja enne starti võiks oksel ära käia sest sõidu aeg pole viisakas.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas KaupoR » 23. 12. 2011. 19:06

Retooriline küsimus: mis asi on keemia? Minu meelest on ka vesi keemia, hapnik on keemia, rukkijahu on ka keemia (koosnedes süsinikust ja mineraalidest jne jne). NB - see oli retooriline küsimus.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas pärnu rattur » 23. 12. 2011. 19:54

KaupoR kirjutas:Retooriline küsimus: mis asi on keemia? Minu meelest on ka vesi keemia, hapnik on keemia, rukkijahu on ka keemia (koosnedes süsinikust ja mineraalidest jne jne). NB - see oli retooriline küsimus.
Selle kallal olen minagi oma peakest vaevanud. Kui öelda askorbiinhape, siis kõlab nagu mingi "keemia", aga öeldes C-vitamiin, muutub asi kohe "looduslikuks". Ja veel hullem oleks öelda E300.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas stw » 23. 12. 2011. 21:32

KaupoR kirjutas:Retooriline küsimus: mis asi on keemia? Minu meelest on ka vesi keemia, hapnik on keemia, rukkijahu on ka keemia (koosnedes süsinikust ja mineraalidest jne jne). NB - see oli retooriline küsimus.
Ma arvan, et nad mõtlevad laboritingimustes sünteesitud aineid. Aga hea tähelepanek (y)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas dr Holden » 23. 12. 2011. 21:51

stw kirjutas:
KaupoR kirjutas:Retooriline küsimus: mis asi on keemia? Minu meelest on ka vesi keemia, hapnik on keemia, rukkijahu on ka keemia (koosnedes süsinikust ja mineraalidest jne jne). NB - see oli retooriline küsimus.
Ma arvan, et nad mõtlevad laboritingimustes sünteesitud aineid. Aga hea tähelepanek (y)
Jah, nii ta on, elame keemilises maailmas ja kui liikuma hakkame, muutub asi füüsikaks ja ka kehaliseks kasvatuseks (ka anatoomia), looduses liikumisel lisandub loodusteadus (botaanika), välismaal ka võõrkeeled, raami geomeetria on matemaatika ja liikluseeskirjade järgimine on kodanikuõpetus...

Ma saan aru, et ma olen selles teemas üksi, aga mina pean "keemia" all silmas igasugu (just nimelt) sünteesitud ja kontsentreeritud vahendeid, mis väidetavalt tõstavad sooritusvõimet - seda nii võistlusel kui treeningul. Olen näinud tegelasi, kelle hommikusöögi juurde käis ca 30 kirjut tabletti, olen näinud tegelasi, kes oksendamisega võideldes neelavad võistlusel geele. Minu jaoks jõudis ühel hetkel kohale tõdemus, et kuna OM tiitel jääbki unistuseks, siis nt Elionil ei viitsi geeli abil 10 kohta eespool olla. Seetõttu ka üritan nö "keemiat" mitte tarbida, aga seda propageerida vist pole mõtet. Vastuseis on liiga kõva - ühelt poolt müüjad, teiselt poolt "saavutus"sportlased.

Läks küll veidi teemast mööda, aga üritasin veidi oma seisukohti selgitada. Igaüks teeb nii, nagu tema heaks arvab! PEACE! and Merry X-mas!!! 8)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Mati » 23. 12. 2011. 22:21

Üks "keemia" mõju tähelepanek veel - sel on tihti kaasaskäiv psüholoogiline aspekt. St see va geel ei pruugigi mõjuda, aga sa tead, et just võtsid ja lihtsalt selle teadmise najal kannatad rohkem. Samuti jõusaalis, kui tead, et sa aitad valguga lihaskasvule kaasa, siis on ka mott treenida suurem, sest tulemuste tõenäosus suurem (st usk endasse on suurem).

Inimesed on erinevad ja kui eesmärk on midagi saavutada (nagu meil kõigil siin on), siis saab "õigust" hinnata/mõõta saavutuste pealt, olenemata sellest, mida keegi isiklikult õigeks peab.

Ja tulles taas tavaellu - igal pool tarbime ja kasutame me igasugu stiimuleid, et hakkama saada. Milleks selle vastu võidelda, me ei ela enam ju "RIMI-eelses" ajas ;).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas dr Holden » 23. 12. 2011. 22:29

Mati kirjutas:Ja tulles taas tavaellu - igal pool tarbime ja kasutame me igasugu stiimuleid, et hakkama saada. Milleks selle vastu võidelda, me ei ela enam ju "RIMI-eelses" ajas ;).
Mati, ma ju ütlesin, et ma enam ei võitle, ma lihtsalt deklareerin, et enam ei kasuta....

Mis stiimuleid sina tarbid ja kasutad....et hakkama saada? Kisub naljakaks.... :lol:

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Martin K » 23. 12. 2011. 22:51

Inimorganism kohaneb kõiksugu pasaga kiiresti. Tulemuseks tänapäeva uued haigused, näit. allergiad. Tippudel see igapäevane asi-viimasena mäletan Kirsipuu juttu, et viimastel aastatel allergiad kimbutamas.
Päris ilma keemiata vast ei saa, aga mida vähem seda parem. Kestvusspordis asi raskem, aga normaalne jõusaali treener ei pane isegi esasijõudnud õpilasele kohe pulbreid peale. Tipus asi muidugi teine.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas suuroja » 24. 12. 2011. 01:08

Raix kirjutas:Nagu ma aru saanud olen, siis jõusaalis rassimise ajal ning järel on mõistlik tarvitada mingil määral ka valku nii taastumiseks kui ka lihasmassi kasvatamiseks.
ei ole õigesti aru saanud. juhul kui tegemist ei ole just organismi eripäraga (nt ei suuda toidust piisavalt valke omandada), siis valgud saad alati ise kätte tavalisest normaalsest toidust. Isegi kui üritad mingeid preparaate õgides oma valkude sisaldust tõsta, siis organism need ülejäägid kui mittevajaliku lagundab ning saadab *****. samuti ei sõltu lihasmassi suurenemine valkude suurest või kiirest tarbimisest, sest valgusüntees toimub oma kindla efektiivusega ning selles valkude üleliigsel hulgal pole suurt tähtsust. Et seda protsessi mõjutada, pead hormoonide kallale minema. Viimasel pole rattaspordiga aga väga suurt pidepunkti.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas erikr » 24. 12. 2011. 14:42

vaata suuroja, meie sinuga ei suuda või ei taha end nii kaugele motiveerida ja punnitada, et sinu kirjeldatud seaduspärasuse piirist üle minna.
aga usun igati kogenud valgumanustaja AndreK eelpool öeldut. Proovi see uuesti mõttega läbi lugeda.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas suuroja » 24. 12. 2011. 22:30

erikr kirjutas:vaata suuroja, meie sinuga ei suuda või ei taha end nii kaugele motiveerida ja punnitada, et sinu kirjeldatud seaduspärasuse piirist üle minna.
aga usun igati kogenud valgumanustaja AndreK eelpool öeldut. Proovi see uuesti mõttega läbi lugeda.
vaate erik, rääksin veidi valgusünteesist, sest see on mulle alati huvi pakkunud. Miks arvad, et AndreK seisukohtadest ma aru ei saanud. Kogemused on alati kasulikud :wink:
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Tvant
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 18. 07. 2008. 08:01

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Tvant » 26. 12. 2011. 14:10

Mina olen üks tüüpiline peenekondivend. Ja nüüd järgmise rattahooaja ettevalmistuseks käin ka jõusaalis. Seejuures jõusaalis üldse esimest korda elus. Ei tea ka täpselt või ligikaudugi, kas saab mõistlikult toimetatud või mitte. Ei jälgi eriti oma toitumist, söön seda nn "tavatoitu", kasutan ka oma kainet mõistust. Vahetult pärast trenni ei tarbi mingit valgujooki. Keegi kuskil ütles, et selle päevase vajaliku valgukoguse saab tavatoiduga igal juhul, see on seal koguseliselt olemas. Kuidas imendumisega on, ei tea, spets segu võib küll parem olla. Kas 45 aastaselt on üldse jõusaalis rabamisel suurt mõtet, ma oma lihast enivei suurt ei kasvata, aga proovin ära. Ettevalmistuse kontseptsioon näeb ette.
Mati kirjutas:Ma ...

Seega Raix, võta asja kaine mõistusega. Tarbi mida vajalikuks pead, intelligentne inimene eelduslikult lollusi ei tarbi enivei. Samas konsulteeri ka ses osas, kas sinu keha omab üldse potentsiaali paisuda, või oled pigem nö peenekondi vend. Peenekondivennad kipuvad muidu rattaspordis ka edukamad olema.

Rain
Rattur
Postitusi: 218
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Rain » 04. 01. 2012. 12:25

AndreK kirjutas:Asja iva on selles, et see valk peaks võimalikult kiiresti jõudma sinna, kus seda peale lihaste trennis lõhkumist nende taas ülesehitamiseks vaja on. Selleks etteänhtud segudes on proteiin reeglina hüdrolüüsitud ja selle tõttu ka ülikiiresti imenduv.
Kui sa jood jogurtit (piim ja selle produktid imenduvad väga aeglaselt) või sööd kanakintsu, siis on kõik ok, aga vajalikud ained on enne vaja seedeprotsessis olulislelt pikaajalisemalt ümbertöödelda. Ja kui kanalihast on ükskord saanud selline produkt, mis võiks sobida, on söömise hetkes väga kaua aega mööda läinud.
Andre jutus on kindlasti iva ja kindlasti kellegile sobib valgujook palju paremini kui vesi või piim või õlu, aga minu arvamus on, et toidulisanditest saadav tulu saab oluliseks tippsporti tehes. Ehk tasemel, kus treeningutega on võetud organismist 110%. Mitu kilo rinnalt rohkem suruksin tänu valgujoogile? 60kg asemel 65kg? Kurat seda teab:)

Aga on rida uuringuid, mis näitavad, et piim pole üldse mitte kehv variant taastusjoogiks:

Q: You made comparisons to milk several times in this review. Is there any research on milk as a substitute for sports drinks or recovery drinks?

ANSWER: Yes! One of the first definitive studies on milk -- specifically, chocolate milk -- was published in Feb. 2006. Chocolate milk was compared to original (ie., protein-free) Gatorade® and Endurox R-4® (carb+protein drink) in 9 highly-trained cyclists at Indiana U. Even though the nutrient profiles of chocolate milk and Endurox R-4® are very similar, exercise performance was better after drinking chocolate milk than after drinking Endurox R-4®. The authors speculated that the higher fat content of chocolate milk (5.3 g) vs. Endurox R-4® (1.5 g) might have been a factor (Karp JR, et al. 2006). A similar study in the UK, published in 2009, showed that subjects cycled longer during a 2nd exercise session if they had consumed chocolate milk as a "recovery beverage" immediately following the first exercise session (Thomas K, et al. 2009).

Milk has also been shown to be a better choice for hydration/rehydration than a standard sports drink (Shirreffs SM, et al. 2007).

Not all studies are positive, however. One study showed that, even though muscle CK levels were lower in cyclists who consumed chocolate milk post-exercise, their exercise performance 15-18 hrs later was no different whether they consumed chocolate milk or a carbohydrate sports drink (Pritchett K, et al. 2009). Nevertheless, others who have reviewed this topic have concluded that milk seems to be a satisfactory "recovery" drink after either endurance exercise or resistance exercise (Roy BD. 2008).

Ja kindlasti on ka rida uuringuid, mis ütlevad, et ilma taastusjoogi ja spordijoogita pole üldse mõtet sporti teha:)

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas riho » 04. 01. 2012. 15:51

Rain kirjutas:Andre jutus on kindlasti iva ja kindlasti kellegile sobib valgujook palju paremini kui vesi või piim või õlu, aga minu arvamus on, et toidulisanditest saadav tulu saab oluliseks tippsporti tehes. Ehk tasemel, kus treeningutega on võetud organismist 110%. Mitu kilo rinnalt rohkem suruksin tänu valgujoogile? 60kg asemel 65kg? Kurat seda teab:)
Ma jõusaalis ei käi ning lihasmassi taga ei aja. Aga taastusjooke (väiksema valgususaldusega) kasutan siis kui treenin üle 4 korra või 8 tunni nädalas, pärast talviseid raskemaid ja pikemaid treeninguid ning pärast võistluseid. Olen ka periooditi taastusjoogi tarbimisest hoidunud. Aga taastusjoogiga on tunne, et lihasväsimus kaob kiiremini ja organism saab ka kurnatusest hõlpsamini üle. Minu jaoks on taastusjoogi kasutamine enesetunde, mitte sportliku tulemuse taga ajamise küsimus. Umbes nagu alka selzer pühapäeva hommikul:-).

Ning piim vs taastusjook suhe on vast sama kui keefir vs alka selzer. Mõlemad toimivad, aga ühte pead Sa sama effekti saamiseks rohkem võtma ja teine toimib kiiremini.

Katsetage mõlemat ja vaadake kumb sobib paremini.

Tunnistan siinkohal üles, et olen ka nende toodete (mitte keefiri ega alka selzeri vaid ikka taastusjookide) müüja.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas LauriA » 05. 01. 2012. 15:18

Kui taastusjoogid on tervisele ohutud, siis miks neid ei soovitata/lubata lastele ja rasedatele?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Villem T » 05. 01. 2012. 15:51

LauriA kirjutas:Kui taastusjoogid on tervisele ohutud, siis miks neid ei soovitata/lubata lastele ja rasedatele?
Lastele ja rasedatele ei soovitata jõusaalitreeningut ka.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas Mati » 05. 01. 2012. 16:35

LauriA kirjutas:Kui taastusjoogid on tervisele ohutud, siis miks neid ei soovitata/lubata lastele ja rasedatele?
Selliseid asju ei saagi IMHO soovitada, neid tarbitakse vastavalt vajadusele ja isiku teadlikust valikust lähtuvalt - st tarbima peakski ainult see, kes teab mida teeb ja keda ei pea suunama. Janu kustutamiseks ei soovita ju ka nt õlut konkreetselt - kes teab ja tahab, see proovib, olemus ja toime on teda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas LauriA » 05. 01. 2012. 16:53

Villem T kirjutas:
LauriA kirjutas:Kui taastusjoogid on tervisele ohutud, siis miks neid ei soovitata/lubata lastele ja rasedatele?
Lastele ja rasedatele ei soovitata jõusaalitreeningut ka.
Kui uskuda müüjaid, siis nn toidulisandid pidid olema head ja puhtad, sisaldavad kvaliteetset valku ning sobima ka neile, kes jõusaalis ei käi. A la söögikordade vahelise einena.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas marion » 06. 01. 2012. 09:50

LauriA kirjutas:
Villem T kirjutas:
LauriA kirjutas:Kui taastusjoogid on tervisele ohutud, siis miks neid ei soovitata/lubata lastele ja rasedatele?
Lastele ja rasedatele ei soovitata jõusaalitreeningut ka.
Kui uskuda müüjaid, siis nn toidulisandid pidid olema head ja puhtad, sisaldavad kvaliteetset valku ning sobima ka neile, kes jõusaalis ei käi. A la söögikordade vahelise einena.
Mina näen siis ainult tühja lahmimist-üldistamist. Mõiste "taastusjook" või "toidulisand" alla võib panna miljon erinevat toodet - nii ohutut kui ka ohtlikku. Enne võiks teemasse ka natuke süveneda ja siis konreetsete toodete kohta käivaid süüdistusi pilduma hakata.
Ise olen ka jõusaali kuudel kasutanud Fasti Whey valkusid (lisan ka süsivesikuid) ja aitab isegi naisterahval natuke tailiha koguda. Saaliperioodist ülejäänud valgu joon ära peale raskeid rattatrenne või -võistlusi ja järgmisel päeval on jalgadel oluliselt kergem.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Jogurt (ja piim) valgupreparaadi asemel?

Postitus Postitas mart2 » 06. 01. 2012. 10:51

Tuleb meelde Arthur Lyardile (aga võib olla ka keegi teine) omistatud väide - each person is an experiment of it's own.
Arstid ja treenerid soovitavad, kuid isiklik tunnetus peab saama otsuse langetamise aluseks. Selles osas toetan Holdenit, kes on teinud OMA valiku.
Ratast valides ju vaatame ka mõõte ja komponente ja ...., aga viimase otsuse teeme ikka kas rahakoti või proovisõidu "tagumikutunde" alusel.

Teemast ka: minu kogemus tagaotsa kulgejana on järgmine - suurim effekt valgulisandist on selle väike lisamine omavalmistatud spordijooki ning segu manustamine sõidul/jooksul, kui kestvus on üle kahe tunni. Taastumine/enesetunne on järgmisel päeval tunduvalt parem.Miks nii, ei tea, sest biokeemia ei ole minu tugevaim külg... :oops:
Ei taha kujutada ette piima või jogurt tassimist rajale kaasa või nende loksutamise tulemust rattasõidul.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”