Suitsetamisest ja spordist

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas ipe » 02. 12. 2010. 10:03

+++
Viimati muutis ipe, 08. 12. 2010. 11:24, kokku muudetud 2 korda .

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: MNT treening MTB jaoks

Postitus Postitas rai66 » 02. 12. 2010. 10:20

ipe kirjutas:Peaks end vaos hoidma ja mitte sellest mölast häirida laskma, aga

kahtlen väga, et mõnel kirglikul suitsusõltasel on asja Elionil esimese 50-e sekka.
50-sekka ei tea, aga olen näinud mehi enne starti viimast mahvi tegemas.Mul pidid silmad tõllarattaks minema :shock: Hea, et veel sõidu ajal ei tee :lol:

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: MNT treening MTB jaoks

Postitus Postitas TONN » 03. 12. 2010. 21:52

rai66 kirjutas:
ipe kirjutas:Peaks end vaos hoidma ja mitte sellest mölast häirida laskma, aga

kahtlen väga, et mõnel kirglikul suitsusõltasel on asja Elionil esimese 50-e sekka.
50-sekka ei tea, aga olen näinud mehi enne starti viimast mahvi tegemas.Mul pidid silmad tõllarattaks minema :shock: Hea, et veel sõidu ajal ei tee :lol:
Ära muretse - EMS-is ja muudel pikematel sõitudel saab ikka TP-s suitsu või paar tehtud. Elionis pole lihtsalt aega, eriti veel kui 50-ne sisse üritad. :D

PS - see ei olnud suurustamine, lihtsalt igal lollil oma lõbu.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: MNT treening MTB jaoks

Postitus Postitas urmo » 07. 12. 2010. 12:40

ca 5 aasta eest nägin ise kuidas pool kuni üks pakki päevas suitsetav 50-aastane mees sai EEC etapil 52. koha :D
Zero the Hero

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: MNT treening MTB jaoks

Postitus Postitas TONN » 07. 12. 2010. 13:09

Mis suitsetamisse puutub, siis olen ise ka kunagi tobi teinud ja vahe pärast loobumist oli kosmiline. Ja ma tõmbasin vaid 1-1,5 pakki nädalas.[/quote]

Mul ka, kui vahepeal ei tõmmanud, vorm langes kosmiliselt. :D
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas tarmo » 07. 12. 2010. 16:20

kas just nüüd kirglikud suitsetajad, aga vähemalt kahte tegelast tean, kes sõidavad 50 sisse elionis stabiilselt.

pezz
Rattur
Postitusi: 504
Liitunud: 24. 04. 2005. 21:33

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas pezz » 07. 12. 2010. 22:30

Tõmbasin kirglikult umbes 20 aastat suitsu,7aastat tagasi jätsin päevapealt maha.50-ne sekka pole jõudnud Elionis kahjuks või õnneks.Ilma suitsuta ikka palju kergem elada ja soovitan suitsetajatel ikka see jama lõpetada.Aga maitse asi.(oli tegelikult kunagi päris hea maitsega)

August Piilur
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 04. 05. 2009. 10:46

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas August Piilur » 17. 12. 2010. 22:51

Kunagi, kaks aastat tagasi, sõitsime Tõnniga koos 250+ kohtadel, siis mees suitsetas ja kaine peaga starti ei tulnud :). nüüd ainult suitsetab ja sõitis 80. kohale. Värisege esimesed 50 meest, kui Tõnn tobitamise lõpetab ja ratta kõrval jooksmise asemel rattaga sõitma hakkab.

P.S Nii vanal mehel nagu Tõnn, ei ole küll mõtet enam uut ratast osta. Ta ei jõua seda ju ribadeks enam sõita, ikkagi 40+. kustutage komm, kui juhtus liigseks isikuandmete avalikustamiseks.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas metslane » 18. 12. 2010. 09:45

Kas kanep läheb ka arvesse? :) Teate kui hea on stardis,ei mingit stardipalaviku,vana rahu ise.

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas TONN » 02. 02. 2011. 09:47

August Piilur kirjutas:Kunagi, kaks aastat tagasi, sõitsime Tõnniga koos 250+ kohtadel, siis mees suitsetas ja kaine peaga starti ei tulnud :). nüüd ainult suitsetab ja sõitis 80. kohale. Värisege esimesed 50 meest, kui Tõnn tobitamise lõpetab ja ratta kõrval jooksmise asemel rattaga sõitma hakkab.

P.S Nii vanal mehel nagu Tõnn, ei ole küll mõtet enam uut ratast osta. Ta ei jõua seda ju ribadeks enam sõita, ikkagi 40+. kustutage komm, kui juhtus liigseks isikuandmete avalikustamiseks.
Ma küll valimistel ei kandideeri, aga aitäh reklaami ja konkurentide psüühika mõjutamise eest.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

GRETSKI
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 27. 10. 2010. 19:29

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas GRETSKI » 02. 02. 2011. 13:38

Minu lugu oleks siis selline.Aastal 2008 lõpus lubasin endale,et aastast 2009.1 jaanuarist jätan suitsetamise maha,ja mis õnnestus väga hästi,siiani ei suitseta.Kuna ka töö kaotasin ja mingeid väljavaateid polnud uut tööd leida,siis oli üks varjant minna prantsusmaale leegionisse!Kuna aga seal on sisseastumiskatsed,siis polnud lambist kohale sinna kohale sõita ilma ettevalmistuseta,just sportliku.Kuna kõige hullemad olid seal 8km jooks 12-13kg 50 mintsa sisse seljakotiga, ja 3 km tuli joosta ajapeale,hetkel ei meenu mis aeg see oli.Ei jäänudki muud üle kui hakata treenima ennast selleks.Tegin ka treeningpäeviku kus kõik päevad ja vahemaad ajad jne kõik kirjas on,mida pean ka praegu veel.Esimesed jooksu kilomeetrid tulid ikka väga raskelt,ütlen ausalt,et 1,5 km ei suutnud korraga joosta.Ennem kui suitsetama hakkasin,siis tegelesin suusatamise,korvpalli ja rannavõrkpalliga,et polnud just kõige nõrgem vend.See kõik lõppes aga sellega,et leegionisse polnud vaja minna,aga selle 8km jooksin ma hiljem ära koos 13 kg seljakotiga saapad jalas 47 minutiga,ja selle 3 km jooksin õige jalanõuga 12,44.Käisin sõbral külas hispaanias kus olin kolm kuud ära,muidugi käisin seal kah jooksmas.Muidugi oli seal palju maanteerattureid kes trenni tegid ja mis seal salata tekitasid ikka kadeduse tunnet kyll.Oleks tahtnud kah rattaga sõita seal mägedes,aga et selleks polnud raha kahjuks,tuli edasi joosta..D.Nüüd siis oktoobris ostsin omale maanteeratta ja praegu ostan siis muud varustust sinna juurde riided jne.Tegelt aga ei jõua kevadet ära oodata,et rattaselga saaks ja leida keegi hea trennikaaslane kellega koos trenni teha.Olen ka enne ratast omanud oli mtb millele ostsin alla võimalikult siledad rehvid,et maanteel sõita,ja millega käisin ära Tallinnast Türile oli pikim sõit.Praegu aga olen siit foorumist palju infot trenni koht lugenud,et mida ja kuidas teha.Oleks unistus saada kevadeks selline vorm,et jõuda etappidel esi 100 sisse,ja kui veel paremini ja rohkem trenni teha,et miks ka mitte sinna esi 60-ne ligidale.Üks aga on kindel,täna suudan ma rohkem kui kaks aastat tagasi suitsu tehes!Muidugi oleks hädasti kellegi kogenud sõitja abi vaja, treeningud ja kõik muu mis sinna juurde käib.Edu kõigile ja näeme maanteel kevadel!

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas miilits » 02. 02. 2011. 22:44

kui suitsu meestel raskusi peaks olema maha jätmisega,siis võib proovida nõelravi,tammsaare ja sõpaka ristil,http://www.nikostopp.com/ endal nyydseks saab kuu aega täis seal käigust ja kolm nõela kõrvas,milleks läks vaja max. 2 minutit.,ja suitsu ei taha siiani.(ses mõttes et pole seda nikotiini vajadust tundnud,aga olen mõelnud suitsule kyll,aga siis olen nõlu natuke mudinud näpuga ja on aidanud )ega ei uskunudki neid jutte sellest,aga kuna kihk ratta seljas olla see aasta palju,sai ka proovima mindud.üllatus oli suur,viimane suits oli kabineti ukse taga,ja alles jäänud poolik pakk sõidab hetkel autos kaasas.mina soovitan.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas Ereliukas » 03. 02. 2011. 13:36

metslane kirjutas:Kas kanep läheb ka arvesse? :) Teate kui hea on stardis,ei mingit stardipalaviku,vana rahu ise.
a naljakas ei ole v?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas Villem T » 04. 02. 2011. 10:45

miilits kirjutas:kui suitsu meestel raskusi peaks olema maha jätmisega,siis võib proovida nõelravi,tammsaare ja sõpaka ristil,http://www.nikostopp.com/ endal nyydseks saab kuu aega täis seal käigust ja kolm nõela kõrvas,milleks läks vaja max. 2 minutit.,ja suitsu ei taha siiani.(ses mõttes et pole seda nikotiini vajadust tundnud,aga olen mõelnud suitsule kyll,aga siis olen nõlu natuke mudinud näpuga ja on aidanud )ega ei uskunudki neid jutte sellest,aga kuna kihk ratta seljas olla see aasta palju,sai ka proovima mindud.üllatus oli suur,viimane suits oli kabineti ukse taga,ja alles jäänud poolik pakk sõidab hetkel autos kaasas.mina soovitan.
Pilt

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas miilits » 04. 02. 2011. 11:37

Villem T kirjutas:
miilits kirjutas:kui suitsu meestel raskusi peaks olema maha jätmisega,siis võib proovida nõelravi,tammsaare ja sõpaka ristil,http://www.nikostopp.com/ endal nyydseks saab kuu aega täis seal käigust ja kolm nõela kõrvas,milleks läks vaja max. 2 minutit.,ja suitsu ei taha siiani.(ses mõttes et pole seda nikotiini vajadust tundnud,aga olen mõelnud suitsule kyll,aga siis olen nõlu natuke mudinud näpuga ja on aidanud )ega ei uskunudki neid jutte sellest,aga kuna kihk ratta seljas olla see aasta palju,sai ka proovima mindud.üllatus oli suur,viimane suits oli kabineti ukse taga,ja alles jäänud poolik pakk sõidab hetkel autos kaasas.mina soovitan.
Pilt
õnneks pole selliste nõeltega tegemist,nõela vb 1 mm plaastri peal,ja plaaster naha värvi niiet ei hakka ka silma
"It never gets any easier, you just go faster"

Pri3r
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 14. 08. 2009. 20:28

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas Pri3r » 05. 02. 2011. 18:29

Suitsetamise mõju füüsilisele sooritusele on ilmselt individuaalne. Omast kogemusest (suitsetasin 10 aastat ca. pakk päevas ) ja igapäevase bassenikülastajana võin öelda, et peale suitsuga lõpparve tegemist langes sooritusvõime u. kahe nädala jooksul drastiliselt. Praeguseks olen suitsuvaba olnud kolm kuud ning tulemused on paremad kui varem.

Suits ja ratas on minu jaoks alati käsikäes käinud, noore kooliposina andis ratas võimaluse kodust kaugemale salasuitsu tegema minna. Ühel hetkel sai rattasõidust hobi ja suitsust halb harjumus.

P.

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Suitsetamisest ja spordist

Postitus Postitas TONN » 09. 02. 2011. 15:35

Olen seda nõelad kõrvas varianti isegi proovinud, üllatavalt mõjus oli. Esimesed paar kuud. Siis hakkas jälle suitsuiha kuklas kummitama. Pidasin 9 kuud vastu ja sain aru, et pees närvid rikuvad rohkem tervist, kui suitsetamine.
Mis puutub saavutusvõimesse, siis oli see kogu sel perioodil alla igasugust arvestust - isegi väike trepist ülesminek tõmbas hingetuks ja kõik lihased valutasid pidevalt. Nii kui suitsu jälle näkku panin, läks üle.
Saan aru, et võõrutusnähtude kestvus on võrdeline eelnevalt suitsetatud koguste ja ajaga, niisiis oleksin pidanud u. aasta-poolteist vastu pidama ja organism oleks uue olukorraga harjunud.
Järgmine kord saan hakkama ja au ja kiitus kõigile, kes on seda juba teinud.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”