Kodune energiageel.

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Kodune energiageel.

Postitus Postitas soul » 10. 07. 2010. 22:58

Kuna kõik komponendid olid olemas, siis proovisin kodus huvi pärast midagi kangemat geeli sarnast pikemateks ratta ringideks aga ka jooksuks valmistada ja tulemus tuli üle ootuste hea. Põhi komponent värske vedel mesi (umbes 30-40%) sinna lisasin juurde jõhvikaid, mustikaid, maasikaid, mustsõstart ja natuke fariinsuhkurt. Selle kõik lasin mikseris segamini, peaaegu nn vahule. Voolavuselt tuli umbes sama vedel kui enamus poes müüdavaid geele. Marjasid erinevalt doseerides annab päris huvitavaid maitseid saavutada, oleneb oma eelistustest, võib veel astelpajuga proovida. Ainuke miinus on see, et tänu meele ei säili see nn kodune geel üle nädala, isegi mitte külmas, lööb vurtsu sisse. Aga selle eest on täiesti värsketest asjadest kokku segatud. Pole küll võistlustel maks koormuse juures proovinud aga pikematel ratta treeningutel on seni pisikeses joogi pudelis täitsa turgutav tarbida olnud.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas andre170 » 10. 07. 2010. 23:12

Väga positiivne suund! Aasta tagasi lõpetasin igasuguste geelide ja ampullide tarvitamise just sellepärast, et seal sees on kontrollimatult palju kemikaale, mida otseselt vaja ei ole või mille kohta on vastuolulist infot. Vaja on ju põhimõtteliselt ainult suhkrut. Tegelt saab ka ilma selleta, kui oled treeninud end õigesti. Loodan, et leiad loodusliku lahenduse ka pakendile, sest geelipakke suvalisse kohta maha viskavate ratturite käitumine käib samuti närvidele.

Kasutaja avatar
AllarA
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 08. 10. 2009. 07:48

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas AllarA » 11. 07. 2010. 23:16

soul kirjutas:Pole küll võistlustel maks koormuse juures proovinud aga pikematel ratta treeningutel on seni pisikeses joogi pudelis täitsa turgutav tarbida olnud.
Paar aastat tagasi üks Türi mesinik üritas mett turustada tuupides, aga vist ei olnud elavat huvi kaubandusvõrgus. Aga jah, isetegemise idee on huvitav, peab ka proovima (y) :)

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas vigurivänt » 12. 07. 2010. 21:25

andre170 kirjutas: Vaja on ju põhimõtteliselt ainult suhkrut. Tegelt saab ka ilma selleta, kui oled treeninud end õigesti.
Tegelikult ikka ei saa ilma. Inimorganismil on omad varud ja kui need otsa saavad on vaja midagi kiiresti juurde saada. Muidugi oleneb ka kui pikalt tahad küpsetada ja millised on eesmärgid.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Kofipoiss » 13. 07. 2010. 10:17

andre170 kirjutas:Väga positiivne suund!
Just! Minu käest ka kümme punkti! 24. juulil kavatsen selle õpetuse järgi endale ka mingi mögina valmis meisterdada ja proovin selle Mulgi Maratonil poolt maad joostes ära.

Soulile veel üks küsimus ka: kas said selle möksi nii vedela, et mingist spordipudelist õnnestub suutäis välja pigistada? Või milline see väike pudel Sul õieti on, mida kasutad?

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas _KRIS_ » 13. 07. 2010. 10:25

Tõenäoliselt vist neid pisikesi geelipotsikuid, mida müüakse rattapoodides mingi 150ml läheb sisse vast?

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas soul » 13. 07. 2010. 10:47

Kofipoiss kirjutas:
andre170 kirjutas:Väga positiivne suund!
Just! Minu käest ka kümme punkti! 24. juulil kavatsen selle õpetuse järgi endale ka mingi mögina valmis meisterdada ja proovin selle Mulgi Maratonil poolt maad joostes ära.

Soulile veel üks küsimus ka: kas said selle möksi nii vedela, et mingist spordipudelist õnnestub suutäis välja pigistada? Või milline see väike pudel Sul õieti on, mida kasutad?
Soovitan enne võistlust ikka ära proovida, ehk ei võta organism nii puhast kraami suurel koormusel kohe vastu :)
Olen kasutanud nii 0.5L ratta joogi pudelit, kui ka jooksjate vööd, kus väikesed pudeli küljes.

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Kofipoiss » 13. 07. 2010. 11:14

soul kirjutas:Soovitan enne võistlust ikka ära proovida, ehk ei võta organism nii puhast kraami suurel koormusel kohe vastu :)
Ikka proovin! Aga ega ma eriti ei karda, mu organism ei ole sünteetilisi geelilakse kunagi saanud, nii et naturell kraam peakski ehk paremini sobima. Pealegi, nagu idamaine rahvasuu ütleb: minu lambis põleb iga õli :)

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas AndreK » 13. 07. 2010. 13:08

Kaldun arvama, et see,mis selle sousti käärima ajas oli meele lisatud toored marjad.
Maksimaalse pingutuse juures võivad need toored marjad sind ka kergesti raja kõrvale suusahüppeasendisse viia.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Rivo » 13. 07. 2010. 13:33

AndreK kirjutas:Kaldun arvama, et see,mis selle sousti käärima ajas oli meele lisatud toored marjad.
Absoluutselt õige ! Puhas mesi on ainuke looduslik toiduaine, mille säilivusaeg on väga-väga pikk. Kas nüüd päris igavene, aga igal juhul on see aastaid.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas suuroja » 13. 07. 2010. 13:45

kodus on 3 l purk aastast 87 kapi tagumises nurgas konutama jäänud.
mesi sellele vaatamata täitsa ok. Viimastel aastatel ongi tavaks metsamarjadest moosi tegemisel suhkru asemel hoopis mett panna. Kes proovinud, see teab. Kes proovib, jääb sõltuvusse :) aga koduse energiageeli ühe komponendina kasuta kindlasti ka jõhvikaid. Nokib hästi.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas soul » 13. 07. 2010. 18:53

suuroja kirjutas: Viimastel aastatel ongi tavaks metsamarjadest moosi tegemisel suhkru asemel hoopis mett panna. Kes proovinud, see teab. Kes proovib, jääb sõltuvusse :) aga koduse energiageeli ühe komponendina kasuta kindlasti ka jõhvikaid. Nokib hästi.
Vot just sealt see mõte tekkis ja suhkru põhjal moose ei taha enam näha ka. Sõbral (nüüd varsti ka endal) on sügavkülma kirst kõikvõimalike erinevaid marju täis ja siis vastavalt vajadusele ja maitse soovile segab nädalase portsu just meega mikseris valmis. Ei mingit suhkrut, ei moosi vaaritamist ja alati värske.
Krt, nüüd kisub juba kokandus foorumiks :D

hubert
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 27. 05. 2007. 19:17

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas hubert » 22. 07. 2010. 23:25

Söön ka sõidu ajal (võistlustel) mett. Powerbari geelipudelisse värske vedel mesi ja pisut vett (10-20%) peale, loksutada segi ja valmis.
Lisaks sellele, et ei koorma organismi ebavajalike ainetega, on mesi odavam ja maitsvam (mulle vähemalt) kui geel.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas René » 18. 08. 2010. 10:25

Kui omal ajal mägironimisega tegelesin, siis oli Alpides kohalikel üks hää dopingulaks, mida ise kasutasin ja ehk annab seda kogemust kuidagi ka siin kasutada. Nimelt kohv pluss mesi pluss konjak.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas soul » 19. 08. 2010. 00:50

René kirjutas:Kui omal ajal mägironimisega tegelesin, siis oli Alpides kohalikel üks hää dopingulaks, mida ise kasutasin ja ehk annab seda kogemust kuidagi ka siin kasutada. Nimelt kohv pluss mesi pluss konjak.
Ja mis vahekorras ja mis kujul kohvi?

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas hall kass » 08. 09. 2010. 14:19

soul kirjutas:
René kirjutas:Kui omal ajal mägironimisega tegelesin, siis oli Alpides kohalikel üks hää dopingulaks, mida ise kasutasin ja ehk annab seda kogemust kuidagi ka siin kasutada. Nimelt kohv pluss mesi pluss konjak.
Ja mis vahekorras ja mis kujul kohvi?
Ilmselt annab seda kohvi ka puruna segusse miksida. Tean, et osadele lastele meeldib sihuke segu, kus on hapukoor, suhkur ja kakao - viimane lähebki sinna puruna. Ise muidugi kakaoga pole proovinud, minu jaoks kärab ka lihtsalt suhkru ja hapukoore mögin. Tassi kohvi sisse, muide, on mesi suhkru asemel ka hea, võin omast kogemusest öelda. Nii et, kui seal mägedes sai lõket teha või priimust kasutada, võidi kohvi sisse mett ja konjakit sortsutada küll.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas indrek56 » 22. 03. 2011. 21:24

OT: Kas keegi meisterdab koduste vahenditega ka (rattasõidu ajal tarbitavaid) batoone või muid käkke, mida oleks hea sõidu ajal mugida?

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas j4lgr477ur » 28. 03. 2011. 18:09

indrek56 kirjutas:OT: Kas keegi meisterdab koduste vahenditega ka (rattasõidu ajal tarbitavaid) batoone või muid käkke, mida oleks hea sõidu ajal mugida?
Kui sa inglise keelt jagad, siis siin on õpetus:
http://www.practicalhacks.com/2008/08/0 ... ngly-easy/

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Rain » 29. 03. 2011. 11:47

Müslibatoonide asemel võid trennis või võistlustel vabalt granoolat krõbistada:

Granoola
1 liiter kaerahelbeid
1,5 dl kookoshelbeid
2 dl tükeldatud pähkleid / kreeka pähkel, india pähkel, sarapuupähkel jmt/
1 tl soola
1 tl kaneeli
1,5 dl vedelat mett
1,5 dl õli
1 tl vanillisuhkrut
250 g kuivatatud õunu

Sega kuivained omavahel, mikserda kokku vedel mesi, õli ja vanillisuhkur.

Sega mõlema kausi sisu kokku, jaota segu kahele küpsetuspaberiga kaetud
ahjuplaadile ja küpseta 175 °C juures 20-25 minutit, vahetevahel segades.

Mina ei seganud, ja küpsetasin 150-160 C juures ainult 10-12 min, siis ei
kõrbenud ära. Kohe kui küpsetise ahjust välja võtsin, lõikasin ta portsudeks
- pärast kui granoola ära jahtub, ei saa ju teda noaga enam hästi lõigata)

Jahtunud segule lisa juurde peenestatud kuivatatud õunad.
Säilita segu suletud nõuga külmkapis.

Lisada võid päevalilleseemneid, kuivatatud kirsse ja rosinaid, kondentspiima. Tegelikult on variatsioonide arv lõpmatu.../

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Gunnar » 29. 03. 2011. 12:00

Kui sa nüüd nii peene retsepti välja kirjutasid, siis lisa igale reale ka, et kas tegu maitseaine, säilitusaine või mingi kasutliku asjaga (kiudaine, süsivesik, valk, imendamise soodustaja ...)
Ratas on minu hobi, mitte elu

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas arnea » 29. 03. 2011. 13:14

Just eile jäi silma Nestle müslipakk, mis kuulutas, et seal sees on pähklid, õunad ja granoola. Et siis hoopis müslipakk rajale kaasa?

Arne

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas erikr » 29. 03. 2011. 13:24

Gunnar kirjutas:Kui sa nüüd nii peene retsepti välja kirjutasid, siis lisa igale reale ka, et kas tegu maitseaine, säilitusaine või mingi kasutliku asjaga (kiudaine, süsivesik, valk, imendamise soodustaja ...)
What's your problem?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Gunnar » 29. 03. 2011. 20:09

erikr kirjutas:
Gunnar kirjutas:Kui sa nüüd nii peene retsepti välja kirjutasid, siis lisa igale reale ka, et kas tegu maitseaine, säilitusaine või mingi kasutliku asjaga (kiudaine, süsivesik, valk, imendamise soodustaja ...)
What's your problem?
Ei mingit, miks sa seda arvad? Miks mind ei või selline info huvitada? Ma ei pea end selles valas väga tugevas ja kui keegi nii täpse retsepti paneb siis võib ju mind huvitada, kas nt ilma vanillita ja kookoshelvesteta (mida ma eriti ei söö) on batooni toime väiksem või mitte!
Või peaksin sulle inglise keeles vastama?
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Raix » 29. 03. 2011. 21:17

Kookoshelbed ning vanilli võib asendada seentega, annab veel parema vungi. Seda varianti eriti hea Haanja 100 tarbida.

Kasutaja avatar
xlx
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 10. 03. 2011. 21:43

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas xlx » 29. 03. 2011. 21:22

Ma proovisin täna näiteks müslibatooni teha, retsepti panin siia http://kokkamine.wordpress.com/2011/03/29/muslibatoon/ (kasulike ainete nimekiri ka juures :wink: ). Maitses küll hea, päris õigeid omadusi ei oska veel hinnata.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas erikr » 29. 03. 2011. 21:32

Raix kirjutas:Kookoshelbed ning vanilli võib asendada seentega, annab veel parema vungi. Seda varianti eriti hea Haanja 100 tarbida.
Jõudsid ette, mul käis sama mõte.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Gunnar » 30. 03. 2011. 07:39

Raix kirjutas:Kookoshelbed ning vanilli võib asendada seentega, annab veel parema vungi. Seda varianti eriti hea Haanja 100 tarbida.
Seeni kahjuks söön veel vähem, seega ei sobi.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Rain » 30. 03. 2011. 20:24

Gunnar kirjutas: Ei mingit, miks sa seda arvad? Miks mind ei või selline info huvitada? Ma ei pea end selles valas väga tugevas ja kui keegi nii täpse retsepti paneb siis võib ju mind huvitada, kas nt ilma vanillita ja kookoshelvesteta (mida ma eriti ei söö) on batooni toime väiksem või mitte!
Või peaksin sulle inglise keeles vastama?
Gunnar, väga asjalik tähelepanek! Sorri, et retseptis on sinule sobimatud koostisained. Proovin end parandada ja edaspidi sind mitte diskrimineerida.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas soul » 27. 06. 2011. 17:05

Värske ja vedel selle aasta mesi juba saadaval, tuleb uusi maitseid katsetada (y)

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas indrek56 » 05. 09. 2011. 08:27

soul kirjutas:Värske ja vedel selle aasta mesi juba saadaval, tuleb uusi maitseid katsetada (y)
Katsetasin selliselt, et mesi, törts vett (mesi ise ei ole piisavalt vedel geelipudelist tarbimiseks) ja lahustuv kofe mis sialdab ka koorepulbrit. Viimane leevendab oluliselt mee äkilist mekki kurgus ja samas ka kofeiinilaks. Tundus tarbitav. Kuidas tundub?

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas meetodimees » 05. 09. 2011. 09:28

erikr kirjutas:
Raix kirjutas:Kookoshelbed ning vanilli võib asendada seentega, annab veel parema vungi. Seda varianti eriti hea Haanja 100 tarbida.
Jõudsid ette, mul käis sama mõte.
Tõsiselt räägite seentest või teete huumorit?

Seened on nö. negatiivne toit: raskendavad seedimist ja toiteväärtus puudub. Mulle endale väga seened maitsevad aga mõõdukalt ja iga asi omal ajal. Vahvad sellid kes viinapudelit ja seenepurki omavahel paaritavad.
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas värv » 05. 09. 2011. 12:39

Sarnane lugu tegelikult ka pähklitega. Muidu väga kasulikud, sisaldavad kõvasti valku ja küllastumata rasvhappeid, kuid just viimase tõttu seedib magu pähkleid kuni kümme tundi. Seega manustamine vahetult enne pikemat intensiivset treeningut/võistlust või selle ajal pole kõige parem mõte, kuna keha ei omasta neist kasulikke aineid piisavalt kiiresti.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas rai66 » 05. 09. 2011. 14:10

Haanja 100-l asendaksin seened kanepiga. Peaks seedimisele kergem olema.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Henno » 05. 09. 2011. 14:52

andre170 kirjutas:Väga positiivne suund! Aasta tagasi lõpetasin igasuguste geelide ja ampullide tarvitamise just sellepärast, et seal sees on kontrollimatult palju kemikaale, mida otseselt vaja ei ole või mille kohta on vastuolulist infot. Vaja on ju põhimõtteliselt ainult suhkrut. Tegelt saab ka ilma selleta, kui oled treeninud end õigesti. Loodan, et leiad loodusliku lahenduse ka pakendile, sest geelipakke suvalisse kohta maha viskavate ratturite käitumine käib samuti närvidele.
kontrollimatult palju kemikaale või kontrollimata väited? minu arust keeratakse selle keemia jutuga vinti üle

kes tahab vastu vaielda, siis palun mulle teada anda millised allpool loetletud Sponser spordijoogi koostiained on kemikaalid, "mida otseselt vaja ei ole või mille kohta on vastuolulist infot"

Ingredients
Dextrose, maltodextrin, starch hydrolysate 27% (barley, rice), sucrose, fructose, isomaltulose,
trehalose, minerals (sodium citrate, calcium lactate, magnesium citrate, sodium chloride,
potassium citrate), flavours


P.S. ma ise ka natuke neid koostiseid vaatan nii sporditoodete osas kui üldse toitumisel, Sponser on kasutusel hetkel, sest seal ei ole suhkruasendajat (mille kohta tõepoolest on vastuolulist infot) ning toiduvärvi (mida on vist isegi muidu maitsvas Arcticu spordijoogis)
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas suuroja » 05. 09. 2011. 18:17

meetodimees kirjutas:
erikr kirjutas:
Raix kirjutas:Kookoshelbed ning vanilli võib asendada seentega, annab veel parema vungi. Seda varianti eriti hea Haanja 100 tarbida.
Jõudsid ette, mul käis sama mõte.
Tõsiselt räägite seentest või teete huumorit?

seeneasi nagu seened isegi käivad hooajati. oli vist ärkamisaeg, kui kuivatatud punastest kärbseseentest keedetud droogi valmistamine taheti kohustuslikuks :wink: kodukeemiaks muuta. Päris mitmes ajakirjas olid põhjalikud õpetused... rattasõiduga viimane kuidagi siiski seotud pole. isegi kaudselt mitte :lol:
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas soul » 09. 07. 2015. 00:53

Värske mesi juba paar nädalat saadaval (y)

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Indreq » 09. 07. 2015. 10:34

soul kirjutas:Värske mesi juba paar nädalat saadaval (y)
Ma olen kodumaise Honeypoweriga katsetanud, minule isiklikult sobib - mõnus väike amps, lihtne ühe käega tarbida, konsistents hea (mitte kleepekas nagu tavaline mesi vaid pigem marmelaadine). Samas olen ka kuulnud et mõnedele ei maitse. Eks tahab harjumist. Erinevalt isetehtust peaks ta teoorias vähemalt kauasäiliv olema.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas Nominative » 12. 05. 2016. 21:47

Kas keegi kondentspiimaga ka miskit kokku möksinud on? Piim küll ise muidu pigem raskesti seeditavam kraam aga suhkrulitakas kondentspiimas on kõva.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

blondi
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 02. 04. 2011. 09:07

Re: Kodune energiageel.

Postitus Postitas blondi » 17. 05. 2016. 06:58

Mee asemel võib kasutada ka agaavi siirupit mis on madalama glükokeemilise indeksiga st organism omastab suhkruid aeglasemalt ja pikemalt.
Veel on hea energiaallikas dattel mida on lihtne taskusse pista ja puhas loodus.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”