Toitumisest üldiselt

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas KristjanS » 06. 01. 2008. 19:01

Andrus K kirjutas:Paar heatahtlikku nõuannet algajale ühissõidulisele:
- söö kõht hommikul korralikult täis.
- Kui hakkad nälga jääma, palu söögipausi.
vaidlen väga rämedalt vastu, oi kuidas vaidlen. Kõht tuleb täis süüa korralikult eelmisel õhtul, sest sellest söögikorrast saadud energiavarusid hakkad sa järgmisel päeval kulutama! Sõidu hommikul pistad põske väikse võileiva ja mahla. Sõidu ajal aga pistad regulaarselt miskit põske (15-20 min tagant)- küpsist vmt. Pärast pooleteisetunnist sõitu kinnitad keha miski batooniga, banaaniga, võileivaga.
Kui süüa kõht hommikul korralikult täis, on sõidu ajal väga raske. Toimuvad seedimisprotsessid mis võtavad oma osa energiast, võivad tekkida okserefleksid ja muud ebameeldivad kõrvalnähud!
Kui nälga oled jäänud, siis on juba hilja miskit parandada!
Andrus K kirjutas:vaidlen omakorda vastu:

kõhu korralikult täis söömise osas ma ei mõtle jõululauda istumist. Puder, kohvi ja võibolla ka üks võileib.
Eelmisel päeval söödud kraam annab sulle kütet vaid mõneks tunniks. Edasi sõidad juba hommikusöögi ja sõidu ajal söödud stuffi pealt. Meie sõit kestis 4,5-5h. Lisask pole sõidu ajal talvel reaalne midagi süüa. Lukuga vindstopperi tagataskusse kätt sõidu ajal mina küll ei vääna. peab vist akrobaatika kursusi võtma hakkama.

Ning: mille osas sa velokas söögipausi palumise puhul vastu vaidled?
Väljendanud siis ennast natuke täpsemalt. Siiski, eelmise päeva toit kütab sind väga pikalt, tuleb lihtsalt osata puid õigel ajal alla viskata - selle all ma pidasingi silmas seda, et ka sõidu ajal tuleb regulaarselt süüa, see kõik toetab. Kestku see sõit kasvõi 6-7, sööma peab sellegipoolest, oma valik, kas teed seda sõidu ajal akrobaatikavõtteid kasutades või seistes. Mida pikemaks sõit läheb, seda spetsiifilisemaks muutub ka toitumine trenni ajal.

Kui oled juba nälga jäänud, siis lootes, et kõhu täis söömine sulle koheselt energiat annab, oled kohe eksiteel. Taastumine võtab omajagu aega. Ega asjata ole ka spordikeemia (geelid, "ampullid", tabletid jne jne) puhul öeldud, et tarvitada ennetavalt, mitte aga tagajärgede likvideerimiseks. Oled end nälga sõitnud, peatu, tee pikem paus, söö-joo ja hakka siis uuesti vaikselt sõitma, aga mitte endise tempoga. Nüüd vajad sa taastumiseks natuke aega ja kui sa pole Jass, siis teiste tempo võib sulle juba ülejõu käia!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas erikr » 06. 01. 2008. 19:40

minu meelest on taaskord teemaga kus on olemas mingid seaduspärasused kuid suurel hulgal individuaalseid erinevusi. kui ma hommikul putru endale sisse ei lajata, olen enne kl 12 toimuvat starti juba nälgas. eelmise päeva kogused normaalsed.

ei maksa rämedalt vaielda vaid püüda üritada mitmekesist maailma mõista.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas Rom » 06. 01. 2008. 20:17

Veloman!
Ühe hommikuse võileiva ja morsiga pikalt ei sõida.

Toitumine on "rämedalt" individuaalne.
Palju sõltub ainevahetuse kiirusest jne.
Ja kogu aeg (no mitte päris) närida on tüütu (ma küll ei viitsi).

krossA4
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 16. 08. 2006. 20:12

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas krossA4 » 06. 01. 2008. 20:58

veloman32 kirjutas:vaidlen väga rämedalt vastu, oi kuidas vaidlen. Kõht tuleb täis süüa korralikult eelmisel õhtul, sest sellest söögikorrast saadud energiavarusid hakkad sa järgmisel päeval kulutama! Sõidu hommikul pistad põske väikse võileiva ja mahla. Sõidu ajal aga pistad regulaarselt miskit põske (15-20 min tagant)- küpsist vmt. Pärast pooleteisetunnist sõitu kinnitad keha miski batooniga, banaaniga, võileivaga.
Kui süüa kõht hommikul korralikult täis, on sõidu ajal väga raske. Toimuvad seedimisprotsessid mis võtavad oma osa energiast, võivad tekkida okserefleksid ja muud ebameeldivad kõrvalnähud!
Kui nälga oled jäänud, siis on juba hilja miskit parandada!
Mul on olnud sõidu ajal samasuguseid nähtuseid nagu veloman32 ütles(okserefleks jne)
Olen täiesti nõus sellega!

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas Mpower » 07. 01. 2008. 14:21

Toitumine on tõesti väga individuaalne. Mina pean kindlasti hommikul kõvasti sööma, kui sõiduni jääb alla 3 tunni, sest muidu on sõidu alguses kõht tühi. Vahetult enne sõitu panen mõne kommi või batooni põske. Eelmisel õhtul ei tohi kah üle pingutada, muidu magu kulutab niipalju energiat öösel, et hommikul olen väsinud. Alla kahetunnistel sõitudel piisab mulle kuni kahest geelist olenevalt intensiivsusest aga jooma pean ja joogi kogus sõltub higistamise hulgast. Aja jooksul on tekkinud selline sisetunne, et nüüd pean jooma, mis ei tähenda et juba on hull janu.

veixxx
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 27. 09. 2007. 19:11

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas veixxx » 07. 01. 2008. 20:17

enne 5h trenni tavaliselt krõbistan animal paci ja siis enne õhtut sööma ei pea

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas mart » 06. 03. 2008. 15:36

veixxx kirjutas:enne 5h trenni tavaliselt krõbistan animal paci
http://reviews.bodybuildingforyou.com/U ... al-pak.htm
:shock:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas Alvaro » 06. 03. 2008. 21:45

veixxx kirjutas:enne 5h trenni tavaliselt krõbistan animal paci ja siis enne õhtut sööma ei pea
Ma ei tea sellest kraamist muud, kui et tõmbab alumise prundi litriga eest ära. Seal pidi igasugu sodi niipalju sees olema, et ainult looma seedimine sellele vastu peab.
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas Kuldar » 06. 03. 2008. 23:05

See kraam on suure (loe: 2x2m) lihasmassiga kappide toidulisand intensiivsel jõu- ja massiperioodil.
Normaalse kehaehitusega keskpärase harrastusratturi tiba jämedamate reitega keha paraku ei tarvita seda sodi ära ja väljutab selle temale omaseid radu pidi. Alvaro kurdetud Suurt Pauku pole kogenud, aga salapäraselt lehkav neoonkusi on küll garanteeritud.

http://www.a1nutrition.com/graphics/Uni ... _facts.gif
Mõni päevanormi üledoos on ikka muljetavaldav.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas Mati » 06. 03. 2008. 23:49

velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas Lauri89j » 23. 03. 2008. 10:55

Seda, et...
ärge unustage rohkelt juua ka puhates, sportlased, eriti need, kes tarbivad lisa valku :wink:
valk on neerudele kurnav :roll:
see ei tähenda, et vadak oleks paha
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Toitumisest üldiselt

Postitus Postitas Soobel » 06. 09. 2008. 10:47

Täis kõhuga sõidust: sõin kõvasti makarone hakklihaga, istusin midagi 15-20min niisama ja läksin treeninglennule. Võin öelda vaid, et masinavärk hakkas korralikumalt tööle kuskil 10-dal kilomeetril, enne seda naljalt üle 25km/h ei venitanud :lol:
mustal taustal helendab must vari

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”