taastumisp

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
IFF12
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 18. 03. 2007. 09:16

taastumisp

Postitus Postitas IFF12 » 12. 05. 2007. 17:24

:arrow:
Viimati muutis IFF12, 09. 12. 2008. 19:21, muudetud 1 kord.

ErikT
Testisõitja
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:36

Postitus Postitas ErikT » 12. 05. 2007. 20:04

Proovi segada piimaga või mahlaga. See võib asja oluliselt paremaks muuta.
Flat is Boring

IFF12
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 18. 03. 2007. 09:16

Postitus Postitas IFF12 » 12. 05. 2007. 20:10

.
Viimati muutis IFF12, 09. 12. 2008. 19:37, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas Ereliukas » 12. 05. 2007. 21:15

IFF12 kirjutas:Tegin siis joogi valmis(vanillie maitse) ja ohh jama...jook ikka nii rõveda maiguga(kellegi teise jaoks võib hea olla aga minu maitse kahjuks ei, kuigi vanillie üldiselt meeldib) et ei taha kohe üldse kõrist alla minna..
ehh, lõpeta pirtsutamine just nagu plika :D
kas sa ei tea, et tugevaks saamiseks tuleb igasugu jälkust alla ajada ja mida jubedam, seda kasulikum :)

IFF12
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 18. 03. 2007. 09:16

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas IFF12 » 12. 05. 2007. 21:39

.
Viimati muutis IFF12, 09. 12. 2008. 19:22, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 12. 05. 2007. 22:15

Taastumisjoogid ongi suht-koht ebameeldiva maitsega. Pole erilist mõttet siin tootjat süüdistada. NT. Minu isiklik sümpaatia (loe maitse-eelistus) kuulub Maxim toodangule. Ja sealt juba shokolaadimaitselisele, mis on piimaga segatuna igati OK maitsega.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3949
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 12. 05. 2007. 22:34

Powerbari kakao on lausa maitsev taastusjook. :)

Kasutaja avatar
smilersforever
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 22. 11. 2006. 23:12

Postitus Postitas smilersforever » 12. 05. 2007. 22:55

Kesse enne kuulnud on, et keemia maitsev on :? Proovi torusiili või midagi, teeb sama välja...
Tegija kannab kiivrit!

aus mees
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 13. 07. 2006. 08:40

Postitus Postitas aus mees » 13. 05. 2007. 09:06

mulle kah enamus pulbrite/geelide maitsed käivad vastu, aga pulbrile olen "sidrunihapet" (poes see sidrunikujuline pudelike :) ) juurde lisanud ja omale niiviisi meelepärasema meki saanud (pahatihti on originaalis sidrunimaitseline keemia kah imelikult liiast magus, aga omapoolse lisandiga ok) - võid ka looduslikku sidrunit sisse pigistada (hapukam maandab ka üldist joogijanu)
aega on, võita jõuab alati

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 13. 05. 2007. 09:22

aus mees kirjutas:mulle kah enamus pulbrite/geelide maitsed käivad vastu, aga pulbrile olen "sidrunihapet" (poes see sidrunikujuline pudelike :) ) juurde lisanud ja omale niiviisi meelepärasema meki saanud (pahatihti on originaalis sidrunimaitseline keemia kah imelikult liiast magus, aga omapoolse lisandiga ok) - võid ka looduslikku sidrunit sisse pigistada (hapukam maandab ka üldist joogijanu)
see kollases pudelikeses on sidrunimahl.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 13. 05. 2007. 16:04

mitte ei saa vait olla lugedes korduvalt kuidas "keemiat" peab sisse ajama. kuidas te mehed siiani olete elanud? ilma keemiata või :shock: :?: mis siis teie arust vesi, leib, makaron ja piim on? astronoomia või? see teie jaoks "räigemaitseline keemia" ehk taastusjook on täpselt seesama söök mida te igapäev sööte, ainult kontsentreeritud kujul ja mittevajalike lisanditeta.
toidulisandite näol on tegemist PUHTAMA toiduga võrreldes 99% supermarketites müüdava toiduga mida te iga päev sööte. see mis teile veega segatuna paha maitsena tundub, on tegelikult puhta toidu maitse. mis teeb maitse heaks? ostke poest mõni oma lemmikmaitsega toit ja vaadake mis selle maitse talle tekitab. suurel osal juhtudest on hea maitse tekitajad erinevad rasvad (tavaliselt taimerasv) ja maitsetugevdajad, mida suures osas "E" tähega tähistatakse jne.jne...
palju müüakse ka taastus- ja spordijooke milles on värvaineid ja maitsetekitajaid, nii et silmad lahti enne kui midagi ostate. ja ärge kartke keemiat, pigem tehke asjad selgeks omale
:idea:

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas wylde » 08. 12. 2008. 12:32

Konkreetne Borni toode on tohutult kalli, hinnaga 295./ - 6ige kontsentratsiooni puhul tuleb ca 100 eeku liiter. Purgil( 500g) on kirjas et 3,3L saab sellest jooki. 75g Pulbrit 500ml vee peale.
Valgusisaldus on seal suht madal v6rreldes spetsiaalsete proteiinilisanditega. Mida saab kasv6i fitness.ee-st. Aga kui pappi on, andke minna.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

jonz
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 06. 10. 2008. 20:07

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas jonz » 08. 12. 2008. 20:54

Kindlasti tee seda piimaga mitte mahla ega veega! Piimaga see minu arust lausa vägagi maitsev, veega tõesti okse maik suus. Samuti ei pea panema sinna 6 kulbitäit, ise olen teinud tavaliselt ca 5kulbitäiega, maitse on ka minu arust selle võrra parem.

IFF12
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 18. 03. 2007. 09:16

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas IFF12 » 09. 12. 2008. 18:48

Mhh vana ja ammu unustatud teema.

Tahate taastumispulbrit siis tarvitage seda http://www.nutrend.eu/en/products/endur ... gener.aspx
Või kui raha jalaga segada siis võite paarituhande krooniseid taastajaid ka sisse süüa.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: taastumisp

Postitus Postitas KristjanS » 09. 12. 2008. 19:56

OT teemaalgatajale- milleks oli vajalik oma esialgse postituse ja teema pealkirja muutmine/kustutamine? Imo on mõtekas ka "aegunud" teemad alles hoida, et algaja saaks neist infot ammutada...A mida mina ka tean!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7934
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas KaupoR » 09. 12. 2008. 20:16

IFF12 kirjutas:Mhh vana ja ammu unustatud teema.

Tahate taastumispulbrit siis tarvitage seda http://www.nutrend.eu/en/products/endur ... gener.aspx
Või kui raha jalaga segada siis võite paarituhande krooniseid taastajaid ka sisse süüa.
Kas sa seda kuidagi põhjendad ka? Sellist lahmivat arvamust lugedes tekkis kohe küsimus, et miks see Regener on parem kui näiteks Fast Reco2? Viitad "tuhande kroonistele taastusjookidele" - sinu joogi 1kg hind on ca 600 krooni, Reco2 on kilo hind 350 EEK. Minul ei ole raha jalaga segada, seepärast eelistan taskukohasemaid pulbreid. Lisaks on Reco2 ka suurema valgu sisaldusega. Ma ei tea tegelikult kumb on parem aga sa tundud teadvat, et Regener on parim?
If everything's under control, you're going too slow!

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas hwxeraldimees » 09. 12. 2008. 20:20

Kuule IFF12 kui ma peaks seda Nutrendi Regeneri tarvitama siis peaksin ikka küll raha peale vihane olema.Ma võtan parem Sportlab.ee ja ostan toote mille ühe seigi hind jääb 10 kr kanti(100%Whey Gold Standard 2,3kg-780 eek ja jätkub umbes 77 korraks)+ lisan sinna näiteks Fasti Dextro või veel odavam 500g Drauben Zucher-mõlemad viinamarjasuhkur ehk kiire süsivesik või valin maisipulbri,puuvilja.Toode on maailma tipp tase-vaata tähtsamate aminohapete hulka 100g toote kohta.Mingisugune Nutrendi või Borni toode ei küündi ligilähedalegi oma koostise ja hinnaklassiga !Või valin enne mingi Fasti toote.
Aga kui ei viitsi kahte pulbrit omavahel segada või lisa süsikaid juurde süüa külastaks fitness.ee või powerman.ee ja valiks sealt parema ja odavama taastaja kui Born või Nutrend !!!
Aga paistab et rahval raha on ja ostetakse ikka ilusamate pakenditega tooteid mis paraku on liiga väiksed pakendid.
Tänapäeval ei maksa ilus pakend,firma nimi vaid toote koostis,sest tegijaid jätkub :!:
Viimati muutis hwxeraldimees, 09. 12. 2008. 22:05, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: BORN TAASTUMISPULBER!!!

Postitus Postitas Kuldar » 09. 12. 2008. 20:50

hwxeraldimees kirjutas:500g Drauben Zucher
korrigeerin - Trauben Zucker, ca 15 krooni / 500g pakk.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: taastumisp

Postitus Postitas Rivo » 09. 12. 2008. 21:04

Lisaks kahele erinevale pulbrile, võib kasutada ka kahte erinevat vedeliku : piim ja jogurtijook (mõlemit pooleks, umbes) Ma viimasel ajal seganud niiviisi ja maitse on kohe eriti hää (banaani jogurtijook ja shokolaadi (Maximize) maitseline taastumispulber) OT lõpp.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: taastumisp

Postitus Postitas hwxeraldimees » 09. 12. 2008. 22:02

Ma ka aru ei saa miks teemaalgataja kõik oma postitused Borni kohta ära kustutab ja nüüd tuleb reklaamima Nutrendi-äkki on müügimeheks hakanud :?:
Kuldarile tänud korrigeerimise eest,ega ma Saksa keelt ei jaga aga korrigeeriks ka sind-mitte ZUCKER vaid ZUCER :wink:
Kunagi maksis jah 15eek pakk nüüd aga näitab Powerman.ee kodukas hinnaks 25 ja kliendile 20 eek.Äkki saab veel kuskilt 15 eek eest :?:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: taastumisp

Postitus Postitas tarmo » 09. 12. 2008. 22:56

Tore on lugeda küll mida kõike ära ei sööda. Aga ma küsiks hoopis seda, et kas siinkirjutajate treeningmahud praegusel perioodil on tõesti nii suured, et taastumisjooke läheb vaja? Ma treenin hetkel 5-6 päeva nädalas ja peale tavasöögi ning joogi ei pruugi mingeid toidulisandeid. Ei tunneta küll mingit vahet kunagise perioodiga millal ka igasugu valgusegusi kurgust alla sai kallatud. Paljudele on kindlasti treeningujärgne taastusjook saanud rutiiniks. Ma soovitan oma koormused üle vaadata ja mõelda selle peale.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: taastumisp

Postitus Postitas AndreK » 09. 12. 2008. 23:13

Minul tuleb samuti umbes 5 trenni nädalas. Peale jõusaali mulistan küll ühe suurema proteiini sisaldusega vedeliku. Piima ja jogurtiga segades ei imendu produkt just kõige kiiremini - soovitan vett. Ma ei kujutaks ette, et ma peale saalitrenni seda jooki endale sisse ei kallaks. Ja kasu on sellest juba niipalju (lisaks kõigele muule), et ta võtab ära suurema nälja ja seega ei vohmi ma endale pärast liigseid koguseid kotletti põske.
Maksimaalse jõu näitajad paranevad selle produktiga suht jõudsasti.
Siis selline teisipäevaõhtune vahepala minu poolt. Vaatan nüüd jalgpalli edasi 8)

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: taastumisp

Postitus Postitas Kuldar » 09. 12. 2008. 23:37

hwxeraldimees kirjutas: Kuldarile tänud korrigeerimise eest,ega ma Saksa keelt ei jaga aga korrigeeriks ka sind-mitte ZUCKER vaid ZUCER :wink:
Kunagi maksis jah 15eek pakk nüüd aga näitab Powerman.ee kodukas hinnaks 25 ja kliendile 20 eek.Äkki saab veel kuskilt 15 eek eest :?:
ma teen siis kui mitte just puust aga punaselt küll: http://www.muellers-muehle.de/typo3temp ... a94c3a.png zucker on zucker, pauermänni poe leht võib minupärast kasvõi sucker kirjutada.
Olen ostnud Rimist, Maksimarketist jm. kisub OT.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: taastumisp

Postitus Postitas tarmo » 10. 12. 2008. 08:47

AndreK kirjutas: Maksimaalse jõu näitajad paranevad selle produktiga suht jõudsasti.
kindlasti paranevad, ei vaidle vastu. lihas peaks ka kasvama mühinal. kahjuks ei ole aga maksimaalse jõu arendamine vastupidavusalal nagu jagrattasõit (v.a. trekk) üldse oluline.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: taastumisp

Postitus Postitas AndreK » 10. 12. 2008. 09:45

tarmo kirjutas:kindlasti paranevad, ei vaidle vastu. lihas peaks ka kasvama mühinal. kahjuks ei ole aga maksimaalse jõu arendamine vastupidavusalal nagu jagrattasõit (v.a. trekk) üldse oluline.
Kahjuks või õnneks ei tee ma kõiki asju siin elus ainult jalgratta vaatevinklist.
Jõusaal on mul eesmärk omaette. Samamoodi nagu murdmaa- ja mäesuusatamine.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: taastumisp

Postitus Postitas Mati » 10. 12. 2008. 10:45

Mina, va ebaregulaarse trennieluga sepik tarbin taastusjooke ainult tõsise koormuse (kõva võistlus jne) järel. Siis tunnetan ka efekti - lihased pole valusad ja roidumust pole. Tava trenni või lihtsamate võistluste järel tarbin järjest vähem keemiat, olen omale kujundanud harjumuseks teha üks keedumunapartii hoopis. Kokkuvõttes aitaks trennielu regulaarsuse tõstmine vormile oluliselt rohkem kaasa kui keemia tarbimine.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: taastumisp

Postitus Postitas Villem T » 10. 12. 2008. 11:07

Rivo kirjutas:Lisaks kahele erinevale pulbrile, võib kasutada ka kahte erinevat vedeliku : piim ja jogurtijook (mõlemit pooleks, umbes) Ma viimasel ajal seganud niiviisi ja maitse on kohe eriti hää (banaani jogurtijook ja shokolaadi (Maximize) maitseline taastumispulber) OT lõpp.
7. eluaasta paiku lõpetab inimese keha mingi ensüümi tootise mis piimavalku lammutab. Ma 100% kindel ei ole, et samahästi võid siis piima endale pähe valada, aga kannatab pigem kohupiima/jogurtit/juustu laksata, seal on osa tööd juba tehtud.

aivo
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 05. 2003. 09:37

Re: taastumisp

Postitus Postitas aivo » 11. 12. 2008. 19:55

Vaatasin, et vana teema uuesti üles võetud, vahepeal jõutud ka pealkirja muuta jne. :D
Olen ise antud taastuspulbri maaletooja ettevõtte esindaja ja tahaks pisut selgitada.

Kestvusalade tegijatele pole kõrge valgusisaldusega, üle 50%, tooted väga head pidevalt kasutada, eriti võistlusperioodil. On olnud juhuseid, kui liigne kõrge valgusisaldusega toote tarvitamine on teinud kasu asemel hoopis karuteene, tulemuseks lihase kiire kasvamine, nahalööbed jne. Liigne valkude tarbimine koormab ka neere. Seetõttu ongi kestvusalade tegijatele spetsiifilise koostisega taastusjoogid, koos süsivesikutega on valkude imendumine oluliselt parem.
Sobiva taastusjoogi valimine võib olla päris keeruline. Kes valib hinna järgi, kes koostise järgi, kes tootja järgi, kes pakendi järgi, kes sõbra soovitusel jne. Borni taastusjooki on soovitatud spordiarstide poolt ka noorsportlastele, just koostise põhjal.
Taastumine algab koheselt peale koormuse lõppu. Taastusjoogi peaks jooma koheselt, parim aeg on kuni 30 min jooksul peale rasket treeningut või võistlust, siis on kasutegur kõige suurem.
Sellest sügisest pakume lisaks Bornile Sponseri ja MDY firmade tooteid, kataloog on saadaval http://www.freesport.ee
Toidulisandid ei asenda tervislikku ja tasakaalustatud toitumist.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”