Kui pole sõitnud 4-5 päeva

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
velowend
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 14. 10. 2005. 23:08

Kui pole sõitnud 4-5 päeva

Postitus Postitas velowend » 07. 04. 2007. 12:24

Probleem selles,et nii kui tekib vahe sisse rattasõidule,tekivad krambid reie pealmistele lihastele.Olen tähele pannud ,et enim kutsub selle esile trepist alla minek.Üles minek ei tekita midagi,pigem vastupidi,lõdvestab.
Valu on nii hull et võtab silme eest mustaks ja külma higi otsaette.Venitusharjutused on ainsad mis selles olukorras leevendust toovad,kuid alles üsna pika aja möödudes.Autoga sõita tundub ohtlik,sest kui krambid tekkivad peab püsti saama ja igalpool tihedas liikluses ei saa autost välja joosta
Kaks aastat tagasi käisin spordiarsti juures sama murega,kuna probleem oli nii tõsine ,et ei saanud enam liikuda,ainult pikali ja et ükski jalalihas ei liiguks.Arvati et olen ära rebestanud lihased ja määrati magnetravi 2 nädalat.Sellest polnud abi ja kasutasin vanarahva tarkust ,et see millega haigeks on tehtud,sellega tuleb ka terveks ravida.Alustada sain vaid väikeste lõikude kaupa.Maha rattalt ja venitma, hing karjus sees ning silmest jooksis vesi.Valu võiks iseloomustada,nagu nürida noaga lõigutakse reielihaseid luuni välja.Võimalik et võrdlus pole just sobivaim,kuid paraku ei suuda midagi hullemat ette kujutada.
Umbes 30 km pärast oli kõik möödas ja tulevik tundus jälle lootusrikas.
Kindlasti peaks sellele olema mingi lihtsam viis.Kui on kellelgi kogemust ,andke palun teada!
keegi pole sündinud võitjaks.On kas jutu ja naljamehed või tõsised treenijad

Kasutaja avatar
Smuki
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 05. 07. 2005. 14:21

Postitus Postitas Smuki » 09. 04. 2007. 21:14

Endal täpselt sama probleem. Esimesed sõidud kevadel ja ka näiteks peale võistlust. Ja autoga sõites olen teinud lausa "kükitamise" peatuse, et asjast üle saada ja kuidagi moodi edasi saaks sõita. Koju jõudes (elan 5. korrusel) on asi nii hulluks läinud, et peangi ca 10-15 minutit kükkis asendis olema, peale seda saan pool tundi vaid istudes olla, kuna püsti tõustes on jälle reie nelipea lihased nii krampis, et karju appi. Tugev masseerimine ja pigistamine-mudimine aitab. Minul on see mõne nädalaga mööduv nähe.
Ratas polegi elu. Elu on ratas.

velowend
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 14. 10. 2005. 23:08

Postitus Postitas velowend » 15. 04. 2007. 19:52

Lõpuks leidus pädev inimene apteekri näol ,kes teadis juba milleks ma magneesiumi küsin :o
keegi pole sündinud võitjaks.On kas jutu ja naljamehed või tõsised treenijad

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”