joe friel:Naatriumfosfaat

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
classic
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 26. 02. 2005. 22:33

joe friel:Naatriumfosfaat

Postitus Postitas classic » 06. 05. 2005. 19:55

Lugesin maastikuratturi treeningpiiblist, et naatriumfosfaat parandab aeroobset töövõimet ca 9% ning tõstab anaeroobset läve ca 12% !!!!!
kas kellegil on kogemusi mida jagada?

rainR
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 16. 03. 2005. 21:29

Postitus Postitas rainR » 06. 05. 2005. 21:01

olen kuuld et mõned elioni mehed ikka kasutavad,seega peaks asjatundjaid olema...iseasi kas keegi seda julgeb välja öelda...ise nigu kyll ei julgeks seda värki kasutada...sääl raamatus oli ju isegi glütserooli soovitatud :wink:

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 28. 02. 2006. 13:00

See on mingi sool, eks? Kust seda saab, kas apteegist?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 28. 02. 2006. 13:27

Seda juba käsitletud siin foorumis

viewtopic.php?p=40218&highlight=naatrium%2A#40218
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 28. 02. 2006. 14:11

rainR kirjutas:olen kuuld et mõned elioni mehed ikka kasutavad,seega peaks asjatundjaid olema...
peaks küsima mida elioni PR mees ain parmas kostab selle peale, et nende töötajad naatriumfosfaati tarvitavad :?: :roll: milline on elioni kui tööandja ametlik seisukoht? äkki tarvitavad tööajal isegi :shock: :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 28. 02. 2006. 14:17

tarmo kirjutas:
rainR kirjutas:olen kuuld et mõned elioni mehed ikka kasutavad,seega peaks asjatundjaid olema...
peaks küsima mida elioni PR mees ain parmas kostab selle peale, et nende töötajad naatriumfosfaati tarvitavad :?: :roll: milline on elioni kui tööandja ametlik seisukoht? äkki tarvitavad tööajal isegi :shock: :wink:
krt jah, Riho suured doosid on? :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 28. 02. 2006. 16:29

Aitäh viite eest, aga sealt ei selgunud, kus seda müüakse.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 28. 02. 2006. 16:45

higipull kirjutas:Aitäh viite eest, aga sealt ei selgunud, kus seda müüakse.
taas võime möönata tõika, et otsing on abiks.

Esiteks otsisin raviminfo.ee'st. Toimeaine järgi ei leidnud midagi (st. et Eesti ei tohiks olla müügil ravimit, milles toimeaineks naatriumfosfaat).

Teiseks, neti.ee tavaotsing. Vastuseks sain ühe teema siinsamas foorumis, kust omakorda jõudsin lehele vagilane.ee. Neil on toode Spartakiaad, milles su soovitud naatriumfosfaat sees (lisatud veel märge, et tegemist on piimhappe neutraliseerijaga).

Ja siis veel leidsin, et naatriumfosfaati sisaldavad Ocutears silmatilgad, viinerid ja keeduvorstid :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 28. 02. 2006. 19:08

ma tean kahte meetodit, kuidas saab VO2Max-i tõsta isegi kuni uskumatud 20%

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 28. 02. 2006. 19:40

sqber kirjutas:Vastuseks sain ühe teema siinsamas foorumis, kust omakorda jõudsin lehele vagilane.ee. Neil on toode Spartakiaad, milles su soovitud naatriumfosfaat sees (lisatud veel märge, et tegemist on piimhappe neutraliseerijaga).

Ja siis veel leidsin, et naatriumfosfaati sisaldavad Ocutears silmatilgad, viinerid ja keeduvorstid :)
kõiki neid tooteid tarvitades suureneb teie saavutusvõime vähemalt 10% :lol: :lol: .
mis aga vägilasse puutub, siis mitteametlikel andmetel nende tootmine kaevuri tn-l on peatunud ja maja on müügis.
naatriumfosfaati saab väljamaalt tellida vabalt. kui tellida mõnest kemikaalide poest otse, siis saad paarisaja krooniga koguse, millest jätkub mitmeks aastaks. on erineva keemilise koostisega naatriumfosfaate, osasid kasutatakse tarbekeemias - seepides, shampoonides jne.. nii et olge ettevaatlikud selliste asjadega. lisaks on ka nö. siinseks teemaks oleva ja väidetavalt "saavutusvõimet parandavatel" naatriumfosfaatidel vahe sees. jällegi tasub põhjlikult uurida keemilist valemit :wink:
kokkuvõtteks - nagu erikr juba enne ka mainis: tehke parem trenni, puhake ja sööge õieti. naatriumfosfaadi peale pole küll mõtet aega raisata.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 28. 02. 2006. 20:53

Mati kirjutas:krt jah, Riho suured doosid on? :D
Ühes väljamaa rattafoorumis kirjutati, et sellid võtavad 1 grammi kaupa spordijoogiga 4 korda päevas ja 4 päeva jutti.


Kes tahab viineri ja vorstiga seda kraami manustada, siis palju jaksu :lol: 100 grammis vorstilises on seda kraami 0,3 grammi ehk maakeeli 1,5 kilo vorsti ja viinerit päevas :P

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 28. 02. 2006. 22:37

Osta saaks kindlasti mingite kemikaalidega äritsevatest firmadest. Kui võtta laboripuhtusega toode (nt. 99,x%), ei ole mingit ohtu tervisele karta. Abiks otsingumootorid. Endale ei löö hetkel ühtegi pähe aga kui viitsiks otsida siis leiaks. Ma tellisin seda kunagi laborisse ja kilone purk maksis midagi 300 eek. Täpselt ei mäleta. Sellest saab 1000 doosi, millest peaks jätkuma tervele klubile väga pikaks ajaks. Muidugi peaks olema olemas piisava täpsusega kaal.

Läänes müüakse kindlasti ka ilusti pakendatult ja siltidega for sport. Sees sama asi aga maksad 10 või veel enam korda rohkem.

Ma olen Na-fosfaati tarvitanud aga mingit super-hüper toimet aru ei saanud kuna vorm niikuinii paranes - tegin peaki. Tean veel mõnda kes on tarvitanud. Kuna keemiliselt on tegemist soolaga siis jutte a la kahjulik, mõttetu, ohtlik jne ei maksa kuulata. Samas arvan, et pühapäevasportlastel ei ole mõtet seda tarbida. Enne peab trenni kah tegema.

Toime mõttes ei ole vahet kas tarbida Na3PO4, Na2HPO4 või NaH2PO4. Toimib fosfaatrühm - nihutab hemoglobiini hapniku sidumise omadusi selliselt, et kudedes (töötavates lihastes) annab hemoglobiin ära rohkem happnikku kui tavaliselt. Ja seda hapnikku on seal ju väga vaja. Selline toime on kahjuks lühiajaline kuna tekib n.ö. harjumine. Seetõttu teda väga pikalt sisse kühveldada ei ole mõtet. Ise võtsin 1 g x4 nädalakese.

Siiski tuleb silmas pidada, et Na3PO4 on nendest kõige aluselisema reaktsiooniga ning teoreetiliselt peaks andma kõige rohkem seedetrakti poolt kõrvaltoimeid. Kui liiga kanget lahust juua võib kindlasti ka limaskesti ärritada. Ma ise küll tarvitasin seda viimast ja mingeid kõrvaltoimeid ei olnud. Aga ilgelt rõveda maitsega oli küll. Olemuselt on ta selline kristalliline pulber, üsna hügroskoopne st. niiskub õhuniiskuse toimel kergesti. See muudab tema käsitlemise, eelkõige kaalumise, natuke ebamugavaks. Lahustub vees hästi.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4469
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 28. 02. 2006. 23:27

Mati kirjutas:krt jah, Riho suured doosid on? :D
Olen kindel et kuni juhatuse tasemeni Elionis naatriumfosfaati ei tarvitata. Nõukogus samuti mitte. Ehk leidub tarvitajaid aktsionärideseas:-)).

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 01. 03. 2006. 18:13

Sama toimega naatrium tsitraati sai veel eelmine aasta apteegist,võttis apteekri küll kukalt sügama aga tagant ruumist ta sellega naases. Toime on testitud (ka mina osalesin - kogemused teises foorumis viewtopic.php?p=40218&highlight=naatrium%2A#40218). Tulemuste kohta võite lugeda http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... med_docsum.
Sealt võimalik ligipääs ka originaalartiklile,kus doseeringud ka kirjas.
Jõudu katsetamisel 8)
BRAINDEAD AND HAPPY

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Postitus Postitas Ritsikas » 02. 03. 2006. 15:24

priidik kirjutas:Osta saaks kindlasti mingite kemikaalidega äritsevatest firmadest. pühapäevasportlastel ei ole mõtet seda tarbida. Enne peab trenni kah ....
Toime mõttes ei ole vahet kas tarbida Na3PO4, Na2HPO4 või NaH2PO4.
Natuke meeldevaldset originaalposti kärbitud, kuid ise olen fotokemikaale :wink: ostnud sellisest firmast nagu http://www.naxo.ee, seal NaH2Po4 oli erinevatel kujudel hinnakirjas olemas küll....

disklaimer - mina ei tea kas seda manustada võib.

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 02. 03. 2006. 17:08

SPORTDiscus andis 46 artiklit naatriumtsitraadi kasutamise kohta. Vastakat infot seal.

http://web26.epnet.com/resultlist.asp?t ... +47B7&fn=1

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 22. 05. 2006. 00:51

tarbin seda ise ka vaikselt. küsimus on aga tekkinud, et kas naatriumfosfaat maos lihtsa reaktsiooniga naatriumkloriidiks ja fosforhappeks ei muutu?
keegi targem võiks ära seletada, mis seal maos toimub, sest arvatavasti on neeed protsessid seal kõvasti keerulisemad kui paberi peal.

ja saan ma õigesti aru, et kogus on 4g päevas?
päris palju naatriumit(1.7g Na+).

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”