kuidas põlvi ravida?

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 23. 07. 2006. 20:57

Fysio kirjutas:Olen ka sinuga teatud mõttes nõus..vigadest ka ju õpitakse...Aga kui minna seda teed,et *üks jooksja jooksis 14 kraadiga lühikestes pükstes-mina ka!*..või *Jüri hüppas kohe peale finishit jääkülma jõkke-mina ka!*....siis kahjuks võivad tagajärjed pöördumatult parandamatud olla!...
Mati kirjutas:...seega olge avatud teiste kogemustele, kuid aluseks jäägu ikkagi kaine mõistus. kui probleem tõsine, siis jäägu peamine eelkõige erialaarstide otsustada :idea:
eeldame, et kaine mõistus ruulib enamusel :wink:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Fysio
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 10. 2005. 22:55

Postitus Postitas Fysio » 23. 07. 2006. 21:00

Just! :wink:
Kui kuidagi ei saa-siis kuidagi ikka saab!
http://www.sporditrauma.ee

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas LauriA » 07. 03. 2008. 09:53

Kas keegi seda kraami on proovinud (kas siis ise omal käel või arsti soovitusel)?

http://www.nutritioncentre.co.uk/?doc=17&product_id=919

See toode peaks siis olema tehtud sellest:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rose-hips

Kuidas selle toimeaine võrreldes glükosamiiniga olla võiks?

Ehkki enda problemaatiline põlv toimib hetkel kahtlaselt hästi :lol: s.t 150-st diclofenaci ei ole pidanud peale niitide eemaldamist (5 kuud juba) enam tarvitama, sõltumata koormusest... siis rohkem tarkust ei tee kunagi paha.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Villem T » 07. 03. 2008. 10:14

LauriA kirjutas: See toode peaks siis olema tehtud sellest:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rose-hips
KIBUVITS

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas LauriA » 07. 03. 2008. 12:57

Villem T kirjutas:
LauriA kirjutas: See toode peaks siis olema tehtud sellest:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rose-hips
KIBUVITS
No sellest ma sain loomulikult aru, et kibuvitsast see aine saadakse :) . Wikipedia standardeid arvestades lihtsalt vähe lahatud seda toodet seal, võrreldes muude ravimite ja toidulisanditega.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas erikr » 07. 03. 2008. 13:36

tootja kodukal on selle kibuvitsatoote toime liigestele esitatud äärmiselt tingivas kõneviisis.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Mati » 07. 03. 2008. 14:35

LauriA kirjutas:... siis rohkem tarkust ei tee kunagi paha.
Sellega on nii ja naa. Kohati ütleks, et mida rohkem sa neid tooteid uurid ja endale sisendad seda ülistavat teksti mis nende toodetega kaasneb, siis seda rohkem tekib ka kiusatust tarbida. Inimene on loomult loom, kes selles urbanmetsas luusides pistab suhu kõik, mis otseselt s..ta järele ei haise. Eriti veel kui teine loom soovitab.

Kui on olemas üks kogemuslikult toimiv "aine", siis pole minu arvates põhjust uusi elamusi otsida. Lõppeks on kogu see süsteem lihtsalt vale toitumise, kehalise hoolimatuse või ka tõsiste (loe: päris arste ja päris ravimeid vajavate) probleemide omatarkusest parandamise peale üles ehitatud. Ehk kaine mõistus ruulib :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas LauriA » 07. 03. 2008. 14:46

Mati kirjutas:
LauriA kirjutas:... siis rohkem tarkust ei tee kunagi paha.
Sellega on nii ja naa. Kohati ütleks, et mida rohkem sa neid tooteid uurid ja endale sisendad seda ülistavat teksti mis nende toodetega kaasneb, siis seda rohkem tekib ka kiusatust tarbida. Inimene on loomult loom, kes selles urbanmetsas luusides pistab suhu kõik, mis otseselt s..ta järele ei haise. Eriti veel kui teine loom soovitab.
Õnneks minul seda probleemi veel ei ole :mrgreen: , kuna fitness.ee poe valikust olen tarvitanud ainult Arthrostopi, Ultrageli ja Maximi geeli.

GOPO kohta tekkis huvi lihtsalt selle tõttu, et mingi ajalehe (Eesti Ekspress?) tervise lisas oli terve 1 lehekülg seda reklaami täis ning üsna bravuurikas stiilis ka veel. Vist midagi sarnast "Glükosamiin on OUT, nüüd puhuvad uue tuuled".
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Villem T » 07. 03. 2008. 14:52

Ma meditsiinivõhikuna arvan, et äkki siis keha teeb/eraldab neist mõlemist ühtsama kasulikku värki. Lõpuks on vahe selles, kumma toote muud "lisad" su neerudele ja maksale õrnemini munadesse löövad. Prooviks kibuvitsasiirupiga?

krissukas
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 10. 03. 2011. 12:37

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas krissukas » 31. 10. 2011. 16:44

mul viimasel ajal rattasöidu ajal hakanud paremasse põlve sellist tugevat valu lööma,just tõusudel... vahel annab niisama kõndides ka juba tunda... ja kui ikka valu tuleb siis ikka nii valus et vötab pisara kohati silma.käisin perearsti juures ja ta ütles et ei mingit trenni ennem kui pole spordiarsti juures käidud. Millegipärast mulle tundub et mu perearst teab põlvedest sama vähe kui minagi, netist infot otsides väga palju targemaks ei saanudki ,kuna enamus arvab et spordiarsti juurde pole mötet minna vaid pigem kohe ortopeedi juurde.Et spordiarst kallim ja vb pole asi üldse hull, et vitamiine vöib välja kirjutada ka perearst :D
Mida siis tegema ikkagi peaks :?:
you miss 100% of the shots you never take!

http://www.klubirave.com

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Villem T » 31. 10. 2011. 16:50

krissukas kirjutas:mul viimasel ajal rattasöidu ajal hakanud paremasse põlve sellist tugevat valu lööma,just tõusudel... vahel annab niisama kõndides ka juba tunda... ja kui ikka valu tuleb siis ikka nii valus et vötab pisara kohati silma.käisin perearsti juures ja ta ütles et ei mingit trenni ennem kui pole spordiarsti juures käidud. Millegipärast mulle tundub et mu perearst teab põlvedest sama vähe kui minagi, netist infot otsides väga palju targemaks ei saanudki ,kuna enamus arvab et spordiarsti juurde pole mötet minna vaid pigem kohe ortopeedi juurde.Et spordiarst kallim ja vb pole asi üldse hull, et vitamiine vöib välja kirjutada ka perearst :D
Mida siis tegema ikkagi peaks :?:
Kes on spordiarst?

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas pärnu rattur » 31. 10. 2011. 17:20

Spordiarstiks peetakse vist seda, kes teeb VO2max- ja koormusteste.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas suuroja » 31. 10. 2011. 18:33

krissukas kirjutas: Mida siis tegema ikkagi peaks :?:
aga sa loe seda sama postitust algusest (2004), siin ju kotiga häid nõuandeid:

mõned neist:

- koormus maha, põlved sooja
- glükosamiin (selle kirjutab ka parearst välja) - min 3 kuud
- trenni võid edasi teha, kuid ära kanguta, vaid keridi-keridi

3 kuu pärast on tulemus näha. Kui ei avita, siis ortopeed otsustab;
järjekorrad on sinna alates 3 kuni 6 kuuni. Nii et pane aeg varakult kinni;
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas ToomasL » 31. 10. 2011. 19:56

Krissukas mine ortopeedi juurde. Hiljutisest isiklikust kogemusest tulenevalt võin öelda, mis enam vähem ees ootab. Röntgen, seejärel ortopeedi konsultatsioon ja sõltuvalt otsusest edasised tegevused. Kui koormusel põlve valu lööb, siis on ju perearsti soovitus koormus alla lasta täiesti õigustatud. Või meeldib sulle valu? Ei sina ega perearst ega keegi siin foorumis täpselt ei tea, mis põlvel või põlvedel viga. Seda ütleb ikkagi ortopeed. Kui sul on köhre ja luutükid kõõluste ja liigeste vahel, kas siis ikkagi on mõtet valu trotsides trenni edasi teha?
Tallinnas on tasuline ja ka haigekassa poolt sponsoreeritud ortopeedi järjekord kuu aega. Pärnus arvatavasti on see järjekord lühem. Suunamiskirja saad perearsti käest.

Raul_A
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 24. 02. 2012. 21:44

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Raul_A » 20. 04. 2012. 09:37

Mul ka põlvedega probleem. Niisama 1-2tunniseid rahulikke otsi sõites pole midagi kuid kohe kui sadulast pee püsti ajan(tõus, kiirendus) , hakkavad põlved tuld lööma ja niisama naljalt kümmet kükki ka ei tee. Just proovisin, ilge ragin oli taga.
Rattaga sõites põlved soojas ilusti. Peale sõitu katsun ikka venitada ka natuke, muidu peaks tööle ratastoolis minema vist.

Tagumine aeg arsti juurde minna?


terv. R

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas värv » 20. 04. 2012. 12:12

Päris kindlasti kohe. Võimalus, et foorumitarkusega põlved korda saad on väga väike.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Nominative » 17. 05. 2012. 15:05

Väheke juttu ka ühest teisest põlveravi/kõhre taastamise moodusest, mille ma ise ära proovisin.

Nimelt on võimalus süstida põlve sellist lubrikanti, mis määrib sul liigesed ära ja tekitab kaitsekihi, et su põlved koormuse tekkides kõhre ei lõhuks. Seda kasutavad näiteks maratonijooksjad. Selle lubrikandi pluss on selles, et sel juhul saab su originaalkõhr rahulikult taastuda ilma suuremat hõõrdumist tekkimata. Olgu sul kõhr siis pehmenenud või juba mingisuguste pisikahjustustega. Samuti saad rahulikult trepist alla minna, trennis reie nelipealihast, säärt ja muid lihaseid treenida.

Lubrikant kestab põlves ca 1a. Mul on see põlves olnud umbes 8 kuud ja tee mis tahad, töötab päris hästi, kuigi ma veel ei tea, kas mu originaalkõhr on täielikult taastunud või mitte. Eks siin suvega selgub. Samal ajal ma olen teinud ka kevadel ja sügisel glükosamiinikuuri läbi. Üldiselt on see siuke a-must-be iga aasta.

Põhimõtteliselt on sellel lubrikandil üks miinus ja see on hind. Üks süst maksab ca 250€

Viljar
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas j4lgr477ur » 17. 05. 2012. 16:24

Mul aitas väga hästi kalamaksa õli. Alguses oli väga jama tunne - põlved hakkasid täiesti lambist valutama. Nt seisin, ajasin sõbraga juttu, hakkasin kõndima ja plaksti põlv valus kohe. Rääkisin paari asjatundjaga ja nemad soovitasid mul kasutada kalamaksa õli. Hoolimata sellest, et mul nii lihtsasse asja eriti usku ei olnud, otsustasin siiski apteeki minna. Ostsin kolme kuu varu ära (90 tabletti) ja hakkasin neid iga hommik neelama. Võttis ikka paar nädalat aega, et põlvevalu ära kaoks, aga nüüd olen sellest vaba :D Ootasin oma poolteist kuud enne kui koormustega uuesti trenni tegema hakkasin. Nüüd on juba üle kolme kuu möödas ja põlvevaludest ei ole õnneks enam haisugi.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas suuroja » 17. 05. 2012. 16:56

Nominative kirjutas: Lubrikant kestab põlves ca 1a. Mul on see põlves olnud umbes 8 kuud ja tee mis tahad, töötab päris hästi, kuigi ma veel ei tea, kas mu originaalkõhr on täielikult taastunud või mitte. Eks siin suvega selgub. Samal ajal ma olen teinud ka kevadel ja sügisel glükosamiinikuuri läbi. Üldiselt on see siuke a-must-be iga aasta. Põhimõtteliselt on sellel lubrikandil üks miinus ja see on hind. Üks süst maksab ca 250€
kirjuta siis suve lõpus, kuidas asjad kulgesid. On ka võimalus, seda sulle süstides kindlasti räägiti, et pärast on opetatsioon ikkagi vajalik, et asi korda saaks. Et süst on probleemi edasilükkamine ja rahakulu ka muidugi. Aga loodame parimat.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Nominative » 17. 05. 2012. 21:44

Mihkel Mardna on ortopeed, kellejuures olen käinud.
Ta ütles, et opereerida pole kõhre pehmenemise/kulumise puhul mitte midagi.
Aga lugedes erinevate inimeste kommentaare siis räägitakse, et osadel on põlv kõhretükkidest ära puhastatud. Loogiliselt võttes on see juba äärmisel juhul, kui kõhr on katki. Uskumatu on see, et kõhre teema on väga levinud inimestel, kuid siiamaani ei ole adekvaatset moodust välja mõeldud kõhre asendamiseks, kui kõhr täitsa katki on. Siit edasi tulevad juba halvad variandid, proteesid. Täitsa katkist kõhre ei taasta enam kuidagi. Ehk, sellepärast on oluline põlvede eest hoolitseda ette mõeldes.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Nominative » 04. 06. 2012. 10:04

Leidsin ühe ülimalt informatiivse video. Kes inglisekeelt mõikab siis siin videos seletatakse ära kõik võimalikud kõhre kulumise ja taastamise probleemid ja ravi moodused. Väga palju rõhutatakse seda, et iga põlv on erinev ja selle ravi ei pruugi olla sama, mis naabripoisil. Tasuks arstiga konsulteerida ja selgitada välja, kuidas see tekkinud on, mis spordiga tegeled, kaua sul see on olnud, milline on valu, kuidas tuleb valu jne. Vastavalt sellele ka siis ravi. Et veel igaksjuhuks kordan üle. Antud valdkonna arst on ortopeed, mitte perearst :)
http://www.eorthopod.com/videos/treatin ... mazzara-md
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Raiku
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2013. 17:46

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Raiku » 23. 09. 2014. 20:22

Oehh, minus on ka tekkinud veidi lootust peale eelmise aasta masendavaid arstide külastusi.
Nimelt käisin ortopeedi juures ja tehti ka põlvedele magnetuuring.
Diagnoos - mingi liigese pilu põlves suur ja kõhr kulunud. (kunagi jooksin ja käisin jõusaalis - lõhkusin ära ennast).
Põlvevalud olid tugevad. Rattaga ka sõita ei saanud 2013 aastal. Arstide poolt soovitati rattaga sõita ja ujuda. Kloori tõttu ujumine osutus väga keeruliseks.
2013 sügisel ostsin uue jalgratta ja see aasta siis 1300 km sõidetud rattaga.
Sõin ka mingeid glükoosamiini tablette. Olukord on paremaks läinud ja kannatab isegi teha nüüd midagi.
Arstid veel ütlesid, et peangi liikuma, siis toimub liigestes ainevahetus.
Samas mainisid nad, et olukord kehv, kuna kõhr ei tule tagasi enam kunagi.

Seda teemat siin lugedes olen aru saanud, et ikkagi kõhr võib taastuda?

See aasta käisin isegi TRM-l ära ja sõitsin 3h26 min läbi selle asja tagant startides. Põlvevalud ei tapnud isegi järgmisel päeval. Eelmine aasta oli 15 km järel võimatu rattaga sõita.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Nominative » 25. 09. 2014. 17:24

Kõhrega on sellised huvitavad lood, et kõik oleneb, kui auguline kõhr on.
Kui kõhr on pehmenenud või pisitillukeste mõradega, siis võib abi saada tablettidest ja muudest kõhre taastumisele kaasaaitavatest vedelikest.
Kui kõhr on ikka omadega ikka täiesti läbi, kus pisikahjustusest enam juttu ei ole, tehakse ka kõhre alla luu sisse auke, et uus verevarustus tekitaks uue kõhre. Uus kõhr ei ole ilus valge vaid ilus punane :) Peale taastumist ei oska öelda, kui "tugev" uus kõhr saab olema.
Pool aastat tagasi, kui veel Austraalias olin juhtusin kokku ühe ortopeed-kirurgiga. Ta oli rikas nagu filmides, katamaraan suure maja taga kesklinnas jne. Aga rääkisin ka põlve taastamisest ja ta mainis lihtsalt vere süstimist kahjustatud kohale, kuid kipun arvama, et nii lihtsalt see ei toimi. Verd peab ju ikka peale tulema koguaeg, et midagi tekkida saaks :) Ta jättis võibolla lihtsalt puurimise mainimata.

Välismaine allikas

Toidulisanditest.
Glükosamiinitabletid - proovi erinevate tootjate tablette.
Haikõhre tabletid - midagi huvitavat, mida proovida. Eestis täitsa saadaval.
Kalaõli - Liigestele ja tervisele hea, maitseb nagu ikka.
Seakoodi puljong
Sült

Minule näiteks glükosamiinitabletid ei mõjunud mitte kuidagi. Kõige paremat mõju on üldse avaldanud rattasõit. Lihased ümber põlve saavad tugevamaks ja liikumine suurendab verevarustust põlves. Mäest alla joostes on ikka põlve tunda, rattaseljas mitte.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

QRX
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 17. 09. 2012. 22:36

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas QRX » 25. 09. 2014. 18:10

Seakoodi puljong (ja sült seajalast) on väga hea naturaalne liigeste ja kõhrede jaoks vajalik ehitusmaterjal, kuid seda peaks pidevalt seajalast värskelt välja keetma jne. Alternatiiviks on kollageen valgu preparaadid, mida saad erinevatest jõutrenniga seotud spordipoodide riiulitelt. Endal toimib, kuid taastumise aeg on pikk aga ma usun, et sa tead seda juba isegi. Kollageen on üks peamisi komponente liigesvedelikus ja kõhredes ja paraku tavapärasel toidulaual on kollageeni sisaldavat toitu meil väga vähe. Loodetavasti on kasu sellest infost.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas tarmo » 30. 09. 2014. 07:59

Raiku kirjutas: Nimelt käisin ortopeedi juures ja tehti ka põlvedele magnetuuring....
Diagnoos - mingi liigese pilu põlves suur ja kõhr kulunud.
Arstid veel ütlesid, et peangi liikuma, siis toimub liigestes ainevahetus.
Samas mainisid nad, et olukord kehv, kuna kõhr ei tule tagasi enam kunagi.

Seda teemat siin lugedes olen aru saanud, et ikkagi kõhr võib taastuda?
Sa käid oma probleemiga arstide juures, kes tõenäoliselt on 8 a õppinud koolis oma eriala ja siis veel aastaid praktiseerinud igapäevaselt. Ja nüüd sa tuled ja küsid täiesti suvalistelt anonüümsetelt foorumiliikmetelt kas su kõhred taastuvad? Millist vastust sa siit ootad? Kas sa muudad oma eluviise ja harjumusi kui saad siit sulle arsti omast erineva, kuid sulle meeldivama vastuse?
"Toitumine ja eluviisid" alateemasse tulekas panna sticker, et siin diagnoose ei panda ja suulist meditsiinilist abi ei osutata, kuna see võib olla ettearvamatute tagajärgedega.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Fre » 30. 09. 2014. 17:04

Kõhr võib "taastuda" a 13 000 eur põlv
http://www.ohtuleht.ee/578713/erki-nool ... -000-eurot

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas androt » 01. 10. 2014. 21:35

Uut teemat tegema ei hakka, seega kirjutaks oma pika loo siia:

Olen nimelt 23-aastane noormees ja rattaga sõitnud praktiliselt terve elu. Rohkem hakkasin rattaga sõitma aga eelmise aasta septembris kui kolisin Taani ning hakkasin igapäevaselt 10km kaugusel koolis käima. Nüüdseks olen jõudnud nii kaugele, et oman korralikku maanteeratast koos MTB clippide ja sõidukingadega ning koolitee on veninud 20km pikkuseks (üks ots, kokku päevas 40km). Ei sõida küll enam mitte igapäevaselt, vaid 2-3 korda nädalas + rahulik linnasõit muudel päeval, seega ca 150km nädalas. Aastane läbisõit ca 6000km.

Sõidukingi hakkasin kasutama septembrikuust kui vahemaa pikaks läks. Kui ausalt öelda, siis panin klotsid täpselt keset "auke" ja see töötas hästi, polnud ebamugav ega midagi, samas asusid ilusti pöia all - seal, kus peaks. Sõidan üsna kiiresti, keskmiselt 25km/h arvestades peatumisi, "sirge peal" 30-35km/h. Väsinuna pole end siiani tundnud, samuti ei mingit ebamugavust.

Nüüd aga tekkis vasakusse põlve imelik (närvi)valu, ei saagi aru, et kus see täpselt asub. Puudutades valus pole, kükitades ei nõksu, kõndides/joostes praktiliselt ei tunne, aga pedaalida on äärmiselt ebamugav, justkui miski sorgiks põlve sees. Ei saa nagu üldse aru, et millega tegemist võib olla. Olen teinud 12a kergejõustikut ning tuttav praktiliselt kõikide vaevustega, sh "jooksja põlvedega" jne, kuid sellist asja olnud pole.

Siit ka küsimus: millega võiks tegemist olla? Kas klotside asend võib tekitada ka siis valu kui sõita on mugav? Raam on mulle kergelt kõrge - 56cm (ise olen 176cm) ja armastan kõrget sadulat, põlv on kergelt kõverdatud ka kõige alumises asendis, samas maha ulatub kobadega - kui tugevam tuul, siis võib ära viia :D Olen hetkel andnud nädal aega puhkust ja rahulikult sõites on vahel väga õrnalt tunda, kooli siiski sõita ei julge. Samuti on hommikuti end püsti ajades ebamugavustunne (eriti just jalga sirgeks ajades). Hetkel olen põlve toetanud kinesioteibiga, muud teha ei oska, sest põlv ju otseselt ei valuta... Üritasin võimalikult täpselt olukorda selgitada, kellegil ideid? Tänud ette!

edit: Ahjaa, terve suve sõitsin fixed geariga päris palju, samuti meeldib palju "skidida", mis annab põlvedele omajagu koormust, ehk kuidagi sellega seotud... Jalad samas väga tugevad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas erikr » 01. 10. 2014. 21:45

androt kirjutas:... Jalad samas väga tugevad.
Venitusi ka oma tugevatele jalgadele teed?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas androt » 01. 10. 2014. 22:06

Tuleb ette :D Aga tõsi, pigem harva, enamasti siis kui tunnen, et lihas "täis" on.

Raiku
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2013. 17:46

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Raiku » 02. 10. 2014. 07:14

tarmo kirjutas:
Raiku kirjutas: Nimelt käisin ortopeedi juures ja tehti ka põlvedele magnetuuring....
Diagnoos - mingi liigese pilu põlves suur ja kõhr kulunud.
Arstid veel ütlesid, et peangi liikuma, siis toimub liigestes ainevahetus.
Samas mainisid nad, et olukord kehv, kuna kõhr ei tule tagasi enam kunagi.

Seda teemat siin lugedes olen aru saanud, et ikkagi kõhr võib taastuda?
Sa käid oma probleemiga arstide juures, kes tõenäoliselt on 8 a õppinud koolis oma eriala ja siis veel aastaid praktiseerinud igapäevaselt. Ja nüüd sa tuled ja küsid täiesti suvalistelt anonüümsetelt foorumiliikmetelt kas su kõhred taastuvad? Millist vastust sa siit ootad? Kas sa muudad oma eluviise ja harjumusi kui saad siit sulle arsti omast erineva, kuid sulle meeldivama vastuse?
"Toitumine ja eluviisid" alateemasse tulekas panna sticker, et siin diagnoose ei panda ja suulist meditsiinilist abi ei osutata, kuna see võib olla ettearvamatute tagajärgedega.

Mida sa vigised?
Ma olen jooksnud mööda ortopeede ja kirurge tegelikult väga palju. Erilist abi ja tolku nendest pole olnud. Suht sama jutt, teha midagi erilist ei anna, hoia liikuvuses, söö glükoosamiini.

Miks ma ei või küsida siinsetelt inimestelt, et kellel ja kuidas on paremaks läinud?
Inimeste enda kogemused on reaalsed asjad ju.
Võibolla on keegi käinud mõne imeravitseja juures või kalli hinnaga arsti juures, kellelt saanud väga häid tähelepanekuid ja äkki jagab nüüd neid.
Ärme parem siin aruta mitte midagi ja jookseme kõik päevast päeva mööda arste kogu aeg?
Järjekorrad on nagunii mingi 3-6 kuud ja opile saab aasta ajaga.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas erikr » 02. 10. 2014. 08:40

Raiku kirjutas: Inimeste enda kogemused on reaalsed asjad ju.
Võtsin soovitatud 500 mg asemel 3x500 mg, täpsemalt loe kusagilt teema alguses mismoodi võtsin. Soovitused sain mingitest USA meditsiiniartiklitest.
Magnetuuring näitas minu puhul suht mitte midagi ja jõudsime arstiga niikaugele, et lasin tal ikka põlve sisse vaadata. Ka sellest mis sai, ülevalpool. Rattasõitu pole põlved vist enam mingi 7 aastat seganud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

BHratas
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 06. 2014. 22:14

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas BHratas » 11. 11. 2014. 20:38

Teab keegi Pärnus soovitada mõnda arsti või asutust, kelle poole pöörduda põlvesidemete vigastustega?

Raiku
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2013. 17:46

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Raiku » 06. 05. 2015. 12:26

Küsimus.
Teeksin ühe liigeste ravimi kuuri jälle.

Olen lugenud, et olulised ained on : glükoosamiin, kondroitiin, kollageen, haikõhr, msm ja oli veel mingi hüdro.....hape vms.

Kas on mõni toode, mis sisaldab neid kõiki või vaja osta ikka erinevaid tooteid?

Aitäh!

Kasutaja avatar
taivoleesment
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 02. 2015. 11:36

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas taivoleesment » 10. 05. 2015. 15:16

mul rattaga peale paari vändatõmmet ragiseb parem põlvekeder paika ja kõik korras. Ei tea, milles probleem :D jalga õhus põlvest kõverdades käivad ka tuimad raginad
Fixed Gear Estonia

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Kirsa » 14. 05. 2015. 10:36

Fre kirjutas:Kõhr võib "taastuda" a 13 000 eur põlv
http://www.ohtuleht.ee/578713/erki-nool ... -000-eurot
Päris huvitav, aga noh kallis.

Sain ise kah värskelt "diagnoosi" kätte et kõhr ja liigesed ära kulunud. Mul on küll tegemist puusaliigestega, aga teema on põhimõtteliselt sama.
Ostsin esimest korda elus karbitäie glükosamiini, samas ortopeed arvas röntgenipildi peal, et glükosamiiniks on juba hilja - asi olevat nii hull, et põhimõtteliselt aitab ainult puusaliigeste vahetus (mis ei ole mitte meeldiv asi). Samas otseseid kaebusi mul pole - lihtsalt ma ei paindu, aga baleriiniks ma ei soovinudki saada.
Kontreetselt keelati jooksmine ära, isegi kõndida ja jalutada ei ole eriti soovitav.
Sobilikud tegevused on rattasõit (hurraa :) ), ujumine, klassikastiilis suusatamine.

Praegu otsingi häid ideid ja nippe, mis päästaksid puusaopist.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Nominative » 05. 04. 2016. 16:17

Kirsa kirjutas: Praegu otsingi häid ideid ja nippe, mis päästaksid puusaopist.
Kirsa, peaaegu aasta möödas, kas leidsid puusaopist pääsemise nipid üles ja lased rahulikult tangot?
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Anthony
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 03. 03. 2015. 16:49

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Anthony » 27. 04. 2016. 13:15

Tere!

Olen üks inimene nendest, kellel on ühes jala kõhr 80% hävinud. Vanuseks alles 23 aastat. Käinud 2 operatsioonil (kõhre puhastamine, lahtiste tükkide välja võtmine, kõhre pinna lihvimine). Probleemi põhjuseks nooremas vanuses tõsine ülekoormus kasvavale organismile. Nimelt tegelesin korvpalliga tõsisemalt kuni eelmise aastani kui läksin jälle süste saama (eelminetatud lubrikat, durolane jms). Ja nüüd ma rattaspordi juures olengi. Alati meeldinud rattaga sõita ja ala kus mul hetkel probleeme pole põlvedega sõitmisel.
Hetkel teen kõvasti tööd reielihastega jõusaalis. Kui kõhred läbi, siis ainuke amort, mis võtab põlvedelt koormust vähemaks on just reielihas.

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas tumbuser » 10. 09. 2016. 16:37

Kukkusin põlve peale, jube valus ei saanud painutada ega midagi, pluss veel see et tekkis auk põlve mis õmmeldi kinni. Niidid on sees, esmaspäeval plaanis lasta välja võtta ja tekkis küsimus, kas ma niitidega võin minna sõitma ja pärast niitide väljavõtmist sõitma? On kellegil kogemusi?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas Mati » 10. 09. 2016. 17:34

tumbuser kirjutas:Kukkusin põlve peale, jube valus ei saanud painutada ega midagi, pluss veel see et tekkis auk põlve mis õmmeldi kinni. Niidid on sees, esmaspäeval plaanis lasta välja võtta ja tekkis küsimus, kas ma niitidega võin minna sõitma ja pärast niitide väljavõtmist sõitma? On kellegil kogemusi?
Mis sõitma, ravida on vaja :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: kuidas põlvi ravida?

Postitus Postitas marguss7 » 10. 09. 2016. 19:43

tumbuser kirjutas:Kukkusin põlve peale, jube valus ei saanud painutada ega midagi, pluss veel see et tekkis auk põlve mis õmmeldi kinni. Niidid on sees, esmaspäeval plaanis lasta välja võtta ja tekkis küsimus, kas ma niitidega võin minna sõitma ja pärast niitide väljavõtmist sõitma? On kellegil kogemusi?
Arsti käest küsisid kes õmbles? Kui ei, siis küsi esmaspäeval kui lähed niite välja võtma!

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”