Geelide manustamine sõidu ajal

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Eiffel
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 22. 08. 2004. 04:09

Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Eiffel » 11. 09. 2004. 04:33

Olen suhteliselt algaja MTB sõidus. Tekkis selline huvi millises pakendis geele ja kuidas te neid manustate. Endal sellised kogemused, et 1.esimest korda kasutasin Maximi korgiga pakki- äärmiselt ebamugav korki maha ja peale kruttida, määrib ära käed ja lenksu ja ajakadu.
2. Järgmisena proovisin ühekordseid geelipakke- mugavam, ei määrinud, ajakulu väiksem.
Kuid mõndadae tuttavate rattasõitjatega rääkides on selgunud, et üks mugavamaid variante oleks mitmekordseks manustamiseks mõeldud geelipakid, aga mitte keeratava korgiga, vaid sellise korgiga nagu on joogipudelil. Võib olla on sellised ka olemas, aga ise pole kohanud.
Nii et avaldage arvamust, jagage kogemusi, vaielge vastu või kiitke takka!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 11. 09. 2004. 06:49

vaat mina ei saa nende väikeste pakkidega jälle hakkama. umbes pool kipub sisse jääma. maximi suurel keeran enne sõitu korgi lahti ja painutan need korgi krae tükid ära. siis kork kinni tagasi. sõidu ajal avamisel ei tohi pakki pigistada, taskus on geel soojaks ja vedelaks läinud. vahest harva olen ka käsi ja ratast määrinud. reeglina panen selle suure laksu korraga ära.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 11. 09. 2004. 07:33

Maximi korgiga geelipakid on peavalu, liigselt rabistamist ja nikerdamist.
Ühekordsetest pakikestest on kõige ergonoomilisem Power Bar, ärarebitav ots on kitsam e. pudelikaela kujuga, pole vaja imetleda kumba otsa järama hakata. "Lutiga" geelipakid on vist olemas, aga pole silma jäänud.
Eriti sõites ei tarvita, tavaliselt kaasas igaks juhuks, et kui 2 pudeli maximiga välja ei vea, siis saab veel mõnes TP-s eluisu tagasi.

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

Postitus Postitas Marti » 11. 09. 2004. 08:00

erikr kirjutas:vaat mina ei saa nende väikeste pakkidega jälle hakkama. umbes pool kipub sisse jääma. maximi suurel keeran enne sõitu korgi lahti ja painutan need korgi krae tükid ära. siis kork kinni tagasi. sõidu ajal avamisel ei tohi pakki pigistada, taskus on geel soojaks ja vedelaks läinud. vahest harva olen ka käsi ja ratast määrinud. reeglina panen selle suure laksu korraga ära.
Sellisel juhul pead küll 700ml vett peale jooma, kui kogu laksu korraga ära lased ja loodan et kohe laksima ei hakka peale purakat, sest see lööb veresuhkru hetkega üles ja lööb lihased kinni.

Selle lutiga asja kohta ma tahtsin öelda veel niipalju, et on "gelipudelid" mille sise lased paki geeli sisse ja vett peale, loksutad ära ning on paras segu valmis ja ei pea sõidu aeg peale jooma. Aga mitte sis Maximi suurt geeli loomulikult, vaid üks power bar, sest see piisavalt väike, et vesi teda lahjendab (pudel on ise pisike).
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3949
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 11. 09. 2004. 08:28

Extrani kissell siinpool ja korraga sisse. Vahest ka maximi korgiga geel ja korraga sisse. Ei tunne eriti vajadust neile peale juua. Minu arust vedelad piisavalt ja lähevad hästi alla.

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

Postitus Postitas Marti » 11. 09. 2004. 08:44

Kirsa kirjutas:Extrani kissell siinpool ja korraga sisse. Vahest ka maximi korgiga geel ja korraga sisse. Ei tunne eriti vajadust neile peale juua. Minu arust vedelad piisavalt ja lähevad hästi alla.
Asi ei ole alla minemises! Asi on selles, mida ta sinu organismiga teeb, aga kordama ma ennast ei hakka.
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 11. 09. 2004. 09:29

ma olen sellise koha pealt nagu hästi rumal, et mis geelist te räägite? :? :oops: mis see on, mis see teeb? seletage palun :!: :?: :oops:

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 11. 09. 2004. 11:06

Kasutan Maxim'i suuri/korgiga geelisid - kork tuleb enne sõitma minekut lahti keerata ja siis tagasi peale panna. Peale esimese portsu tarbimist panen paki lahtiselt taskusse - ilma pressimata sealt palju kama välja ei tule. Mõnikord pigistanud ka korraga terve paki sisse ja joon rohkem peale. Samas sain Rakveres sellega oma vitsad kätte - esimese ringi lõpus manustasin terve paki - ja teisel ringil juba lossimägedele järgnevatel tõusudel hakkasid krambid kimbutama - eks siis tuli TP-des ohtralt vett sisse valada aga krambid kiusasid pea lõpuni.

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 11. 09. 2004. 11:32

olen kasutanud ka pea alati Maxim'i geeli ja teinud sama mis teisedki, et enne võistlust kork pealt ära korra ikka ja kinnitusnagad ka maha ...
sõidu ajal 3-4 korraga tarbin ära selle ja joon peale niikaua kui suus enam seda magusat maitset järel ei ole ... korgi panen peale tagasi alati ...
siiani on ainult positiivsed kogemused sellega olnud ... negatiivne on jah, et see kork on paras jama ikka ja võiks lutt olla ...

rakveres proovisin ka maximi batooni --- sõidu ajal seda küll ei tahaks :P
enne sõitu 10-15 mintsa umbes sõin selle ära ... pärast hiljem kõrgemäel jne tundsin kuidas banaan sees sipleb ja välja tahab tulla :D
sedagi tuleb siis vist osade kaupa süüa ja mitte korraga sisse ajada :P

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 11. 09. 2004. 11:34

kristjan07 kirjutas:ma olen sellise koha pealt nagu hästi rumal, et mis geelist te räägite? :? :oops: mis see on, mis see teeb? seletage palun :!: :?: :oops:
http://www.maxim.ee/index2.php

:roll:

Selle peale oleks ikka pidanud ise tulema, et veebist otsida maximi kohta kasvõi infi

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 11. 09. 2004. 11:39

kristjan07 kirjutas:ma olen sellise koha pealt nagu hästi rumal, et mis geelist te räägite? :? :oops: mis see on, mis see teeb? seletage palun :!: :?: :oops:
Geel on süsivesikute kontsentreeritud ollus, mida kasutatakse kestvusaladel täiendava energialaadungi e "puraka" saamiseks. Tavaliselt on need hästi magusad ja vajavad kindlasti vedeliku peale joomist. Juurde otsi netist :idea:

Mina olen Maximi geelist loobunud just tülikuse pärast. See keeratav kork on mõtetu. Ka kogus on natuke palju, korraga ei tarbi seda kunagi ära. Olen kasutanud hoopis Extrani kisselli, millelt saab selle fooliumilaadse "korgi" ilusti hammastega ära kiskuda. Samas pole see ka nii imal, võib terve paki korraga ära võtta ja siis väike lonks peale. Geelidest olen viimasel ajal hakand kasutama Dexali omi, mis on mõnusates väikestes, rebitavates pakendites. Ühe pakendi sisu on täpselt paras kogus ja avada on lihtne (ntx PowerBar geelid on sarnaselt mugavad). Geel ise on nagu ikka paks ja tahab kindlasti vedelikku peale. Aga soovitan.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 11. 09. 2004. 13:09

Peale seda kui cameli sain, keerasin rattal ühe kahest pudelihoidjast ära. Teise jätsin esialgu alles, et lühemat trenni pudeliga sõita.

Võistlustel olen proovinud korra Maximit aga see ülimagus moos hakkas vastu ja sealtpeale ikka Extrani kisselli luristanud.
Ei saa ma selle pakendiga ka eriti läbi, erinevalt mõnest eelpool kõnelejast. Äkki mul kõri pole piisava läbimõõduga või mis aga ma ei suuda seda nii kiirest alla luristada, et ma endal käsi või lenksu kokku ei lodistaks :)

Aga noh, mõtlesin mina, et kui jook on seljas ja rattal on võisluste ajal üks vaba pudelihoidja küljes, siis tuleb olukorda ära kasutada. Sellest ajast ma sõidangi nii, et pudelihoidjas on kissell. Enne võistlust kallan totsikutest sinna ümber - hea mugav pakend tarbimiseks ja käed jäävad ka puhtaks :)
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 11. 09. 2004. 13:32

Siiani olen extrani kisseli peal olnud, aga HE Oliveri soovitusel sai Rakveres ära proovitud ka uus maximi geel. Ühekordse 25 grammise doosi pakike (kofeiiniga :!: ) näeb välja u. nagu need mini sinepi ja ket?upi pakikesed(ainult veidi suurem) ja otsa saab ilusti hammastega küljest ära rebida. Erinevaid maitseid on sellel vist mitu, mina proovisin vanilli maitselist mis oli päris hea. Sellist tunnet küll ei tekkinud, et ilmtingimata oleks vaja midagi peale juua. Pakikese hind oli HE-st ostes 15 eek-i.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 11. 09. 2004. 13:45

Ma kah Maximi geeli peal olen olnud. Enne starti kork ära ja nurgad maha, siis sõidu ajal mugavam toimetada. Käsi pole küll kokku teind sellega, keerad korgi maha ja paned geelituubi otsa suhu ja imed veits, siis jälle kork peale ja siis vee kord. Ilma veeta mul see geel alla ei lähe, jääb kurku kinni ja hingata ei saa. A purakat annab küll vägevalt :P
velo.clubbers.ee

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 11. 09. 2004. 18:41

Soovitan osta näiteks Adidase jooksuvöö(vöö koos nelja väikese pudeliga,milledel korgid nagu rattapudelil).Rademarides 249(või oli see 279)eek.Kahe peale ostes jääks mõlemile 2 pudelit,kuhu mugav enne sõitu geel või kissell sisse valada ja veega lahjendada ja särgitaskusse pista.

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 16. 09. 2004. 08:33

Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 09. 2004. 08:52

Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
No selle peale ikka annab tulla, aga väga hea idee, tasub täitsa proovimist. Seda keeratavat korki sõidu ajal tagasi kruvida ikka paras kunsttükk.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 09. 2004. 09:15

Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
(y) :idea:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 16. 09. 2004. 09:26

MMil olid osad vennikesed Powerbari 3 pakikest teibiga raamile kinnitanud. Ja sealt nad neid siis järjest sisse laksasid. Võibolla põhjus selles, et kombel pole taskuid.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 09. 2004. 10:23

Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
Ja kui korgi keere ei sobi, võib Colgate tuubist hambapasta välja pigistada, tuub korralikult loputada ja geeli asemele panna :wink:
Publiku ja kaassõitjate sellised :shock: ilmed peaksid olema garanteeritud :lol:

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 16. 09. 2004. 10:47

maxim geel - tsainiku nitro 8)

stardis kork pool-lahti, laugel tõusul kork hammastega maha, pool laksu põske, geel tasku, laks kõhtu, vesi peale.
kordan ca pool tundi enne lõppu.
kasutegur- 50 kohta

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 16. 09. 2004. 10:53

Mina olen oma maximi geelipakid, siis kui vajadus on , alati lahti saanud.
Maratonidel on need 200m siledat maad ikka võtta et asi kiirelt ära ajada,
pole neid ennem isegi lahti keeranud ja üle ühe suutäie ehk pool pakki
mul niikuinii alla ei lähe.
Korralik XC võistlus on aga teine lugu, seda kogemust mul kahjuks jagada pole.

true
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 23. 03. 2004. 11:00

Postitus Postitas true » 16. 09. 2004. 13:16

extran kissell. enne võistlust pigistan väikesesse joogipudelisse. sõidu ajal väga mugav juua sealt. teine asi, et alati pean palju vett peale jooma kissellile. muidu on hakanud kõht valutama näiteks. samuti on olnud juhused kus kisselli paki avamisel kehval rajalõigul, olen yleni kleepuv ja kisseline olnud :D
Take Life to the Limits

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 25. 09. 2004. 11:36

tiba noaga vaja maximi korki lõigata aint - ehk siis see osa kõik maha, mis on maximil seal otsas ilma keermeta ... ja ongi tulemus käes :twisted:


Pilt

Raunz
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 20. 02. 2007. 21:40

Postitus Postitas Raunz » 09. 10. 2007. 20:56

Rivo kirjutas:
Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
Ja kui korgi keere ei sobi, võib Colgate tuubist hambapasta välja pigistada, tuub korralikult loputada ja geeli asemele panna :wink:
Publiku ja kaassõitjate sellised :shock: ilmed peaksid olema garanteeritud :lol:

Muide ENDURO SNACK müüb geele mis ongi hambapasta tuubi moodi asjas ja kork on ka nagu colgate oma. Täitsa ajab asja ära! Müüakse nt. pirital TEAM RATTAPOES!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 09. 10. 2007. 20:58

Raunz kirjutas:Muide ENDURO SNACK müüb geele mis ongi hambapasta tuubi moodi asjas ja kork on ka nagu colgate oma. Täitsa ajab asja ära!
Lihtsalt täpsustuseks - ENDURO SNACK ei müü midagi. Toodab seda kraami Nutrend ja toob maale http://www.spordipartner.ee. Müüvad hästivarustatud spordipoed. Kork on mugav.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Lapeteus » 28. 10. 2009. 20:39

neid väikseid geeli pudeleid müüakse ka fixuses.29 eeku oli tk vist. 1/3 geeli ja 2/3 vett, et asi paremini välja tuleks. sealt on hea 300 meetrit enne tp-d klõmakas võtta ja siis kohe tp-s vett peale juua. kui muidugi vett ulatatakse.
väikse rebitava pakiga see jama, et kui oled ühe ära söönud ja tühja paki tasku ajanud, siis tavaliselt teist pakki võttes sattub alati see kleebune esimesena käe alla :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Mati » 28. 10. 2009. 21:08

Lapeteus kirjutas:...väikse rebitava pakiga see jama, et kui oled ühe ära söönud ja tühja paki tasku ajanud, siis tavaliselt teist pakki võttes sattub alati see kleebune esimesena käe alla :)
pükste sääre alla pole proovind taarat toppida? toimib!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

shalm
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 16. 09. 2005. 12:43

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas shalm » 28. 10. 2009. 21:35

Siin foorumis keegi postitas sellise asja, mis endalegi veidi huvi tekitas ja ära bookmarkisin - GelRilla 8)
Ütleme nii, et võtta oleks mugav, aga kui te siin räägite, et tasku pärast plägane, siis tuleks ta kuskile mujale toppida.. hakka või rattale prügikasti muretsema :D

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Rivo » 28. 10. 2009. 22:57

shalm kirjutas:Siin foorumis keegi postitas sellise asja, mis endalegi veidi huvi tekitas ja ära bookmarkisin - GelRilla 8)
Pakk paraja pikkusega kaablivitsasid ja saad terve raami geeli pakkidega katta 8)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas _KRIS_ » 23. 04. 2010. 22:51

Ise senimaani kasutanud NUTREND'i Enduro Snack'e, minuarust suhteliselt hea, paras möks, pole liiga läägelt magus ja mugav tuub, millest jätkub kauemaks kui üheks korraks, et võtad natuke ja paned seljale tagasi. Pole veel neid ühekordseid kilepakendeid proovinud kuna olen kartnud, et määrin ennast kaelani kokku sellega kui sõidu ajal seal rabistama ja avama hakkad, aga mine sa tea, ehk peaks ära proovima. :wink:

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”