mitu liitrit?

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

mitu liitrit?

Postitus Postitas indrek » 09. 05. 2003. 23:44

Küsimus: praegune joogipudel on 500-600ml. Kasutan seda nii 2h kui ka 3h-tel sõitutel. Paistab, et piisab. Janu pole tekkinud ja krampe ka mitte :roll: Nii ja siis see kauaoodatud küsimus 8) Kui ma jooks 500ml asemel 1.5l kas siis mu tulemus paraneks või tekiks ainult wc kasutamisvajadus :?:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: mitu liitrit?

Postitus Postitas erikr » 10. 05. 2003. 05:10

indrek kirjutas:Küsimus: praegune joogipudel on 500-600ml. Kasutan seda nii 2h kui ka 3h-tel sõitutel. Paistab, et piisab. Janu pole tekkinud ja krampe ka mitte :roll: Nii ja siis see kauaoodatud küsimus 8) Kui ma jooks 500ml asemel 1.5l kas siis mu tulemus paraneks või tekiks ainult wc kasutamisvajadus :?:
see teema on umbes sama individuaalne kui pulsi tsoonid. kuid üldine trend nõuannetes sel teemal tundub olevat "one bottle per hour" stiilis. oleneb ka stuffist mida veele lisad, mingil määral.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: mitu liitrit?

Postitus Postitas UrmasL » 10. 05. 2003. 12:11

erikr kirjutas:
indrek kirjutas:Küsimus: praegune joogipudel on 500-600ml. Kasutan seda nii 2h kui ka 3h-tel sõitutel. Paistab, et piisab.
Oleneb isikupärast, sõidu intensiivsusest ja ilmast. Palavaga kulub palju rohkem. Intensiivse sõiduga kulub rohkem. Minul läheb keskmiselt 500-600ml tunnis. Maratoni peale võtan 750ml pudeli ja vajadusel joogipunktidest vett juurde. Üle 1,5h sõitudel on ka üks kissell abiks.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 14. 05. 2003. 12:08

Mina lasen 1 võistlusega kindlalt oma kaks 700 ml pudelit sisse. Alla selle ei tule kõne alla.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 13. 08. 2003. 07:27

Reeglina 0,75+0,5L Maximi kiirturgutajat kaasas. Ja läheb ära. Palava ilmaga tuleb puudugi.
Ja ma vist ei ole ainus kergeusklik, kes joogipunktist nõutatud puhta vee asemel on õndsal ilmel endale kiivriaukudest Isostari "jõujooki" pähe lahistanud. Naljakas on see ainult tagantjärele...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 13. 08. 2003. 07:57

Eelmisel aastal üritasin kah ainult ühe pudeliga (600ml) läbi ajada, TP-dest. sai juuurde kah haaratud, kuid...iga võistluse lõpu poole maadlesin jalakrampidega. Sel aastal olen alati kaasa võtnud 2x600ml. jooki ja ikka TP-dest. kah veel juurde haaranud, ning krampide poole pealt asi tunduvalt parem. Pudelitesse valan Eestimaist "Vägilase" tooteid ja natuke (pool tl. pdl. kohta) soola lisaks. Kas see viimane nüüd kõigile meelt/maitset mööda on, on iseasi, vähemalt mina tunnen, et asjast kasu.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 13. 08. 2003. 08:01

Üldjuhul treeningul joon vett. Mingeid spordijooke kasutan ainult võistlustel. Enda teooria on vee joomise kohta selline, et maanteel/metsas treeningul jõujookide luristamine harjutab organismi valesti. Organism saab jookidest kätte kõik vajalikud ained ning toidust pole enam vajadust neid aineid hankida. Tulemus on see, et palava ilmaga ei jätku enam powerit. Ühesõnaga, ärge nende jookide tarbimisega suvalistel treeningsõitudel ka liiale minge.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 13. 08. 2003. 08:02

Rivo kirjutas:Eelmisel aastal üritasin kah ainult ühe pudeliga (600ml) läbi ajada, TP-dest. sai juuurde kah haaratud, kuid...iga võistluse lõpu poole maadlesin jalakrampidega. Sel aastal olen alati kaasa võtnud 2x600ml. jooki ja ikka TP-dest. kah veel juurde haaranud, ning krampide poole pealt asi tunduvalt parem. Pudelitesse valan Eestimaist "Vägilase" tooteid ja natuke (pool tl. pdl. kohta) soola lisaks. Kas see viimane nüüd kõigile meelt/maitset mööda on, on iseasi, vähemalt mina tunnen, et asjast kasu.
Ega see vedeliku alatarbimine hea ei ole. Kuid ega ületarbimine ka parem pole. Nt selle aasta Tartu Rattarallil (oli vist esimene palav päev, mingi +30) lasin ikka mitu head liitrit kraami sisse + extrani kisselli. Finishis olin täiesti sepik, tõmbasin veel 2 pudelit (2x500ml) mingit spordijooki ja välja ta kõik tuligi :o . Kahes osas muide :( . Päris sitt oli olla :roll: Veetsin umbes pool tundi Turu tänava Stadtoili peldikus :)

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 13. 08. 2003. 08:10

750 ml. või 2x750 ml. olenevalt võistlusest
Muret teeb hoopis see, et kui on pikem maraton ja 2 pudelit, siis on kole harjumatu/riskantne/ohtlik seda vertikaaltorule kinnituvat pudelit haarata ja tagasi panna. Seetõttu joon sellest pudelist rahulikeil lõikudel ja teisest mujal. Olen ma ainus, kellel selline probleem ? Camelback kuluks vist seejuures ära küll.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 13. 08. 2003. 08:19

Pudelitesse valan Eestimaist "Vägilase" tooteid ja natuke (pool tl. pdl. kohta) soola lisaks. Kas see viimane nüüd kõigile meelt/maitset mööda on, on iseasi, vähemalt mina tunnen, et asjast kasu.[/quote]

Kas soola lisamine ei tekita mitte suuremat janu :shock: ? Ise pole proovinud soola lisamist (üritan söögiga piisavalt soola tarbimist korrigeerida) jooki , sellepärast küsingi :? .

Kasutaja avatar
Jens
Testisõitja
Postitusi: 135
Liitunud: 17. 02. 2003. 17:51

Postitus Postitas Jens » 13. 08. 2003. 08:30

Rivo kirjutas:Pudelitesse valan Eestimaist "Vägilase" tooteid ja natuke (pool tl. pdl. kohta) soola lisaks. Kas see viimane nüüd kõigile meelt/maitset mööda on, on iseasi, vähemalt mina tunnen, et asjast kasu.
opa kirjutas:Kas soola lisamine ei tekita mitte suuremat janu :shock: ? Ise pole proovinud soola lisamist (üritan söögiga piisavalt soola tarbimist korrigeerida) jooki , sellepärast küsingi :? .
Nii, kas keegi viitsiks seletada palun mis kasu on soolast ja kas soola peab tarbima? Võibolla olen mina saanud valesti aru ja ei tarbi peaaegu üldse soola. Osaliselt sellest et isal olid kunagi tervislikud jamad ja siis arst keelas ära, pärast seda sai poor noortpõlve "maitsetuid" toite söödud. Ja nüüd enam soola maitse üldse ei meeldi :(
Viimati muutis Jens, 13. 08. 2003. 08:35, muudetud 1 kord.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 13. 08. 2003. 08:34

kas ei võiks soola/soolade vajadust rahuldada 0,5 liitrise värska abil ntx. päev enne võistlust :?: seal nagu kõik juba sees

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 13. 08. 2003. 08:54

Andrus K kirjutas:750 ml. või 2x750 ml. olenevalt võistlusest
Muret teeb hoopis see, et kui on pikem maraton ja 2 pudelit, siis on kole harjumatu/riskantne/ohtlik seda vertikaaltorule kinnituvat pudelit haarata ja tagasi panna. Seetõttu joon sellest pudelist rahulikeil lõikudel ja teisest mujal. Olen ma ainus, kellel selline probleem ? Camelback kuluks vist seejuures ära küll.
ise tunnen, et camelbakist on kasu, neid hetki kui vooliku suhu saab torgata on kordades rohkem kui pudeliga õiendamise omi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 13. 08. 2003. 08:55

Andrus K kirjutas:750 ml. või 2x750 ml. olenevalt võistlusest
Muret teeb hoopis see, et kui on pikem maraton ja 2 pudelit, siis on kole harjumatu/riskantne/ohtlik seda vertikaaltorule kinnituvat pudelit haarata ja tagasi panna. Seetõttu joon sellest pudelist rahulikeil lõikudel ja teisest mujal. Olen ma ainus, kellel selline probleem ? Camelback kuluks vist seejuures ära küll.
Lahendus on triviaalselt lihtne :) Kui see "parema asetusega" pudel tühjaks saab, tuleb teda hetk veel suus hoida, samas võtad selle teise täis pudeli ja topid ta down tube`i peale. Ja tühi pudel vertikaaltoru peale hoiule.
Kui kasutad erinevaid segusid pudelites ja tahad neid sõidu ajal vaheldumisi tarbida, siis see lahendus muidugi ei aita.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 13. 08. 2003. 09:00

Alvaro kirjutas:
Andrus K kirjutas:750 ml. või 2x750 ml. olenevalt võistlusest
Muret teeb hoopis see, et kui on pikem maraton ja 2 pudelit, siis on kole harjumatu/riskantne/ohtlik seda vertikaaltorule kinnituvat pudelit haarata ja tagasi panna. Seetõttu joon sellest pudelist rahulikeil lõikudel ja teisest mujal. Olen ma ainus, kellel selline probleem ? Camelback kuluks vist seejuures ära küll.
Lahendus on triviaalselt lihtne :) Kui see "parema asetusega" pudel tühjaks saab, tuleb teda hetk veel suus hoida, samas võtad selle teise täis pudeli ja topid ta down tube`i peale. Ja tühi pudel vertikaaltoru peale hoiule.
Kui kasutad erinevaid segusid pudelites ja tahad neid sõidu ajal vaheldumisi tarbida, siis see lahendus muidugi ei aita.
krt. Mees, sul on õigus.
Miks ma ise selle peale pole tulnud :oops: :roll:

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 13. 08. 2003. 09:29

opa kirjutas:Kas soola lisamine ei tekita mitte suuremat janu :shock: ? Ise pole proovinud soola lisamist (üritan söögiga piisavalt soola tarbimist korrigeerida) jooki , sellepärast küsingi :? .
Nii, kas keegi viitsiks seletada palun mis kasu on soolast ja kas soola peab tarbima? Võibolla olen mina saanud valesti aru ja ei tarbi peaaegu üldse soola. Osaliselt sellest et isal olid kunagi tervislikud jamad ja siis arst keelas ära, pärast seda sai poor noortpõlve "maitsetuid" toite söödud. Ja nüüd enam soola maitse üldse ei meeldi :([/quote]

Kahjuks ei mäleta, kuid keegi mulle kunagi soovitas natuke soola joogi sisse panna, proovisin, oli kasu. Tõsi, maitsele see midagi head ei tee. Kas see nüüd kõige õigem/parem variant on, ei oska öelda. On soovitatud ka nö. mullidest-puhtaks-raputatud-värskat, millele siis vajalik kogus joogi pulbrit lisaks. Eks see jookide tarbimine samuti suht individuaalne, ühele sobib üks, teisele teine. Samas ise olen veendunud, et väikse koguse soola lisamine end õigustab. Teatavasti higistamisega eralduvad ka soolad. Siit ka siis loogika, miks peaks/võiks joogi sisse veidi soola panna.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 13. 08. 2003. 09:56

Kuna vist enamikud sõidusärkidega sõidavad siis jah kuivanult sealt ei hakka silma aga kui ma nägin oma tuttavat finishis nii kümme -kakskend minni seismas sama särgiga (tavaline 100 % puuvilla), no jah asi oli ikka valgeid rante täis küll.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 13. 08. 2003. 10:06

Rivo kirjutas: Nii, kas keegi viitsiks seletada palun mis kasu on soolast ja kas soola peab tarbima?
Nagu mulle seletati jõuavad impulsid ajust lihasesse 'elektrilisel' kujul ja soolane vesi rakkudes pidi seda juhtima. Seega kui pole vett või pole see piisavalt soolane, siis on tulemuseks kramp!

Spordijoogid pidavat sisaldama kõiki aineid mida sa sporditegemise jooksul välja higistad. Seega kui sa ei joo trenni või võistluse ajal vett vaid segad ntx. carbococ-i ei peaks soola vaja minema. Vähemalt mina ei ole kasutanud ja elasin ka Tartu Rattaralli üle kuigi jõin liiga vähe ja finishis sain normaalse tunde alles pärast mõne liitri vee manustamist.

Lisaks on müügil selline asi nagu calciumtabs, mida trenniperioodil ka manustan.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 14. 07. 2006. 16:39

Tundub sobiv teema.

Kuulisn just TdF ülekannet kuulates huvitavat väidet, mis pidi baseeruma teaduslikul taustal.

Eriti siis kuuma ilmaga ja raskel etapil peab kohe peale finisheerimist 1,5 tunni jooksul taastama organismis vähemalt 50% kaotatud vedeliku hulgast (sisuliselt kaalu langus?). Vastasdel korral sõitja TdF'i ei lõpeta.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

risto124
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 14. 12. 2005. 21:35

Postitus Postitas risto124 » 18. 07. 2006. 17:31

Rivo kirjutas:Teatavasti higistamisega eralduvad ka soolad. Siit ka siis loogika, miks peaks/võiks joogi sisse veidi soola panna.
No vaevalt higistamisega kehast keedusool (NaCl) eraldub, et seda endale sisse süüa. :?

Aga et oganismis on erinevaid soolasid vaja seda ma tean küll.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 19. 07. 2006. 22:22

Rivo kirjutas:Teatavasti higistamisega eralduvad ka soolad. Siit ka siis loogika, miks peaks/võiks joogi sisse veidi soola panna.
risto124 kirjutas:No vaevalt higistamisega kehast keedusool (NaCl) eraldub, et seda endale sisse süüa. :?
Aga et oganismis on erinevaid soolasid vaja seda ma tean küll.
Arvad, et higistades eritame mingit udupeent soolaliiki - piprasoola või aroomisoola või pan-soola. :P
Ühed imetajad oleme me kõik, olenemata, kas higistame/jahutame endid naha, keele või päraku kaudu. Naatrium on naatrium ja kloriid on kloriid - kokku on ikka keedusool. Mispärast su meelest nt rohusööjad a`la lehmad/kaamelid aegajalt isukalt soola lakuvad - igavusest, uudishimust? Kui sul on miski algallikas, mis soola väljutamisest higistamisel, vastupidist/täpsustavat väidab, anna teistelegi teada.
Viimati muutis mart, 19. 07. 2006. 22:43, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 19. 07. 2006. 22:40

risto124 kirjutas:
Rivo kirjutas:Teatavasti higistamisega eralduvad ka soolad. Siit ka siis loogika, miks peaks/võiks joogi sisse veidi soola panna.
No vaevalt higistamisega kehast keedusool (NaCl) eraldub, et seda endale sisse süüa. :?

Aga et oganismis on erinevaid soolasid vaja seda ma tean küll.
Alati võid ju "omad soolad" teisele ringile lasta Kangasala24h singelspeed-nilbik Ebola Bebola metoodikat järgides.
Gravity is a Bitch

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”