Nuuskamine e. tatistamine

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Nuuskamine e. tatistamine

Postitus Postitas Kuldar » 25. 10. 2003. 11:17

Ninahingamise lahtihoidmine rattasõidu ja igasuguse kestva pingutuse ajal on elementaarne, seega jutt ei tule esteetika vallast.
Kui turtsumine ja tatistamine on normaalne, siis minul on ninahingamine muutunud problemaatiliseks. Peale kevadist Rattarallit läbipõetud põskkoopa põletikku on nohu ja ninavevused kestnud läbi suve, ka suvise kuumaga tulistasin nii trennis kui võistlusel (ca 5 min. intervallidega) tõsiseid torpeedosid ja mida edasi talve poole, seda enam see muret tekitab. Kas peaks läbima kadalipu perearstist lõikuslauani või on keegi sama murega maadeldes maarohtude tasemel abi leidnud?

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 25. 10. 2003. 11:48

Kui mõned aastad tagasi laigulist vormi kantud sai, siis maadlesin sama probleemiga.Oli väga palav suvi ja minul jooksis tatt higiga võidu.Asja võimendas veel olukord et olime laagris Kautlas kus korraldasime Erna retke tagalaelu ja seal ei tahtnud ära öelda hommikusest-õhtusest suplusest kohalikus rabajärves ja päeval sai lahtiste autodega ringi sõidetud.Aga ravimeid ma mingeid ei tarbinud ning "tänu" sellele võttis paranemine aega paar kuud.Sain vist oma paar nädalat normaalselt hingata kui tulid esimeste korralike külmadega noored, kellele väljas rividrilli tehes karjusin oma hääle ära.........niimoodi et ainult sosinal sain rääkida mõnda aega.
Tagatjärele tark olles mõtlen et oleks pidanud ikka mingit rohtu võtma.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Re: Nuuskamine e. tatistamine

Postitus Postitas priidik » 25. 10. 2003. 17:54

tavaline jobu kirjutas: Peale kevadist Rattarallit läbipõetud põskkoopa põletikku on nohu ja ninavevused kestnud läbi suve, ka suvise kuumaga tulistasin nii trennis kui võistlusel (ca 5 min. intervallidega) tõsiseid torpeedosid ja mida edasi talve poole, seda enam see muret tekitab. Kas peaks läbima kadalipu perearstist lõikuslauani või on keegi sama murega maadeldes maarohtude tasemel abi leidnud?
Kui tatt lippab siis 99.9% juhtudest peab lõikama. Nohu on kirurgiline haigus! Praktikas on lugu teine - oleneb kuhu satud. Tallinna KNK haiguste osakondades on valdav tabletikoolkond ja Tartu Kõrvakliinikut iseloomustab kõrge kirurgiline aktiivsus. Ravimitega ravi annab ajutise efekti ja rohkelt kõrvaltoimeid. Op järjekorrad on pikad - lase ennast kirja panna ja siis on 3 a. aega mõelda.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Nuuskamine e. tatistamine

Postitus Postitas Rom » 25. 10. 2003. 18:11

priidik kirjutas: Kui tatt lippab siis 99.9% juhtudest peab lõikama. Nohu on kirurgiline haigus!
:shock: olen küll võhik aga kas on ikka nii :?:

Ise pole pärast kroonuaegset tatistamist rohkem midagi sellist üle elanud, sellest nüüd mingi 5 aastat.
Ja sporti tehes tilgub nina enamvähem kõigil..................või see ei ole nohu?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Re: Nuuskamine e. tatistamine

Postitus Postitas priidik » 25. 10. 2003. 18:28

Rom kirjutas: :shock: olen küll võhik aga kas on ikka nii :?:

Ja sporti tehes tilgub nina enamvähem kõigil..................või see ei ole nohu?
Jah ongi nii 8) Siin on suur vahe kas sul nina tatistab ainult sportides (seda ta teeb jah pea kõigil ja mitte ainult - nt. ka siis kui kuuma supitaldriku kohale kummardad :P ) või ka rahuolekus või veel hullem - on põhjuseks põskkoopa põletike tekkele.

Kasutaja avatar
mtb
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 10. 05. 2003. 15:51

Postitus Postitas mtb » 25. 10. 2003. 18:29

endal oli ja on ka praegu väike probleem nohuga.
3 aastat tagasi oli kõrva ja põsekoopa põletik.
esialgu võtsin tablette mis arst määras aga tuhkagi
tuli minna põsekoopa loputusele (suur nõel torgatakse
läbi põse kõhre ja loputatakse kummeliga) ei taha seda
kunagi enam kogeda. :evil:
ka praegu on nii et kui veidi külmetan, lööb nohu kohe
välja. ja ei taha kohe ära kaa minna (võtab mõned nädalad)

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Nuuskamine e. tatistamine

Postitus Postitas Kuldar » 25. 10. 2003. 19:14

priidik kirjutas: Op järjekorrad on pikad - lase ennast kirja panna ja siis on 3 a. aega mõelda.
Sa pidasid silmas Tartusse prof. Kulli juurde "jutule" pääsemist? Järjekorrad on masendavad... Võhiklik küsimus: on olemas ka mingi tasuline liin?

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 25. 10. 2003. 21:11

Minuteada tasulist liini ei ole. On tasuline vastuvõtt. Järjekorrad on nii pikad opile mitte vastuvõtule. Peale Kulli on ka teisi väga häid arste.

spl
Rattur
Postitusi: 598
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:24

Postitus Postitas spl » 26. 10. 2003. 11:45

mul drennis nii et nagu joon nii kohe vaja nina nuusta.ei tea mida see tähendab

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 26. 10. 2003. 16:01

Nuuskamise vajadus (eriti suvel) võib ka allergiast tulla. Mul on näiteks nii, et isegi 30 soojakraadiga põhiliselt juunis tuleb ninast... sellist vesitatti. Ja täiesti seletamatutes olukordades a la Tallinna lahel tormise ilmaga purjetades ei tule midagi ning siis järsku ilusa ilmaga autoroolis on taskurätik lühikese ajaga läbimärg. Ning võistlustel (see aasta siis Haanja TEC ja Karksi RM) samal ajal ei mingeid probleeme.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 27. 10. 2003. 12:08

Been there, done that!

Mul lapsest saati mingid ülemiste hingamisteede hädad olnud ja kui natukenegi tuult sain oli nohu ka olemas.

Sel kevadel siis võeti maha mandlid ja kuu hiljem lõigati ninal vahesein paika.

Tulemused on lahedad. Seni pole mingit tõbe külge saanud ja nohust pole ka haisugi. Trennis võtab alguses kui masin käima läheb tati lahti aga puhud torud puhtaks ja kõik ok.

3a. järjekorraga on nii, et vähemalt sel aastal räägiti mulle, et haigekassast anti mingit lisaraha (Tartu KNKle ainult?) ja tänu sellele on järjekorrad lühikeseks vajunud. Mina ise panin aja kirja eelmise aasta lõpus (november-detsember) ja lõikusele läksin loetud kuud hiljem.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 20. 11. 2003. 00:57

Mul on ka pisukene pidev nohu, aga tundub, et seotud koduste tolmurullidega või siis aknast tuleva saastaga ;-)

Kui ma mõnda aega kodust ja Tallinnast ära olen, siis on nohu vähem.

Nõuanne: lase allergia testid teha. Kui ma ei eksi, siis maks on allergiaga seotud - proovi maksa maarohtudega turgutada ja võib olla aitab nohu vastu.

Kuskil soovitati ka nina igal hommikul külma veega loputada.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 20. 11. 2003. 09:33

Kui selline "pooletoobine" nohu on, siis võib ka proovida nina loputusvedeliku moodi asja. Kõlab küll naljakalt :lol: aga see on mingi merevesi, mis on puhastatud ja on tehtud inimesele vastuvõetavaks füsioloogiliseks lahuseks. Toimena pidi olema, et hoiab nina limaskesta niiskena (vähendab limaskesta ärritumist, läbi selle ka lima, tati teket) ja lahuses olevad mineraalid, sealhulgas ka kuld hävitavad olemasolevaid baktereid. Ise hakkasin alles kasutama, tundub, et aitab :wink: .

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 20. 11. 2003. 10:07

opa kirjutas:Kui selline "pooletoobine" nohu on, siis võib ka proovida nina loputusvedeliku moodi asja. Kõlab küll naljakalt :lol: aga see on mingi merevesi, mis on puhastatud ja on tehtud inimesele vastuvõetavaks füsioloogiliseks lahuseks.
See on laialt levinud asi, mida soovitatakse väikelastele nohu profülaktikaks. Ise ei kasuta, aga lapsel läheb purk talve kohta. Eesti keeles oli "Meresool". Selle järgi oskavad apteekrid anda küll. On selline tavaline deodorandi suurune pudel (sinine) ja pihustad siis ninna.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 20. 11. 2003. 11:24

UrmasL kirjutas:
opa kirjutas:Kui selline "pooletoobine" nohu on, siis võib ka proovida nina loputusvedeliku moodi asja. Kõlab küll naljakalt :lol: aga see on mingi merevesi, mis on puhastatud ja on tehtud inimesele vastuvõetavaks füsioloogiliseks lahuseks.
See on laialt levinud asi, mida soovitatakse väikelastele nohu profülaktikaks. Ise ei kasuta, aga lapsel läheb purk talve kohta. Eesti keeles oli "Meresool". Selle järgi oskavad apteekrid anda küll. On selline tavaline deodorandi suurune pudel (sinine) ja pihustad siis ninna.
Välismaa keeles on asja nimi "Humer" ja hea asi. Võtab nina lahti ja mõjub hästi. Soovitan. Pikaajaliselt katsetatud lapse ja enda peal.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 21. 11. 2003. 08:37

Tänud kõigi abivalmis soovituste eest, ehk sai keegi isegi abi või lihtsalt targemaks.
Konkreetselt minu puhul on nüüdseks asi selge - põskkoopa põletik ja vasakul pool mingi jama tsüst, mis lihtsalt ootab mingit kerget külmetamist või viirust, et täie rauaga oma tegelikku palet näidata. Õõvastavast röntgenpildist sai screensaver.
Lootust lõikusele pääseda anti veel selleks aastaks. Ja ei mingit talvist funnimist!
Reeglina ma ei jaga Smuuli polkovniku lese arvamust arstide pädevuse kohta, aga tänaseks läbitud apokalüptine teekond targemate ja natuke vähemtargemate arstide vahel teeb mind natuke murelikuks, et mitte öelda kurjaks.

Ketivenitaja
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 30. 07. 2004. 19:54

Postitus Postitas Ketivenitaja » 09. 02. 2005. 14:57

ka minul on nohuga jama juba 7-ndast eluaastast. Jaanuari kuus läks siis asi õige hulluks, kolp juba ka valutas, silmad jooksid vett, hambad ka valutasid jne. Pöördusin siis perearsti poole ja sain saatekirja Tartu KNK kliinikusse+ rohud, et ikke vastu peaks, panin aja kinni ja ootasin 3 nädalat. Eile siis käisin ära ja sain poolpäeva arstide vahet joosta, küsisin, et mis saab,et ma ei saa niimodi sporti teha, kui nina kogu aeg kinni on ja s... on olla. Vastati et ei aita muu, kui lõikus-nina vahesein vaja paikka panna. Küsisin siis veel, et kas see aitab, arvati et aitab küll. Oppi aja sain alles järgmise aasta jaanuari kuuks, vahepeal soovitati vastu pidada ja tablette süüa :shock: nüüd ma siis istun nina umbes ja keha lodev, kuid eks näis igatahes on plaan ikke vastu pidada :wink:
ootan kevadet, et end ikke täitsa terveks ravida ja siis vaikselt jälle trenni tegema hakata.

Oskab keegi praegu mingit tegevust soovitada, sest midagi tahaks teha, kuid sportides on jube jõuetuse tunne sees
Alles alustasin, kuid sõtkun, nagu jaksan. Vott nii!!!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 09. 02. 2005. 15:12

Ketivenitaja kirjutas:ka minul on nohuga jama juba 7-ndast eluaastast. Jaanuari kuus läks siis asi õige hulluks, kolp juba ka valutas, silmad jooksid vett, hambad ka valutasid jne. Pöördusin siis perearsti poole ja sain saatekirja Tartu KNK kliinikusse+ rohud, et ikke vastu peaks, panin aja kinni ja ootasin 3 nädalat. Eile siis käisin ära ja sain poolpäeva arstide vahet joosta, küsisin, et mis saab,et ma ei saa niimodi sporti teha, kui nina kogu aeg kinni on ja s... on olla. Vastati et ei aita muu, kui lõikus-nina vahesein vaja paikka panna. Küsisin siis veel, et kas see aitab, arvati et aitab küll. Oppi aja sain alles järgmise aasta jaanuari kuuks, vahepeal soovitati vastu pidada ja tablette süüa :shock: nüüd ma siis istun nina umbes ja keha lodev, kuid eks näis igatahes on plaan ikke vastu pidada :wink:
ootan kevadet, et end ikke täitsa terveks ravida ja siis vaikselt jälle trenni tegema hakata.

Oskab keegi praegu mingit tegevust soovitada, sest midagi tahaks teha, kuid sportides on jube jõuetuse tunne sees
mul on märtsis analoogiline tehing sealsamas. kuid ninavahesein on aastate ja põletikega niipalju kannatada saanud, et see enam oppi ei kannata ja minnakse küljekarbikute kallale.
kõigepealt katsu sellest tugevast põletikust lahti saada.
tasub proovida soojendamist soolaga - suurem peotäis peenikest soola suurde taskurätikusse vms nartsu ja nutsakuks siduda. nutsak mikroahjus nii soojaks kui veel kannatab vastu nägu hoida ja siis hoiad nina külgedel ja soojendad kõrvalkoopaid. tabletid ka ilmselt omal kohal.
siis kui suurem jama taandunud hakkad jälle rahulikult pihta.

pädevaimad soovitused suudaks anda priidik
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 09. 02. 2005. 20:16

Ja ärge unustage hambaid. Tervis nendest hakkabki. Jumala tõsi, ei nori seekord.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 09. 02. 2005. 20:58

Jõuetus, kerge peapööritus nuuskamisel, veresegune tatt ja naksumine kõrvades ja põskedes on ägeda põskkoopapõletiku sümptomid. Kui veel kuskil külma saad, siis on antibiotsikuur kindlustatud.
Lase eriarstil kompuutertomograafia määrata, see ütleb rohkem kui sada sõna. Mustad alad näitavad põletiku ulatust ja ägedust.
Minul jäi ninakoopa vaheseina kohendamise opp tegemata, kuna dr. Miller (Mustamäe "tabletikoolkonnast") arvas, et lõikus efekti ei anna - nuga ei tee imet, asi on liiga krooniliseks lastud.

Talvel ratast sõita lubas: varbaid-sõrmi-pead külmetada ja higiste riietega molutada mingil juhul ei tohi. Mask pole obligatoorne aga nina tuleb kogu aeg tativaba hoida.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 09. 02. 2005. 21:58

Mul vennale tehti ka see nina lõikus ära ja tal ei aidand see midagi, ikka tatistab edasi...
velo.clubbers.ee

Ketivenitaja
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 30. 07. 2004. 19:54

Postitus Postitas Ketivenitaja » 10. 02. 2005. 08:20

hetkeseisuga on hakanud juba paremaks minema, eks ole juba pea kolm nädalat ravitud ka, vahepeal läks nohu ägedamaks ja tänasest uus tabla kuur peal ( pidasin tabladega vahet mingi 1,5 nädalat ) , eks näis paari päeva jooksul, millised muutusd tulevad. Soolakott on hea asi paneb selle värgi liikuma, mis koobastesse seisma jäänud, sai seda tehtud ja aitas. Praegu on ikke jube küll, nigu törts külma saan nii hakkab jälle pihta. Eks ma hoian end veel veidi ja siis kui õhk juba läbi nina lahedamalt liigub, saab vaikselt algust tehtud :D
Kui sportliku külje pealt vaadata, kas siis nö. matkata tasub praegu, et mingigi tegevus oleks, see iga päev 0800-1700 kontoris passimine viskab juba üle
Alles alustasin, kuid sõtkun, nagu jaksan. Vott nii!!!

intspektor
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 20. 05. 2004. 11:49

Vaheseina lõikus

Postitus Postitas intspektor » 10. 02. 2005. 11:02

Kui keegi plaanib vaheseina opile minna siis veebruari alguses panin omale aja Tartu knk kliinikusse ja ajaks sain jaanuar 2006 :cry: isegi kella aja 9,30 sest niimodi on normaalne aasta aega oma hommikut ette plaanida :)
Motivatsioon ei vii kuhugi, kui sul pole selleks jalgu.

mrtn
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 30. 03. 2003. 23:41

Postitus Postitas mrtn » 12. 02. 2005. 21:06

asi ei ole ainult patoloogiline. mul on iga väikese tuule peale vesi ninast väljas, põhjuseks asjaolu, et mul hakkavad silmad isegi kerge tuuleõhu peale vett jooksma ja see läheb pisarakanaleid pidi otse ninna. käisin ka ninauuringutel - põsekoopad puhtad, kõik muu ka korras. tuleb lihtsalt elada sellega.

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 12. 02. 2005. 22:35

sellele,et sul hakkavad silmad kergesti vett jooksma on ju lihtne laheendus pane prillid ette! :)

mrtn
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 30. 03. 2003. 23:41

Postitus Postitas mrtn » 12. 02. 2005. 22:48

mul on see lahendatud - -4,25 dioptrised prillid, mille taha tekib mõnusalt õhukeeriseid :D

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 12. 02. 2005. 23:52

nojah!ma mingi eelmine n'dal n'gin alles k]rvemaal suusatades kudas uhel mehel oli see prob nii lahendatud et tal olid ees kaks paari prille,nii et pealmised olid mingid suusa voi rattaprillid,tapselt nagu aru ei saanudgi aga need olid nii et sinna ei tekki mingeid ohukeeriseid!
natuke imeliksusteem paistis olevat aga paistis toimivat! :D

Ketivenitaja
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 30. 07. 2004. 19:54

nii nüüd ta siis tehtud

Postitus Postitas Ketivenitaja » 10. 06. 2005. 11:47

sai siis esmaspäeval nina vaheseina oppil ära käidud,huvitav ja valus kogemus, kas sai parem, öelda veel ei oska, kuid kuradi valus on nina ja paistes ka, jube kohe, mõneks nädalaks on nüüd aktiivse trenniga jokk ja õllega vist ei riski selle kuu vältel :D eks täna võtab arst plaadid välja ja siis näeb mis edasi saab, eks annan teada, kas sai parem või mitte ja kas mul on siis lõpuks võimalik nohust lahti saada
Alles alustasin, kuid sõtkun, nagu jaksan. Vott nii!!!

Kasutaja avatar
harles
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 24. 05. 2003. 08:21

Postitus Postitas harles » 10. 06. 2005. 13:01

Kas mandlid on ka välja lõigatud? Mu nina vaheseina tahtis ka üks arst lõikama hakata aga teine pakkus mandleid, kuna need olevat suurem mürgiallikas. Seega soovitaksin konsultatsioone mõne teise arstiga ka.
Mis ei tapa, teeb tugevamaks!

Ketivenitaja
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 30. 07. 2004. 19:54

Postitus Postitas Ketivenitaja » 10. 06. 2005. 13:43

siis kui talvel käisin KNK kliinikus siis arst väitis, et mandlid on väga ilusad ja et üks nina pool on kitsam ja sealt ka ummistus nohukorral ja põletiku põhjus.hetk tagasi said ka plaadid väjla võetud, olek suhteliselt parem, nina ei valuta enam nii palju ja laseb ennasi isegi puutuda. arst lubas trenni tegema hakkata alles 3 nädala pärast :( . Eks näis praegu on olek suht nõrga ja verine ja tattine. loodan et oppist oli kasu, eks tulev talv annab seda tunda.
Alles alustasin, kuid sõtkun, nagu jaksan. Vott nii!!!

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”