Taastumine viirusinfektsioonist: rahuoleku pulss

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Taastumine viirusinfektsioonist: rahuoleku pulss

Postitus Postitas MeipMeip » 23. 04. 2012. 12:01

Tere tulemast mulle sellesse seltskonda, kes foorumitest tervisealast nõu otsivad. Ma tean, et esimene mõistlik soovitus peaks olema perearstiga rääkida. Aga uurin ikkagi enne siit, sest mure on spordispetsiifiline.

Nädal tagasi nädalavahetusel oli mul äge viirusinfektsioon - 2 päeva kõrget palavikku ja suht kiire lõpp, nii et esmaspäeval oli enesetunne juba hea, aga puhkasin ikka. Teisipäeval proovisin pooletunnist sörki teha, et end testida. Alguses oli pulss normis, tempole vastavalt ~130, aga tõusis poole maa peal ~160 kanti ja jäi lõpuni väga rahulikus tempos 145+. Mõtlesin, et keha tahab veel puhata ja andsin endale neljapäevani rahu. Enesetunne oli selleks ajaks nii hea, et ajasin ratta välja ja tegin 63km ringi, hoidsin pulssi 140 ümber ja tunne oli lõpuni tugev. Tagantjärgi oli see vist lollus. Reede õhtul saunas tahtis pilt tasku minna, minu puhul täitsa uus elamus. Hakkasin jälgima rahuloleku pulssi hommikuti ja see teebki muret.

Kui tavaliselt trennist taastununa on mul hommikune pulss 52..55, siis praegu tuleb sellele +10 või rohkem, kusjuures trenni pole (muidu ~10h per nädal). Haigusest on nädal möödas. Kas keegi on enda puhul tähele pannud, millal pärast külmetust vm paari-kolme-päevast haigust pulss tagasi normi läheb? Südamelihase põletikku nagu ei tahaks, sellepärast otsustasin, et kuni hommikune pulss on normis 3 päeva järjest, trenni ei tee. Aga ehk oskab keegi öelda, kaua tal see normi jõudmine aega võttis.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Taastumine viirusinfektsioonist: rahuoleku pulss

Postitus Postitas metslane » 23. 04. 2012. 12:14

Ära stressa :) Viska see pulsomeeter metsa ja ela normaalse inimese elu.

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: Taastumine viirusinfektsioonist: rahuoleku pulss

Postitus Postitas MeipMeip » 23. 04. 2012. 12:58

metslane kirjutas:Viska see pulsomeeter metsa...
Ära looda :lol:

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Taastumine viirusinfektsioonist: rahuoleku pulss

Postitus Postitas pärnu rattur » 23. 04. 2012. 17:58

Kuida toitumisega lood on? Kui kehas süsivesikud otsa saavad, siis lähebki pulss üles ja tunne on nõrk.
Ärge näkku lööge! [/OT]

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: Taastumine viirusinfektsioonist: rahuoleku pulss

Postitus Postitas MeipMeip » 23. 04. 2012. 18:32

pärnu rattur kirjutas:Kuida toitumisega lood on? Kui kehas süsivesikud otsa saavad, siis lähebki pulss üles ja tunne on nõrk.
Ei usu, et asi selles. Mingit dieeti ei pea. See tunne kui kütus otsa saab, on rohkem trenni teema. Praegu ma trenni ei tee ja isu on hea. Eks ma annan aru, et foorumis end ravida ei saa ja seega on kahtlane, mis kasu kellelgi sellest teemast olla võiks. Siiski, kui tekiks mingi pilt, et nt tavaliselt on paar päeva pärast haigust pulss normis või et tihti kulubki paar nädalat, et pulss normi saaks, oleks sellest abi. Pulss omaette pole muidugi eesmärk, aga selle kõrge rahuoleku pulsiga käib kaasa selline üldine kurnatud enesetunne. Seni on ikka väga põhjalikku pingutamist nõudnud, et eelmise päeva trenn tõstaks järgmise hommiku pulssi 5-10 lööki. Tavaliselt on see tulnud sellest kui on tehtud mõni plaaniväline ülepingutus.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Taastumine viirusinfektsioonist: rahuoleku pulss

Postitus Postitas suuroja » 23. 04. 2012. 20:52

MeipMeip kirjutas: Nädal tagasi nädalavahetusel oli mul äge viirusinfektsioon - 2 päeva kõrget palavikku ja suht kiire lõpp, nii et esmaspäeval oli enesetunne juba hea, aga puhkasin ikka.
trenni tee ikka enesetunde järgi. Kõrgem pulss viitab sellele, et infektsiooni mõju pole veel läbi. Kevadel ongi organism vastuvõtlikum ning täiesti tavaline on see, et mõni viirus istub siis 4-8 nädalat sees. Treenitud organism põebki sellist haigust nö varjatud kujul. Treeningus tuleb teha korrektiivid ning saun pole sel ajal kõige õigem. nt kõhuviiruse puhul (tavalised hetkel) tekkiva puhitusega kaasneb suurem surve siseorganitele, mis puudutab ka südametööd (kiirem pulss). Ning selle teemaga OT, kuid ka nt ülekaalu kilod on 24 h pidevaks siseorganite survestajaks, millest omakorda saavad alguse igasugu jamad. Trenn aitab:)))
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”