Teistele algajatele

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Teistele algajatele

Postitus Postitas Green_Day » 01. 04. 2003. 16:32

Kuna ise veel suht "roheline", siis annan teistelegi "rohelistele" väikese ülevaate õigest toitumisest enne võistlust.

Üks sageli kasutatavaid tehnikaid on glükogeeni laadimine. Näiteks 6 päeva enne võistlusi tuleb süüa vähese süsivesikutesisaldusega ja kõrge valgusisaldusega toitu. See kulutab ära kogu organismi glükogeenivaru. Siis, kolme päeva jooksul enne võistlust, tuleb hakata sööma kõrge süsivesikutesisaldusega toitu (8-18 g ühe kg kehakaalu kohta). Selle tagajärjel suurenevad oluliselt organismis ja eriti lihastes asuvad glükogeeni varud.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 02. 04. 2003. 20:26

Ma olen tähele pannud, et kui ma myslit vms teravilja värki söön, on mul energiat rohkem ja pean kauem vastu. Kõht ei lähe ka tühjaks eriti ruttu.
Alles peale 60 km tahaks nagu uuesti midagi süüa.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Teistele algajatele

Postitus Postitas Ruve » 08. 04. 2003. 10:10

green_day kirjutas:Kuna ise veel suht "roheline", siis annan teistelegi "rohelistele" väikese ülevaate õigest toitumisest enne võistlust.

Üks sageli kasutatavaid tehnikaid on glükogeeni laadimine. Näiteks 6 päeva enne võistlusi tuleb süüa vähese süsivesikutesisaldusega ja kõrge valgusisaldusega toitu. See kulutab ära kogu organismi glükogeenivaru. Siis, kolme päeva jooksul enne võistlust, tuleb hakata sööma kõrge süsivesikutesisaldusega toitu (8-18 g ühe kg kehakaalu kohta). Selle tagajärjel suurenevad oluliselt organismis ja eriti lihastes asuvad glükogeeni varud.
Kust sa seda teadust lugesid? Äkki paned siia lingi,kui võimalik?!
Eks asi ole ikka nii,et toitumine on igasuguse füüsilise tegevuse alus 8) Arvan,et algajal ei ole mõtet enda organismi traumeerida igasuguste keeruliste süsivesikute laadimiste ja valgudieetidega :idea:

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 09. 04. 2003. 00:13

tarkus pärineb mu bioloogia õpikust.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 09. 04. 2003. 06:31

Omalpoolt soovitaks küll rohkem liha süüa,eriti sealiha :wink:

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 09. 04. 2003. 09:03

Wow! :shock:
Kas rattameestele tuleb kõva loomse valgu-rasva dieet kasuks?!? Et kui korralik seapraad kõhus loksumas, siis hea tugev minek?
Oddo

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 09. 04. 2003. 09:12

oddo kirjutas:Kas rattameestele tuleb kõva loomse valgu-rasva dieet kasuks?!? Et kui korralik seapraad kõhus loksumas, siis hea tugev minek?
Ei ole just toitumise spetsialist aga näitaks mitmpäevaste võistluste korral (Voorema ntx) pead küll iga päev korralikult sööma. Ainult makaroni ja kala peal ei võistle.

Üldiselt on toitumine ja toidulisandid üldse väga peen teema. Tippsportlaste puhul on asi ülipeenelt paigas. Meiesugustel ei anna kõrvalekalded eriti suurt tagasilööki. Õlut ja pizzat tahaks ju ka vahel saada ;)

Urmas

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 09. 04. 2003. 09:37

UrmasL kirjutas:Õlut ja pizzat tahaks ju ka vahel saada ;)

Just nimelt! Sa võid ju seda porgandit ja kapsast süüa nii,et kõrvad kasvavad pähe ja saba taha...spagetti lutsutada nii,et Itaalia keel suus,aga võta tükk pizzat,seapraad ja toop õlut peale :arrow: 8)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 09. 04. 2003. 09:48

Kuigi üritan ka ise jälgida "õiget" toitumist ja eriti enne võistlusi, siis minu suguse harrastaja (seda sõna võiks veel kümme korda korrata) juures on bottom line ikka see, et endal oleks normaalne enesetunne. Vahetult enne võistlust on loomulik, et ei söö midagi suurt ja raskelt seeditavat, see võib ju ka tava elu juures sama moodi segavaks osutuda. Samas nt talvel on mul sõbraga enne suusamaratone hommikul raudselt menüüs pihvid, mis ju ka liha - probleeme pole olnud. Kokkuvõtlukult võib öelda, et ka tõsisema harrastaja tasemel on toitumine oluline, kuid mitte niivõrd oluline, et kui üks päev on jäänud makaronid söömata, siis tulemus kohe nii kehv, et halal pole lõppu. Ntx võib tuua eelmine aasta omal ühe perioodi, kus viskas makaronidest no nii siibri ette, et põhimõtteliselt sõin enne võistlust ainult kartulit (väidetavalt hästi vale menüü) ja näed, ei juhtunudki miskit.

PS! Oo jaa kui veel tippratas ka oleks, küll siis alles .... :D :lol:

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 09. 04. 2003. 13:10

Loomulikult ei pea hommikust õhtuni pasta peal elama. Ja eks me kõik taha vaheldust ka. Enda karmim suusamaraton on olnud peale eelnevat saunaõhtut, kus ohtralt saaremait koduõlut ja kaminavorste pruugitud. Sõitsin läbi ning elan siiani edasi :D
Maratonimeeste näidissoovitus: You should aim to get around 60 per cent of all your daily calories from foods which are high in carbohydrate including bread, pasta, potatoes, rice, beans, lentils, fruits and vegetables. Unlike protein and fat, carbohydrate is stored in your muscles so that it is readily available for energy when you are running.
Nagu sealt lugeda võib, on kartul täiesti ok.
Oddo

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Re: Teistele algajatele

Postitus Postitas maakas » 11. 04. 2003. 21:20

Seda nimetatakse teiperiks ja sellega kaasas käib ka vastav treeningreziim. Olen ise proovinud ja on aidanud (mitte küll rattavõistlustel). Kui on huvi katsun kapsast vaadata täpset kirjeldust.

green_day kirjutas:Kuna ise veel suht "roheline", siis annan teistelegi "rohelistele" väikese ülevaate õigest toitumisest enne võistlust.

Üks sageli kasutatavaid tehnikaid on glükogeeni laadimine. Näiteks 6 päeva enne võistlusi tuleb süüa vähese süsivesikutesisaldusega ja kõrge valgusisaldusega toitu. See kulutab ära kogu organismi glükogeenivaru. Siis, kolme päeva jooksul enne võistlust, tuleb hakata sööma kõrge süsivesikutesisaldusega toitu (8-18 g ühe kg kehakaalu kohta). Selle tagajärjel suurenevad oluliselt organismis ja eriti lihastes asuvad glükogeeni varud.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Teistele algajatele

Postitus Postitas Ruve » 11. 04. 2003. 21:28

[quote="maakas"]Seda nimetatakse teiperiks ja sellega kaasas käib ka vastav treeningreziim. Olen ise proovinud ja on aidanud (mitte küll rattavõistlustel). Kui on huvi katsun kapsast vaadata täpset kirjeldust.

On ikka huvi :!: vaata kapsast 8)

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: Teistele algajatele

Postitus Postitas Ruve » 11. 04. 2003. 21:54

maakas kirjutas:Seda nimetatakse teiperiks ja sellega kaasas käib ka vastav treeningreziim. Olen ise proovinud ja on aidanud (mitte küll rattavõistlustel). Kui on huvi katsun kapsast vaadata täpset kirjeldust.

green_day kirjutas:Kuna ise veel suht "roheline", siis annan teistelegi "rohelistele" väikese ülevaate õigest toitumisest enne võistlust.

Üks sageli kasutatavaid tehnikaid on glükogeeni laadimine. Näiteks 6 päeva enne võistlusi tuleb süüa vähese süsivesikutesisaldusega ja kõrge valgusisaldusega toitu. See kulutab ära kogu organismi glükogeenivaru. Siis, kolme päeva jooksul enne võistlust, tuleb hakata sööma kõrge süsivesikutesisaldusega toitu (8-18 g ühe kg kehakaalu kohta). Selle tagajärjel suurenevad oluliselt organismis ja eriti lihastes asuvad glükogeeni varud.
Keerulisemaks teeb asja muidugi see,et võistlused on ju igal nädalavahetusel 8) niiet 6 päeva ja 3 päeva jne. ei saa kuidagi valmistuda :roll:

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Re: Teistele algajatele

Postitus Postitas maakas » 12. 04. 2003. 20:45

Otsin kapsast kus oli teiperist juttu. Veidi hoo jahutamiseks: seda iga nädal ei tee. See on ette nähtud oluliste võistluste ette. Kuna esimestel päevadel tuleb süsivesikute tarbimist piirata nullillähedaseks ja samal ajal teha tõsiseid treeningud, siis paneb see tahtekindluse päris proovile. Kui ma ise viimase nii viis aastat tagasi tegin siis peale dieedi läbitegemist oli võistlusel hea minek. Järgneval nädalal meenutas trenn jooksu imiteerimist.

Aga kapsast ma otsin (peab vist vanemate juurest läbi minema - see peaks kusagil seal olema).

Ruve kirjutas:
maakas kirjutas:Seda nimetatakse teiperiks ja sellega kaasas käib ka vastav treeningreziim. Olen ise proovinud ja on aidanud (mitte küll rattavõistlustel). Kui on huvi katsun kapsast vaadata täpset kirjeldust.

green_day kirjutas:Kuna ise veel suht "roheline", siis annan teistelegi "rohelistele" väikese ülevaate õigest toitumisest enne võistlust.

Üks sageli kasutatavaid tehnikaid on glükogeeni laadimine. Näiteks 6 päeva enne võistlusi tuleb süüa vähese süsivesikutesisaldusega ja kõrge valgusisaldusega toitu. See kulutab ära kogu organismi glükogeenivaru. Siis, kolme päeva jooksul enne võistlust, tuleb hakata sööma kõrge süsivesikutesisaldusega toitu (8-18 g ühe kg kehakaalu kohta). Selle tagajärjel suurenevad oluliselt organismis ja eriti lihastes asuvad glükogeeni varud.
Keerulisemaks teeb asja muidugi see,et võistlused on ju igal nädalavahetusel 8) niiet 6 päeva ja 3 päeva jne. ei saa kuidagi valmistuda :roll:

Kasutaja avatar
Herman
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 25. 10. 2005. 10:17

Postitus Postitas Herman » 07. 12. 2005. 18:43

Tervist.

Mul oleks väike küsimus taastumise kohta, nagu kiire taastumise kohta(ei oskagi kohe nagu küsida õieti)

Et kui mul on näiteks saalihokitrenn (~1 tund) , ning ~40 minuti pärast algab jalgpallitrenn (~1 tund ja 20 min), mida ma siis enne neid/trennide vahel sööma-jooma peaks.

Teine variant: Hommikul kümnest saalihoki (~1,5 tundi) ja pärastlõunal kolme paiku jooks (~13 km) , mida siis tarbima peaks.

Tavaliselt joon Arcticut (veega lahjendatud mõnikord), mõnikord Isostari, ja veel harvemini Dexalit (olen kuulnud ainult head aga Saaremaal seda minu teada saada pole), mõnikord söön banaani kah peale.

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Postitus Postitas Ritsikas » 07. 12. 2005. 23:09

Herman kirjutas: veel harvemini Dexalit (olen kuulnud ainult head aga Saaremaal seda minu teada saada pole
Väljaspool Tallinna saab Dexali asju apteegist - sõlmid apteekriga hea tutvuse, uurid kas nad Oriola asju tellivad ja lased tuua. Ma sain potsiku vist tiba üle 60 kätte, aga enam täpselt ei mäleta ka.
(Alati odavam kui mingist spordipoest osta), no Tallinnas kohapeal on ka vist mõistliku hinnaga.

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 08. 12. 2005. 14:06

Ritsikas kirjutas:
Herman kirjutas: veel harvemini Dexalit (olen kuulnud ainult head aga Saaremaal seda minu teada saada pole
Väljaspool Tallinna saab Dexali asju apteegist - sõlmid apteekriga hea tutvuse, uurid kas nad Oriola asju tellivad ja lased tuua. Ma sain potsiku vist tiba üle 60 kätte, aga enam täpselt ei mäleta ka.
(Alati odavam kui mingist spordipoest osta), no Tallinnas kohapeal on ka vist mõistliku hinnaga.
no vastukaaluks heale võin kirjeldada oma kogemust. sel suvel sai ostetud yks suur purk dexali konsentraati(pulber). kuna foorumis oli jooki positiivselt iseloomustatud ei hakanud seda enne ostmist proovima. no minu jaoks on selle maitse ikka täiesti ropp. välja reklaamitud sidruni maitse asemel domineerib miski lääge maitse(võin eksida aga see on vist aspartaam) se muidugi ei tähenda et asi spordijoogina ei toimi aga eelnevalt tuleb asi ikka enda peal ära proovida.
mis puutub minu soetatud dexali pulbrisse siis purk on suht suur , olen sealt võtnud ainult yhe kulbitäie ja säilivus aeg toimib. nii et kui keegi on huviline annan täiesti tasuta ära , kui huvi pole viskan lihtsalt minema

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 12. 2005. 14:26

tp kirjutas: välja reklaamitud sidruni maitse asemel domineerib miski lääge maitse(võin eksida aga see on vist aspartaam)
jah, see on aspartaam. aru ma ei taipa miks seda on vaja spordijooki toppida. enda kogemus dexaliga piirdus seetõttu ka ühe purgiga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 08. 12. 2005. 15:01

erikr kirjutas:
tp kirjutas: välja reklaamitud sidruni maitse asemel domineerib miski lääge maitse(võin eksida aga see on vist aspartaam)
jah, see on aspartaam. aru ma ei taipa miks seda on vaja spordijooki toppida. enda kogemus dexaliga piirdus seetõttu ka ühe purgiga.
Kas see on see suhkruasendaja, mis pimedaks teeb?

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 08. 12. 2005. 15:07

marion kirjutas:
erikr kirjutas:
tp kirjutas: välja reklaamitud sidruni maitse asemel domineerib miski lääge maitse(võin eksida aga see on vist aspartaam)
jah, see on aspartaam. aru ma ei taipa miks seda on vaja spordijooki toppida. enda kogemus dexaliga piirdus seetõttu ka ühe purgiga.
Kas see on see suhkruasendaja, mis pimedaks teeb?
ei usu et asi nii hull on, vastasel juhul ei myydaks aspartaamil põhinevaid suhkruasendajaid kaubanduses ja apteekides

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 08. 12. 2005. 15:13

tp kirjutas:ei usu et asi nii hull on, vastasel juhul ei myydaks aspartaamil põhinevaid suhkruasendajaid kaubanduses ja apteekides
Asi on tegelt üsna hull. Kas ta just pimedaks teeb aga väidetavalt vähki põhjustab küll. Vaata ka seda teemat. Muide - kõige tavalisem Coca-Cola Light sisaldab toda sama aspartaami. Suhkur on ise juba paras mürk, miks seda veel mürgisema mürgiga asendada? Jooge naturaalset mahla hoopis ja tee sisse on mesi parim :)
If everything's under control, you're going too slow!

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 08. 12. 2005. 15:34

sqber kirjutas:
tp kirjutas:ei usu et asi nii hull on, vastasel juhul ei myydaks aspartaamil põhinevaid suhkruasendajaid kaubanduses ja apteekides
Asi on tegelt üsna hull. Kas ta just pimedaks teeb aga väidetavalt vähki põhjustab küll. Vaata ka seda teemat. Muide - kõige tavalisem Coca-Cola Light sisaldab toda sama aspartaami. Suhkur on ise juba paras mürk, miks seda veel mürgisema mürgiga asendada? Jooge naturaalset mahla hoopis ja tee sisse on mesi parim :)
inimene valib selle järgi mida ta sööb ka kaudselt oma surma põhjuse, suur osa sellest mida sööme võib teatud hetkel kahjulikult mõjuda. kui aspartaam oleks kindlalt tõestatud tõsine myrk ja kasvaja tekke etioloogias olulisel kohal, siis vaevalt ravimmyygiga tegelev oriola seda myyks . tõenäliselt oleks ta tervisekaitseameti poolt keelatud. samas olen lugenud artiklit mis väitis et mesi on ka suures koguses kantserogeenne e. vähki tekitav.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 08. 12. 2005. 15:40

http://www.powerman.ee/index.php?go=ane ... =Toitumine
väike aspartaami tutvustus Powermani lehelt

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 08. 12. 2005. 15:44

marion kirjutas:http://www.powerman.ee/index.php?go=ane ... =Toitumine
väike aspartaami tutvustus Powermani lehelt
tundub et kaubanduses peaks aspartaami sisaldavate suhkruasendajate tootetutvustusele peale kleepima mustavärvi "pealuumärgi"

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 08. 12. 2005. 15:55

tp kirjutas: tundub et kaubanduses peaks aspartaami sisaldavate suhkruasendajate tootetutvustusele peale kleepima mustavärvi "pealuumärgi"
n. Maxim Recovery Drink

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 08. 12. 2005. 18:48

Herman kirjutas:Tervist.

Mul oleks väike küsimus taastumise kohta, nagu kiire taastumise kohta(ei oskagi kohe nagu küsida õieti)

Et kui mul on näiteks saalihokitrenn (~1 tund) , ning ~40 minuti pärast algab jalgpallitrenn (~1 tund ja 20 min), mida ma siis enne neid/trennide vahel sööma-jooma peaks.

Teine variant: Hommikul kümnest saalihoki (~1,5 tundi) ja pärastlõunal kolme paiku jooks (~13 km) , mida siis tarbima peaks.

Tavaliselt joon Arcticut (veega lahjendatud mõnikord), mõnikord Isostari, ja veel harvemini Dexalit (olen kuulnud ainult head aga Saaremaal seda minu teada saada pole), mõnikord söön banaani kah peale.
Spordijookidele on kirjutatud, et treeningu ajal tuleks tarbida nii keskmiselt iga 15-20 min tagant 100 grammi kaupa. See selleks, vahel teen ise ka pooltesit tundi trenni ning ei viitsi jooki kaasa võtta (kuigi tean, et jooma peab). Kui nüüd Hermani case'il tegu esimese variandiga, siis kui kaks trenni jäävad söögikordade vahepeale, siis piisab joogist alates veest kuni lõpetades pimedaks tegeva :evil: asparataamiga. Teisel juhul - üks trenn hommikul ja teine peale lõunat, peaks hiljemalt kella 13.00 paiku lõunat sööma - nagu tavaliselt ( kui tavaline ei ole lõunasöögi ajal ca pool kilo sealiha sisse pista :D ).

Kogu teema algas tegelikult süsivesikudieedist ehk siis teiperist, nagu siin seda nimetati. Olen seda kasutanud juba alates 80-ndatest peale, kui kellelgi huvi, võin lähemalt rääkida. Näiteks supermaratoonar Olle kasutab enne Vasat ja muid sõite sama süsteemi. :idea:

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Postitus Postitas Ritsikas » 11. 12. 2005. 12:49

erikr kirjutas:
tp kirjutas: välja reklaamitud sidruni maitse asemel domineerib miski lääge maitse(võin eksida aga see on vist aspartaam)
jah, see on aspartaam. aru ma ei taipa miks seda on vaja spordijooki toppida. enda kogemus dexaliga piirdus seetõttu ka ühe purgiga.
Hmm, ma teistest Dexali asjadest ei tea - olen ise kasutanud ainult seda vedelikuna olevat kontsentraati ( Dexal Light) ja pole üldse lääge olnud(see on muidugi ikka isiklikus maitses kinni ja eriline magusasõber ma pole).

Võtsin purgi uuesti ette et uurida, ega ma pime pole olnud, sest ma mitte ei mäleta sõnakestki aspartaami kohta. No pole. Magustaja on atsesulfaam K. Seda kasutavad ka väga paljud toiduainte tootjad. http://my.tele2.ee/alarv/suhkruasendaja ... tsesulfaam

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 11. 12. 2005. 12:56

Ritsikas kirjutas:... olen ise kasutanud ainult seda vedelikuna olevat kontsentraati ( Dexal Light)...Võtsin purgi uuesti ette et uurida, ega ma pime pole olnud, sest ma mitte ei mäleta sõnakestki aspartaami kohta... Magustaja on atsesulfaam K...
Kui sa oleksid lugenud seda siin eespoolt toodud viidet, siis oleksid selle loo lõpust leidnud sellise lõigu.

NB! Tervisliku seisundi paranemiseks kulub vähemalt 60 päeva ilma NutraSweet`i toodetava aspartaamita. Kontrollige hoolega kõiki silte (sealhulgas vitamiinide ja ravimite omi). Otsige sildilt sõna aspartaam ja vältige seda. (Mõistlik on vältida ka atsesulfaam-k-d ehk sunetti).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Herman
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 25. 10. 2005. 10:17

Postitus Postitas Herman » 11. 12. 2005. 16:17

Mina kasutan kah seda Dexali konsentraati, see on küll väga hea maitsega minu arust, mul on mingisuguse marja maitseline või midagi taolist, täpselt ei teagi, aga mina olen küll rahul. Aga tarbin seda siiski ainult pärast võistlusi või raskeid treeninguid. Tavaliselt läheb vesi või veega lahjendatud Arctic, mõnikord ka Isostar.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 23. 04. 2006. 15:03

Uus Arctic Sport Slim Line on läinud seda teed, et on oma tootesse samuti aspartaami toppinud. :(

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 23. 04. 2006. 19:22

Green_Day kirjutas:Uus Arctic Sport Slim Line on läinud seda teed, et on oma tootesse samuti aspartaami toppinud. :(
Ja mitte ainult. Ka kuulus Fat-Burner rohelises pudelis sisaldab nii aspartaami kui ka atsesulfaam K-d. Ega vist muidu ei saagi sellist norm maitsega jooki teha, mille 100ml sisaldaks vaid ühe kalori (nagu tik-tak, huvitav mis seal veel sees on?).
Pm on tegelt selles uues joogis iva sees - L-Karnitiin nimelt. See lõhustab tõhusalt rasva. Aga samas muidugi aspartaam vallandab kuumenedes jällegi metanooli :cry: .
Ise ma joon tavalist Arcticut ning söön karnitiini tabletina, üritan hoida endast aspartaamid ja muud mürgid võimalikult kaugel :idea:

PS Kes tarbib Fat-Burnerit, see teadku, et inimorganism suudab omastada vaid 1000mg karnitiini ööpäevas, roheline pudel aga sisaldab 3000mg seda ainet.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 23. 04. 2006. 20:03

holden kirjutas: Ise ma joon tavalist Arcticut ning söön karnitiini tabletina
Oops. Lugesin ka kohe pudeli peal olevat silti - enda meelest sellepärast selle valisingi, et eeldasin, et aspartaam ja co. on puudu.

Saab neid karnitiini tablette apteegist retseptivabalt? On need sama ohutud nagu glükasamiini tabletid?

Endal on selle Arcticu Slim line joogiga küll positiivne kogemus (jõudluse kohapealt siis) - 0,5 liitrit pool tundi enne ujumist alla ja hoopis teine minek. Kuna muud komponendid enne seda jäid samaks, mis varem (hommikusöök ning sellele järgnevad 8 tundi remonditöid majas), siis .... mul on muidugi ka piisavalt seda kraami, mida põletada. :)

Aga selle Fatburneriga on selline kogemus, et millalgi õhtul (a la kell 22.00) sai peale restos käiku pudel seda joodud (kuna oli ainuke jook autos). Tagajärg - pool ööd süda tagus täiega ja mingit und ei tulnud... :shock:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 23. 04. 2006. 20:23

LauriA kirjutas:...Saab neid karnitiini tablette apteegist retseptivabalt? On need sama ohutud nagu glükasamiini tabletid?...
Apteegis müüakse ka igasugu huvitavaid asju. Meie Holdeniga tarbime Born'i toodangut.

Ohutud? Mis on tänapäeval ohutu? Sööme seni kuni pole tõestatud vastupidist :roll:

Tegelt on nii, et KORREKTSE SÖÖMISE puhul pole vaja TOIDULISANDEID. Mina aga söön elu sunnil ebakorrektselt :( .

PS! L-karnitiin ise nüüd küll mingi laksukraam pole. See oli sul vast platseeboefekt. Samas pole ma nende Fat Slimide koostist täpsemalt uurind.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Gert
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 07. 10. 2005. 12:00

Postitus Postitas Gert » 23. 04. 2006. 21:02

Karnitiini teemadel SL Õhtulehes. Allpool avaldab ka Kodanipork oma arvamuse.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 23. 04. 2006. 21:08

holden kirjutas: PS Kes tarbib Fat-Burnerit, see teadku, et inimorganism suudab omastada vaid 1000mg karnitiini ööpäevas, roheline pudel aga sisaldab 3000mg seda ainet.
L-karnitiini tõhusat rasvapõletust ei ole kahjuks teaduslikud katsed veel suutnud tõestada. kogu rasvapõletus jutt põhineb teoorial.
küll aga on tõestatud seda, et l-karnitiin on väga hea südamelihase tugevdaja . mis puutub doosidesse, siis mitmed l-karnitiini tootjad(või õigemini pakendajad)soovitavad võtta päevas 1000 mg. küll aga pole kuskilt lugenud(v.a. eelmise nädala õhtuleht :) ), et organism teda üle 1000 mg ei omastaks. võib-olla pole siis korralikult otsinud. teaduslikud uuringud uuringud on tehtud doosidega 2000 - 6000 mg päevas kesmiselt 2 kuu jooksul, seega rohelisest pudelist kannatab rüübata küll:

Doses of 2 to 6 grams per day are typically recommended for cardiovascular, sports performance and weight loss benefits ? although the effectiveness of any dose of carnitine for sports or weight loss effects are not impressive. As a ?heart health? nutrient, approximately 2 grams per day of carnitine may provide some benefits in terms of promoting general heart function.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 23. 04. 2006. 21:17

Imendumine - 0,5 liitrine viin per 45kg naine ja 90kg mees. võrdselt juues, kumb jääb tõenäoliselt enne täis jne. Ehk kõik on suhteline.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 23. 04. 2006. 21:18

Gert kirjutas:Karnitiini teemadel SL Õhtulehes. Allpool avaldab ka Kodanipork oma arvamuse.
Tänks lingi eest. Pm sain teada ca 90% seda, mida juba tean. Aga nö paberilt lugemine kinnitab veendumust.
Ise hakkasin enne rattahooaega tõsisemalt tegelema kaaluprobleemiga, mis eeldab rasvase toidu väljajätmist toidusedelist. Artiklist sain niipalju targemaks, et L-karnitiini tarbimine kompenseerib nt liha mittesöömist. Liha ma siiski söön, aga kas kana või kala.
Aga muidu on OK, mingi 8 kilo on läind - põhjustajateks siis õige toidusedel, 50-60% tsoonis trenn ja vbla ka karnitiinitabletid (Born'i päritolu).

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 23. 04. 2006. 21:35

holden kirjutas: Ise hakkasin enne rattahooaega tõsisemalt tegelema kaaluprobleemiga, mis eeldab rasvase toidu väljajätmist toidusedelist. Artiklist sain niipalju targemaks, et L-karnitiini tarbimine kompenseerib nt liha mittesöömist. Liha ma siiski söön, aga kas kana või kala.
Aga muidu on OK, mingi 8 kilo on läind - põhjustajateks siis õige toidusedel, 50-60% tsoonis trenn ja vbla ka karnitiinitabletid (Born'i päritolu).
Kui ei ole saladus, siis äkki tood oma näidismenüü (tööpäeval, kui trenni ei tee)?
Minu tüüpiline:

Hommikul:

Tass kohvi, 3 võileiba juustu ja vorsti/taisema singiga

Lõunaks:

100-200g kanafilee
200-300g mingit salatit
200-400g jogurt
Karumsi kohuke/shokolaad/tavalised müslibatoonid

Õhtul:

Nö traditsiooniline kodune toit a la hakkliha kaste kartuliga.
Magustoit - kuidas kunagi, vahest söön, vahest mitte.

Laupäev-pühapäev kipub muidugi käest ära minema - mõne õlle, kartulikrõpsude ja kondtiitritoodete näol. :)

Mida ma peaks rohkem sööma ja mis tuleks blacklisti panna?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 23. 04. 2006. 21:46

LauriA kirjutas:Kui ei ole saladus, siis äkki tood oma näidismenüü (tööpäeval, kui trenni ei tee)?
Ma teen ka tööpäeviti trenni (ca 5 korda nädalas)
LauriA kirjutas:Tass kohvi, 100-200g kanafilee, 200-300g mingit salatit, 200-400g jogurt
Need on white-list'i asjad, aga mitte õiges järjekorras. Kokkuvõttes on pikk jutt ning seda siia üles panna ei saa (ei sobi igaühele). Privasse võin midagi kribada.

IMHO - sa võid nädal aega tubli olla, aga see nädalavahetus nullib selle ja viib miinusesse.

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 23. 04. 2006. 22:33

LauriA kirjutas:
Kui ei ole saladus, siis äkki tood oma näidismenüü (tööpäeval, kui trenni ei tee)?
Minu tüüpiline:

Hommikul:

Tass kohvi, 3 võileiba juustu ja vorsti/taisema singiga

Lõunaks:

100-200g kanafilee
200-300g mingit salatit
200-400g jogurt
Karumsi kohuke/shokolaad/tavalised müslibatoonid

Õhtul:

Nö traditsiooniline kodune toit a la hakkliha kaste kartuliga.
Magustoit - kuidas kunagi, vahest söön, vahest mitte.

Laupäev-pühapäev kipub muidugi käest ära minema - mõne õlle, kartulikrõpsude ja kondtiitritoodete näol. :)

Mida ma peaks rohkem sööma ja mis tuleks blacklisti panna?
1.Esiteks ürita tihemini süüa kui kolm korda päevas kui võimalik!(parem vähem ja tihedamini süüa kui end korraga täis õgida 8) )
2.Lõunale võiksid lisada süsivesikuid (pruun riis,valge riis,pasta tooted)!Viil täistera leiba vms ei teeks ka paha!
3.Ise jätaksin kohukese söömata :wink: !

Pmst kui soovi on siis võin enda toitumis kava näiteks saata!
Igaüks võib olla kõige kiirem ja osavam.
Tuleb lihtsalt natuke harjutada!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 23. 04. 2006. 22:48

Olivers kirjutas: 1.Esiteks ürita tihemini süüa kui kolm korda päevas kui võimalik!(parem vähem ja tihedamini süüa kui end korraga täis õgida 8) )
2.Lõunale võiksid lisada süsivesikuid (pruun riis,valge riis,pasta tooted)!Viil täistera leiba vms ei teeks ka paha!
3.Ise jätaksin kohukese söömata :wink: !

Pmst kui soovi on siis võin enda toitumis kava näiteks saata!
Magusat peaks ikka iga päev veits saama. Mõjub ajule hästi :)

Aga LauriA'le soovitakse lõunase ja õhtuse menüü omavahel vahetada. Eelkõige sel juhul kui on soov kaal veits alandada. Teoreetiliselt võiks hommikul enne 9.00 kõhu täis süüa. Pudru näiteks. Lõuna teeks sel puhul hilisema. mingi 13.00 alates. Sööks korralikult, ka magustoit. Punni ei tohiks kõhtu muidugi süüa. Õhtusöögiks siis veel värske salat, valge liha, puuviljad jms. Soovitavalt enne 19.00. Kui teed peale tööd trenni, siis jagaks toidukorra sedasi, et väike ampse enne trenni ja teine amps peale seda. Peale trenni peab sööma. Nädalavahetustel võib "libastuda" küll, kuid mõistuse piirides. Mitte nagu mina, kes teinekord ahjufriikartulite ja fritüüritud kana otsa ennast unustab.... :)

Urmas@paks.teoreetik

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 24. 04. 2006. 08:52

LauriA kirjutas: Õhtul:

Nö traditsiooniline kodune toit a la hakkliha kaste kartuliga.
Magustoit - kuidas kunagi, vahest söön, vahest mitte.

Laupäev-pühapäev kipub muidugi käest ära minema - mõne õlle, kartulikrõpsude ja kondtiitritoodete näol. :)

Mida ma peaks rohkem sööma ja mis tuleks blacklisti panna?
lühidalt öeldes lauri, läheb sul käest asi ära alates õhtusöögist, nädalavahetusest rääkimata.. samas ei saa keegi siin sulle midagi soovitada, sest ei tea kuidas su muu päevakava välja näeb(töö, trenn jne...). osta ott kiivikase toitumiskava fitness.ee -st ja mõne kuu pärast, loomulikult piisava tahtejõu kaasabil, tunned elukvaliteedi tõusu :wink:

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 24. 04. 2006. 11:54

tarmo kirjutas:lühidalt öeldes lauri, läheb sul käest asi ära alates õhtusöögist, nädalavahetusest rääkimata..
mis tavalisel traditsioonilisel õhtusöögil siis viga on? on mõtet asja nii peeneks ajada, et menüü pea peale keerata? mis õhtusöögiks siis parem süüa oleks?

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 24. 04. 2006. 12:34

Õhtul sisse ahmitud energiat ei kuluta sa kuidagi ära, see pannakse pigem kusagile nahavahele tallele. Teoreetiliselt tuleks hommikul kõige vingem söömakord teha ja edaspidised söögikorrad üha kergemad teha.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 24. 04. 2006. 12:37

Green_Day kirjutas:
tarmo kirjutas:lühidalt öeldes lauri, läheb sul käest asi ära alates õhtusöögist, nädalavahetusest rääkimata..
mis tavalisel traditsioonilisel õhtusöögil siis viga on? on mõtet asja nii peeneks ajada, et menüü pea peale keerata? mis õhtusöögiks siis parem süüa oleks?
Point on selles, et õhtul sissesöödud energiat ei suuda sa enne magama minemist ära tarbida. Öösel ainevahetus aeglustub ja energia ladestatakse rasvaks....

Ideaalis peaks enne õhtust uinumist sissesöödud ja kulutatud kalorid võrdsed olema

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 24. 04. 2006. 14:34

UrmasL kirjutas: Point on selles, et õhtul sissesöödud energiat ei suuda sa enne magama minemist ära tarbida. Öösel ainevahetus aeglustub ja energia ladestatakse rasvaks....

Ideaalis peaks enne õhtust uinumist sissesöödud ja kulutatud kalorid võrdsed olema
Selge. Igati loogiline. Sel juhul on määrav õhtusöögi kellaaeg. Kui see enne trenni on, siis pole probleeme.

Siiamaani olen õhtuti kõige rohkem sisse lahminud. Rasva ladestumisest pole märkigi. Aga eks see ole pigem erand kui reegel.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 24. 04. 2006. 15:40

väljavõte peaaegu iga itaallase päevasest menüüst:

hommikul: kohvi (kange) ja küpsised + saiake (saiakesega on juba tugevam hommikusöök)
lõuna: pasta + võib-olla mingi liha asi + salat
õhtu (kindlasti mitte enne 19, tavaliselt 20-22): pasta + võib-olla mingi liha asi + salat + veini natuke

ja samamoodi söövad hommikust ka ratturid, mõne erandiga,ja ka enne pikka trenni :shock:
ja kui lõpuks itaallased magava lähevad hakkavad hispaanlased sööma...

aga sõidavad hästi nii hispaanlased kui itaallased ja liiga ülekaalulised ka pole...
mitte et ma nüüd kellelegi siukest dieeti soovitaks :lol: jääge selle pudru juurde hommikul...

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 24. 04. 2006. 15:45

Green_Day kirjutas: Selge. Igati loogiline. Sel juhul on määrav õhtusöögi kellaaeg. Kui see enne trenni on, siis pole probleeme.
Peale trenni tuleb ikka süüa. Päevaplaan (toitumine ja treening) tuleks sättida sedasi, viimane söök on peale trenni. See energia läheb kõik taastumiseks, mis omakorda tähendab, et treening on efktiivne ja toob pikemas perspektiivis ka tulemust.

Täpsem teooria juba eelnimetatud Kiivikase raamatust. Samas tasub lugeda mõttega ja arvestada kestvusalade eripäraga.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 24. 04. 2006. 16:20

aga sõidavad hästi nii hispaanlased kui itaallased ja liiga ülekaalulised ka pole...

mägede õhk :lol:
nali naljaks aga sixpacki saan nähtavale ainult lumelauasõiduga 0 reziimiga pidu pannes ja õgides.
keskmäestikus, siin nühi trenni mis tahes hoia reziimi, ikka väike polster peal.
:lol:
eks rattasõit ole ka selline ala kus ka ässadel pisikesed kõhud üle püksivärvli punnimas. muidugi lance rasvaprotsent 5-3% on suht patoloogiline.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 25. 04. 2006. 08:16

Kas siis mingi aeg tagasi võis Karl Malone olla profisportlaste seas esikohal rasvaprotsendi ja kehakaalu suhtega :shock: ?

http://www.fitlinxx.com/Article.htm?id=82

Edit: minu viga - parem on vist ikka see, kellel vähem kilosid (kui rasvaprotsent sama on)?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”