Algaja jalgrattur.

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Reno123
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 01. 05. 2024. 19:41

Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas Reno123 » 01. 05. 2024. 20:23

Tere!

Ostsin linnajalgratta transpordivahendiks ühest kohast teise liikumiseks, rahulikus tempos, linnatingimustes. Sport on boonus, mis selle tegevusega kaasneb aga mitte eesmärk..., minu jaoks. Kuna olen päris algaja ja natuke üle kuu aja tagasi alustasin siis palju veel ei tea aga kuna enamasti sõidan 5 päeva nädalas igapäevaselt 16 km päevas ja soovin võimalikult palju jalgratast kasutada sõidukina ühest kohast teise liikumiseks võimalikult erinevates tingimustes ja võibolla isegi talvel, siis on vaja ennast niiskuse eest kaitsta. Sõitsin üks hommik tööle 8 km aga tagasi tulin rongiga, kuna hommikul oli paksemas sulalumes sõitmine liiga raske isegi siis, kui panin kergema käigu ja terve tee väntasin, kuna lumi takistas liiga palju. Sain aru, et igasugustes tingimustes siiski sõita pole mõistlik aga sellegipoolest hoian positiivset joont ja ehk enamasti ikka saab sõidetud nii, et ise liiga ära ei väsi ja jalgrattale liigset pinget peale ei pane. Jalgrattasõidult ootan naudingut, mitte hirmsat pidevat enda piiride ületamist. Väike raskus on samuti nauding aga tookord tundsin, et sellistes tingimustes enam sõita ei taha. Paari cm paksune sulalumi poleks ehk probleem aga seda oli tookord rohkem. Vihmariided on mul ostetud ja olen ka kasutanud, kuna enda eest on vaja hoolitseda ja ennast kuivana ja soojana hoida. Vihmariided ja kummikud on mul alati kaasas, kui teel olen ja vajadusel tõmban tavariiete peale ja vahetan jalanõud ära kuskil varjatud kohas, mitte päris keset tänavat. Paduvihma veel kogenud pole aga tahaks ka sellega toime tulla. Kaalu ja ruumi vähendamiseks seljakotis, oleks ehk mõistlik kummikud asendada hoopis mingite haiglasusside moodi katetega, mille saaks jalanõude peale tõmmata, et kaitseks vähemalt otsese vihma eest, kuid mille tallad oleksid tugevamad kui lihtsalt kile. Kas oskab keegi soovitada mingit asja? Kasutan tavalisi nahkkindaid, kuid suurema vihma korral saavad need seest märjaks. Mõtlesin, et ehk muretsen tavalised suured kummikindad, mis kaitsevad kindaid märjaks saamise eest. Või oskab keegi muud välja pakkuda? Mul pole vaja ekstra asju, mis on jalgratturitele mõeldud vaid lihtsaid tavalisi asju, kuigi pole ka rahast kahju spetsiaalsed asjad osta, kui need õigustavad oma hinda.
Aitähh!


Reno.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2368
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas MK777 » 01. 05. 2024. 20:59

Ei tasu lihtsat asja liiga suureks ka ajada.
Vihmase ilma jaoks piisab hingavast kilejopest ja vahest ka pükstest.
Kindaid ja kummikud jäägu koju.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 787
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas LauriA » 02. 05. 2024. 09:13

Kummikute asemel kasuta näiteks:
https://www.bergfreunde.eu/cycling-overshoes/
Midagi leiab kindlasti ka Eesti rattapoodidest. Suvel piisab õhematest, sügis-talv-kevad võiks olla mingi paksem neopreenist mudel.
Endal on mingid odavama otsa Biemmed, aastast 2005.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7948
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas KaupoR » 02. 05. 2024. 09:24

Sõitsin kunagi pidevalt tööriietes (st teksades või ka ülikonnas) kodu ja töö vahet. Ei vahetanud midagi, väga vihmase ilma korral läksin trammiga :) Kui oli oht, et kingad saavad märjaks/mustaks, siis kasutasi GripGrab Aquashield veekindlaid katteid. Nüüdseks on neil uus mudel, tundub, et neil pole enam säärel lukku ja seega pika püksiga sõites vist ei ole enam mudav kasutada. Neil eelmise põlvkonna Aquashieldidel oli lukuga sääre osa, mis tähendas, et kingakattega sõitmisel polnud vaja ka püksisäärt eraldi kinnitada - kingakatte sääreosa hoidis püksisääre ka kenast ketist ja hammakatest eemal. Veekindlaid katteid on palju, midagi leiad kindlasti.
Kummikud kotis sõitmise peale ma ise ei tuleks eluilmas :D
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1131
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas Prommar » 02. 05. 2024. 13:08

Ma kasutasin varem vihmase ilmaga matkasääriseid. Püksisääred jäävad puhtaks ja suurem vesi ei pressi kingapaelte vahelt või üle ääre sisse.
Veekindlus sõltub ka jalatsist ja väga madala kingaga ei funksi.
Pilt

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas tripp » 02. 05. 2024. 15:07

Töölkäimise rattale osta rattakott. Veekindel. Mida lihtsam, seda parem. Sinna lähevad mul läpaka kott ja vahetusriided. Kui jätan ratta õue, siis panen sinna ka kiivri ja kindad.

Kindad - ühed kätte, teine paar kotti. Tihti on hommik külm ja pärastlõuna soe, tahad sõita hommikul pikkade ja õhtul lühikeste kinnastega. Kui hommikul saavad kindad märjaks, siis on kuiv paar kotist võtta. Ma sõidan Tamrexi kollaste töökinnastega, päris talvel mingi paksem variant.

Jalatsid. Vihma või lörtsiga on mul talvised matkasaapad. Veekindlad ja soojad.

Leia tööl koht, kus riideid hoida ja kuivatada. Väga märja või külma ilma puhul sõidan tööle matkariietes, seal panen kontori-riided (vms) selga, õhtul teistpidi.

Head veeremist :)

Reno123
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 01. 05. 2024. 19:41

Re: Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas Reno123 » 02. 05. 2024. 18:55

Kilejope ja kilepüksid on mul olemas. Kilejope oli mul varem ostetud koos pükstega. Ostsin odavalt ja ei ole eriti hingav aga samas, kui on soe, siis võib otse särgi peale panna. Kilepüksid läksid esimese jalgrattasõiduga jalge vahelt katki ja viskasin ära. Jope siiani vastu pidanud. Ostsin uued kilepüksid, mis maksid päris palju. Küsisin veel klienditeenindajalt, kas need peavad ka paduvihmale vastu, kuna minu eesmärk on ka sellistes tingimustes neid kasutada aga mulle öeldi, et need on täiesti veekindlad. Olen korra kasutanud ja jäid õnneks terveks ja täitsid eesmärki, kuigi vihmasadu polnud väga suur. Mingi võrk on ka neil sees ja kile tundub olema ka hoopis kvaliteetsem, kui nendel odavatel pükstel, mille ära viskasin.
Kummikud võiks tõesti millegi sellisega asendada, mille saab jalanõude peale tõmmata.
Kui on soe, siis sõidan ilma kinnasteta aga kui on külm, siis vaja ikka kindad kätte panna ja kindaid vaja ka vihma eest kaitsta.
Ostsin spetsiaalse jalgratturitele mõeldud seljakoti, mis oli kallis aga tundub, et väärib oma hinda. Sellel on ka vihmakate olemas.
Ega ma päris väikse vihmaga ei panegi vihmariideid selga ja sõitnud olen teksapükstega. Suvel hakkan lühikeste pükstega sõitma, kui on soe. Kui tavariided saavad natuke märjaks, siis panen pärast kuivama ja kuivavad ära aga see peaks olema tõesti natuke, muidu veel külmetan ja jään haigeks.
Rongiliiklus on tihe ja roniga hakkan ka edaspidi sõitma, kuna sain aru, et iga ilmaga jalgrattaga sõitma ei hakka aga kui vähegi võimalik, siis sõidan just jalgrattaga. Ma ostsin just tavalise jalgratta, mitte elektrijalgratta või elektritõukeratta, üksratta vms., sest ei taha ka liiga laisaks minna ja tahan ise vaeva näha. Pealegi jõuab jalgrattaga kohale kiiremini kui jala ja kui tugevat vastutuult või sulalumes müttamist pole, siis ei peagi koguaeg väntama, kuna ratas veereb ise.
Aitähh vastajatele!

Gerd
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 02. 08. 2012. 02:16

Re: Algaja jalgrattur.

Postitus Postitas Gerd » 05. 05. 2024. 01:48

Tasub panustada tuulekindlasse või siis tuulekindlaMAsse riietusse. Tuulega võib hullusti külmetada. Temperatuur ei olegi nii oluline.

Siin Tallinnas Pirita teel sõites ärritab mind alati tuul. Isegi suvel võib külmetada, sest tuul puhub läbi. Jalgratturil ülakeha higistab, nii et õhukese jope /tuuleka alla midagi eriti ei pane - õhuke fliis on alati kaasas igaks juhuks.

Samas kõik muud kehaosad külmetavad.

Alles hiljaaegu sõitsin paksude suusapükstega! Kõri ja näo kaitseks meriinovillane torusall, mida saab ka suvel kasutada. Külmade, tuuliste, vesiste ilmadega kasutan paksust nahast töösaapaid, kuhu panen paksu meriinovillase soki ja mul ei ole kunagi külm ega ka mitte palav olnud.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”