Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkarada

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
marguss7
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkarada

Postitus Postitas marguss7 » 21. 06. 2019. 20:41

https://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/ ... i-matkatee Vaatasin et pole veel selle kohta teemat tehtud, rada juba ligi aasta avatud. Aga küsimus, kas keegi on raja täispikkuses läbinud juba? Plaan see suvi kolme kuni viie päevaga ära teha, aga kuna rattakilomeetreid ainule paarsada see aasta ja selja-, tagumiku ja jalavorm hetkel üsna olematu, siis huvitaks et mis ees oootab et päeva kilometraaze umbkaudu planeerida ja asi väga katsumuste rajaks ei kujuneks. Eelmine suvi tegin Aegviidust Kohilasse lõigu veidi enne avamist ära ja osaliselt varasematelt sõitudelt ka Lihula ja Märjamaa vaheline osa tuttav, aga Aegviidust Kauksi poolsele rajaosale ei ole sattunud ning eriti huvitaks info just selle osa kohta.

Gea
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 26. 06. 2019. 21:54

Re: Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkarada

Postitus Postitas Gea » 27. 06. 2019. 08:24

Hei!
Meil oli 5-liikmelise seltskonnaga plaanis sel suvel sinna rajale minna. Oleme eelnevad 2 RMK rada juba läbinud. Üle eelmisel suvel Oandu-Ikla oma ja eelmisel Peraküla-Ähijärve oma. Penijõe-Kauksi tundus loogiline jätk sellele. Aga... matkaseltskond lagunes laiali ja kõigil on selleks aastaks muud plaanid. Veits kurb muidugi. Ise plaanin minna, kuid üksinda mitu päeva matkata ja metsas ööbida ei tundu väga ahvatlev. Seega otsustasin raja läbida sel aastal lõikude kaupa ja erinevatel aegadel. Olenevalt rajast sõidan ilmselt ca 100km päev. Eelmised aastad on näidanud, et nt 120km päevas on juba pisut liig. Eriti kuna meie seltskonnast ainult üks oli tõsisem rattur. Ülejäänud pigem lihtsalt matkajad.
Meie eelmiste matkade kohta saab lugeda https://loodusegakoos.ee/matkatee/matkapaevik MTÜ Kvaliteetaeg alt.
Mina plaanin alustada oma matka 6. juulil ja kui on huvilisi, siis oleksin väga rõõmus kui keegi tahaks veel kaasa lüüa. Nii saaksin ehk selle raja ikka ühe korraga läbitud. Ja kui kellegil on see rada juba sõidetud, siis ootan ka huviga igasugust tagasisidet raja kohta.

marguss7
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkarada

Postitus Postitas marguss7 » 27. 06. 2019. 19:36

Ma kahjuks sel ajal ei saa, tööasjad segavad, kindel plaan teha kas juuli lõpus või augusti teises pooles, aga mõnusat kulgemist ja kui viitsimist, siis kirjuta kuidas rada oli. Ma teised mõlemad ka läbi teinud nii tervenisti kui ka lihtsalt juppe (parimaid palu) sõitnud, Oandu-Ikla tervikuna koguni kolm korda ja ühe korra neist ühepäevase challengina viewtopic.php?f=13&t=68139 Ise eelistan telki mitte kaasa võtta ja leida ööbimiskohad teel, siis ka päeva kilometraazid võimalik pikemad teha, aga ei välistaks ka telkimist kui vaja.

ssm
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 31. 05. 2016. 20:59

Re: Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkarada

Postitus Postitas ssm » 17. 07. 2019. 12:42

Hei!
Lõpetasime 2 päeva tagasi koos kaaslasega selle raja. Alustasime Varbolast, kuna Matsalus sadas 8.07 jubedat rahet ja ei tahtnud kohe esimesel päeval ennast märjaks teha :). Kuna oleme mugavusmatkajad (ööbimine hostelis/majutuses, pesemisvõimalused), siis meie päevased kilomeetrid pani paika just ööbimiskohtade asukoht, keskmiselt tuli 88 km päevas, mõni päev alla selle, mõni päev üle. Enamasti on rajad hästi märgistatud ja sõidetavad, on kohti, kus matkakottidega on jällegi veidi ebamugav - näiteks Neeruti mäed :)
Ülevaade lõikude kaupa:
Varbola - Ravila mõis: 81,43 km, enamasti laiad kruusa- ja metsateed
Ravila mõis - Kadrina: 99,88 km, samuti enamasti laiad kruusa- ja metsateed, aegalsemad lõigud Rõõsa rabas ja Nelijärve kandis, palju juurikaid ja kitsamaid teid :)
Kadrina - Kiviõli: 113,8 km, kõige raskem päev :). Neeruti Maastikukaitseala oma täies hiilguses, kümneid kilomeetreid kitsaid singleid ja juurikaid, kohati korralikku võsa. Samas lõdvestuseks ka parajalt laiu kruusateid. Sellel lõigul oli ka RMK poolne apsakas (umbes 7 km peale Porkunit) - käis metsa langetamine ja rada polnud läbitav isegi mitte kõndides, leidsime ise ümbersõidu metsateedel
Kiviõli - Sillamäe: 85,18 km, enamasti lai metsa- ja kruusatee, Aidu karjääris saab parvega sõita :). Voka pargis juhatab rada kallast pidi, aga reaalselt seal sõita ei saa, otsisime möödasõiduks kruusateed. Iseenesest on Voka park üks väga lahe koht, polnud aimugi sellisest pärlist :)
Sillamäe - Jõuga (Raja talu majutus): 70,59 km, laiad kruusa- ja metsateed, läbi Viivikonna kummituselinna. Kohati vesine (ikka põlveni vesi) peale Viivikonnat, läksime raudtee äärde varem, kui RMK suunas, sai kuiva jalaga sõita. Alutagusel samuti otsisime möödasõiduks kruusatee, kuna tähistatud "rada" viis ilma reaalse rajata lihtsalt läbi metsa. Peale Kuremäed väga lahedad singlid :)
Jõuga - Mustvee: 75,65 km, laiad kruusa- ja metsateed, asfalt. Otsustasime, et ei lõpeta Kauksis, aga sõidame Tartusse koju, pole ju enam pikk tee, seepärast ka ööbimine Mustveel.
Mustvee - Tartu: 78,73 km, puhas asfalt valisime rahulikumad külavaheteed
Kokkuvõttes oli väga mõnus kulgemine, majutuskohtadesse jõudsime reeglina õhtul 6 ja 8 vahel, startisime tavaliselt 10 ja 11 ajal.
Kellel on soovi, andke märku, võin jagada GPX-e ja excelit koos planeeritud rajapikkuste ja majutustega :)
Mõnusat aktiivset suve!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 950
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkarada

Postitus Postitas Prommar » 17. 07. 2019. 13:38

ssm kirjutas:
17. 07. 2019. 12:42
Sillamäe - Jõuga
Sillamäe tööstusalast tuleks jõuga mingi kergliiklustee läbi murda. :) Nagu prunt ees põhjarannikut pidi matkates, ehitagu kasvõi sild üle. Narva maantee uus liiklussõlm on ka paras jura ratturi jaoks.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”