Zwift

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
PKT
Rattur

Re: Zwift

PostitusPostitas PKT » 12. 01. 2017. 19:32

Olen ka nüüd mõnda aega puki kasutaja ja mõtlesin, et lisan mõned kommentaarid. Teemat algatades ei kujutanud ma üldse ette missugust vaadata, mida eelistada jne. Kuna turg on üpris kirju, siis sai kaalutud erinevaid variante ja esmaseks muljeks jäi, et tuleb osta direct ülekandega ja arvatust palju rohkem raha välja käia. Siis aga jäin mõtlema, et see on siiski vahend, mis aitab talve ja võib olla ka mõned ekstreemsed ilmad üle elada ja ei ole otstarbekas nii palju siiski maksta. Kuid kindlasti peaks olema FE-C tugi, ilma selleta kaob pool lõbust ära. Seega leidsin actionspordist Elite Qubo Digital Smart+ 290 euroga ja kuna sellel oli kõik vajalik küljes, saigi ostetud. Töötab hästi, müra on nagu on, aga kannatab korteris sõita küll. Kuna kaasa sai aastase kasutusaja E-Training programmile , siis kasutasin seda algul, kus sai mägedes videode järgi sõita, aga üksinda sõitmine tüütas lõpuks ära ja läksin ikkagi Zwifti. Esialgsed muljed on küll positiivsed ja usun, et selle ikaldusperioodi mis praegu väljas on, elab ilusti üle. Muidugi võib kahelda poweri ja muudes näitajates, kuid päris aiateibaid siiski ei näidata ja põnevust jätkub. Pealegi ei ole vaja osta selleks mingit superarvutit, piisab kui laadida app alla, ühendada telekaga ja asi toimib. Igatahes soovitan.

janarick
Rattur

PostitusPostitas janarick » 13. 01. 2017. 10:34

See, kas näitab 30w üles või 30w alla pole treenimise kohapealt oluline, peaasi, et oleks stabiilne. Mõõdad samal seadistusel oma FTP ning treenid selle järgi.

juuser78
Rattur

PostitusPostitas juuser78 » 13. 01. 2017. 17:12

Zwift tegelikult ikka uskumatult lahe asi. Talvine treening on saanud täiesti uue kuue. Samas uuendused / parandused on üsna visad tulema. Isegi lippe ei suudeta mitme kuu jooksul lisada. Varsti kindlasti mõni suurem mängutootja avastab selle nišši ja siis Zwiftil vesi ahjus.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur

PostitusPostitas Nominative » 13. 02. 2017. 17:54

Mõtlesin, et panen siia vähe teksti teistele, kes mõtleb Tacx Flux'i ostmise peale. Ehk, antud hetkel ei tasu seda toodet soetada, kuna alates detsembrist 2016, kui toode turule paisati, ilmuvad pinnale järjepidevalt katkised Fluxid tüüpvigadega. Vead nii hoorattaga, mis veeredes teeb sellist häält nagu käiks kuskile vastu või vahel koriseb või levinum probleem on mahalibisev rihm. Mul endal oli 2 Fluxi, kus üks oli hooratta probleemiga ja teine mahalibisenud rihmaga. Vaatamata sellele, et Tacx tegeleb probleemiga aktiivselt, tuleb ikka turule kõige viimaste seerianumbritega mingit kahtlast praaki, kus eelpool nimetatud murekohad on lahendatud, kuid on uued ANT+ ja Bluetooth ühendprobleemid(viimane uudis on, et selle lahendus võib peituda uues firmware'is aga täpselt veel ei tea). Tacx'i support on väga kiire ja hea ning saadavad sulle katkise toote asemele uue ühe nädalaga, siis toote kvaliteet jätab siiski tugevalt soovida. Kogu selle kupatuse peale olen ma hakanud kahtlema üldse terves Tacx firmas ja nende toodete kestvuses. Osad julged inimesed on saatnud tagasi 3 katkist Flux'i ja hetkel sõidavad juba neljanda isendiga. Aga kui kaua? Seda ma jälgin veel hoolega :) Igaljuhul, on mis on, edasi ma lähen Elite Drivoga.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
rootsrai
Rattur

PostitusPostitas rootsrai » 13. 02. 2017. 18:56

Nominative kirjutas:Mõtlesin, et panen siia vähe teksti teistele, kes mõtleb Tacx Flux'i ostmise peale. Ehk, antud hetkel ei tasu seda toodet soetada, kuna alates detsembrist 2016, kui toode turule paisati, ilmuvad pinnale järjepidevalt katkised Fluxid tüüpvigadega. Vead nii hoorattaga, mis veeredes teeb sellist häält nagu käiks kuskile vastu või vahel koriseb või levinum probleem on mahalibisev rihm. Mul endal oli 2 Fluxi, kus üks oli hooratta probleemiga ja teine mahalibisenud rihmaga. Vaatamata sellele, et Tacx tegeleb probleemiga aktiivselt, tuleb ikka turule kõige viimaste seerianumbritega mingit kahtlast praaki, kus eelpool nimetatud murekohad on lahendatud, kuid on uued ANT+ ja Bluetooth ühendprobleemid(viimane uudis on, et selle lahendus võib peituda uues firmware'is aga täpselt veel ei tea). Tacx'i support on väga kiire ja hea ning saadavad sulle katkise toote asemele uue ühe nädalaga, siis toote kvaliteet jätab siiski tugevalt soovida. Kogu selle kupatuse peale olen ma hakanud kahtlema üldse terves Tacx firmas ja nende toodete kestvuses. Osad julged inimesed on saatnud tagasi 3 katkist Flux'i ja hetkel sõidavad juba neljanda isendiga. Aga kui kaua? Seda ma jälgin veel hoolega :) Igaljuhul, on mis on, edasi ma lähen Elite Drivoga.

Endal on sisuliselt sama teema tacx geniusega, kohe peale esimest sõitu hakkas tegema madalatel pööretel kahtlast häält, tacx on saatnud mulle juba kolmanda mootori keskosa ilma ,et ma oleks "vigaseid" tagasi saatnud. Nüüd olen viimasega mootoriga zwiftis 1500 km ära sõitnud. hääl hullemaks pole läinud ja loobunud nendega suhtlemisest (praegu) ,sest rohkem mootoreid koju korjata ka ei taha. :)

arnea
Rattur

PostitusPostitas arnea » 01. 12. 2017. 11:35

Paadunud maastikuratturina tunnistan, et Zwift on väga äge. Võimsuse põhine treening on arusaadav (esimest korda oskan andmetele peale vaadates arvata, mis värk on). Tacx Vortex Smart on karvajalale täiesti piisav (ja Eestist peaaegu et maailma parima hinnaga saadaval), 26" 44/11 ülekandega maastikuratas sai uue elu. Golden Cheetah on imeline näide heast vabavarast. Ühtegi eestlast pole ainult veel trehvanud sõitmas.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur

PostitusPostitas Nominative » 01. 12. 2017. 16:30

arnea kirjutas:Paadunud maastikuratturina tunnistan, et Zwift on väga äge. Võimsuse põhine treening on arusaadav (esimest korda oskan andmetele peale vaadates arvata, mis värk on). Tacx Vortex Smart on karvajalale täiesti piisav (ja Eestist peaaegu et maailma parima hinnaga saadaval), 26" 44/11 ülekandega maastikuratas sai uue elu. Golden Cheetah on imeline näide heast vabavarast. Ühtegi eestlast pole ainult veel trehvanud sõitmas.

Ma tänahommikul vurasin seal Londonis 3h. Hommikuti ma vist ei olegi seal ühtegi eestlast näinud :D

Kasutaja avatar
eyper
Rattur

PostitusPostitas eyper » 01. 12. 2017. 21:15

Ma olen 2 aastat juba vuranud seal :)

Kasutaja avatar
MastaP
Rattur

PostitusPostitas MastaP » 02. 12. 2017. 00:08

sama siin, 3005km ning 23766 tõusumeetrid Zwiftis

Kasutaja avatar
kondiraputlane
Rattur

PostitusPostitas kondiraputlane » 11. 12. 2017. 21:44

Nominative kirjutas:Ma tänahommikul vurasin seal Londonis 3h. Hommikuti ma vist ei olegi seal ühtegi eestlast näinud :D

Eestlaste leidmine on üleüldse raske kuna Eesti lipu joonitamisega pole Zwift veel hakkama saanud.

Pilt

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur

PostitusPostitas Nominative » 11. 12. 2017. 23:06

kondiraputlane kirjutas:Eestlaste leidmine on üleüldse raske kuna Eesti lipu joonitamisega pole Zwift veel hakkama saanud.

Jep. Olen neile mitu korda kirjutanud ja nende vastus on alati sama, kus toovad vabanduseks "memory restrictions" vastuse, mis on ilmselgelt täiesti naeruväärne. Kirjutasin neile ka viimane kord vastu, et kas nad ise ka aru saavad kui naeruväärne see on, millepeale ei vastatud midagi. Eesti lipp on seal ainuke Euroopa Liidu lipp, mida pole. Nüüd nad tõstsid oma teenuse hinda 50% ja lubasid rohkem spetsialiste palgata, niiet eks siis näis, kas see kajastub ka lipu saamises :)

arnea
Rattur

PostitusPostitas arnea » 09. 01. 2018. 00:30

Tänane uuendus tõi siis lõpuks Eesti lipu. Great success igatahes. Osalesin ühes sõidus, kus eespool oli ka Eesti lippe näha. Lootsin järgi jõuda, aga siis läks kumm! Homme ehk uuesti.

HooligaN
Rattur

PostitusPostitas HooligaN » 10. 01. 2018. 13:41

Yhiselt s6itma? T2na 10.01.18 kell 19.45 v2ike tiir 100km 3w/kg

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur

PostitusPostitas KaupoR » 10. 01. 2018. 14:22

HooligaN kirjutas:Yhiselt s6itma? T2na 10.01.18 kell 19.45 v2ike tiir 100km 3w/kg

viewforum.php?f=20
If everything's under control, you're going too slow!

juuser78
Rattur

PostitusPostitas juuser78 » 10. 01. 2018. 20:10

Lõpuks ometi! Olen ligi kaks aastat sellel teemal nendega regulaarselt jauranud :D

arnea kirjutas:Tänane uuendus tõi siis lõpuks Eesti lipu. Great success igatahes. Osalesin ühes sõidus, kus eespool oli ka Eesti lippe näha. Lootsin järgi jõuda, aga siis läks kumm! Homme ehk uuesti.

arnea
Rattur

PostitusPostitas arnea » 10. 01. 2018. 20:19

juuser78 kirjutas:Lõpuks ometi! Olen ligi kaks aastat sellel teemal nendega regulaarselt jauranud :D

Kusjuures see "mälu pole" oli vist tingitud iOS versioonist. Seal on tõesti vähe mälu. Selle viimase uuenduse juures oli kommentaar, et 1GB mäluga seadmetel parandati oluliselt stabiilsust. Ju siis õnnestus niipalju parandada, et saadi ka lippude jaoks ruumi juurde.

HUS
Rattur

PostitusPostitas HUS » 12. 01. 2018. 15:19

Nominative kirjutas:Mõtlesin, et panen siia vähe teksti teistele, kes mõtleb Tacx Flux'i ostmise peale. Ehk, antud hetkel ei tasu seda toodet soetada, kuna alates detsembrist 2016, kui toode turule paisati, ilmuvad pinnale järjepidevalt katkised Fluxid tüüpvigadega.

On keegi sel teemal silma peal hoidnud või omab ise värskemat kogemust, on neil ikka kvaliteediprobleemid veel?

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur

PostitusPostitas Nominative » 14. 01. 2018. 17:45

Mingi nurga pealt saad aimu hetkeolukorrast, kui lähed Facebooki gruppi nimega "Tacx Flux owners group". Aga, kui juba Fluxi peale mõtled, siis arvesta kindlasti ka Elite Direto rattapuki soetamist.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur

PostitusPostitas vigurivänt » 05. 03. 2018. 13:16

Oskab keegi nõu anda.
Elite Turbo Muin Smart B+ ühendan kõik ära, aga mees ekraanil tuigerdab vaevu edasi. Kõik nagu oleks juhendi järgi häälestatud (Elite Misuro Bluetooth/Ant+ junn). Kas võib jama olla selles, et asi on üle ''sinihamba'' ja parem oleks arvutile Ant+ liides muretseda?
Tark ei torma!

arnea
Rattur

PostitusPostitas arnea » 05. 03. 2018. 16:26

Kas vaevu edasi tuigerdades on ka võimsusnumbrid naeruväärselt madalad?

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur

PostitusPostitas vigurivänt » 08. 03. 2018. 08:59

arnea kirjutas:Kas vaevu edasi tuigerdades on ka võimsusnumbrid naeruväärselt madalad?

Ma pole väga võimsusanduriga sõitnud, aga nende kogemuste põhjal, mis mul on, siis pigem näitab võimsust natuke vähem.
Tark ei torma!

indivvid
Rattur

PostitusPostitas indivvid » 08. 03. 2018. 09:32

vigurivänt kirjutas:Oskab keegi nõu anda.
Elite Turbo Muin Smart B+ ühendan kõik ära, aga mees ekraanil tuigerdab vaevu edasi. Kõik nagu oleks juhendi järgi häälestatud (Elite Misuro Bluetooth/Ant+ junn). Kas võib jama olla selles, et asi on üle ''sinihamba'' ja parem oleks arvutile Ant+ liides muretseda?

ma olen sõitnud (küll kombinatsioonis võimsusandur + rullikud) nii BT kui ANT+ ühendusega ja pole mingit vahet. kui mees ekraanil ikka vaevu edasi liigub, siis peab olema kas puki kalibreering vale või midagi muud mööda, muud seletust seal pole. Zwift arvutab kiiruse puhtalt võimsuse ja sisestatud kehakaalu järgi, ega sa juhuslikult kehakaalu pole valesti sisestanud (metric versus imperial ehk kilod versus naelad).?
http://www.micro.ee
lauri at micro dot ee
56 viis kuus kuus 427

martr
Rattur

PostitusPostitas martr » 08. 03. 2018. 11:42

vigurivänt kirjutas:Oskab keegi nõu anda.

Mul on sama pukk. Seda Elite Misuro andurit saab seadistada vastavalt puki mudelile. Vist oli, et kui andur lahti võtta, siis pisikesele nupule vajutades peab LED 7x vilkuma. Et siis on õigesti seadistatud.
Aga oma kogemusest olen aru saanud, et see Misuro näitab veidi rohkem, kui reaalselt watte genereerid. Ma suutsin veorihma pinget sedistades jõuda täpsuseni ~+6%
Senikaua, kui ainult selle puki peal trenni teed, pole vahet. Kui aga teed vahest ka kuskil mujal, siis tead, et erinevus on sees.

arnea
Rattur

PostitusPostitas arnea » 08. 03. 2018. 22:30

vigurivänt kirjutas:
arnea kirjutas:Kas vaevu edasi tuigerdades on ka võimsusnumbrid naeruväärselt madalad?

Ma pole väga võimsusanduriga sõitnud, aga nende kogemuste põhjal, mis mul on, siis pigem näitab võimsust natuke vähem.

Ok, aga mis võimsusnumbreid Zwift näitab?

Kasutaja avatar
snakey
Rattur

PostitusPostitas snakey » 11. 03. 2018. 19:12

Zwiftis kontrolli kindlasti oma kasutaja seadete alt oma kehakaalu number üle, minul on kogemus kus miskipärast oli kaal 1000kg, jah 1000kg miskit. ja siis vaatasin, et mis jama on, et tõusudel pressid nagu segane, aga tyyp ratta seljas hakkab mäest alla vajuma tagasi..
Tööstusautomaatika lahendused www.automation.ee

tarcer
Rattur

PostitusPostitas tarcer » 31. 03. 2018. 21:28

Terekest

zwiftitan ka juba ammu ja ei näe seal eriti eestlasi. Zwiftpoweris tegin nagu teistel riikidel Team Estonia tiimi, kui keegi tahaks koos sõita ja ka võistleda, siis liituge ja levitage seda infot. Oleks väga tore!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur

PostitusPostitas vigurivänt » 02. 04. 2018. 14:00

martr kirjutas:
Mul on sama pukk. Seda Elite Misuro andurit saab seadistada vastavalt puki mudelile. Vist oli, et kui andur lahti võtta, siis pisikesele nupule vajutades peab LED 7x vilkuma. Et siis on õigesti seadistatud.

Ma lugesin küll välja, et peab 11 korda vilkuma, äärmisel juhul 12. Proovisin muideks enamus asendeid ära ja ühel korral pigistasin lihtsalt vänta ringi ajades üle 2000W välja. Siis liikus mees ekraanil nii, nagu ma muidu tavaelus olen harjunud teistega võrreldes sõitma :)
Pukk oli laenatud ja nüüdseks tagastatud ja seega teema maas. Eks otsin kusagilt mujalt praktilist kogemust.
Tark ei torma!

Mine “Treening”

Kes hetkel foorumit kasutavad

Foorumit vaatavad: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist