6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Ott Tamm
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 02. 04. 2014. 08:00

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Ott Tamm » 02. 10. 2016. 20:37

Kahjuks ei olnud korraldajatel valida "hea" ja "veel parema" vahel. Praamid tekitasid paraku segadust ja korraldusmeeskond pidi otsuse tegema ja sedakorda sai see selline. Autasustamine lükkus edasi 15 minutit, see oli antud olukorras kõige olulisem. Lisaks ei liikunud praamid graafikujärgselt.
Isiklikud eelistused on "toredad asjad" aga "500+ inimest platsil" ürituse puhul ei suuda korraldusmeeskond neid kõiki arvestada. Tänan korraldusmeeskonna nimel kõiki osalenuid, kes vaatamata raskustele kohale tulid!

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas eyper » 02. 10. 2016. 20:50

Korraldajate poolt tubli töö! Rada oli mõusalt vaheldusrikas, tähistus täpselt piisav ja tuul tegi muidugi elu keerulisemaks. Supp mõnusalt maitsekas. Seda, et enamus, sh ise eelmisel õhtul järjekorras ca 5h ootasin, oli muidugi omaette elamus. 8) :D

Minu meelest oli otsus asjakohane, et nii mõnedki veel starti jõuaksid. (y) See, et nüüd kellelgi jäi kuskil samal õhtul võistlemata .... no elame me ka kuningriigis, kus peab osalema kõikidel võistlustel ja kõikidel nädalapäevadel. Saarele saamine ja tulemine ongi seotud omade riskidega. Korraldusmeeskond on siin viimane keda milleski süüdistada.

Järgmisel aastal kindlasti uuesti 8)

martin80
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 29. 01. 2011. 18:01

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas martin80 » 02. 10. 2016. 21:02

mulle see menüü sobind juba mõned a.
see kord peale h100 miili nagu lõdvestus sõit :)
tänud ja järgmine a. kohal!

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 977
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas SK » 02. 10. 2016. 22:18

toomaspere kirjutas:Nimelt ma ei virise vaid kritiseerin korraldajate otsust. Süüdistada kõiges praame jne ei ole just kõige õigem teguviis.
Kuulsin seal paljude hilinejate käest, et olid omale bronni kella 10.00 praami peale teinud jne. Sorry aga see, et vedaja vahetub ja võib tulla hilinemisi oli teada juba väga kaua aega tagasi ja broneeringu tegemisel oleks tulnud seda arvestada ja varem ärgata aga mitte helistada korraldajatele, et oi meid on siin nii palju lükake kõik edasi.
Meie ärkasime lastega enne kella 06.00-i ja sõitsime sadamasse ning polnud mingeid probleeme üle saamisega ja isegi tavajärjekord oli täiesti normaalne kes siis eelmise päeva tormi tõttu ei läinud sadamasse said sealt üle.
Teil lihtsalt joppas - mitte ükski praam reedel ja kõik praamid laupäeval alates kl 9-st ei olnud graafikus. 90% inimestest ei jopanud, kaasa arvatud need, kes startisid varakult reedel või ostsid piletid kuu aega ette ära. Ajakava muutmise otsused ei ole korraldajale lihtsad, aga me ei kahetse tehtut. Tekib veel küsimus, kas poodiumile mittepääsemise puhul tuleb rattasõit maha jätta, kui poodiumifoto pärast tuleb lärmi lüüa?

Tegin ka portsu pilte muude tegemiste vahelt: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

TÄNUD KÕIGILE, KES OSALESID! Järgmisel aastal planeerime ka raja uuendamist, pöörame suure osa rajast teistpidi ja lisame mõnusaid metsaradu.

budi
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 18. 06. 2015. 21:30

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas budi » 03. 10. 2016. 07:52

toomaspere kirjutas:
varjant kirjutas:
toomaspere kirjutas:jäävad poisid poodjumile minemisest ilma, krt tore.
oih
Mis oih
Mati kirjutas:Eee, kas see üldarvestuse koht läheb nüüd kaduma? Või on lihtsalt pilt nii tähtis? Usun, et kõik medalid ja karikad jõuavad nende vääriliste omanikeni.

PS! Saarele minek-tulek on alati teatud riskiga seotud. Planeerida omale tihedas graafikus üritusi võib olla ja ongi tihti loto - been there, done that! Elu on täis valikuid!
Laste ja noorte jaoks on jah tähtis ja just nimelt mitte selle hiljem saamine vaid poodiumil.
Rivo kirjutas:Arvestades tänaseid olusid, siis tegid korraldajad väga kiired ja objektiivsed otsused! Andsin isegi laevade liikumise kohta infot korraldajaile, et mis kell nt. 9:05 väljuma pidanus laevatäis Karujärvele jõuab.
Autasustamine toimus ju siis, kui see toimuma pidi ning noored ja lapsed toodi isegi ette poole ajakavas.

Aga eks virisemiseks leiab põhjuse alati :!:
Mind virisemises süüdistada on nüüd küll laus lollus.
Nimelt ma ei virise vaid kritiseerin korraldajate otsust. Süüdistada kõiges praame jne ei ole just kõige õigem teguviis.
Kuulsin seal paljude hilinejate käest, et olid omale bronni kella 10.00 praami peale teinud jne. Sorry aga see, et vedaja vahetub ja võib tulla hilinemisi oli teada juba väga kaua aega tagasi ja broneeringu tegemisel oleks tulnud seda arvestada ja varem ärgata aga mitte helistada korraldajatele, et oi meid on siin nii palju lükake kõik edasi.
Meie ärkasime lastega enne kella 06.00-i ja sõitsime sadamasse ning polnud mingeid probleeme üle saamisega ja isegi tavajärjekord oli täiesti normaalne kes siis eelmise päeva tormi tõttu ei läinud sadamasse said sealt üle.

Jah, õnneks tegid korraldajad kiirendatud korras kõik ära ja me olime autasustamise ära ning sõna otseses mõttes lendasime sadamasse(vabandan nende liiklejate ees kellest me mööda tuiskasime) ja õnneks kõik laabus ilusti, politsei ei kimbutanud ning jõudsime ka ilusti õhtusesse starti.

Eks järgmisel aastal tuleb ehk teisiti otsustada mida ja kuidas ette võtta.

No ma näen siin ainult viu-viu-viu´d. Korraldaja teeb valesid otsuseid...Süüdistada kõiges praame -oleks pidanud sellega arvestama... Aga kuhu jääb esialgne viu? "Ma ei jõua tagasi uuele võistlusele..." - oleks pidanud sellega arvestama


Mul oli bronn 10.15 juba pikalt ette tehtud- millisel põhjusel oleks ma pidanud sadamas olema kaks tundi varem? Kui praamid hilinevad siis pigem vast hiljem!? Äkki hilinemised olidki tingitud sellest, et kõik bronnid kes varem jõudsid paisutasid varasemad laevad üle. Nt praam, mis 11 paiku väljus võttis peale millegipärast bronni asemel elavat järjekorda - ju oli see liiga pikalt seisnud.
Niiet peale saime alles kell 12 ja seega jäi ära lastesõidud ja pikk distants. Ja mis siis! Väikese sõidu sai ikka tehtud.

Ja peale selle - viu-viu-viu oli juba enne ette tehtud :-) Selle oleks võinud ikka siis teha, kui millestki ilma oleks jäänud

risto999
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 16. 09. 2011. 08:01

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas risto999 » 03. 10. 2016. 08:27

Täiesti nõus budi-ga, tegin kuu aega varem bronni, ikka passisin Virtsus 5 tundi.

Mina tänan sarja korraldajaid, Karujärve rada on 5+,MK jätkake samas vaimus.
Samuti tänan meeldivaid kaasvõistlejaid, kohtunikke, söögitegijaid ja fotograafe. Ilm oli ka SUPER, päikest ja tuult.

KÕIK SEE KOKKU ANNAB VÄGA HEA EMOTSIOONI JA AITAB TAVARUTIINIST VÄLJA TULLA:) Selleks me sinna ju tuleme :D

Truzz
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 08. 2013. 08:24

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Truzz » 03. 10. 2016. 09:54

Sain ka nende 10% hulka kellel õnnestus kõik hästi, kell 8 hommikul praamile ja 20.10 tagasi. Ideaalne bronn 5 päeva varem, joppas. Mind õnneks see stardi nihutamine kuidagi ei mõjutanud, saigi ikkagi reserviga õhtune tagasitulek planeeritud. Kellel miskit muud ees ja keda nihutamised ja praamiprobleemid mõjutasid- kahju, aga midagi pole parata, juhus ja ilm mängisid oma rolli.

Sõidust: väga hea kuiv rada, huvitavad singlid, mõned tõusud lõppu. Ise pidasin hästi vastu, isegi jõudu oli lõpetades veel ülegi, suurim hirm haamrit saada õnneks ei täitunudki. Tuulevarjus sõita ja ise ka ees tempot teha-kõike seda sai. Paar kaugeks jäänud gruppigi sai kinni püütud- umbes 500m eespool olnud grupi püüdsime kinni 10km jooksul, ikka raske on kahekesti tempot tehes suuremat gruppi kätte saada. Kahjuks unustasin oma MTB kingad Tallinnasse ja sõbralt laenatud maanteeklotsid ja kingad olid ikka piin- lukustamine, mis on vaid ühepoolselt pedaalil võttis ikka 30sek vähemalt aega iga kord kui pidi saapa lahti võtma ja jalastuma, endal võttis meele mõrudaks see otsimine, kuna lukku jääks. Eriti hea oli see suurem laskumine, kui jalad ei saanud lukku, aga õnneks laabus kõik hästi.

Korraldusest: väga hea tähistus, sõbralikud osalejad. Hea supp ja õhkkond ise. Joogipunktides oli juua ja süüa, aga neid ei tarbinudki. Võibolla häiris veidi see, et oleks tahtnud juua saada hoo pealt (topsi) aga joogipunktides saadi enne mind tops kätte ja vist 1 inimene ainult kahe käega neid topsikuid jagas, see selleks- enda jook kaasas niikuinii ja ei olnudki väga soovi peatuda, et tuule kätte üksi jääda. Kes tahtis, sai ise peatuda niikuinii.

Minumeelest kordaläinud üritus, selle aasta ainuke Marimetsa Kapi üritus, eks loodame järgmine aasta rohkem käia.
Tänud viisakatele kaasosalejatele ja korraldajatele !

kollane öösärk
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 29. 09. 2004. 07:02

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas kollane öösärk » 03. 10. 2016. 13:10

Mul oli bronn 10.15, sadamasse jõudsin, nagu soovitati, veerand tundi varem kui tavaliselt, seega 9.45, mingit järjekorda polnud, kui laev tuli lasti peale ja kõik. Kaile maha jäi siis u 5 ratastega autot. Ka tagasi sõites pühapäeval oli meeldiv üllatus, et mingit järjekorda polnud, kassast otse laeva ja kõik said peale, see oli poole viiene praam.
Asjast ka: rada nagu tavaliselt, hea et ei tolmanud ja märg ka ei olnud. Dessandi singel on lemmik, seal sai grupil eest sõidetud, küllap aitas pehme rehv. Kui korraldajad tahavad rada muuta, siis soovitan seda rannaosa pikemaks venitada, sellist Eestis mujalt ei leia. Suvel sai sealkandis matkatud ja piki randa põhja poole on väga head materjali...
Pärast sõitu oli tunne, et nüüd aitab selleks hooajaks, H100 lõdvestussõit oli täpselt i-le täpiks. Seda arvas ka keskjooks mis järgmisel päeval Harilaiul matkates täpselt 2 kilomeetriga ära lagunes.
Selle mereretaguse asjaga ongi nii, et tasub aega võtta ja järgmisel päeval kohapeal ringi vaadata- Viidumäe, Harilaid jms on vaatamist väärt. Ilm oli ka ilus ja sai isegi meres suplemas käidud :)
ratas sõidab, mees istub peal

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas kevin » 03. 10. 2016. 14:51

Mitte otseselt Karujärve sõidu kohta, aga üldiselt... Hooaja kokkuvõtte ,,auhind,, oli küll naer.. mitte mingit medalit v meenet, mille saaks kapi peale panna.. Kinkekas oli väga uhke!
Noorte klassist räägin, teisi ei tea..

Aga supp oli väga hea!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 11597
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Mati » 03. 10. 2016. 15:32

kevin kirjutas:Mitte otseselt Karujärve sõidu kohta, aga üldiselt... Hooaja kokkuvõtte ,,auhind,, oli küll naer.. mitte mingit medalit v meenet, mille saaks kapi peale panna.. Kinkekas oli väga uhke!
Noorte klassist räägin, teisi ei tea..!
See on nüüd väga isiklik arvamus, aga kui oleks minu teha, siis ma noortele peale diplomi ja tugeva käepigistuse muud ei annakski. Noorteklassid on õpipoisi aeg - peamine eesmärk on seal tulla läbi tugeva ja kogenenuna. Lugema peaks hakkama karikad/medalid (ja muu nänn mis tuleb) meeste maailmas :idea: Need kunagised "lootustandvad medalipuud" kahjuks tippsporti edasi ei vii väga.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Prii
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 18. 05. 2011. 06:33

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Prii » 03. 10. 2016. 22:02

kollane öösärk kirjutas:Mul oli bronn 10.15, sadamasse jõudsin, nagu soovitati, veerand tundi varem kui tavaliselt, seega 9.45, mingit järjekorda polnud, kui laev tuli lasti peale ja kõik. Kaile maha jäi siis u 5 ratastega autot...
Ju siis sul vedas. Talitasin täpselt sama moodi, kuid Harilaiule peale ei saanud. Järgmine praam tuli nii, et Kuivastus maha sain esimeste seas ca 12:35. Starti hilinesin 15 minutit, kuid ei lasknud sellest heidutada. Võtsin numbri ja läksin üksi rajale. Kuidagi on Karujärve sõitudest sõitudest alati jäänud selline helge mälestus. Samuti ka seekord - ilm ilus, loodus ilus, inimesed rõõmsad..

Tänud korraldajatele, et starti edasi lükati. Kui stardi aeg oleks paika jäänud, siis tõenäoliselt oleks Virtsus järjekorrast välja keeranud ning tagasi sõitnud.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 977
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas SK » 04. 10. 2016. 07:55

kevin kirjutas:Mitte otseselt Karujärve sõidu kohta, aga üldiselt... Hooaja kokkuvõtte ,,auhind,, oli küll naer.. mitte mingit medalit v meenet, mille saaks kapi peale panna.. Kinkekas oli väga uhke!
Noorte klassist räägin, teisi ei tea..
Hea meelega jagaksime kõigile puhtast kullast karikaid, aga kogu sari on mittetulunduslik ja mingid valikud tuleb teha. Marimetsa valikud auhindade osas lähtub põhiväärtustest ehk tahame olla perekesksed ja seetõttu on ka loosiauhindadel suur osakaal kogu auhinnalaual. Ja seetõttu võib tõesti juhtuda, et protokollis viimaseks jäänu saab loosiga kopsakama suveniiri kui mõni vanuseklassi võitja. Auhindadega võidujooks ei vii lõpuks mitte kuhugi - alati on kuskil natuke rohkem. Oma vanuseklassi tippe peaks riik toetama läbi alaliitude tegevuse, "külakappadele" ei ole riigi raha jagatud ega kalleid osalustasusid, millest suurt auhinnalauda üles ehitada.
kollane öösärk kirjutas: Dessandi singel on lemmik, seal sai grupil eest sõidetud, küllap aitas pehme rehv. Kui korraldajad tahavad rada muuta, siis soovitan seda rannaosa pikemaks venitada, sellist Eestis mujalt ei leia. Suvel sai sealkandis matkatud ja piki randa põhja poole on väga head materjali...Selle mereretaguse asjaga ongi nii, et tasub aega võtta ja järgmisel päeval kohapeal ringi vaadata- Viidumäe, Harilaid jms on vaatamist väärt. Ilm oli ka ilus ja sai isegi meres suplemas käidud :)
Oleme mereäärset osa kaalunud nii ja naa, praegu pole tahtnud pikemaks teha, sest on oht kividega vint üle keerata. Lisaks ei taha rada liiga kauge põhja suunas ära kallutada. Seal oleks materjali ka 75km või 100km sõiduks, aga see pole enam Marimetsa Kapp'i teema. Aga tervitan igati su suhtumist, et kohalikke maastikke tuleb "lüpsta" vähemalt kaks päeva ja proovin ise alati samamoodi teha, kui näiteks Haanja kanti satun.

PRÜGITEEMA: Tulemus 4-. Rada koristades leidsin 8 tühja geelipakki. Pole kõige hullem tulemus, aga unistan aastast, kui neid oleks 0. Esimene geelipakk oli juba 5. kilomeetril :shock: Pidi küll kange magusaisu olema...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2783
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Rivo » 04. 10. 2016. 09:27

SK kirjutas:PRÜGITEEMA: Tulemus 4-. Rada koristades leidsin 8 tühja geelipakki. Pole kõige hullem tulemus, aga unistan aastast, kui neid oleks 0. Esimene geelipakk oli juba 5. kilomeetril :shock: Pidi küll kange magusaisu olema...
Ju siis võttis sõidu peale 8 geeli kaasa. Teebki enam-vähem 1 iga 5km kohta :wink:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 569
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas miilits » 04. 10. 2016. 10:48

Hooaja lõpuks mingi Karujärve XXL oleks päris põnev ju :D :idea:
"It never gets any easier, you just go faster"

toomaspere
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 26. 07. 2015. 14:00

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas toomaspere » 04. 10. 2016. 11:43

Mati kirjutas:
kevin kirjutas:Mitte otseselt Karujärve sõidu kohta, aga üldiselt... Hooaja kokkuvõtte ,,auhind,, oli küll naer.. mitte mingit medalit v meenet, mille saaks kapi peale panna.. Kinkekas oli väga uhke!
Noorte klassist räägin, teisi ei tea..!
See on nüüd väga isiklik arvamus, aga kui oleks minu teha, siis ma noortele peale diplomi ja tugeva käepigistuse muud ei annakski. Noorteklassid on õpipoisi aeg - peamine eesmärk on seal tulla läbi tugeva ja kogenenuna. Lugema peaks hakkama karikad/medalid (ja muu nänn mis tuleb) meeste maailmas :idea: Need kunagised "lootustandvad medalipuud" kahjuks tippsporti edasi ei vii väga.
Eks ma saan jälle kriitikat aga:

Sinu seisukoht on samamoodi väga isiklik arvamus. Meie pere isiklik arvamus on: vastupidi jätaks täiskasvanud karikatest/medalitest ilma kuna enamust neist need tegelikult ei huvita vaid huvitab saavutatud koht erinevalt lastest ja noortest. Tean päris paljusid täiskasvanuid kellel vedelevad karikad ja medalid kastis garaazis või kapinurgas, kui samas enamikel lastel ja noortel need kuskil riiulis ilusti välja pandud.

Kui lapsi ja noori ei tunnusta on stiimulid ka kerged kaduma ja oleme seda ise nende aastate jooksul piisavalt näinud(õnneks mitte oma laste pealt).

Aga see kõik hakkab juba antud võistlussarja teemast mööda kalduma

Marimetsa cup niipalju kui ma mäletan loodi algselt noorte rattaspordi tutvustavaks/edendavaks sarjaks ja seda kohta täidab ta väga hästi kuigi on viimase 6 aastaga päris suureks kasvanud just täiskasvanud osalejate osas.
Treeningu raskeim tee on tugitoolist välisukseni...

raikzz
Rattur
Postitusi: 558
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas raikzz » 04. 10. 2016. 12:27

Olen ka mõelnud miks ei raatsita võistlustel isegi lastele medaleid anda, maksab see medaliplönn reaalselt euro või isegi vähem kui rohkem tellida ju :roll: Ja lastel sellest rõõmu kui palju

rai66
Rattur
Postitusi: 818
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas rai66 » 04. 10. 2016. 13:08

Medalid tegelikult on hea mõte. Ja võtavad ka vähem ruumi kui karikad. Paned konksu seina ja muudkui riputad :D

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 977
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas SK » 04. 10. 2016. 13:19

Varsti algavad Marimetsa Kapp 2017 arutelud, kindlasti arutame ja arvutame medalite teema üle. Tänud tagasiside eest!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3452
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Kuldar » 04. 10. 2016. 13:54

SK kirjutas: Seal oleks materjali ka 75km või 100km sõiduks,
ee midaa?
seda džinni pudelisse tagasi ei topi. Minu nime võib juba kirja panna.
Gravity is a Bitch

M.V.
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 19. 08. 2013. 17:48

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas M.V. » 04. 10. 2016. 14:04

Kellele tundub, et midagi sai liiga vähe siis alati on võimalik teha neli-viis tuhat euri annetus koos ettepanekuga, et võiks teha suuremad medalid, karikad ja auhinnad.

marguss7
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas marguss7 » 04. 10. 2016. 14:54

Kuldar kirjutas:
SK kirjutas: Seal oleks materjali ka 75km või 100km sõiduks,
ee midaa?
seda džinni pudelisse tagasi ei topi. Minu nime võib juba kirja panna.
Sobib, miks mitte hooaja vimane sõit, kui MK kalendris Karujärve(100) ikka viimaseks etapiks jääb 2017, veidi pikem või siis lisaks XXL sõit kui korraldajad loomulikult nõus on.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 977
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas SK » 04. 10. 2016. 21:33

70-75km on tõenäoline. "Sadat" veel ei luba, peame oma jõuvarud realistlikult üle vaatama, ääremaa, you know, nii korraldajaid kui toetajaid napib. Aga Paralepa kambaga koostöö toimib ja niimoodi veame vast välja. Kui uued praamid järgmisel aastal samal ajal ka kohal pole, siis teeme Karujärve sõidud Paliveres...

Kui otsuse ära teeme, paneme Kuldari kirja.

haigo
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas haigo » 05. 10. 2016. 10:27

Leidsin lihulinna singlilt ühe VDO kompuutri. Algul tundus surnud, aga peale patarei vahetust isegi töötab. Kui keegi puudust tunneb, võiks märku anda.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Indreq » 05. 10. 2016. 22:33

marguss7 kirjutas:
Kuldar kirjutas:
SK kirjutas: Seal oleks materjali ka 75km või 100km sõiduks,
ee midaa?
seda džinni pudelisse tagasi ei topi. Minu nime võib juba kirja panna.
Sobib, miks mitte hooaja vimane sõit, kui MK kalendris Karujärve(100) ikka viimaseks etapiks jääb 2017, veidi pikem või siis lisaks XXL sõit kui korraldajad loomulikult nõus on.
See XXL variant on huvitav. Sel aastal osalesin Aegviidus sellel ja formaat ju toimib. St need kes sarja arvestuses kohta küsivad või vorm pikaks piisav pole, lähevad "tava"distantsile aga gurmaanid siis XXL sõidule. Ja ei pea tingimata ümmargust 100km punnitama (kuigi sel ka oma võlu), peaasi on kvaliteet. Võiks ju tõusumeetreid ka sisse plaanida ja ühe haagi nt Viidumäe kanti teha - see on linnulennul Karujärvest 10-12km ainult. Aga see tähendaks sisuliselt täiesti uue raja tegemist ja on ehk liiga suur pähkel.

martin80
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 29. 01. 2011. 18:01

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas martin80 » 07. 10. 2016. 11:52

pronniks ka koha järgmise a. 100sele :)

Maku99
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 30. 09. 2016. 11:47

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Maku99 » 07. 10. 2016. 13:52

Haanja 100 mõtetes olnud nüüdseks 3a kuid siiani tegemata jäänud kauguse pärast kuid Karujärve 100 või lausa Karujärve 100miili, ma ei kahtleks hetkekski ja oleksin valmis end ja sõpru sellele katsumusele vedama :)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2606
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas dr Holden » 08. 10. 2016. 17:19

Maku99 kirjutas:Haanja 100 mõtetes olnud nüüdseks 3a kuid siiani tegemata jäänud kauguse pärast kuid Karujärve 100 või lausa Karujärve 100miili, ma ei kahtleks hetkekski ja oleksin valmis end ja sõpru sellele katsumusele vedama :)
Sõltub muidugi, kus kandis elad!
Tallinna kesklinn - Kubija hotell annnab googlemaps sõidumaaks 256km ja sõiduajaks 3h2min
Tallinna kesklinn - Karujärve kämping annab googlemaps sõidumaaks 225km ja sõiduajaks 4h24min!

Ületamatud 31km..... :D

Maku99
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 30. 09. 2016. 11:47

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Maku99 » 08. 10. 2016. 23:06

Ega ma ise ka ei usuks seda, et elu on võimalik väljaspool Tallinna kui juhuslikult ei elaks sellises kohas ;)
Marguse kodu - Karujärve kämping 26.5km
Marguse kodu - Kubja hotell 349km
Isegi need 322km ei ole ületamatud kuid mingil hetkel teed valikuid ja loodad saada lihtsamalt läbi ;)
dr Holden kirjutas:
Maku99 kirjutas:Haanja 100 mõtetes olnud nüüdseks 3a kuid siiani tegemata jäänud kauguse pärast kuid Karujärve 100 või lausa Karujärve 100miili, ma ei kahtleks hetkekski ja oleksin valmis end ja sõpru sellele katsumusele vedama :)
Sõltub muidugi, kus kandis elad!
Tallinna kesklinn - Kubija hotell annnab googlemaps sõidumaaks 256km ja sõiduajaks 3h2min
Tallinna kesklinn - Karujärve kämping annab googlemaps sõidumaaks 225km ja sõiduajaks 4h24min!

Ületamatud 31km..... :D

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2606
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas dr Holden » 09. 10. 2016. 07:13

Maku99 kirjutas:Ega ma ise ka ei usuks seda, et elu on võimalik väljaspool Tallinna kui juhuslikult ei elaks sellises kohas ;)
Marguse kodu - Karujärve kämping 26.5km
Marguse kodu - Kubja hotell 349km
Isegi need 322km ei ole ületamatud kuid mingil hetkel teed valikuid ja loodad saada lihtsamalt läbi ;)
dr Holden kirjutas:
Maku99 kirjutas:Haanja 100 mõtetes olnud nüüdseks 3a kuid siiani tegemata jäänud kauguse pärast kuid Karujärve 100 või lausa Karujärve 100miili, ma ei kahtleks hetkekski ja oleksin valmis end ja sõpru sellele katsumusele vedama :)
Sõltub muidugi, kus kandis elad!
Tallinna kesklinn - Kubija hotell annnab googlemaps sõidumaaks 256km ja sõiduajaks 3h2min
Tallinna kesklinn - Karujärve kämping annab googlemaps sõidumaaks 225km ja sõiduajaks 4h24min!

Ületamatud 31km..... :D
Seda ma arvasin! :D

Minu posti mõte oli, et mõnikord on ka siin väikses Eestis proportsioonid paigast ära. Kunagi küsisin ühe ratturi käest, et kaugel Võru Tallinnast on? Vastuseks tuli 350km! :shock: Küsimuse peale, kaugel siis Otepää on, vastati, et see on kohe Tartu taga.... (tegelikult on Võru Otepääst vaid 29km kaugemal)!

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Indreq » 10. 10. 2016. 13:41

H100 trooni ei kõiguta Saaremaal ei 100 kilomeetri ega 100 miiliga - seda loodust sinna lihtsalt ei ole võimalik tekitada. Aga mõni pikk sõit võiks sihuke ju olla (lisaks JRMile) mis oleks keerulisem kui TRMi 90km kruusa ja lihtsam kui H100 (või Saku100) kogupäevaettevõtmine.

Kui siin ideid pilduda, siis võiks ju ka TdR'ile lisaks ühe veidi lihtsama tuuri kah teha veel Eestis, miks mitte siis Karujärvel? Esimesel päeval nt Dejevo krossirajal proloog 4 ringi (kolmapäevaku sõiduformaat), teisel päeval ühisstart tavapärasel maratonil (läheks ka Marimetsa arvestusse) ja kolmandal päeval killer stage Viidumäel viitstardist, distants nt 30 km aga nii paljude tõusumeetritega kui sealt välja pigistada annab. Arvestades et Viidumäe kõrguste vahe jääb 30 m kanti, siis midagi annaks seal ehk tekitada...

marguss7
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas marguss7 » 10. 10. 2016. 16:14

Mulle sobib Saaremaa liivasemapoolne pinnas paremini kui sügisene Haanja pori (Kagu-Eesti radadel on suvel väga mõnus matkata, kuid sügisel sinna võistlema ei kisu), aga Kagu-Eesti reljeefi ei võlu Saaremaalt kuidagi välja kahjuks. Lisaks on perel tore SPA-s jne Kuressaare vahel aega veeta ja keegi ei ütle jällevajasulmingilerattavõistlusteleminna. Samas kui Simmo sõnul head materjali on lähiümbruses veel kuhjaga, siis saaks ju mõelda. Tegelikult pole vahet, kas tuleb 50km, 70km või 100km, kui praamid kuidagigi käivad, olen kohal nagunii.
Kahepäevast formaati Hiiumaa etapil millalgi prooviti, aga esimese päeva krossil jäi osalejate arv väga madalaks minu mäletamist mööda võrreldes teise päevaga.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 11597
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas Mati » 10. 10. 2016. 16:48

Tõeline MTB-hing ei karda pori, ega liiva, kaldub kruusalt esimesel võimalusel ja teab, et igale kobedale tõusule järgneb lahe laskumine. Sõidab ja ei mölise ja kui möliseb siis eufooriast. Elik, teeb seal ja seda mis hingele hea, kasvõi Poolas või Püreneedes.
Ennetades - jah, raskeks saab iga MTB-laadse raja enda jaoks teha kui aju stardijoonel välja lülitada ja punktide nimel tuima panna.

Teemasse - reaalsus on see, et väga palju ultrat Eestisse ära ei mahu - sõitjad ei jõua ära teha ja korraldajad ei tule välja. Toetan kvaliteeti kvantiteedi asemel. SK ajab saarel õiget asja ja hästi ajab. Saaremaa XXL'l oleksin ilmselt joonel, aga mitte vahetult peale H100 (või muud sarnast).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 977
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas SK » 10. 10. 2016. 18:23

Tore arutelu, aga meil on esimene eesmärk tänanegi formaat säilitada. Kui tahta osalustasud madalal hoida, siis paneme miinust edasi. Sel aastal oli saarlastest osalejaid 1/5 kõigi distantside peale kokku, seega pole lõplikult aru saanud, kas kohalikele seda sõitu üldse vaja on. Matil on õigus, et kvantiteeti suruda pole mõtet ja XXL tuleb ainult juhul, kui peale rajamärkimise muid kulusid ei lisandu. Vahel on küll tunne, et lõpetaks selle korraldamise ära ja osaleks mõnel ülejäänud 220-st kalendris olevast sõidust - sõite on ikka hullupööra palju!

marguss7
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas marguss7 » 10. 10. 2016. 19:36

Mati, eks vahest tuleb poris ka sõita, aga kui võimalik valida, siis teen eelpool nimetatud valiku :) Võistlustel käin pigem seltskonna kui aja-koha pärast ehk kohustus hullu panna puudub. Mullegi jääb mõistmatuks kuidas tervet sarja korraldatakse umbes kahe sõidu hinnaga, isegi EC-st ju eriti puudu midagi ei jää peale selle et rajad on veidi lühemad ja lihtsamad ning osalejaid umbes 2 korda vähem, samas teised väiksemad sarjad küsivad ju rohkem raha. Ise oleksin nõus rohkem maksma, aga ise võistlusi ei ole korraldanud ja üldist osalejate suhtumist ei tunneta. Olete siiamaani head asja teinud kus isegi meie tipud on aja sobivuse korral sõitma tulnud ja loodan et see üritus saab jätku kas siis samas formaadis või pikemana.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 6. Karujärve rattamaraton Saaremaal 01.10.2016

Postitus Postitas rattahunt » 10. 10. 2016. 20:18

Mulle meeldiks kahepäevane trip, kadakate vahel seigelda, kuigi see tundub suht utoopia.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Vasta

Mine “Marimetsa Kapp 2016”