sõitjaprofiili kvantitatiivne leidmine

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 6762
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

sõitjaprofiili kvantitatiivne leidmine

Postitus Postitas KaupoR » 01. 03. 2018. 16:22

Dr Andrew Coggan, PH.D., on juba aastaid tagasi andnud välja artikli "Power Profiling". Selle põhjal saab iga võimsusandurit omav (või Wattbike-ga sõitev) rattur kvantitatiivselt leida oma ratturi profiili. Eks me igaüks tunnetuslikult arva/tea, kas me oleme tempomehed või sprinterid või mägironijad. Artikkel on vana, kuid tundub, et määramise aluseks olev tabel on üsna värske (faili URL-i järgi otsustades). Testi täpsem kirjeldus on viidatud artiklis, minu poolt on soovijatele kasutamiseks fail, mis aitab tulemusi kiirelt kätte saada (rattaga pead ikka ise sõitma ja see ei tule kergelt) ja lihtsamini interpreteerida.

Exceli tööriist (lae fail alla oma arvutisse).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 914
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: sõitjaprofiili kvantitatiivne leidmine

Postitus Postitas veloson » 05. 03. 2018. 14:07

Jätsin kunagi siia märke, et Xertonline teeb kah sellist läbilõiget, sealjuures saab Strava kasutaja [Sync] nuppu vajutada ja andmed väntavad ennast ise graafikuteks valmis. Märkus kasulike andmete jaoks vajaliku higi ja verega panustamise kohta endiselt väga pädev.

Ühel lõbusal lehel loetlevad ka mõned eeskujud ning annavad soovitusi, millal mingi profiilitüüp valida. Teisisõnu, Xert mitte ainult ei aita olemasolevatele andmetele vastavat profiilitüüpi välja selgitada, vaid rehkendab vajadusel vastavalt eesmärgile ka soovitud tüübile vajalike omaduste suunas rühkmiseks ka parasjagu asjakohaseid treeninguid koos konkreetse treeningtsoonidega -- jätkab sealt, kust Sportlyzer kunagi vasakule keeras, ja päris asjalikult jätkab!
Pilt
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."

Art_
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 20. 06. 2018. 10:33

Re: sõitjaprofiili kvantitatiivne leidmine

Postitus Postitas Art_ » 20. 06. 2018. 10:38

Tänan, kas on veel muidu variante/materjali teemal?

Vasta

Mine “Treening”