Telefon ja telefonihoidja

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tripp
Rattur
Postitusi: 431
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Telefon ja telefonihoidja

Postitus Postitas tripp » 20. 07. 2020. 15:10

Millist telefoni ja telefonihoidjat te rattaga sõites kasutate?

Olen matkaja. Mul on sõites pidevalt ees Maa-ameti kaart läbi RMK rakenduse.
Praegu kasutan tavalist telefoni ja orienteerumiskaardi hoidjat (http://www.miry.cz/index.php?lang=en&view=produkty).
Alus annab pööratavuse ja veekindluse, ning telefon töötab ka läbi kaardhoidja kile.
Kahjuks on sel süsteemil ka mitu miinust.

Seega sooviks telefoni, mis oleks:
- veekindel
- suure ekraaniga
- odav
- põrutuskindel
- tehniliselt keskpärane, ainult RMK kaardirakendus peab käima minema
ja sellele sobivat pööratavat hoidjat.

Mida kasutate jalgratta peal teie?

mtm
Rattur
Postitusi: 214
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Telefon ja telefonihoidja

Postitus Postitas mtm » 20. 07. 2020. 16:15

Odav, keskpärane ning vee- ja põrutuskindel oleks mõni hiinakas mille saad Starcom'i poest, sellised on näiteks Dogee, Ulefone, Blackview mudelivalikus. Korralik pööratav hoidja on Ram Mount.

Ma küll ei matka vaid sõidan niisama metsas aga RMK või muud online kaartidega rakendust kasutada ei saa kuna siis kui kaarti vaadata vaja oleks olen tihti kaugel metsas kus online kaart laadib kole aeglaselt. Seetõttu kasutan tänu Tipikate Rattamatkaklubi õpetustele maaameti offline kaarte Orux Maps Android äppis. Hoidikut ei kasuta kuna enne sõitu jätan kaardi enam-vähem meelde ja vaatan seda vaid kui teepeal mõni küsimus tekib.

arnea
Rattur
Postitusi: 1000
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Telefon ja telefonihoidja

Postitus Postitas arnea » 20. 07. 2020. 22:11

Samsung Xcover 4s ja Armor-X hoidja.

Samsung on IP68 + kukkumiskindel + regulaarsed softiuuendused + üsna odav. Aku kestis ~80% heleduse peale keeratud ekraaniga 6-7 tunnise sõidu ära.

Armor-X teeb spetsiaalselt selle telefoni jaoks hoidjat - seega on telefon kõvasti kinni, mingeid kumme vms pole.

Ise pruugin Locus Maps Pro-d. On väga funktsionaalne. Alpides oli eriti hea, kuna kaardid olid eriti head. Mõtlesin teha Maaameti kaardist offline versiooni selle jaoks, aga pole jõudnud.

wagner
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Telefon ja telefonihoidja

Postitus Postitas wagner » 31. 07. 2020. 14:51

Mul on telefonihoidjaks https://www.hawaii.ee/et/telefonihoidja-lenksule-os1400 ja sellega on nii ja naa. Matkatempoga sõites pole telefon veel oma teed minema hakanud, seal nagu toimiks; juurikatel ja hüpetel kihutamist pole proovinud. Miinuspoolele läheb veel see, et kinnitused (nii kumm kui külgtoed) kipuvad nuppudega kattuma. Seega ostusoovitusele otseselt alla ei kirjutaks. Minu jaoks oli oluline just see, et telefon ei oleks kusagil kile all peidus, see tapab kogu kasutatavuse ja nähtavuse ära. Ning kuna oli kiirelt vaja, ostsin esimese sobiva, mis poes vastu vaatas.

Telefon on sajaeurone mitte-veekindel Redmi. Vihmaga pistan lihtsalt taskusse. Päevastel retkedel vahet ei ole, kui see otsad annab - koju tagasi ikka jõuab, järgmisel päeval võib samasuguse uue osta ning kui sõit jääbki puuduva kaardi tõttu plaanitust lühemaks, siis, no mis seal ikka, elab üle.

Mõned nädalad tagasi mõtlesin samuti, et peaks vee- ja põrutuskindla telefoni ostma, et pikemal matkal tagalat kindlustada. Ise jõudsin Ulefone Armorini, Eestis kohapeal saada. Vaatasin erinevad mudelid läbi, osad tundusid veidi viletsad ja osad kallid, mõistlik kompromiss oli ca 200 Euro juures.
mtm kirjutas:
20. 07. 2020. 16:15
Ma küll ei matka vaid sõidan niisama metsas aga RMK või muud online kaartidega rakendust kasutada ei saa kuna siis kui kaarti vaadata vaja oleks olen tihti kaugel metsas kus online kaart laadib kole aeglaselt.
RMK rakenduses on muidu võimalus valitud aladele offline kaart alla laadida (kusagilt menüüdest leitav). Ning kui andmeside on küll olemas, kuid väga aeglane, siis võib telefonil andmeside hoopis välja lülitada (või aluskaartide menüüst soovikohase offline kaardi valida) - siis kasutatakse ainult offline andmeid ja kiiruseprobleem peaks lahenema.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”