Talveks sõidujope, kindad. Mida tuleks silmaspidada?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Vasta
urmas97
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 12. 2004. 20:18

Talveks sõidujope, kindad. Mida tuleks silmaspidada?

Postitus Postitas urmas97 » 13. 11. 2007. 22:08

Tere!
Vaatasin, et sellist teemat siin nagu polegi ja tegin ise. Plaan siis osta talveks sõidujope, mida saaks kasutada ka suusatamisel. Samuti kindad, mida saab kasutada nii rattaga sõidul kui suusatamisel.
Milliseid brände te soovitate ja kuidas otsustada, milline jope peab hästi tuult ja hoiab sooja? Võiks soovitada ka häid ja soodsaid poode Tartus, kust tasuks riideid otsima minna.

Tänud ette!
Enne mõtle, siis ütle!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 11498
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 13. 11. 2007. 22:27

Kindlasti on ka vastuväiteid, aga ma väidan, et väga head universaalset asja pole.

Kuigi rattaga sõidan talvel väga harva, siis suusatan palju. Minu põhiline tähelepanek seostub jakkide seljaosa materjaliga. Suusas, kus töötab kogu keha, on oluline ka materjali hingavus. Tavaliselt on suusariietel hingavaks tehtud just seljapealne materjal. Ratta osas on ülakeha paigal ja seega ka "külmem", mistõttu on ka tuulekindlus selja peal olulisem, tulemuseks pea olematu hingavus.

Soovituslik variant on rattasõiduks orgunnida omale suusajaki peale õhuke tuulekindel vest, siis on asi parem vast. Samas on rattajakid võib-olla ka suusa jaoks nats kanged, pole ju rattaseljas vaja kätega vehkida.

Firmadel pole siinkohal vahet, kõik tuntud margid on ok. Omal on positiivne kogemus Craft'i ja kodumaise IlvesExtra'ga.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Hundu
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 17. 08. 2007. 17:14

Postitus Postitas Hundu » 14. 11. 2007. 11:01

Rattasõidujakkidel on jah nii esimene, kui tagumine pool tuultpidvast materjalist.Hingavast materjalist on väike riideriba külgedel ja käiste sisekülgedel. Suusatades teeb ülakeha ikka kordadaes rohkem tööd , kui rattaga sõites.Kinnaste kohapealt võibolla niisuurt vahet pole,siiski, kui ülakeha on soojem on ka käed soojemad, aga eks see oleneb ka inimese käte külmakartilkusest.Mõned ju sõidavad suuska ka -10 -ga paljakäsi :?:
Kokkuvõtteks võiks öelda ,ei ole kehva ilma on kehv riietus :!:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3708
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Talveks sõidujope, kindad. Mida tuleks silmaspidada?

Postitus Postitas mart » 14. 11. 2007. 11:17

urmas97 kirjutas:Plaan siis osta talveks sõidujope, mida saaks kasutada ka suusatamisel. Samuti kindad, mida saab kasutada nii rattaga sõidul kui suusatamisel.
What to Avoid

* Avoid the idea that if it wasn't made for cycling it isn't any good. In fact, you will find relatively few "made for cycling" products that work well in winter. There are just now beginning to come available cycling tights that are warm enough, or gloves that keep your hands warm when they are in the same position for hours. Often ski equipment works well.

* The general advice is to avoid cotton next to the skin. Some folks get downright adamant about this. Others just avoid it on long rides.
The problem is that cotton soaks up perspiration and just hangs on to it, keeping it right on your skin. The minutes you slow down or stop working you get very cold very quickly.

* Avoid over dressing. Start out a little cold. If you are worried about freezing take along another garment, but don't go out over dressed.

* Clipless pedals and shoes generally don't cut it in really cold winters. Even if they did not get packed with snow and work poorly, the cleats are generally bolted to a steel plate directly under your foot. This sucks the heat right out through the cleat and freezes the sole of your foot in no time. Clips and straps work better. A lightweight winter boot or hiking boot keeps you warmer. If they aren't "bikey" enough for you, feel free to cover them with garish spray paint.


http://www.icebike.org/Clothing/clothing.htm
Mõhk (alias metslane) ja Tölpa (alias Tairkibal) suudavad rattafoorumi sõnatuks muuta.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

urmas97
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 12. 2004. 20:18

Postitus Postitas urmas97 » 14. 11. 2007. 17:39

Käisin siis täna paaris poes ja ostsin lõpuks endale Crafti toodangust sellise kerge jope, millel tagumine pool hingab. Crafti kasuks otsustasin eelkõige hinnasilti vaadates, sest sarnased tooted näiteks Ilveselt on poole kallimad. Poes oli müügil ka samale tootele vest, nii et kui külm hakkab, siis kiirelt poodi :D . Rattapoodides müüdavad sõidujoped olid tõesti kuidagi kanged ja suusatada on ehk veidi kehva nendega. Varsti siis kinnaste ja võib-olla kingakatete jahile.
Enne mõtle, siis ütle!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2112
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 15. 11. 2007. 09:20

urmas97 kirjutas:Rattapoodides müüdavad sõidujoped olid tõesti kuidagi kanged ja suusatada on ehk veidi kehva nendega.
Nagu kolleegid on kirjutasid. See kangus võrdub tuulekindluse, soojuse ja mitte tuule käes lopendamisega. Lisaks meteoroloogilisele on rattasõidul pidevalt tegemist ka näiva tuulega, mida suustatades esineb peamiselt laskumistel. Ja suusatad enamasti metsas, mis on vaese mehe kasukas.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11468
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 15. 11. 2007. 12:08

Olles suusatajana veel tagasihoidlikum kui ratturina, kasutan suusatamisel ainult olemasolevaid rattariideid. Sõidan vaid klassikat. Aegviidu 19 km ringi läbin ca 1:50 kuna põlv ei luba enamat välja pigistada. Püksteks 5 a vanad Specialized talvepüksid, eest windstopper, tagant hingav, sooja seljaosaga, vastavalt ilmale all vbolla ka Brynje võrkpesu. Jopeks täiswindstopper "karvase" sisepinnaga rattajope. Pesuks alla brynje võrkpesu. tõsisema külmaga olen peale pannud veel õhuksest windstopperist vesti kuna jopealune ei hinga just ülearu ja märg jope hakkab keha eriti laskumistel jahutama otsese soojusüulekandega.
Peamine on taolises vormis mitte kusagil kokutama jääda ja maha jahtuda. Siis on jama majas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2112
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 15. 11. 2007. 12:57

Väga mitut windstopperit (TM või mitte) ei tasuks üksteise otsa laduda, muidu hakkab nende vahele vesi seisma jääma. Ja talvel teeb vesi teadagi mida - mu softshell jope muutus ükskord jäätudes suhteliselt hardshelliks.. Pigem rohkem esimest ja teist kihti, välimist ei tasu korrutada. Ma ei tea kas seal on mingid rõhud mängus, et värske aur tuleb hingavast kihist läbi, aga järgmises kihis protsess aeglustub või mis, aga mitmest "hingavast aga tuulekindlast" kihist saab lämbumine.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 375
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 15. 11. 2007. 13:19

Mina tegin eile panuse windstopperiga aluspesu peale (Craft), mis idee poolest sobiks panna rattasõidul suvise pika vormi alla. Põhiline häda ongi ju tuulega, mu vanad windstopperiga pükste põlved on muutunud tänu jääl kukkumistele auklikuks ja ükskõik mis sinna alla panna, hakkas külm. Testi tulemustest edaspidi...

urmas97
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 12. 2004. 20:18

Postitus Postitas urmas97 » 15. 11. 2007. 16:52

Tegin täna -4kraadiga 15km sõidu. Külm hakkas ainult näol ja näppudel(õiged kindad veel ostmata). Soe pesu alla ja suusajope peale, ning saab sõita küll sellise külmaga. Külmemaga nagunii rattaga sõitma ilmselt ei lähe, nii et praegu olen rahul.
Enne mõtle, siis ütle!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2112
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 15. 11. 2007. 17:26

urmas97 kirjutas:Külm hakkas ainult näol ja näppudel(õiged kindad veel ostmata).
Väike vihje, et on olemas (endal Odlo tooted) "soe aluspesu" ka kinnastele, ehk siis õhukesed aluskindad, lisakihiks. Mul on pealiskindad mingid igivanad (enne kui Hawaii Castelliga tegelema hakkas) Castellid, millel voodrit pole, aga mis on väga tuulekindlad ja pisut pikema randmeosaga - nende pealis- ja aluskinnaste comboga olen ka talviti sõitnud ja kõik sõrmed alles.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”