Abi rummusiseste käikudega

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Tuurakas
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 23. 05. 2011. 16:21

Abi rummusiseste käikudega

Postitus Postitas Tuurakas » 01. 10. 2019. 13:18

Tere.
Olemas 26" sõõridega maastikuratas. Käiguosa on suht otsakorral ja tekkis mõte asi teistmoodi üles ehitada. Tavaline käiguvahetaja ja kett ei ela eriti kaua minu käes. Rookisin käiguvahetaja vahelt ära ja hoopis sehvem sõita. Oskab keegi mainida, mis asjadel silma peal hoida maastikurattale rummusiseid käike külge pookides? Kas rumm läheb kobisemata maastikurattale alla? Kodarad tuleb teise pikkusega saan aru. Kas ketipinguti läheb sujuvalt käiguvahetaja asemele? Kas kõik ketipingutid sobivad? Mida tähendab kerge jooks? Laagrid on paremad?
Pisike mure rummusiseste käikudega jooksu valimisel. Oskab keegi näpuga näidata, mida mõistlik lähemalt vaadata. Tootjaid erinevaid ja kraami suht palju. Endal kodus netiühendust ei ole ja kohalikus raamatukogus ei saa päev otsa seilata. Ehk lahked veluurid aitavad:).
Velo on liiklusvahend, mitte simmanitel käimiseks. Märjal ajal saab üksjagu mudast metsavaheteed, talvel lumes. Sõidetakse iga päev. Pesta ei ole aega iga päev:). Ehk mudapidavus ja vastupidavus on kõige olulisemad näitajad. Kolm käiku on hea küll, samas rohkemate käikudega ära ei põlga. Rumm võiks maksta 200.- euri kandis. Kui on midagi eriti head ja kallimat, siis võiks mainida.
Jalg on suht jäme ja ülekanne peaks selle välja kannatama. Kett võimalikult lai ja hammasrattad, ketipingutid sinna juurde. Kett võiks olla kroomitud.
Kui liiga palju tahta ei ole, siis võiks asi ka kerge liikumisega olla:).
Mis netipoode võiks Euroopas üldse vaadata?
Tänud.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 609
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Abi rummusiseste käikudega

Postitus Postitas j6ukur » 02. 10. 2019. 09:33

Mul oli paar aastat talve- ja matkarattal shimano alfine 11 - midagi kurta ei olnud. 500% ulatusega vedas laste matkakäru ka kuppelmaastikul üle ning kiirem ots ei jäänud maanteel hätta. Järgmiseks valiksin pigem rihmülekande, aga see eeldab juba spetsiaalset raami.

Pommikindlam on Rohloff, aga hinnavahe on vast 3-4x 250€ vs 1000€.

Vasta

Mine “Jupid”