1. leht 1-st

MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 16:28
Postitas Daehlie
Tervist,

Kas keegi saaks mõne sõnaga seletada, miks peaks rahvasportlane MNT ratta puhul kindlasti eelistama MNT pedaale (ja kingi)?

Küsimus on ajendatud sellest, et olemasoleval MTB rattal on kasutusel Time Atac MTB pedaalid ja korralikud carbon tallaga Shimano MTB kingad - see combo on hea mitu aastat vana, aga seni väga hästi vastu pidanud.
Hiljuti sai soetatud kasutatud maanteeratas ilma pedaalideta. Esimene loogiline mõte oli, et ostan juurde MNT pedaalid ja MNT kingad. Peale pikemat info kogumist jõudsin arusaamisele, et pedaalid võiksid olla Shimano 105 (5800) ja kingad nt Shimano SP3, SP5 (või mõne muu tootja analoogid).

Täna tuletati mulle meelde, et on kodanikke, kes kasutavad MNT rataste puhul MTB pedaale. Tuhnisin erinevates foorumistes, aga põhjapanevat selgitust selle teema kohta ei õnnestunud mul leida. Mõned näited: vahel on kasulik omada teist paari kingi(?) ning kõige asjalikum selgitus mille leidsin - MNT pedaali toetuspind on laiem.

Kui olemasolev MTB king on hea, siis mis on need põhjused, miks ei peaks ostma ühte lisapaari Time Atac pedaale ja neid MNT rattale külge panema? Naljaga pooleks - keegi inglane kirjutas ja kurtis, et teised MNT ratturid ei lehvita MTB-kingaga MNT ratturile vastu :D

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 16:40
Postitas dh
Mina kasutan MTB (Shimano SPD) pedaale ka maanteerattal ja oman kahte paari kingi - suve ja talvekingad. Kui oleksid eraldi MNT pedaalid siis peaks 4 paari kingi olema - oluliselt kallim (ja kapis vähem ruumi).

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 16:41
Postitas Miki-Hiir
Noh mulle lehvitatakse ikka vastu kuigi mul on nii mtb, mnt, kui ka hübriidi küljes Shimano spd pedaalid ja sõidan kõigi kolmega mtb kingaga.
Paaril sõbral on ka mtb king ja pedaal nii mnt kui mtb rattal, nad ka ei kurda :)

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 16:54
Postitas j6ukur
Miki-Hiir kirjutas:Noh mulle lehvitatakse ikka vastu
Normaalne viisakus - viipan ka kaasratturitele :D
Maanteekinga vajavad need, kes tahavad finišit või kiirendust kangutada nii, et ratas enam vertikaalis pole. Mul on 10 aastat atac-id maastikul ja maanteel Kord käisin musta sokiga maanteetrennis...

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 19:22
Postitas erikr
Mul kõigil ratastel Time ATACid.
Kahed suvised MTB kingad ja ühed talvised saapad.
Iga jalats iga rattaga kasutatav.
Ei ole veel maanteel asi MTB pedaali taha jäänud.

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 20:02
Postitas rainerhq
j6ukur kirjutas:Kord käisin musta sokiga maanteetrennis...
Musta värvi sokk väga ok :) peaasi et mitte väga lühike.

Rule #27 // Shorts and socks should be like Goldilocks.
Not too long and not too short. (Disclaimer: despite Sean Yates’ horrible choice in shorts length, he is a quintessential hard man of cycling and is deeply admired by the Velominati. Whereas Armstrong’s short and sock lengths are just plain wrong.) No socks is a no-no, as are those ankle-length ones that should only be worn by female tennis players.

Rule #28 // Socks can be any damn colour you like.
White is old school cool. Black is cool too, but were given a bad image by a Texan whose were too long. If you feel you must go colored, make sure they damn well match your kit. Tip: DeFeet Wool-E-Ators rule.

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 20:25
Postitas raamimurdja
Kui päris aus olla, ega siis pole tegelikult maanteeratast ka vaja. Maastikurattaga või hübriidiga saab igal pool sõidetud.
Maanteekingadega on sama, et neid pole vaja, aga nendega on mugavam ja tunnetus on parem.
Toetuspind on suurem ja klots loksub märgatavalt vähem.

Kokkuvõtvalt ütleks nii: kui sõitmist vähe ja rahaga laiata ei ole, siis sõida igal pool maastikukingadega, sellise lahenduse jaoks on Shimano olemas ka spets pedaalid, millel toetuspind suurem (http://proshop.ee/mnt-pedaalid/702-shim ... results=94).
Kui vahendeid piisavalt või sõitmist on rohkem, siis on mõtekas sõita ikkagi maanteel maantee kingadega.

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 20:58
Postitas MK777
Olen tavaline harrastaja ja pean tunnistama, et minu jaoks on ka MTB king kuidagi meelepärasem.
Esiteks juba selle pärast, et treppidelt alla/üles kõndimine ja niisama sammumine on tunduvalt mugavam.
Teiseks ma ei tahtnud garderoobi juurde tekitada veel ühte või kahte jalatsite paari.
Arvan, et isiklik mugavus on ikkagi tähtsam, kui mingite "reeglite" jälgimine.

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 10. 02. 2017. 22:42
Postitas erikr
MK777 kirjutas:O
Arvan, et isiklik mugavus on ikkagi tähtsam, kui mingite "reeglite" jälgimine.
Jah kusjuures paar aastat tagasi läks mul Hispaanias vihmaga kumm. Vahetasin ära ja sõitsin "kodu" poole tagasi. 4 km enne "kodu" oli väliskummi praost niipalju välja punnitanud, et läks jälle. 4km MTB kingades "koduni" kõndida oli väga OK.

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 11. 02. 2017. 14:20
Postitas dirigent
Olen minagi kuulnud kui mõni hr. lõunalaagris baasini pidnud kõndima mnt kingadega ja pärast jube kurb kui vaatas oma 300- spessu kingi ja need olid pm pekkis.

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 12. 02. 2017. 11:01
Postitas Daehlie
Tänud, kes arvamust avaldasid! Läksin seda teed, et võtsin ühe paari Time Atac pedaale juurde, Veloplus tegi kohapeal väga hea hinna.

Re: MTB pedaalid MNT rattatale?

Postitatud: 21. 02. 2017. 02:03
Postitas devilc
Absoluutselt saab sõidetud, ei sega nad midagi. Samas - maanteekingad ja pedaalid on kergemad, paremast toetuspinnast juba räägiti, traditsioonides ja välimusest samuti.

Minu jaoks on põhipõhjus selles, et kui ka baigiga hullatud on, siis mudased kingad näevad ikka MNT rattaga kombinatsioonis päris kohatud välja ning kui tahaks peale mõnda elumudast baigivõistlust järgmisel päeval trenni minna, siis ööga nad reeglina ära ei kuiva.