4. etapp - 04. juuli Kiviõli

Vasta
taavisport
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 05. 05. 2006. 14:10

4. etapp - 04. juuli Kiviõli

Postitus Postitas taavisport » 29. 06. 2020. 14:29

Selle aasta põhiringi pikkuseks on 5.0 km ja ca 165 tõusumeetrit. Võrreldes eelmise aasta Kiviõli MTB Festi rajaga, hakkab ring käima teistpidi ning oleme jätnud välja suusanõlva serpentiini ning selle asemel on natuke tehnilisem "DH" (downhilli) tõus, motokrossi raja juures. Seda on pealtvaatajatel hea jälgida ning kaasa elada, kuna on kohe stardi ja finishi juures. Ring koosneb kolmest pikemast ja kolmest lühemast tõusust. Raja märksõnadeks oleks ebaeestilikult pikad flow-tüüpi trail-sugemetega laskumised, millest ühe oleme tänavu lisanud mäe idapoolsele küljele. Kiiremad läbivad ringi ca 15-17 minutiga. Kavas on ka kohustuslikud hüpped ja loomulikult ka õige XC-hundi lemmikud – Rock Gardenid. Ohtlikuna tunduvad kohad on võimalik läbida ka B-liinide kaudu.

M/N14 võistlevad ca 4 km pikkusel ringil, millelt on põhiringi kaks kõrgemat tipp puudu.

M/N10 ja M/N12 rada kulgeb põhirajaga kattuval rajaosal, 900 meetri pikkusel ringil. Stardikoht on põhistardist natuke eemal, ca 50 m põhiraja stardi suunast edasi.

Samal ajal toimub ka Downhilli Eesti Meistrivõistluste treeningud, DH võistluspäev on 05.07.

www.xco.ee

Pilt

Start on mööda Terviserada, suunaga Seikluskeskuse poole. Seikluskeskuse territoorium on tasuline ning sinna ilma piletita kolama minna pole lubatud.
Esimene kitsam koht on natuke tehniline "Paekivi tõus", millele järgneb lai "K700" suusanõlva tõus. Stardi saginas jaoks peaks möödumiskohti olema.
Laskumine "Uss", mis on üsna kiire ja mille ülemises osas on A liinil järsk drop silla alla ning alumises osas topelt drop. B liin jääb alumisel osal vasakule.
"Silla laskumine" on kiire lõik, kus peale silla ületus on "männi gap" (vahe) ja drop. B liin jookseb vasakult poolt.
"Publiku tõus" on hea jälgida, asub kohe rockgardeni vastas, kus kiirem ja värskem saab valida parempoolse raja ning väsinum vasaku raja.
"Disckgolfi tõus", tehniliselt lihtne kuid pikk tõus, et jõuda põhiosani :!:
"Uus Rockgearden" algab Äkke kurvidega ja palgi treppiga. A liinil on mitu rada millest kiireim lõppeb kikkeri hüppega :D
"DH tõus" on samuti vana Downhilli raja osa, mille järsud osad on publikule hea jälgida, ülemine osa läheb üle motokrossi raja.
"Allee" rajaosa sai valmis 2020 kevadel, kuid mille idee oli juba olemas enne 2018 EMVi. Alle osa ei ole tehniliselt raske kuid on silmale kena vaadata.
"Sinka-vonka" on Tauri ja Ainari idee tuua rajale sisse rohkem FLOWd :D , põnev lõik kuid tuleb olla tähelepanelik, et lenksuga puud ei tabaks.
"Esinene rõve tõus" nime on keegi hea inimene Stravas välja mõelnud, aga mõnes mõttes on see siiski esimene kuna sai meil esimesena valmis (2017). https://www.strava.com/activities/36581 ... 7677400731
"Vana rockgarden" - meie esimene Rockgarden, mille ülemine uuem osa on päris ärev. Ainuke koht kus ma ise kukkunud olen (Taavi :D ).
"Suusarja tõus" ja "Enduro" rajaosad ei vaja kirjeldamist, sest nimi ütleb kõik ning midagi erilist ei ole. Sees on need, kuna kuidagi on vaja rada tagasi tuua finishisse. Finishisse jõuab mööda Terviserada, et tervis ikka tagasi tuleks enne uut ringi :lol:

Vasta

Mine “Husqvarna Olümpiakrossi Karikasari 2020”