1. leht 1-st

Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 04. 08. 2018. 22:29
Postitas J.KTM79
Aeg teema püsti panna.
Kas homme 05.08 toimub ikka Hauka Laada matk? Sarja kodulehel olev rajakirjelduse info ütleb, et see selgub kui Keskkonnaametilt on nõusolek saadud. Kuna ilmselt seda nõusolekut tänaseks ei ole ja eeldades, et meie ametnikud nädalavahetuseti ei tööta, siis kas homme ikka võib rajale minna ilma kartmata, et kuskil rohelised maha võtavad näiteks mingite lindude rahu häirimise pärast???
Kuna seda etappi ei ole varem olnud kalendris, siis oleks abiks, kui saaks ka mingi rajakirjelduse enne matkasõitu. Tänud!

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 04. 08. 2018. 23:08
Postitas mart
Kodulehel kirjas, et põhisõit 11. augustil 2018a ja tutvumismatk 05.08
SYNLAB tervisesõit 5. August 2018, stardiga Antsla Gümnaasiumi staadionilt
Osalemine tasuta ja omal vastutusel
Teeninduspunkt avatud 12:00-16:00
Liikumine rajale koos juhendajatega algab kell 12:0
0


https://estoniancup.ee/etapp/hauka-laada-rattamaraton/

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 07. 08. 2018. 21:06
Postitas soul
Kes läbisõitnud, kuidas rada cycloka jaoks oleks, raputab tublisti ja on väga juurikaline?

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 08. 08. 2018. 06:37
Postitas Fan
Rada on kiire, aga sees on elemente kus kindlasti cycloga hävib. Võimalusel bike.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 08. 08. 2018. 19:19
Postitas J.KTM79
Ei tea, kas sõidad GP-d või maratoni distantsi. GP-l veidi ka tehnilist lõiku sees. Aga maratonil võiks ka ilmselt cycloga peale minna. 90% ulatuses ikkagi kõvakattega teed :)

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 11. 08. 2018. 20:29
Postitas JLansa
tehnilisi lõike ei täheldanud, kiirus ja tolm...
korralik pulss...
seekord ei viici videot ka panna, sest see oleks sama igav, kui teeksin grupis trenni :D
õnneks on järgmised 2 etappi parajad maasikad :D

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 08:22
Postitas Dimmas
täitsa mõtetu kruusaralli.
elva nr.2
teine kord raudselt ei tule.
(n)

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 09:22
Postitas Nongrata
Elvaga paras paar, kuigi gramm parem. Poole distantsi peal näitas keskmist 30+kmh. Enda tabelis pean selle kahjuks koos Elvaga liigutama junk lahtrisse. Kas sarjal mingit ühtset köögi standardit ei ole? Ühel etapil on laud lookas, teisel piirdub supi ja morsiga.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 10:05
Postitas priit908
Jagan eelkõnelejate seisukohta ning loodan, et see ei ole uus tendents EC-s - las need kruusauhamised jäävad ajalukku. Valdav osa sõidust oli pigem MNT grupisõidu moodi :roll: Kui järgmine aasta peaks taas toimuma, siis jääb minulgi vahele.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 10:50
Postitas Kaido88
Hauka Laada maraton oli paras grupisõit aga pisut huvitavam kui Elva :D Aitab küll sellest Elva kruusarallist, kui valida üks neist siis Hauka Laada oma.

Eelmine aasta EC viis sisse, et raja sõidab läbi keegi märgistusekontrolliks- SEE hooaeg on ikka samad jamad :( No kurat küll, kui Gert Jõeäär ütleb juba, et pani ühes kohas tuimalt otse, sest pööret polnud näha, siis on midagi metsas sellega. See polnud ainus kehvasti tähistatud koht.
Pole ime, et EC reklaam lause EESTI SUURIM MARATONIDESARI ei ole enam tõene.

Söögilaua valik oli väga nutune. Nii suurelt korraldajalt võiks eeldada pidusööki, mitte üliõpilase kuulõpu lõunat. Ilmselt läks kogu raha auhindadele.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 10:53
Postitas eyper
Ma saan ühest kruusakihutamisest 8 etapi hulgast veel aru. Aga eilne sõit oli ikka pointless. Okei, tõesti parem kui Elva. Paar toredat kohta oli siis, kui sai singlil mäge sõita või siis ümber väiksema munamäe tiirutada. Aga see moodustas ka max 5% kogurajast.

Blums ütles oma intervjuus hästi välja ala.
"Estonian tracks are not too technical. Sometimes just tough. But this one was just gravel"

Meil on olemas FIltri rattaralli, kus saab MNT-d sõita. Maastikurattamaraton võiks olla ikka m-a-a-s-t-i-k-u rattamaraton.

Ja siis tuleme tagasi selle lubaduse juurde, et GP võitja aeg on ca 2,5h. Eile oli siis võitja aeg 1h 50min (SIC!) kanti. Ja kusjuures see ei ole ju sel hooajal esimest korda. Teatud Marimetsa etapid olid/on ka pikemad. Kas keegi korralduskomiteest annaks palun selgitust, miks ei suudeta oma lubadustest kinni pidada?

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 11:19
Postitas arvo94
sõitke kiiremini siis jääb mölisemiseks vähem aega.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 12:00
Postitas fronius
:D

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 13:04
Postitas Fredi
Igatahes mulle meeldis! Estonian Cup on õigel teel ja vähemalt rajad on sarjas tervikuna mitmekülgsed. Ja tore lugeda siin nende "singlifännide" kiunu. Ära on räigelt tüüdanud see möga, et kui maraton, siis peaks olema 100% mingitel krd singlitel ja karjamaadel. Kuskohas see kirjas on? Näit. UCI MTB maratoni MM ülekandeid olete vaadanud? Kui kruusal üldse sõita ei jõua, siis harrastage jalgratta trialit, aga MTB jalgrattamaraton on aeroobne sport. Need võistluste korraldajad, kes on siin foorumis seda "singlimaffia" viginat (kes tegelt moodustavad maratonidel osalejatest ainult väikse osa), kuulda võtnud, teavad omast käest, kuidas osalejate arvud kukkuma hakkavad, kui maratonid üle võlli pea täielikult singlitakeks tehakse.

Jalgratta-triali harrastajatel soovitaks teha aga oma sari, seal pole tähtis, et te jalgrattaga tegelt sõita ei jõua, saate singlitel peal "nikerdades" enesepettusega tegeleda.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 14:00
Postitas eyper
Fredi kirjutas:Ja tore lugeda siin nende "singlifännide" kiunu. Ära on räigelt tüüdanud see möga, et kui maraton, siis peaks olema 100% mingitel krd singlitel ja karjamaadel. Kuskohas see kirjas on? Näit. UCI MTB maratoni MM ülekandeid olete vaadanud?
Ei räägigi seda, et 100% või 80% peab olema singlitel. Pole seda väitnudki. Rada võiks olla rohkem tasakaalus.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 14:15
Postitas JLansa
eyper kirjutas:
Meil on olemas FIltri rattaralli, kus saab MNT-d sõita. Maastikurattamaraton võiks olla ikka m-a-a-s-t-i-k-u rattamaraton.
(y) (y) (y)

* Fredi on lihtsalt troll foorumis :D
search.php?author_id=18218&sr=posts

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 14:23
Postitas Fredi
JLansa kirjutas:
eyper kirjutas:
Meil on olemas FIltri rattaralli, kus saab MNT-d sõita. Maastikurattamaraton võiks olla ikka m-a-a-s-t-i-k-u rattamaraton.
(y) (y) (y)

* Fredi on lihtsalt troll foorumis :D
search.php?author_id=18218&sr=posts
Defineerige, milline on "õige" maastik Teie maratonidele. Wikipediast:
Maastik on mõiste, mille sisu lahutamatuks osaks on inimene. Soovides rõhutada inimese mõju erinevat määra, kõneldakse sageli

ürgmaastikust – inimtegevusest ja kultuurist puutumata maastik ning loodus[1];
loodusmaastikust – maastik, mille tekkimist on mõjutanud peamiselt looduslikud protsessid ja seetõttu on looduslikud protsessid seal domineerivamad [3];
kultuurmaastikust – maastik, mis omab suuremal või vähemal määral inimtegevuse jälgi
Et siis MTB maratoni peab tegema kus? Ürgmaastikul ainult? Kultuurmaastiku osaks, mis katab Eestis ca 90%, on nimelt ka teed ja rajad.

Ja trollideks võib pigem nimetada indiviide, kes absoluutselt iga maratoni teemas vinguvad kruusa üle, isegi siis, kui kogu maratoni peale oli ehk 100 m kruusateed.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 12. 08. 2018. 14:32
Postitas JLansa
Fredi kirjutas:
Tuleb nõustuda eelpoolkõnelejatega. Raske on leida Eestis MTB maratoni, mis annaks meiesugustele, väga heade tehniliste oskustega MTB sõitjatele tõelise sõiduelamuse tehnilisest aspektist lähtuvalt vaadates. Kruusast oleme korduvalt rääkinud - see lausa solvab MTB meest, kellel on head tehnilised oskused! Kruusa osakaal peab olema null, muidu pole tegu MTB maratoniga! Mul ei ole soovi kihutada poisikese kombel, vaid soov oskuslikult nikerdada tehnilistel elementidel! Ja muda kohta peaks ka mainima, et ma isiklikult ei pea muda mingiks tehniliseks elemendiks. Tehnilised elemendid on ikka juurikad ja mättad ja kivid, rajad peaks kõik olema ainult juurikate ja mätatste ja kivide peal! Muda aga rikub rattaid ja määrib kalleid riideid. Peale Kalevipoja maratoni oli ratas nii mudane, et pidin selle professionaalse mehaaniku kätte pessu viima. Riietest ei hakka rääkimagi, pidin kõik uued ostma, sest kukkusin mudasse pikali, kui mingi ilma tehniliste oskusteta kruusamees mööda trügis (halloo - austame ikka kaasvõistlejaid). Kes selle mulle kinni maksab? Mis puutub toitlustamisse, siis minu meelest oleks tänapäeval elementaarne, kui oleks eraldi menüü taimetoitlastele ja veganitele ja siis veel neile, kes sealiha ei söö. Ise oleksin eelistanud supi asemele kvaliteetset taastavat valgujooki. Suppi ma ei söö, sest kui see hakkab kõhus loksuma, siis on halb tehnilistel elementidel maastikurattaga nikerdada.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 13. 08. 2018. 07:45
Postitas martr
Paar senti minu poolt kaa.
Huvitav, kas esimene Hauka Laada RM oli sellele korraldustiimile samuti esimene?
Raja kohta pole mul ühtegi halba sõna. Rada oli kõigile võrdne, mäefinishi ümbruses olnud singel oli äge, ülejäänud rada nõudis rasket jalga mida minul seekord kaasas ei olnud.
Paar asja, mis ajasid kurjaks (lõpuks isegi väga kurjaks).
1. TP-d:
1.1 Kurat ärge pange TP toidulaudu kiiresse sisekurvi!!. Kurve tihti lõigatakse ja sisekurvis on kõige suurem kiirus, mis tähendab, et kui panete sinna TP toidulaua, siis esiteks ei jõua sealt keegi midagi haarata ja teiseks tekitate potensiaalse ohuolukorra.
1.2 TP teenindajad võiksid olla nii vastutulelikud jajoogitopsi ulatada, mitte samal ajal leti taga telefonis surfata, kui võistlejad mööda sõidavad. Esimesest TP-st sõitsin mööda, oleksin hea meelega vett võtnud aga ei tahtnud grupist maha jääda. Teises TP-s hüüdsin juba kaugelt, et "palun vett!!" Härra laua taga osutas viisakalt käega viibates, et "palun, vesi on siinpool". Püüdsin siis hoo pealt sealt laualt topsi haarata, millega ma kahjuks hakkama ei saanud ja tõmbasin selle juures veel pool lauda topsidest tühjaks. Palun väga vabandust, et ma nii tegin, kuid ega ma ennast eriti süüd ka ei tunne.
2. Raja tähistus.
Ma ei tea, kas keegi oli jälle käinud rajalt viitasid varastamas, aga taaskord: mahapöörangu tähistamiseks ei piisa sellest, kui 5m PÄRAST ärapööret on oksa külge lint riputatud. Ja kui tuled mäest alla grupis 40+kmh ja siis viimasel hetkel näed sisekurvis noolt vasakule, siis sealt lihtsalt ei jõua maha pidurdada ja pöörata. Mul endal oli see kogemus, et minu ees sõitja märkas noolt ja hakkas juba paremale ära pöörama. Mina märkasin noolt hiljem ja puhtalt selle pärast, et kõva häält tegin ei keeranud teine mees mulle peale ja panime terve grupiga kurvist otse. Oleks ma vait olnud, kütnuks ma täie pasaga teisele küljelt sisse. Tagasi pöörates juba lehtvitasime tagant tulijatele, et rada ära pöörab, Neil möödus see hetk ohutumalt.
Kurat, mul on selline tunne, et kirjutage kasvõi juhendisse sisse nõuded rajatähistusele.

Positiivne noot kaa: mulle hullult teeb südame alt sooja igast kaasaelajad raja ääres. Noormees lõõtsaga HG finishis oli hullult äge.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 13. 08. 2018. 08:12
Postitas meetodimees
+ Hea kiire rada, meeldis, sarja mitmekülgsuse huvides on ka sellist maratoni vaja.

- Rajatähistus sitt.

+- Supilaud ja TP´d ei huvita, ei kasuta seda teenust.

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 14. 08. 2018. 10:42
Postitas TONN
eyper kirjutas:
Ei räägigi seda, et 100% või 80% peab olema singlitel. Pole seda väitnudki. Rada võiks olla rohkem tasakaalus.
(y)

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 14. 08. 2018. 11:38
Postitas Tr11
arvo94 kirjutas:sõitke kiiremini siis jääb mölisemiseks vähem aega.
(y) (y) (y)

Re: Hauka Laada Rattamaraton

Postitatud: 14. 08. 2018. 22:09
Postitas siim_s