Rattaga liiklusõnnetusse - menetlusaeg

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
hypnootik
Rattur

Rattaga liiklusõnnetusse - menetlusaeg

Postitus Postitas hypnootik » 22. 07. 2019. 21:39

Kas on ehk kellelgi kogemust (loodetavasti siiski mitte) auto-jalgratas liiklusõnnetusest?
Ja täpsemalt menetluse ametliku osaga.

Endal õnnestus sattuda õnnetusse kus "peatu ja anna teed" (stop märk) eiranud autojuht sõitis mulle kergliiklusteel otsa.
Mina ärkasin kiirabiautos ning politsei käis kohapeal õnnetust fikseerimas kus tuvastas ka süüdase kelleks oli autojuht.

Edasine aga paneb kulmu kergitama?
Kui aset leiab tavaline õnnetus (ehk siis autode kokkupõrge) võid juba järgmine päev sirge seljaga kõndida kindlustusse (va kui peaks olema vaidluskoht mis minu kaasuse puhul kindlasti nii olla ei saa).

Miks aga võtab auto-jalgratas õnnetuse menetlus tulemusteta aega juba kaks kuud?
On see sarnaste sündmuste puhul tavapraktika?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur

Re: Rattaga liiklusõnnetusse - menetlusaeg

Postitus Postitas Mati » 22. 07. 2019. 21:50

Auto-auto menetlus võib võtta ka vabalt kuu-paar, kui on enamat kui labane kindlustusjuhtum. Inimkahjuga juhutm on alati tõsisem, autojuhil ei piirdu see vaid kindlustusjuhtumiga. Sa ilmselt nõuad ka enamat kui rattakahju.
No ja suvi oma puhkustega ka takkaotsa.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

hypnootik
Rattur

Postitus Postitas hypnootik » 23. 07. 2019. 08:44

Eks varalist kahju oli rohkem kui ratas
Kahjuks enne menetleja ametlikku otsust ei ole mul kellegi poole kahjude nõudmiseks pöörduda.

Kuid omakorda teeb otsuse puudumine mu elu keerulisemaks kuna ma ei tea mis kahjusid üleüldse seadus kohustab hüvitama.
Ja kas lähtutakse samast põhimõttest kui autode puhul, et kui saab taastada, siis taastatakse ja kui ei saa, siis kompenseeritakse hetke turuväärtus.
Veel huvitavam on see, et kes peaks ratta kahju hindama? Seda ei saa ju teha autoremonditöökoda. Kas siis usaldatakse minu poolt valitud rattaremondi töökoda või nõuab kindlustus, et läheksin mingisse kindlasse poodi.

Ning eesti kohtupraktika vist tunneb ainult vahetut kahju. Ehk hingevalu kompensatsiooni nõuda ei saa?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur

Postitus Postitas KaupoR » 23. 07. 2019. 09:00

hypnootik kirjutas:
23. 07. 2019. 08:44
Veel huvitavam on see, et kes peaks ratta kahju hindama? Seda ei saa ju teha autoremonditöökoda. Kas siis usaldatakse minu poolt valitud rattaremondi töökoda või nõuab kindlustus, et läheksin mingisse kindlasse poodi.
Jagan oma praktikat, mis on ca 10 aastat vana. Kuna mul ostudokumente enam alles ei olnud, siis pidin võtma ratta müüjalt (toona oli pood XB3) hinnapakkumise samaväärsele uuele rattale. Õnneks oli neil kataloogis sama ratas olemas ja võeti sealt kataloogist letihind + lisati juurde pedaalid. Järgmisena suunati mind mõnda rattaremonditöökotta (valisin Veloplusi), kust pidin võtma hinnapakkumise ratta sõidukorda tegemiseks. Peale selle esitamist kindlustusele tuli neilt otsus: kas maksame X summa ja võtame ratta endale või maksame X-Y ja ratas jääb mulle. Ma valisin teise, tegin ratta korda ja jäin rahalises mõttes plussi (ma ei räägi siin tervisele tekitatud kahjust).

Minu õnnetuse puhul oli autojuht purjus, seega oli menetlus üsna kiire.
If everything's under control, you're going too slow!

rai66
Rattur

Postitus Postitas rai66 » 23. 07. 2019. 14:43

Tänapäeval surfavad kahjukäsitlejad netis ja juhul kui ratta remont ületab ratta turuväärtusest sama % mis auto puhulgi määrav, siis maksavad ratta turuväärtuse ja ratas läheb neile. Võivad veel teha pakkumise, et maksavad natuke vähem sellest ja katkine ratas sulle. Kui oled ratta alla just raha veel investeerinud, siis määravaks saab ka see. Minul piisas panga väljavõttest, et maksin antud rattapoele kaardiga.

Vasta

Mine “Üldfoorum”