Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
MaOlenJalgrattur
Rattur

Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 03. 07. 2017. 22:32

Pakun välja ka sellise teema, et saada tagasisidet rattaajakirjast Ma Olen Jalgrattur. Lugupidamisega, Vahur Kalmre, ajakirja tegija

MaOlenJalgrattur
Rattur

Re: Rattaajakiri Ma Olen Jalgrattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 04. 07. 2017. 10:49

Natuke rattaajakirja uue numbri (ilmub 7. juulil) tutvustust, pikemalt juba homme.
https://www.facebook.com/maolenjalgrattur/

MaOlenJalgrattur
Rattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 06. 07. 2017. 11:15

Kohe-kohe ilmub rattaajakirja Ma Olen Jalgrattur kaheksas number.
Seekord kutsusime appi Vana Toomase (illustratsioon Artur Tuur Kuus) ja võtsime koos temaga arutada Tallinna rattasõbralikkuse teema.
Tallinna rattastrateegia tegijad räägivad, mis on Tallinnas head ja kus algab jama; kommunaalameti juht Ain Valdmann lubab, et autoteed peavad muutuma ahtamaks ja jalgrattateed tulevad; Artur Sadovski käis ja pildistas jalgratturit Tallinna tänavatel; saame teada, kes on The Cycling Mayor; saame ka teada, mis on jalgrattasõbralikemad linnad maalimas (kadedaks teeb: Helsingi ka!); anname Tallinnale selge eesmärgi järgnevaks kümneks aastaks.
Aga see pole veel kaugeltki kõik.
Mihkel Räim räägib oma rattast; otsime Giro d'Italia värve roosa kõrval; kohtume nende eestlastega, kes on sõitnud ratastel läbi Euroopa vaatama Tour de France'i; vaatame ette Balti Keti velotuurile ...
Ja lõpuks anname nõu naistele, kes tahavad linnas jalgrattaga sõitma hakata.
Ja seegi pole veel kaugeltki kõik. Pildid räägivad seekord Eesti meistrivõistlustest maanteesõidus.
Aga algab ajakiri Vana Toomasega!

PKT
Rattur

PostitusPostitas PKT » 06. 07. 2017. 15:47

Loodan, et ajakiri ei muutu liiga Tallinna keskseks :)

MaOlenJalgrattur
Rattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 06. 07. 2017. 22:39

Toimetajalt. PKT-le, kindlasti ei muutu ajakiri Tallinna-keskseks. Juulinumbris küll teeme Tallinnale tiiru peale, aga järgnevates numbrites uurime kindlasti ka teiste Eesti linnade jalgrattasõbralikkust. Muidu aga kirjutame-näitame rattasõitu kui huvitavat eluala sõltumata linnast ja riigistki. Juulinumbriski käime ka maailma suurtuuridel.

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur

PostitusPostitas ciclismo » 06. 07. 2017. 23:09

MaOlenJalgrattur kirjutas:Artur Sadovski käis ja pildistas jalgratturit Tallinna tänavatel

See on huvitav. Sõidetakse ju vägagi erinevate stiilidega. Riding position. Üks RedBike kirjadega rattur sõitis hommikul Järvel Männiku poole. Väga ilusa stiiliga. Vastassuunas Estonia-särgiga neiu-väga kergelt, ilusa kadentsiga, kohe näha, et andekas. Sagedamini aga:
- üks käsi leistangilt lahti
- "Laid back" - kehakalle taha
- "Kaifija" - mõlemad käed lahti
- "Hoody" - kapuuts silmini peas
- "Autist" - pilk sirgelt ette, oma maailmas
- kõrvaklapid
- nutitelefon- ühe käega ees hoides
- nutitelefon- kahe käega näperdades
- "Sinka-vonka" - nagu väike poiss
- "Kimaja" - nagu TdF sprindis
- Tüdruk pulgal
jne

Ülalnimetatud, enamasti kombineeritult, ongi sagedasemad sõidustiilid Tallinna tänavatel ja kergliiklusteedel, vähemalt noorte seas. Ega selle vastu ei saa olla. Jalgratas - üks väheseid võimalusi olla vaba.

MaOlenJalgrattur
Rattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 10. 07. 2017. 17:11

Huvitav stiilirida. Nii võib tulevikus kokku saada lausa ratturite (Tallinna) välimääraja.

MaOlenJalgrattur
Rattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 12. 07. 2017. 23:13

Marek Rannala, üks Tallinna rattastrateegia tegijatest, räägib rattaajakirja juulinumbris, mis poolenisti pühendatud Tallinna rattasõbralikkuse teemale, nii ... Kas sa oled temaga nõus? Ajakirjas on juttu muidugi tublisti pikemalt. Ja mitmest eri vaatenurgast lähtuvalt.

„Kui me Tõnisega [Tõnis Savi, teine rattastrateegia tegija] siia rattaajakirjaga kohtumisele tulime, loomulikult ratastega, siis Laikmaa tänaval tahtis üks bussijuht Tõnist äärekivisse trügida. Ilma et tal mingit vajadust selleks oleks olnud. Keskkonda, kus Tallinnas ratastega sõita, ei ole kusagil olla. Kui lähed kõnniteele, siis seal hüppavad ehmunud jalakäijad laiali. Kui oled sõiduteel, siis iga auto- ja bussijuht vaatab, et mis sa siin oled, mine sõida seal Hiiu kergliiklusteel. Sisuliselt on sobiv keskkond meil kõik puudu. Liivalaia tänavale on isegi mingid jooned maha tõmmatud, aga need on valesti tehtud. Need rattarajad ei vasta standarditele: nad on liiga kitsad, peaks olema pidev joon, peaks olema tähistus, rada peaks olema kaevukaantest ja lohkudest-kühmudest vaba ... Seda ei ole. Ristmikel lõpevad need rajad üldse ära, seal pead ise hakkama saama. Võib öelda, et tarbesõitja tingimuste osa on meil null. Null! Me peame alles hakkama seda ehitama.“

MaOlenJalgrattur
Rattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 17. 07. 2017. 10:54

Millal mõni Eesti linn saab endale jalgrattalinnapea?
Loe: https://www.facebook.com/maolenjalgrattur/

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur

PostitusPostitas ciclismo » 18. 07. 2017. 23:06

Saagem eurooplasteks, jäägem eestlasteks!
Naked Bike Ride, s.t alastisõidu korraldamine või vähemalt selle kajastamine võiks kasvatada ajakirja populaarsust ja ehk tuua uusi inimesigi rattaharrastajate peresse. Esialgu võiks sõita ilma särgita.

MaOlenJalgrattur
Rattur

PostitusPostitas MaOlenJalgrattur » 20. 07. 2017. 15:38

Toimetajalt. Üks teema on sellega kõrva taha pandud!
Aga veel?
Mis teemad võiksid rattaajakirjas kajastamist leida, et populaarsus aina kasvaks ja kasvaks ja kasvaks.

PKT
Rattur

PostitusPostitas PKT » 20. 07. 2017. 17:07

Lihtsalt huupi pakutud, aga...Kui vaadata siinseid teemasid, siis huvi võiks pakkuda jalgrataste ümberehitus v tuunimine ja sellega seonduv. Kuidas inimesed on rattaid edasi arendanud või muutnud enda jaoks paremaks(n: 2x11 v 1x11). Samuti miks mitte rääkida erinevatest treeningutest ja nende meetodidest ning nendega seonduvast s.h. vigastused. Ajakirja numbrite vahel ülevaated suurematest rattavõistlustest Eestis jne jne.

martr
Rattur

PostitusPostitas martr » 20. 07. 2017. 17:09

just kirjutasin Sportlove blogisse pisikese jutu upgrade'dest.

http://sportlove.ee/blog/rattasoidust_u ... ratasuvus/

Mine “Üldfoorum”

Kes hetkel foorumit kasutavad

Foorumit vaatavad: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline