1. leht 1-st

MTB-de võrdlus (fs).

Postitatud: 21. 01. 2018. 14:54
Postitas kolka28
Tere.
Küsiks asjatundjate käest arvamust järgnevate rataste võrdlusest:
https://www.canyon.com/en-ee/mtb/neuron ... l-7-0.html
vs
https://www.canyon.com/en-ee/mtb/neuron ... l-5-0.html
Saan aru, et teised jupid küljes, aga need nimed ei ütle mulle, kui võhikust harrastajale midagi( kallimal foxid all, kas ainult nimi või reaalselt ka paremad jne).
Nende kahe vahele mahub veel ka neuron 6.0
Nendele kahele-kolmele paneks kõrvale ka selle:
http://www.bottecchia.com/en/modelli/2018-gardena-29
Ratast kasutaks heal juhul 2 korda nädalas trenniks ja kuus mõned korrad rahvaüritustest osavõtuks. Esikohtadele ei pürgi, aga tahaks sõitmisest rõõmu tunda.
Tänud.

Re: MTB-de võrdlus (fs).

Postitatud: 21. 01. 2018. 15:59
Postitas j6ukur
https://www.canyon.com/en-ee/tools/bike ... bike2=4277
Kallimial 2x11 XT / SLX grupp, odavamal 2x10 Deore - XT on kaks pügalat parem / kallim, SLX ühe pügala võrra.
Kallimal jupi võrra paremad pidurid, natuke paremad amordid, jooksud jne - nipet-näpet igalt poolt, lõpuks kaaluvahe tühised 300g.
Bottechia on kohe tehasest 1x11XT seades.
Võta see, mille puhul rahast kahju ei hakka - kallimaga saad kergema kaalu, täpsema käiguvahetuse kuid ka kallima kuluosade vahetuse.

Re: MTB-de võrdlus (fs).

Postitatud: 21. 01. 2018. 20:17
Postitas DeeJott
Mõlemad Canyonid on n.ö trail suunitlusega, 120mm amordikäik. Botecchia oma 100mm amordiga on rohkem cross country jaoks mõeldud.
Kui plaanis umbes 2x nädalas trenni teha + mõned maratonid, siis ma ise valiks arvatavasti Canyoni, kuna too carbon raamiga Bottecchia maksab arvatavasti seal ~3500 euro ringis.
Ja saab ka lihtsa vaevaga Canyonit kiiremaks kulgemiseks ümber teha; jooksud tubelessiks, kergemad rehvid alla, loobuks esivahetajast, dropper sadulaposti vahetaks tavalise vastu välja

Re: MTB-de võrdlus (fs).

Postitatud: 21. 01. 2018. 21:24
Postitas Mati
Alustuseks ja kergeks trenniks ma vaataks pigem hardtail (ilma tagaamordita) ratast - kergem, odavam, jne.
FS'ini jõuab siis kui kive ja juurikad juba unes ka näeb.

Re: MTB-de võrdlus (fs).

Postitatud: 22. 01. 2018. 18:40
Postitas kolka28
Algus on nagu tehtud. Nüüd soovikski paremale rattale edasi minna aga jätaks need hardtailid vahele ja võtaks fs-i. Kuna eelarve just suurem asi pole, siis alustaks mõnest neist valitutest ja vastavalt vajadusele upgrade-iks neid edasi.
Kas sellises hinnaklassis olevatel amortidel on ka mingisugune vahe?

Re: MTB-de võrdlus (fs).

Postitatud: 06. 04. 2018. 23:17
Postitas M785
Kuna amordid teevad arvatavasti kõige suurema erinevuse sõidukvaliteedil, eriti selles hinnaklassis, soovitaksin kindlasti kallimat Neuron AL 7.0 mudelit. Kallimal mudelil on amordid täiesti teises liigas. FOX Rhythm 34 põhimõtteliselt on FOX 34 performance mida leidub palju kallimatel ratastel, ainult kaalu võrra natukene raskem (mõlemal GRIP damper). Täpselt sama lugu tagaamordiga, korralik FOX performance seeria oma ja tavaliselt leidub 1000€ kallimatel ratastel. Ainukesed asjad milleks tuunimiseks tulevikus põhjust jääks oleks üle minna 1x11 käiguvahetusele (kui 2x11 ei istu) ja samuti saab alati väga lihtsalt tubelessiks ka ära teha, kuna kõik muud osad on juba päris soliidsed. Odavamal rattal oleks väga palju asju, mille tuunimiseks tulevikus hakkad vajadust leidma, kallimal on neid asju palju raskem leida. Käiguvahetus SLX ja XT vahel erinevus on ka absoluutselt minimaalne, toimivad enam vähem samamoodi ja kaalu erinevus on minimaalne. Dropper posti ise soovitan täiega! :lol: (endal väga sarnane ratas, trail-suunitlusega ratas 120mm käik ees ja taga ja dropper postiga, ideaalne metsas lihtsalt ringi möllamiseks).

Re: MTB-de võrdlus (fs).

Postitatud: 07. 04. 2018. 08:29
Postitas metslane
Alu raamiga FSid on suht pommid.Bottecchia unusta kohe ära.Pole kunagi ühtegi normaalset ratast olnud.Canyon on huvitav varjant selle poolest et saab nii 27,5 kui ka 29 jookse kasutada.Aga kui natukegi finants lubab siis rihi carboni poole ja loomulikult uuri ennem välja palju ratta raam kaalub sest on igasugu tootjaid.Ise soovitaks scotti.Head kerged raamid millele saab ükskõik mida ehitada.Näiteks ostad scotti tippraami millel on ka tagumine osa carbonist ja jooksud kummid ning käigujupid mõnest saksa netipoest.Ja saad 2500€ eest tõeliselt korraliku ratta.Või siis mõni kasutatud isend osta.Kasutatud asjadega on nagu on,on igasugu asju nähtud.