ÜV: Sportful Fiandre NoRain rattajakk

Foorumi kasutajate poolt isiklikul kogemusel põhinevad testitulemused, ülevaated ja hinnangud nii ratastele kui nende juppidele ja muule rattasõiduga seotud varustusele.
Vasta
Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

ÜV: Sportful Fiandre NoRain rattajakk

Postitus Postitas ciclismo » 09. 11. 2017. 01:22

Tumedad sügispilved käivad madalalt. Tuul keerutab lehti. Tühjad rattateed, kiiresti hämarduvad õhtud.
Vaid mõni üksik rattamees/-naine on jäänud teedele. Läheva talve külm hingus on nendegi tempole räsivalt mõjunud.
Ja juba ammu ei möödu siit Sportlove, Tervisespordi, Käthy elegantseid, kauneid seltskondi.
Aeg on välja võtta Northwave Celsius Arctic 2-d.
Mida panna aga keha ümber?
Kevadel võtsin osa legendaarsest Sportlove kevadlaagrist. Aprilli alguses valitses erakordne külm. Valisin võimetekohase "algajate" grupi. Tundide viisi sai siis aeglases tempos, külmast lõdisedes maanteedel keritud.
Pärast seda hakkasin otsima asendust A & T Spordist ostetud sportliku välimusega, kuid külmavõitu Focus rattajakile. Focuse "winter jacket", nagu tootja ütleb, on kasutatav ainult kuni +10 C-ni (s.o. mitte külmema ilmaga).
Itaalia tootja Sportfuli Fiandre sarja rattariided on saanud palju kiitust. Ka meil on võimalik Hawaii Expressist Sportfuli varustust osta. Tegin pika kaalumise järel seda, ega pidanud pettuma.
Hawaii müüb ka Castellit - Alpha (0..12 C, 381 g), kuid jäin siiski Sportful Fiandre NoRain Jacket (0..15 C, 441 g) juurde. Kahekihilise "integreeritud" Alpha talvejaki idee on energilisel mäkketõusul ülemine kiht eest lahti teha. Meil mägesid teatavasti ei ole.
Mõned sõidud uue jakiga on olnud ka vihmaga. Vihma peab hästi. Soe ja tuult peab hästi. Craft poolvillane pesu all, võib tuulise, mõne soojakraadiga ilmaga sõita 3-4 h kindlalt ja mõnusalt. Kuklapoole kõrge kaelus lubab sõita ilma kaeluse või buffita. See on oluline nii ohutuse seisukohalt - pea keeramine pole takistatud - kui ka niiskuse ärajuhtimise poolest. Jakk juhib suurepäraselt niiskust. Pärast mitmetunnist sõitu seljast võttes on jakk seest kuiv, ei ole vettinud, ainult välispind on niiske.
Alternatiivid? Mavic Ksyrium Pro Thermo Jacket (-15..8 C, Primaloft, 400 g). Castelli Mortirolo 4 (6..15 C, 393 g). Cube ja Nortwave talvejakid, mida müüb Velopluss, käratavad ilmselt ka ära. Mis oleks olnud talvejakkide "kuningas" - Sportful R&D Zero Jacket (0.. 10 C, Polartec Alpha, 550 g)? Polartec ja Primaloft on uue põlvkonna soojustusmaterjalid. http://www.cyclist.co.uk/news/882/the-n ... ing-jacket. Vaude ja Sugoi, teiste seas, toodavad Polartec jakke. Internetist neid osta on siiski riskantne. Fiandre NoRaini sain poes põhjalikult proovida. Selle jaki väike nõrkus on lühikesevõitu käised. Kuid pikkade Nalini talvekinnastega pole probleemi. Valisin XL mõõdu (182 cm, 74 kg). 250 € Sportful R&D Zero oleks ka olnud üle võlli, sest ega neid sügissõite enam palju jäänud pole. 2-4 nädalavahetust ja siis on teed juba libedad. Õhtud on juba pimedad, nädala sees enam sõita ei saa.
Hawaii Express, 179.90 €.
- - -
Why so serious?

Vasta

Mine “Ülevaated ja hinnangud”