ÜV: Nalini Bellatrix rattajakk

Foorumi kasutajate poolt isiklikul kogemusel põhinevad testitulemused, ülevaated ja hinnangud nii ratastele kui nende juppidele ja muule rattasõiduga seotud varustusele.
Vasta
Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

ÜV: Nalini Bellatrix rattajakk

Postitus Postitas ciclismo » 23. 05. 2017. 22:45

Sportlove teatas päeval, et õhtune MNT sõit jääb ära. Lubati vihma ja vihmaga ei sõideta. Ega ma sinna "edasijõudnute" gruppi poleks läinudki, sest sealne tempo on minu jaoks natuke liiga kõrge.
Küll aga käisin Männiku-Saku kergliiklusteel uut rattajakki proovimas.
Nalini Bellatrix on veekindel (waterproof) rattajakk neile, kellele meeldib täpiline muster ja kes ei taha kanda suurte logode ja kirevate värvipaanidega rattariideid.
Jaki olin juba päeval, kui natuke sadas, selga pannud. Täheldasin, et must, väikeste valgete täppidega tagasihoidlik jakk tõmbas ka linnas pilke.
Minnes 11 C, tulles 8 C. 60 km, 2,5 h rahulikku sõitu. All Crafti poolvillane soe pikkade varrukatega alussärk. Vihm lakkas, tuult praktiliselt polnud. Sõites oli väga soe ja turvaline tunne. Varrukates hakkas natuke palav. Hoidsin tõmblukku ülalt veidi lahti.
Kui tahad Tallinna niiskes, tuulises ja suure osa aastast külmas kliimas pikemaid sõite (2-4+ tundi) teha ka lumeni välja teha ja varakevadel, siis on soe ja tuulekindel riietus ülioluline. Riietuse kihte seejuures võiks olla mitte rohkem kui kaks.
Jaki materjal ei ole kõige õhukesem. Seljas oli aga kerge. Istus hästi, vaba tunne. Varrukad mõnusalt pikad ja kitsad. Ei mingit tuules laperdamist. Istub suhteliselt tihedalt, aga mitte pingutades keha ümber. Väike tõmblukuga rinnatasku. Tagataskuid ei ole. Kvaliteet, nagu ikka Nalinil, esmaklassiline.
Kas sama asja ajaks ära ka nt üle kahe korra odavam lihtne (ja mittehingav) Castelli vihmajakk? Väga võimalik. Ei ole kogemust. Usun aga, et hingavus on Nalini jakil hea. Leian, et see ei ole jakk mitte kiireks, vaid rahulikumaks, vahelduvate ilmaolude suhtes turvaliseks, ajaliselt pikemaks sõiduks. Usun, et jakiga saab minna vähemalt +5 C 2-3 h sõitudeni välja.
Jaki pluss on ka see, et sellega saab tänaval käia, jätmata muljet, et oled just sportimast tulnud.
129 € miinus püsikliendi soodus. Proshop (Tln). Tegu on tõenäoliselt ainsa eksemplariga Eestis, sest Bellatrix on Nalini järgmise aasta kollektsooni mudel, mida ametlikult müügis veel polegi.
- - -
Why so serious?

Vasta

Mine “Ülevaated ja hinnangud”