ÜV: Bottecchia FS120 Acera disc 27,5"

Foorumi kasutajate poolt isiklikul kogemusel põhinevad testitulemused, ülevaated ja hinnangud nii ratastele kui nende juppidele ja muule rattasõiduga seotud varustusele.
Vasta
aatee
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 20. 10. 2015. 19:29

ÜV: Bottecchia FS120 Acera disc 27,5"

Postitus Postitas aatee » 21. 10. 2015. 09:49

Tere köigile!

See on siis minu esimene postitus siia ning teemaks siis ülevaade/hinnang/päevik "tavalisest & odavast" MTB'st.

Algustuseks natuke histooria, endal viimati olnud MTB kunagi ammu, aastal 2001 kui õigesti mäletan ja siis nüüd kuidagi tekkis tunne et tahaks jälle hakata sõitma, seotud vist sellega et siin Mähe/Pirita kandis on väga ilusad metsad ning siklid.

Tean et on mõttekas osta kasutatud ratas, paremad jupid jne, aga selleks polnud seekord võimalust, kahjuks pidi järelmaksuga osta ning budjet oli ka piiratud.

Lugin seda foorumid suht palju, ostuabi-teemad jne ning märkasin et päris palju küsitakse just selliste 400-600€ rataste vastu ja soovitused on 99% et osta parem see kasutatud, kuigi tuli ka välja et mõnel sama seisukoht kui minul, et lihtsalt pole võimalust seda teha.

No siis tekkis tunne et kui ratta ostan, siis hakkan seda ülevaatama ning jagan omad kogemused sellisest odavama klassi rattast, võib-olla et mõnele küsijale on sellest midagi abiks ka.

Oma sõitmine on praegu siis metsas, asfaltil ning üldiselt hobi-põhiline huvisõitu, võistlused pole veel olnud mõttedes.

Alustame siis rattast:

- Bottecchia FS 120 Acera disc 27,5", Sportlandist. Hind 645€, peale -30% allahindlust ning porilaudasid & kiiverid kokku 525,88€.

http://www.faress.com/prodotti/biciclet ... -disk.html

Ratas siis suht tavaline, mingid eriti head jupid pole aga endale tundus päris mõnusalt kui proovisõidu tegin, eriti tundud märk see Bottecchia kül pole, aga endale meeldis ka see et iga päev ei sarnast näe. Mõtlesin ka Hawaii Classicute peale aga suht kõvad hinnad ning ausalt üeldes koledat välimused ei eriti palju isu tekitanud ;)

Eile (20.10.2015) tegin esimese söidu rattaga, kokku 36 km, asfaltil ning metsades (Rohuneeme MKA & raketibaas) ja päris mõnus oli, mingid probleemid polnud kuigi arvata on et neid on veel ees ka.

Täna siis suund Pirita metsasse, umbes paar tundi mõtlesin seal ringi rändata, vaatame mis tulemused on ning kas juba midagi katki ka läheb :)

Ehk siis hakkan siia koostama päevikud sellest rattast, kui midagi juhtub siis panen kirja siia ja kui midagi erilist pole, siis lihtsalt panen matka üles ja loodan et sellest on abi mõnele kes kavatsevad odavamad ratast osta.

http://1drv.ms/1GSg8a7

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.10.2015: Täna siis kokku 41 km Pirita metsas ning rajadel, enam vähem lihtsalt meeldetuletust kuidas rattaga üldse metsas sõita, probleemeid polnud aga siiski oli märkata paar asja; 1. käikuvahetus võiks olla veidi täpsem ja 2. esiamort on suht nali, reageerib liiga hilja ning pole piisavalt pehme mõnes kohas aga see oli ju teada ning sellega kül veel hakkama saan, hea et siin lukk on asfaldisõidu jaoks

Vasta

Mine “Ülevaated ja hinnangud”