ÜV: Odavad kingakatted: Planet X

Foorumi kasutajate poolt isiklikul kogemusel põhinevad testitulemused, ülevaated ja hinnangud nii ratastele kui nende juppidele ja muule rattasõiduga seotud varustusele.
Vasta
Omiar
Rattur
Postitusi: 287
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

ÜV: Odavad kingakatted: Planet X

Postitus Postitas Omiar » 05. 03. 2014. 14:59

Seekord sellistest kingakatetest mis kannavad Inglise brändi Planet X logo.
Kuna sügise algus näitas, et ilmad tulevad soojad ja rattaga sõita päris kaua sõita, siis oli vaja kiiresti selliseid kingakatteid, mis kannataks metsavahel lõhkumist ja millest poleks eriti kahju kui nad katki lähevad. Silmad jäid Planet X pakutavad ning kuna oli sealt vaja ka muud tellida, sai üks paar ligi võetud.

Esmamulje: korralik materjal, tugevad õmblused, tall all kummiosa ehk väljast igati soliidne.
Siiani olen sõitnud nendega ~20 korda, lukud peavad ilusti vastu ning metsavahel sõit ei ole riidematerjali lõhkunud. Talla all on kummiosa on samuti väga hästi vastu pidanud.
Külmapidavus: kannatab sõita kuni +5 kraadiga, alla selle lähevad jalad juba ebamugavalt külmaks, kuid otseselt veel ei külmeta. Peab muidugi arvestama, et hooaja sellises faasis intensiivset trenni ei ole. Proovisin ka ajalehega natukene kaasa aidata kuid ei andnud eriti tulemust.
Nüüd peale lume minekut proovisin sellist varianti, et katsin kingade ninaosad toidukilega kinni, nii et kile eemaldamata sai kinga jalga panna ja ära võtta. Viimastel päevadel on nii kannatanud sõita ka kuni 0 kraadiga.
Vihmapidavus: mingi elementaarne vihmapiduvus on neil olemas, kuid suurema vihma korral märgub riie ikkagi 15-20 minutiga läbi ning siis on kingas bassein.

Kokkuvõttes, selle hinna eest on toodet küll. Mina ostsin umbes 20 euroga kui mälu ei peta, hetkel (05.03.2014) on nad Planet X veebipoes ~12 eurot.

Positiivne:
+ Odav hind
+ Vastupidav materjal ja lukud
+ Üsna hea külmapidavus

Negatiivne:
+ Kehv vihmapidavus

Link tootele: http://www.planetx.co.uk/i/q/CLPXZIPOS/ ... p-overshoe

Vasta

Mine “Ülevaated ja hinnangud”