Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11502
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas erikr » 15. 03. 2012. 09:52

Pilt

15. märts 2012
P R E S S I T E A D E

Samsung on Estonian Cup rattamaratonide sarja uus nimisponsor

Kaheteistkümnendat hooaega alustav üle-eestiline rattamaratonide sari kannab alates käesolevast aastast nimetust Samsung Estonian Cup. Uue hooaja avastart antakse 6. mail Mulgimaa pealinnas Viljandis.

Maailma suurim televiisorite ja nutitelefonide tootja Samsung võttis Elionilt üle Eesti suurima rattamaratonide sarivõistluse nimisponsori positsiooni. Alates käesolevast hooajast kannab rattamaratonide sari nimetust Samsung Estonian Cup.

Samsung Electronicsi Baltikumi korporatiivkommunikatsiooni juht Iveta Bojare sõnul on Samsungi müügi- ja turundustegevus kõigis kolmes Balti riigis muutnud aktiivsemaks. „Estonian Cup rattasarja näol oleme leidnud väljundi, mis toetab meie väärtusi ning millest võtavad osa tuhanded aktiivsed inimesed, kes koos meiega peavad oluliseks aktiivset ellusuhtumist, liikumist eesmärgi suunas, pingutust selle nimel ja hindavad puhast keskkonda meie ümber,“ sõnas Bojare.

Estonian Cup sarja peakorraldaja Allar Tõnissaare sõnul oli Eesti juhtiv telekommunikatsiooniettevõte Elion rattasarja suurtoetaja aastatel 2004 – 2011. „Kõigil, läbi nende kaheksa aasta, sarjas osalenud ratturitel ja korraldusmeeskonnal on põhjust olla Elionile tänulik pikaajalise koostöö ning toetuse eest,“ sõnas Tõnissaar. „Tugevate koostööpartnerite toetust suurte rahvaspordiürituste läbiviimisel ja arendamisel on võimatu ülehinnata,“ lisas ta. Korraldajad lubavad, et koostöös maailma innovatsiooniliidriga Samsung jõuab juba sel ning ka järgnevatel aastatel rattamaratonide sarja mitmeid põnevaid tehnoloogilisi ja uuenduslikke lahendusi, mis sarja atraktiivsust osalejate jaoks veelgi suurendab.

Lisaks Samsungile liitusid alates 2012. aaastast suurtoetajatena Estonian Cup sarjaga ka sellised tuntud kaubamärgid nagu Tallink, Everest, Gutta, Rexona ja Hondakeskus Catwees. Viimase poolt läheb tänavu Samsung Estonian Cup etapivõitjate ning kõigi osalejate vahel loosi sõiduauto Honda Civic 5D üheaastane kasutusõigus, mille omanik selgub hooaja lõpus. Korraldajate sõnul jätkub suuremaid ja väiksemaid loosiauhindu sarja toetajatelt ning koostööpartneritelt kõigile kaheksale etapile. Kiireimatele ratturitele on sarja nimisponsori poolt auhindadeks uusimad Samsungi televiisorid, telefonid ja tahvelarvutid ning Premium7 aktiivseima ratturi preemiad vahefinišipunktide eest.

Kaheksast Samsung Estonian Cup osavõistlusest kuus toimuvad sel hooajal laupäeval ning kaks etappi pühapäeval. Sarja otsustav etapp, mis hooaja lõpetab, leiab tänavu aset Elvas. Koos põhisõiduga, milleks on vähemalt 50 km pikkune maratonidistants, kuuluvad iga etapi koosseisu ka 30-35 km pikkune Axa poolmaraton ning Gutta lastesõidud seitsmes erinevas vanuseklassis. Igale etapile eelneb nädal varem Rexona matk, mis on ühtlasi hea võimalus kõigile soovijatele rajaga tutvumiseks. Nii Gutta lastesõidud kui Rexona matkad on osalejatele tasuta.

Korraldajad ootavad igale etapile paar tuhat rattasõpra. Samsung Estonian Cup sarivõistluse kohapunktide arvestus toimub nii Maratoni-, Poolmaratoni- ning 11-12 aastaste laste arvestuses lastesõitude distantsil. Lisaks selgitatakse välja parim võistkond ja aktiivseim rattur. Nagu ka varasematel aastatel, läheb individuaalses üldarvestuses nii maratoni kui poolmaratoni distantsil sarja kokkuvõtliku paremusjärjestuse selgitamisel arvesse kuue parima etapi kohapunktid. Võistkondlik punktiarvestus toimub eraldi nii meeskondade kui naiskondade vahel ja arvesse lähevad võistkonna nelja parima ratturi kohapunktid kõigilt etappidelt.

Samsung Estonian Cup’2012 kalender
1. etapp 06. mai (pühapäev) Mulgi Rattamaraton
2. etapp 19. mai (laupäev) Tallinna Rattamaraton
3. etapp 09. juuni (laupäev) Rõuge Rattamaraton
4. etapp 08. juuli (pühapäev) Fuji Rakke Rattamaraton
5. etapp 28. juuli (laupäev) Honda Otepää Rattamaraton
6. etapp 11. august (laupäev) Kalevipoja Rattamaraton
7. etapp 25. august (laupäev) Jõulumäe Rattamaraton
8. etapp 08. september (laupäev) Elva Rattamaraton

Sarja ametlik info- ja registeerimislehekülg internetis asub aadressil http://www.estoniancup.ee, kus on üleval võistlussarja 2012. aasta juhend ning toimub registreerimine sarjas osalemiseks. Samas on kättesaadav kogu rattamaratonide sarja puudutav info, võistluste pildigaleriid ja tulemused.

Soodushinnaga registreerimine Samsung Estonian Cup kõigile kaheksale etapile kestab kuni 23. aprillini.
Lisainfo:
Allar Tõnissaar
Samsung Estonian Cup peakorraldaja
Tel: 50 14 427
E-mail: info@proklubi.ee
http://www.estoniancup.ee
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11502
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas erikr » 29. 03. 2012. 15:11

Pilt

29. märts 2012
P R E S S I T E A D E

Rattamaratonide sarjas loositakse välja auto

Eesti suurima maastikuratta maratonide sarja Samsung Estonian Cup 12-nda hooaja loosiauhind on uue Honda Civicu kasutusõigus üheks aastaks.

Hondakeskus Catwees juhatuse liikme Andres Antsovi sõnul on üheksanda põlvkonna Honda Civicu 5-ukseline mudel sportilik, ökonoomne ja turvaline auto, mis pälvis Euro NCAPi testis maksimaalsed viis tärni. „Soovime, et Honda Civic, milles on ühendatud needsamad omadused, mis toovad edu rattamaratoni rajal, lisaks rattamaratonidest osavõtjatele veelgi suuremat indu rattasarjas osalemiseks,“ sõnas Antsov.

Rattasarja peakorralda Allar Tõnissaare sõnul on loosimissüsteem üles ehitatud selliselt, et see soosiks nii sportlikku tulemust kui järjepidevat osalemist maratonidel. „Igalt etapilt läheb Honda Civic loosikorvi 10 nime – kolm kiireimat meest, kolm kiireimat naist, kolm maratonidistantsil osalenud ratturit ning lisaks üks poolmaratonidistantsil osalenud rattur,“ selgitas Tõnissaar. „Kiireimad selgitab stopper, nelja nime loosimisel on fortuunaks Gutta lastesõitude parimad,“ lisas ta.

Pärast kõigi kaheksa etapi toimumist loositakse kaheksakümne nimesedeli seast hooaja pidulikul lõpetamisel oktoobris välja õnnelik võitja, kes saab auto kasutusõiguse üheks aastaks. Auhinna väärtus on liising- ja kindlustusmakseid arvestades 8500 eurot.

Auto loosimises osalevad kõik need, kes on registreeritud osalejana kogu sarjaks. Soodushinnaga registreerimine Samsung Estonian Cup kõigile kaheksale etapile toimub veebilehel http://www.estoniancup.ee ja kestab kuni 23. aprillini.

Samsung Estonian Cup’2012 kalender
1. etapp 06. mai (pühapäev) Mulgi Rattamaraton
2. etapp 19. mai (laupäev) Tallinna Rattamaraton
3. etapp 09. juuni (laupäev) Rõuge Rattamaraton
4. etapp 08. juuli (pühapäev) Fuji Rakke Rattamaraton
5. etapp 28. juuli (laupäev) Honda Otepää Rattamaraton
6. etapp 11. august (laupäev) Kalevipoja Rattamaraton
7. etapp 25. august (laupäev) Jõulumäe Rattamaraton
8. etapp 08. september (laupäev) Elva Rattamaraton

Alates 2012. aastast on Estonian Cup rattamaratonide sarja peatoetaja maailma suurim televiisorite ja nutitelefonide tootja Samsung.


Lisainfo:
Allar Tõnissaar
Samsung Estonian Cup peakorraldaja
Tel: 50 14 427
E-mail: info@proklubi.ee
http://www.estoniancup.ee
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas Rivo.S » 27. 04. 2012. 10:18

Estonian Cup rattamaratonide sarjas kasvas tänavu kõigile kaheksale etapile registreerunud ratturite arv 25%!

Eesti suurimale maastikurattamaratonide sarivõistlusele Samsung Estonian Cup registreerus tänavu 117 võistkonda. Rattasarja 12-nda hooaja kõigile kaheksale etapile on end kirja pannud 1133 osalejat, mis on 232 ratturi võrra enam kui möödunud aastal samal ajal ning märgib sarja uut eelregistreerimiste rekordit läbi aegade.

Möödunud aastal osales Estonian Cup rattasarjas 106 võistkonda ning kõigile kaheksale etapile registeerus osalema 901 ratturit. Korraldajad lootsid, et tänavu saavutatakse kõigile etappidele registreerunud ratturite arvestuses esmakordselt tuhande registreerunud osaleja piir, kuid tegelik tulemus osutus märksa paremaks. Sarja kõigile etappidele registreeritud 1133-st ratturist on 831 pannud end kirja põhidistantsile ja 302 lühemale poolmaratonile.

Sarja peakorraldaja Allar Tõnissaare sõnul osaleb igal Estonian Cup maratonidesarja võistlusel kokku kuni paar tuhat suurt ja väikest ratturit. „Kõigi juba registreerunud osalejate kõrval on stardijoonele oodata lisaks veel vähemalt pool tuhat rattasõpra, kes on enda jaoks välja valinud mõned konkreetsed etapid, lisaks Gutta lastesõitudes osalejad“, selgitas Tõnissaar. „Rõõmu teeb, et nende rattaspordi harrastajate hulk, kes on otsustanud kaasa lüüa kõigil kaheksal Samsung Estonian Cup rattamaratonil, on aastaga kasvanud koguni neljandiku võrra “, lisas peakorraldaja.

Tõnissaare sõnul on uuel rattahooajal Estonian Cup sarjas mitmeid olulisi uuendusi. „Sarjal on uus nimisponsor, kõigi kaheksa rattamaratoni rada sisaldab alates sellest aastast kuni ühe kilomeetrist täiendava ajavõtuga rajalõiku, mille läbimisaegade põhjal reastatakse kiiremad, nädal enne põhivõistlust toimub nii maratoni kui poolmaratoni rajal kõigile soovijatele tasuta avatud raja sõit“, loetles Tõnissaar. Korraldajate kinnitusel on ka rattasarja auhinnalaud muutunud pikemaks ning sarja uutelt toetajatelt on oodata ka rohkelt loosiauhindu. Kõigile kaheksale etapile registreerunud 1133 ratturi ning iga etapi kolme kiireima mees- ja naisratturi vahel loositakse hooaja lõpus välja sõiduauto Honda Civic kasutusõigus üheks aastaks. Honda loosikorvi läheb igalt etapilt kokku 10 nime ning oktoobris selgub nende 80 nime seast õnnelik võitja, kes võidab auto kasutusõiguse üheks aastaks. Hondakeskus Catwees poolt väljapandud auhinna väärtus igakuistesse liising- ja kindlustusmaksumusse ümberarvestatuna on 8500 eurot.

Samsung Estonian Cup esimene osaõvõistlus toimub maikuu esimesel pühapäeval Viljandis ning juba eeloleval pühapäeval (29.04) leiab aset kõigile osalejatele tasuta avatud raja sõit ning Rexona matk.

Estonian Cup rattamaratonide sarja peatoetaja on maailma suurim televiisorite ja nutitelefonide tootja Samsung, kes võttis tänavu Elionilt üle rattamaratonide sarivõistluse nimisponsori positsiooni.


Lisainfo:
Allar Tõnissaar
Samsung Estonian Cup peakorraldaja
Tel: 50 14 427, e-mail: info@proklubi.ee
http://www.estoniancup.ee

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas Rivo.S » 03. 05. 2012. 16:52

Mulgi Rattamaratoni Everesti kilomeeter asub enne veetakistust

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja esimesel etapil Mulgi Rattamaratonil ootab ajavõtuga kiirenduslõik „Everesti kilomeeter“ sõitjaid maratonidistantsi 37-ndal kilomeetril.

Alates käesolevast aastast lisandus kõigi kaheksa rattamaratoni koosseisu kuni ühe kilomeetri pikkune ajavõtuga kiirenduslõik, mille läbimisaegade põhjal reastatakse kõik sõitjad ning parimad ka sarja kokkuvõttes. Everesti kilomeetri algust ja lõppu tähistavad viidad, lipud ning ajavõtumatid. Kiirenduslõigu algusest annab teada ka infotahvel pool kilomeetrit enne ajavõtu algust.

Hooaja esimesel etapil Viljandis (06. mail) asub ajavõtuga kiirenduslõik mõned kilomeetrid enne legendaarset Mulgi Rattamaratoni veetakistust. Tegemist on põlluäärse teega, mille algusosa kulgeb kergelt allamäge ning kiirenduslõigu lõpuosas on lauge tõus.

Everesti kiirenduslõigu pikkus Mulgi Rattamaratonil on üks kilomeeter, kuid järgnevatel etappidel võib Everesti rajalõik olla ka lühem. Kindlasti saab erinevatel etappidel Everesti kilomeetri profiil ja iseloom olema erinev. Oodata on tehniliselt keerulist singlit, raske tõusuga rajalõiku, tugeva põhjaga kiiret kruusateed jne.

Everesti kilomeetri kolme kiireimat ning kiireimat naisratturit ootavad auhinnad Everestilt, etapi kiireim pälvib Samsungi fotoaparaadi (EC-ST88ZZBPBE2).

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Mulgi Rattamaratonil jagab SIS 800 liitrit spordijooki

Postitus Postitas Rivo.S » 04. 05. 2012. 16:30

Mulgi Rattamaratonil jagab SIS 800 liitrit spordijooki

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja spordisöögi- ja –joogipartner SIS (Science In Sport) pakub Mulgi Rattamaratoni kolmes toitlustuspunktis ratturitele elektrolüütilist troopilise- ja rohelise tee maitsega Go Electrolyte spordijooki, mida valmistatakse kokku 800 liitrit.

SIS soovitab maratonil osalejatel tarbida spordijooki 700 - 900 ml tunnis. Lisaks on keskmisest suurema intensiivsusega pingutuse puhul oluline silmas pidada, et kaetud oleks keha energiavajadus. Üldjuhul kehtib reegel, mille kohaselt arvestatakse 1g süsivesikuid ühe kehakilogrammi kohta tunnis. Nimetatud energiavajaduse soovitavad toitumisspetsialistid võistluseks ettevalmistamisel kõigil osalejatel välja arvutada ning hea tulemuse saavutamiseks sellega ka arvestada. Kümmekond minutit enne starti soovitab SIS manustada ühe GO energiageeli ning seejärel sõltuvalt vajadusest, pulsisagedusest ja võistleja kehakaalust, tarbida 1-2 geeli tunnis.

Samsung Estonian Cup joogipunktides on spordijook saadaval nii pudelite täitmiseks kui topsiga tarbimiseks.
SISi spordijooki ja spordigeele saab rajale kaasa osta ka stardipaigas asuvast SIS-treilerist.

Science in Sport (SIS) on maailma juhtiv spordijookide ja-söökide valmistaja. Ettevõtte juured on tihedalt seotud just rattaspordiga ning SIS tootearendus lähtub eelkõige just tippratturite nõudmistest ja nende soovitustest. Oluline roll ettevõttes on rattalegendil – olümpiavõitjal ja maailmameistril Chris Boardmanil, kelle juhiste ja visiooni järgi on valminud oma valdkonna parimad tooted. Täna kasutavad Inglismaal valmistatud SIS tooteid maailma nimekaimad ratturid ja triatleedid, teiste seas Alberto Contador, Carlos Sastre ning Astana, Rabobank ja Saxo Bank profitiimid.

Lisainformatsioon SIS toodete kohta: http://www.scienceinsport.com/

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas Rivo.S » 06. 05. 2012. 16:48

Estonian Cup avaetapi võitis Caspar Austa

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja esimesel etapil Mulgi Rattamaratonil võttis eelmise aasta sarja üldvõitja Caspar Austa täna võidu ka maratonidesarja avaetapil Viljandis. Võistkondlikult oli parim Nissan ProShop Team.

Mulgi rattamaratoni 60 kilomeetrisele põhidistantsile startis 1011 ratturit. Võistlejaterivi eest läks number ühe all rajale Estonian Cup rattasarja möödunud aasta võitja Caspar Austa. Nimekatest ratturitest oli kohal kogu Eesti maastikuratturite paremik, teiste seas ka Estonian Cup rattamaratonide sarja mitmekordsed võitjad Allan Oras ja Alges Maasikmets.

Aastaid Eesti paremikku kuulunud Tartu rattur Caspar Austa alistas 12. Mulgi rattamaratonil kõik vastased ning võitis esimest korda oma karjääri jooksul Viljandimaal sõidetava maratoni. Ehkki Austa on oma karjääri jooksul poodiumi kõrgeimal astmel seisnud palju kordi ning ta oli mullu parim ka Estonian Cup rattamaratonide sarja kõigi etappide kokkuvõttes, polnud ta seni Viljandimaal sõidetaval maratonil kordagi isegi poodiumile pääsenud. Täna alistusid talle finišispurdis nii Allan Oras kui Sander Maasing.

Samsung Estonian Cupi avavõistluse 11. kilomeetril moodustasid juhtduo Erkki Pütsep ja Peeter Pruus. Jälitajad Caspar Austa ja Sigvard Kukk, kaotasid kahele liidrile sel hetkel juba poole minutiga. Neli kilomeetrit hiljem oli vahe juba 40 sekundit ning kui läbitud oli kolmandik 60-ne kilomeetrisest võistlusmaast, juhtisid Pütsep ja Pruusi jälitajate ees juba rohkem kui minutiga.

“Me ei arvanud, et nad ette jäävadki,” tunnistas Caspar Austa hiljem finišis. Liidrite jaoks hakkasid äpardused juhtuma siis kui jõuti Holstre-Polli suusaradadele. Vaevalt paarsada meetrit enne ühel heinamaal olevat mudast auku ületades lõhkus Peeter Pruus tagumise käiguvahetaja ning tema sellega oligi tema sõit lõppenud. Pütsep jäi üksi ning suur edu hakkas kiirelt kaduma. Holstre-Polli mägedes asunud Premium7 vahefiniši ja koos sellega 80 eurose kütusekaardi võitis küll Pütsep, kuid nüüd juba vaid napi viie sekundilise edumaaga Caspar Austa ees.

Sõidu 40. kilomeetril asuvale Mulgi rattamaratoni üheks kaubamärgiks saanud veetakistusele jõudes oli liidritegrupp viieliikmeline. Erki Pütsepa rattal lagunes veetakistuses tagumine jooks ning kõrges mängus jätkasid võistlust 4 meest - Caspar Austa, Allan Oras, Markku Ainsalu ja Sander Maasing.

Kui lõpujooneni jäi veel paarsada meetrit üritas Sander Maasing esikohta endale napsata, kuid vahetult enne finišijoont läbis liivase rajalõigu kõige osavamalt Austa ning veeres ülestõstetud kätega üle joone.

Mulgi rattamaratonil osales kokku 1771 ratturit, neist 60 kilomeetri pikkusele põhisõidule pani end kirja 1164 osalejat, kellest stardis oli 1011. Poolmaratonile startis ligi 463 ratturit ja Gutta lastesõitudes osales kokku 297 väikest ratturit.

12. Mulgi Rattamaratoni paremusjärjestus
1. Caspar Austa A&T Sport TYSK TEAM 2:08.25
2. Allan Oras Hawaii Express 2:08.26
3. Sander Maasing Peloton 2:08.27
4. Markku Ainsalu Nissan Proshop Team 2:08.33
5. Raido Kodanipork Arctic Sportclub I 2:08.38
6. Alges Maasikmets Extreme Sport 2:09.53
7. Sigvard Kukk Spordipartner 2:10.05
8. Erki Pütsep Fixus Sport 2:10.23
9. Jaan Kirsipuu CFC 2:12.09
10. Ivo Suur Nissan Proshop Team 2:12.09

Naisratturitest oli Viljandis kiireim Liisi Rist, kes ületas finišijoone kokkuvõttes 178 kohaga (kaotus võitjale 33 minutit).

Axa poolmaratoni parim oli Ekke-Kaur Vosman ajaga 1:11.20. Talle järgnesid 20 sekundilise kaotusega Mihkel Kalja ja 35sekundilise kaotusega Sten-Erik Ottender.

Raja 37-38 kilomeetril mõõdeti kõigi maratonisõitjate läbimise aega Everesti kilomeetril. Täna oli Everesti kilomeetril kiireim üldarvestuses kümnenda koha saanud Ivo Suur.

Järgmine Samsung Estonian Cup rattamaratonidesarja osavõistlus toimub 19. mail Kõrvemaal. Võistluse finisiprotokollid ja info on kättesaadavad sarja veebilehel http://www.estoniancup.ee

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas Rivo.S » 17. 05. 2012. 13:44

Tallinna Rattamaratoni stardis on kokku kuni 2000 ratturit

Sel laupäeval 15. korda toimuvale Tallinna Rattamaratonile on end osalejana registreerinud 1174 ratturit põhidistantsile ja 454 ratturit poolmaratonile. Koos lastesõitudes osalejatega ootavad korraldajad Samsung Estonian Cup rattasarja teisele etapile kaks tuhat osalejat.

Kõrvemaal peetava Tallinna Rattamaratoni põhidistantsil läbivad osalejad 58 km ning AXA poolmaratonil 28 km pikkuse võistlusmaa. Uuendusena on Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja teisel etapil kasutusel viitstardid, mis lähetavad stardigrupid rajale väikeste vahedega.

Tallinna Rattamaratoni korraldaja Jüri Voodla sõnul on osalejaid stardis palju ning viitstardi-süsteem aitab maandada stardirüsinas tekkivat rüsinat ja kokkupõrkeid. „Proovime ära, kas ja kuidas viitstardid rattamaratoni puhul Eestis toimivad – suuremate rattavõistluste puhul on mujal maailmas tegemist tavapärase asjaga,“ kommenteeris Voodla. „Iga võistleja aeg läheb käima stardijoont ületades,“ kinnitas Voodla.

Tallinna Rattamaratoni rada kulgeb traditsiooniliselt Kõrvemaa mitmekesisel maastikul asuvatel suusa- ja rattaradadel, kuhu korraldajad on ka tänavu teinud väiksemaid uuendusi. Premium7 vahefiniš, kus kiireimad neli ratturit saavad võimaluse teenida lisapunkte, asub raja 16-ndal kilomeetril, Pukimäe tõusul. Kõigi osalejate kiirust ühe-kilomeetrise rajalõigu läbimisel mõõdetakse Everesti kilomeetril, mis asub 14 kilomeetrit enne finišit ning sisaldab kahte tõusu. Everesti kiirenduslõigu läbimisaegade põhjal reastatakse kõik sõitjad ning parimad ka sarja kokkuvõttes.

Tallinna Rattamaratoni stardi-finišipaik asub Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses. Gutta lastesõidud algavad kell 10:30, põhisõidu start on kell 12:00 ning AXA poolmaratoni algus on 13:20.

Samsung Estonian Cup võistlussarja liidrina läheb kollases liidrisärgis rajale Caspar Austa, võistkondlikult on kõige enam punkte Nissan ProShop Teamil.

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas Rivo.S » 19. 05. 2012. 17:08

15. Tallinna Rattamaratoni võitis Caspar Austa

Kõrvemaal toimunud Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja teisel etapil Tallinna Rattamaratonil ei saanud keegi sarja liidri Caspar Austa vastu, kes võttis veenva võidu. Võistkondlikult oli parim Nissan ProShop Team. Kokku startis 15. Tallinna Rattamaratonile 1566 ratturit.

Kõrvemaal suurepärastes tingimustes peetud Tallinna Rattamaratoni 58 kilomeetrisele põhidistantsile startis 1040 ratturit. Uuendusena oli kasutusel viitstardid, mis lähetas stardigrupid rajale väikeste vahedega, et vältida stardirüsinas tekkida võivaid kokkupõrkeid.

Sarja liider Caspar Austa kontrollis sõitu algusest lõpuni, võttes maksimumpunktid ka Premium7 vahefinišis, Sander Maasingu ja Peeter Pruusi ees. Tehnilised probleemid rajal jätsid raja kõrvale Raido Kodaniporki, Alges Maasikmetsa ja Allan Orase. Võitja sõnul oli täna igati vääriline võistlus tähistamaks 15. korda toimuvat Tallinna Rattamaratoni. „Suur tänu korraldajatele, rajatingimused olid head- suhteliselt vähe pori ja tolmu,“ kommenteeris Caspar Austa finišis. „Igati meeldiv sõit,“ lisas Austa.

XV Tallinna Rattamaratoni esikuuik
1. Caspar Austa, A& T Sport TYSK Team (1:53:42)
2. Sander Maasing, Peloton (1:54:05)
3. Ivo Suur, Nissan Pro Shop Team (1:54:36)
4. Oliver Öpik, Nissan Pro Shop Team (1:54:39)
5. Virgo Karu, Hawaii Express (1:55:16)
6. Sigvard Kukk, Spordipartner I (1:55:59)

Parima U-23 ratturina ületas üldjärjestuses seitsmendana finišijoone Peeter Tarvis (Raplamaa Rattaklubi KOMO). Naistest oli pikal võistlusmaal täna kiireim Inge Kool (üldarvestuses 209. koht). Everesti kilomeetri kaks tõusu läbis Kõrvemaal kõige kiiremini Peeter Pruus.

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja üldarvestust juhib kahe võiduga Caspar Austa, Sander Maasingu ja Ivo Suure ees. Võistkondlikult jätkab maksimumpunktidega Nissan ProShop Team.

AXA poolmaratonil 28 km pikkusel võistlusmaal oli osalejaid 388. Kiireim oli täna Kirill Tarassov, Sten-Erik Ottenderi ja Siim Kiskoneni ees. Gutta lastesõitudes osales kokku 138 last. Kuni 12-aastaste poiste seas oli täna kiireim Karmo Kutser ja 12-aastaste tüdrukute seas Indra Kutser. Mõlemad on liidrid ka kahe seni toimunud sõidu kokkuvõttes ja lähevad järgmisel võistlusel rajale kollases liidrisärgis.

Järgmine Samsung Estonian Cup rattamaraton toimub juunikuu teisel laupäeval Rõuges.

tommike
Rattur
Postitusi: 143
Liitunud: 26. 04. 2009. 20:40

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas tommike » 19. 05. 2012. 19:26

Rivo.S kirjutas:15. Tallinna Rattamaratoni võitis Caspar Austa
...Tehnilised probleemid rajal jätsid raja kõrvale Raido Kodaniporki, Alges Maasikmetsa ja Allan Orase.
Lõpuprotokollis neil ju ajad on -järelikult kõrvale jäeti nad medaliheitlusest , mitte rajalt...

Rivo.S
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 24. 04. 2004. 23:33

Re: Samsung Estonian Cup 2012 pressiteated

Postitus Postitas Rivo.S » 09. 06. 2012. 16:23

Caspar Austa tegi Rõuge Rattamaratoni võiduga kübaratriki

Täna Haanja kõrgustikul ja looduspargis sõidetud Samsung Estoanian Cup maratonidesarja kolmandal etapil Rõuge Rattamaratonil oli taas kiireim sarja üldliider Caspar Austa. Sel hooajal on Austa võitnud kõik kolm Estonian Cup sarja rattamaratoni.

Kuival kuid raske profiiliga 59 kilomeetri pikkuse raja läbis Caspar Austa (A&T Sport TYSK Team) kahe tunni ja kaheksa minutiga. Peeter Pruus (Raplamaa Rattaklubi KoMo) kaotas 11-ne sekundiga. Kolmandana ületas finišijoone Allan Oras (Hawaii Express), kes jäi võitjast maha juba ligi kolm ja pool minutit.

Kolmandat etappi järjest tabas ebaõnn rajal kiirelt liikunud Alges Maasikmetsa, kelle rattal purunes kumm ka Rõuge Rattamaratonil. Kummiparandusega viiendasse kümnesse langenud Maasikmets lõpetas Rõuge Rattamaratoni üldarvestuses kaheksandana.

Kiireim U23 rattur oli Peeter Tarvis (Raplamaa Rattaklubi KoMo) ning kiireim juunior Josten Vaidem (Viljandi Rattaklubi). Kiireim naine oli põhidistantsil Inge Kool (TÜ ASK).

Vasta

Mine “Samsung Estonian Cup 2012 rattamaratonide sari”