1. leht 1-st

Mure esirattaga

Postitatud: 14. 10. 2018. 09:34
Postitas ets0
Tere,

Esiratas käis Fixuses rehvivahetuses, ja mingi loks olevat sees olnud, ja siis vahetati midagi seal sees ka ära

Aga täna esimest korda peale vahetust sõitmas käies kohe mingid helid ees ratta juures.
Pidevalt sellised metallsed plõksud ja kohati läbi kahvli tunda, nii otse sõites, keerates, lihtsalt vändates, veeredes, ei leidnud nagu mingit kindlat valemit mis seda põhjustab.
Ratta kinnitasin ise raami külge, ja täna sõites ka mitu korda, et see ei tohiks olla, pigem siis midagi mis esiratta sees töötab. Kas võib olla et kas midagi sai liiga kõvasti kinni keeratud või vastupidi liiga nõrgalt. Või oskab keegi pakkuda mis võib põhjustada.

Mingi paari nädala pärast läheb ratas hooldusesse nii või naa. Kunagi hinnati fixust kõrgelt, kuidas ta prglt on või soovitab keegi mõnda teist head kohta Tallinnas mustamäe kandis

Tänud

Ets

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 14. 10. 2018. 13:12
Postitas mtm
Kui kulunud laagrisaalede ja kuulidega koonuslaagrid veidi kõvasti kinni keeratud siis laagrid võivad kirjeldatud hääli küll teha. Kui esijooks käib mutritega kinni siis võid jooksu rattale külge kruvides ise koonused kinni keerata. Mine koos rattaga samasse töökotta ja kurda muret.

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 14. 10. 2018. 15:32
Postitas ets0
Ok
Proovin kas midagi muutub, peaksin saama ise seal neid keerata jah

Tänud

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 14. 10. 2018. 15:49
Postitas Road 2
Võta ratas alt ära ja katsu näpuga koonused üle. Elementaarne juu. Ära midagi lambist keerama hakka.
Ja mingil juhul ära ütle mis jooks on. Pilt oleks lausa saatanast.

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 14. 10. 2018. 16:48
Postitas mtm
Kui koonuseid ise tahad reguleerida siis ma isegi ei võtaks jooksu päris alt ära. Keera ühe poole rattamutter lahti, keera koonust vajalikus suunas ja rattamutikas kinni tagasi ning seejärel vaata kuis veereb ja et loksu ei oleks. Kui saaled ja/või kuulid kulunud siis päris heaks ei saa, peab lihtsalt leidma reguleeringu kus ratas veereb kogu pöörderingi ulatuses ilma takistuseta ja loks oleks võimalikult väike.

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 14. 10. 2018. 18:16
Postitas mart
Miks eeldame, et teemaalgatajal lahtised koonussaaled ja mutriga kinnitus kahvlile, kui fixus teda ei rahulda teeninduselt? Pakun, et tegu kinniste koonussilinder laagritega (nagu prantslaste mavic aastast 84) udupeene esijooksuga, mis fixuse vennad põlvi väristama pani, kuna sedalaadi laagreid tänapäeval liigub vähe ja nende täpisregull nõuab nuputamist või spets haaratseid :)

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 14. 10. 2018. 20:01
Postitas mtm
mart kirjutas:Miks eeldame, et teemaalgatajal lahtised koonussaaled ja mutriga kinnitus kahvlile...
Eeldame kuna teemaalgataja küsimusest on näha, et jalgratta remondist palju ei tea kuna ei ole sellepeale tulnud, et kirjeldada esijooksu rummu ehitust või lisada pilt ning ka sellest, et ise rehve ei vaheta. Koonuste reguleerimise ja mutriga kinnituse jutu peale ei kostetud, et selliseid asju seal ei ole vaid, et ta peaks seal saama ise keerata millest võib järeldada, et koonused seal on ning mutriga ratas kinni ka ning et teemaalgataja võtab ise keeramise ette mille peale sai mõni õpetus antud. Kuna Fixuses midagi vahetati siis vaevalt neil kinniseid koonussilinder laagreid võtta olid, ka plõksub koonusrull spetsiifilise kulumise korral mida juhtub harva aga kuul jälle plõksub küll kui läheb üle saalesse kulunud augu või kui teine ise kandiline. Pigem tundub mulle, et vahetati kuulid mis peaks riiulikaup olema aga kuna saaled- mida niisama lihtsalt ei vaheta- on auklikud siis kuulide vahetus tegi laagrid paremaks aga mitte heaks.
Huvitav oleks teada kas eeldamises midagi täppi ka läks.

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 15. 10. 2018. 06:58
Postitas ets0
Hei,

Tõsi ei ole väga asjatundja rataste asjus ja ei ole ei sportlane või midagi, lihtsalt sõidan aegajalt võibolla korra või kaks nädalas, 50km max nädalas, ja ratas ilma suurema remontimisteta juba 5 aastat vähemalt vana, hoolduses olen käinud aga seal enamasti määritakse ja korra vahetati pedaalid ja kett
Ratas on muidu fuiji traverse 1.5
Proovisin täna hommikul seal neid asju keerata ja timmida, korda ei saanud, pigem arvan et tuleb välja vahetada, sest kui sõites ja väljas aru polnud saada siis toas on selgelt kuulda et jooks teeb häält kohati ja ei käi ketas kuhugile vastu vaid heli tuleb seest, kuigi asjatundja pole arvaks et laagrid teevad hääly. Lisaks on ka loks minuarust alles
Aga täna läheb hooldusesse, räägin kõik seal ära ja siis loodetavasti korras jälle

Tänud kõigile kes osa võtsid ja aitasid

Re: Mure esirattaga

Postitatud: 15. 10. 2018. 08:05
Postitas riho
Olen saanud naksumisest lahti lastes ekstsentriku korra lahti, pannud esijooksu uuesti alla (esijooks vastu maad ja kahvel langeb vabalt sinna peale) ning keeranud ekstsentriku korralikult kinni.

Töötab juhul kui laagrid on korras ja nagin tuleb viltu/lõdvalt vms kinnitatud esijooksust.