Meesteka tagajooks ,pedaalid käivad raskelt.Palun abi!

Remont ja hooldus
Vasta
Netram
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 22. 10. 2016. 15:25

Meesteka tagajooks ,pedaalid käivad raskelt.Palun abi!

Postitus Postitas Netram » 22. 10. 2016. 15:44

Tere
Pole aastaid tagajooksu lahti vötnud aga nüüd ostsin meesteka "ukraina" ja motlesin lolli peaga tagajooksu lahti votta ja määrida. Alguses maadlesin paarteist korda uuesti ja uuesti tagajooksu lahti vottes erinevate muredega mis tulid liiga paksust määrdest. Siis panin vedelama ja sain need asjad korda aga nüüd uus mure ,et kui keeran tagatatta poldid kinni siis hakkavad pedaalid jube raskelt käima. Ja no kui keeran nattuke lahtimale siis jalle ratas tuleb alt. Et kas rumm valepidi voi on kellelgi kogemust sellega? Kas mdagi läks valeletpidi kokku voi mis trikid ununesid?

mtm
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Meesteka tagajooks ,pedaalid käivad raskelt.Palun abi!

Postitus Postitas mtm » 22. 10. 2016. 18:20

Tundub, et kas rattamutreid kinni keerates läheb kett liiga pingule või keerad koonused kinni.

Hammaka poole koonused olen enne ratta alla panemist kontramutriga korralikult kinni keeranud, siis ratas alla ja hammaka poolt keeran rattamutri kinni. Siis hakkan teise poole koonuseid reguleerima: pidurihoovast liigutan koonust ja kontramutriga fikseerin. Kui tundub OK olema keeran rattamutri kinni ja kontrollin, et poleks loksu aga ka, et koonused liiga pingul pole. Kui OK siis keera veel korra ratas lahti, tuleb kinnitada pidurihoob ja siis reguleerida kett.

Ukrainal on taga droput kus olen ketti pingutanud nii, et ühe poole rattamutter on kinni ja teiselt poolt mutrit kinni keerates hoiad pöiast ratast õiges kohas, et see mutrit kinni keerates ei liiguks. Niimoodi ühelt ja teiselt poolt tuleb ratast õiges suunas liigutada kuni kett on sobiva pingsusega ja ratas hargi vahel otse. Kett peab olema veidi lõtv aga maha ei tohi tulla. Mutrid peavad korralikult kinni olema muidu tõmbab vändates ratta vastu raami.

Väga keerukad need protseduurid pole, mälu järgi võtsin esimest korda oma reparatsiooni meesteka Torpeedo tagarummu (sama kui Ukrainal) lahti kas 8 või 9 aastaselt, et aru saada kuidas vabajooks ja pidur töötavad. Sai kokku ka ja alla tagasi. Siis kasutasin määrdeks mingit tavotti millega polnud probleemi aga selles on sul õigus, et kaasaegsete konsistentsete laagrimääretega ei pruugi vabajooksu rullid korralikult liikuda mille tagajärjel ei tule vedu kohe taha kui väntama hakkad.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 181
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Meesteka tagajooks ,pedaalid käivad raskelt.Palun abi!

Postitus Postitas Nominative » 23. 10. 2016. 09:32

Lisaks uuri, kas tagajooks läheb ikka ilusti oma "pessa"? Et äkki sellepärast tulebki mutreid lõdvemaks keerates jooks kohe alt ära, et ei ole korralikult omal kohal.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

metslane
Rattur
Postitusi: 791
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Meesteka tagajooks ,pedaalid käivad raskelt.Palun abi!

Postitus Postitas metslane » 28. 11. 2016. 19:03

Hammaka poole koonused olen enne ratta alla panemist kontramutriga korralikult kinni keeranud, :D Seal ei olegi kontramutrit vaid koonus ise on lõppu keeratud.

Vasta

Mine “Hooldus”